באיירן מינכן 2008/9

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/7/08.

1. riquelme1 Member

לא יודע, לא חושב שואן חאל זה המאמן שבאיירן צריכה. הוא לא אימן ברמות הגבוהות כבר למעלה מ-5 שנים, והאמת שחוץ מההצלחה שלו באייאקס למעלה מ-10 שנים הקרירה שלו זכורה בעיקר לרעה בגלל אישיותו הקשה.

באיירן ממשיכים לחשוב בקטן.

2. ksla Member

האם חשבת שהמאמן הטירון של ברצלונה יצליח ככה העונה ?
    האם הוא איי פעם היה בטופ בתור מאמן ?
    הצליח ברמות הגבוהות ?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/5/09
  3. FC_Bayern Member

ואן חאל הוא מאמן שמאוד מתאים לבאיירן: הן בגלל המשמעת שהוא מחדיר לשחקנים, והן בגלל העבודה שמדובר במאמן שלא מפקיר את ההגנה ויודע להערך טקטית לכל משחק שתציב מולו. כזה מאמן הבווארים צריכים, אין ספק בכלל.
    עכשיו עולות כמה שאלות:
    * איך יסתדר ההולנדי עם הלחץ באליאנץ ארנה? אנחנו יודעים שבמצבי לחץ ואן חאל לא כ"כ הסתדר בליגה עם אלקאמאר (דווקא במשחקי סוף העונה החשובים הוא איכשהוא "הצליח" להפסיד).
    * איך הוא יבנה את הקבוצה? האם הוא באמת יבצע את הרכש המרכזי בהגנה (החולייה שצריכה את מירב החיזוק יחד עם הקישור האחורי)?
    * איך הוא יתייחס לסגל הנוכחי? ברור שחלק מהשחקנים יצטרכו לעוף - האם הוא יעיף את הנכונים? האם דווקא אלה שיעיף זה מה שיפגע במרקם הקבוצתי?

קודם כל שיגיע, רק אחר כך נתחיל לדבר על דרך העבודה שלו. אני כבר אוהב את החשיבה של ראשי באיירן בעמדת המאמן, אני מקווה שזה ייצא לפועל ונראה סוף סוף מאמן שיחזיר עטרה ליושנה.

4. igal Member

איזה כואב זה לראות את מנצסטר מצליחה ככה...
    גמר שני ברציפות...

אאחחחח.... אחחחחח....באירן באירן...

איפה אתתתת ? ..... איפה אתתת?... לאן נעלמת לנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

מה קרה לך?!

נערך לאחרונה ב: ‏6/5/09
  5. C-J Member

6. 100%Bayern Member

קודם כלללל אני שמחחחח לחזוררר לפורוםםםםםם תודה למנהל שאפס לי את הסיסמא שחכתי :)

אזזזז דבר ראשון בלי ללים למינייהם זה מצויין..

ואני מאוד מאוד מקווה שנמכור את ריברי ב70 שבכסף הזה [עם המאמן הנכון] נביא רכש מטורף ונאיים על אירופה כולה

בהצלחה לנו בשבת ויותר חשוב בהצלחה לשטוטגרט :)

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

רציתי לכתב כמה שורות על העניין זה כי הנה אפילו ביירן הגדולה אולי צריכה להפרד מאחד משחקניה הכי טובים.

"מה קרה לך?"
    פשוט מאד, הכסף מחולק היום בעיקר באנגליה ואפילו ביירן שבעבר יכלה להחזיק כוכבים גדולים צריכה היום לחשוש מקבוצות יותר עשירות ממנה. בגרמניה ביירן עדיין נחשבת לקבוצה הכי גדולה, אבל מחוץ לבאווריה?

לדעתי אנחנו עומדים לפני התרסקות הענף כשמדברים על הקבוצות. ליגת האלופות הפכה לבדיחה היות שעם כסף אפשר למעשה לקנות מקום בחצי הגמר. תשעים ומשהו אחוז של אירופה כבר לא מסוגלת להתמודד מול האלימות הכספית של האי הבריטי. בקיץ לבטח מילאן צריכה לפחד שהיא לא מאבדת את קאקא למנצסטר סיטי ה'גדולה'...

אני ה'שכן ממערב' כבר מזמן מיואש כי בהולנד אין בכלל סיכוי לבנות משהו. ברגע ששחקן הולנדי ממוצע מבקיע 15-20 שערים בליגה ההולנדית הוא נחטף. המצב עד כדי כך גרוע שעכשיו גרמניה כבר לא פקטור בליגת האלופות. כרגע נראה שאפילו ביירן כבר צריכה להסתפק רק במקום בליגת האלופות...אותי זה פשוט מרגיז.

8. 100%Bayern Member

זה כבר כמה שנים ככה ידידי...

אבל הכסף לא קונה הכל ולא קונה חצי גמר כמובן... קח לדוגמא את ריאל מדריד עם סגל מדהים ותקציב ענק לא עובר את השמינית כבר כמה שנים...

הליגה האנגלית שולחת את הקבוצות הכי טובות וחזקות שיש ... זה שהן מגיעות לשלבי סיום כל שנה רק מראה לך מה הליגה ההיא עם השחקנים שלהם שווה...

9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

קלוזה (וגם ריברי) יהיו בסגל היום לקוטבוס.

10. Bayern Straße nach sechs

זה רוברטו ייעדר. כמו גם לל אבל זה פחות חשוב.

11. אפנברג Member

אין ספק שנוצרים פערים אדירים כתוצאה מהכסף. אפשר לראות זאת גם בענפים אחרים: בכדורסל הגיעו לפניינל פור בברלין השנה 4 קבוצות עם תקציבי ענק, למכבי ת"א אין מה להציע מולן במצב הזה. נכון שכסף לבד לא יבטיח תארים (שוב מהכדורסל: אולימפיאקוס, עם תקציב בלתי מוגבל, סיימה את הפיינל פור במקום הרביעי בלבד) אבל כל אלו שהגיעו גבוה היו עם המון כסף בקופה. גם בכדורגל העולמי זה קורה: פחות או יותר אותם פרצופים בחצי גמר האלופות כל שנה. במצב כזה אסור לחסוך על מאמן: צריך להשכיב מליונים כדי להביא מאמן מהטופ שידע להתמודד מול הנחיתות הזו שלנו מול הגדולות של אירופה (ועם כל הכבוד ל-5 מליון יורו בערך ששולמו לקלינסמן, זה עדיין בערך חצי מהעלות של מוריניו או הידינק).

12. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממש לא מזמן ראיתי ראיון עם אדריאנו גאליאני שהציג נתונים המראים עד כמה הכסף הוא בסופו של דבר קובע את הכל. 5 הקבוצות עם המחזור הכלכלי הכי גדול בעולם בשנים האחרונות הן ריאל מדריד, מנצ'סטר יונייטד, ברצלונה, צ'לסי וארסנל, פרט לנפילה של ריאל מדריד יתר הארבע הן גם הקבוצות ששיחקו בחצי גמר ליגת האלופות. כך גם בליגה האיטלקית צמרת הכדורגל האיטלקי לפי מדד המחזור הכלכלי נראת כך אינטר -> מילאן -> יובנטוס -> רומא -> פיורנטינה -> ג'נואה. בטבלה רק רומא (שנמצאת כרגע במקום ה-6) היא היחידה שאינה מתאימה את המיקום שלה בליגה ליכולת הכלכלית שלה וגם זה, רק עקב בעיות פנימיות במועדון.

כבר כתבתי זאת לא פעם, אך לדידי הפתרון היחיד באופק הוא הגבלת הזרים או ה 6+5 של בלאטר. במידה וכך יהיה ומועדונים יוכלו לשתף רק 5 זרים בהרכב לא כל "ששחקן הולנדי ממוצע מבקיע 15-20 שערים בליגה ההולנדית" יחטף. וגם מועדונים גרמנים יוכלו לשמור על "הברבאטובים" למינהם. לא רק זאת, אלא שהזרים האיכותיים שכרגע מאתרים הרכבים של מועדוני אליט בודדים או אפילו את הספסלים שלהם יצטרכו למצוא פרנסה במקומות אחרים, מה שבסופו של דבר יביא לשיוון, תחרותיות ומעוף בכדורגל האירופי.

13. 100%Bayern Member

אנחנו במרחק של 3 שערים ממקום ראשון...

אנחנו צריכים להמשיך עם המומנטום הזה של נצחונות עד לסוף העונה והאליפות תיהיה בהישג יד.

:)

14. Raulito Madridista

המחזור הנוכחי פתח עוד יותר את קרב האליפות.
    כשלשתי המוליכות יש אותו מספר נקודות וההבדל הוא רק בהפרש השערים(2), שימו לב מה נותר לכל אחת מהן עד לסיום העונה:

http://img145.imageshack.us/img145/1572/86361533.Xxx

לשתי הקבוצות נשארו שני משחקי בית.
    לפי דעתי לוח המשחקים של באיירן הוא יותר קשה. הופניים נמצאת בירידה גדולה ביכולת, אבל אני חושב שהיא תוכל לתת פייט גדול לבאיירן.

מבחינת מאזני הבית של הקבוצות –
    וולפסבורג קבוצת הבית הטובה בגרמניה עם 13 נצחונות ו2 תוצאות תיקו;
    באיירן מינכן במקום החמישי עם 10 נצחונות, 2 תוצאות תיקו ו3 הפסדים;

לפי דעתי התבוסה היום תפגע בוולפסבורג בהמשך הדרך, לא בטוח שיש לה את האופי כדי לזכות באליפות. כך שאם באיירן תנצח את שלושת המשחקים, אני מאמין שהאליפות תיהיה שלה, ובלי שיהיה צורך לבדוק בכלל את הפרש השערים. אין לפסול סיום עונה מרתק מאוד והכרעות בדקות האחרונות.
    אני אגב חושב שלמרות שבאיירן ניצחה בביתה את וולפסבורג והרטה ברלין – היא עדיין לא הרשימה מספיק נגד קבוצות הצמרת והמאזן שלה נגדהן לא מספיק. יש הבדלים גדולים מידי בין היכולת במשחקי הבית לבין היכולת במשחקי החוץ, וגם באיירן לא באמת הפגינה דומיננטיות העונה. לכן עם כל המסורת, הקהל ושאר הדברים, אני בטוח שאוהדי באיירן יגיעו לא רגועים למחזור האחרון. כי הקבוצה הנוכחית לא מסוגלת לתת להם נחת.
    בנוסף, לדעתי זה יהיה מאוד מעניין אם שער האליפות לטובתה של באיירן יהיה מרגלי לוקאס פודולסקי, שבמשך שלוש שנים לא עשה שום דבר משמעותי בקבוצה(שני הצדדים אשמים בכך). זו תיהיה 'מתנה' מסויימת לקבוצה וסיום הולם מבחינתו. אני מקווה שקלוסה יהיה כשיר לישורת האחרונה באמת. מה שאני הייתי מעדיף – סיום עונה חד של ריברי שעוזר לבאיירן לזכות באליפות, ובכך יסתיים הפרק שלו בשורות באיירן, כי הוא מחכה לעבור לריאל מדריד.

15. דנידין Member

אני לא יודע אם יש שיפור בבאיירן ב 2 משחקים האחרונים, כי בכל זאת מפגש מול גלאדבך שהיה די צולע ומפגש מול קוטבוס שגם היא בדיוק באותה תחתית, זה לא מדד. מה שכן, כמה שחקנים בבאיירן נראו לא רע בכלל. אם זה פודולסקי שנראה יוזם ומעורב, אם זה לאם וכמובן סוסה. כן באיירן טובה לא באיירן טובה זה לא משנה כי את העבודה הגדולה לבאיירן עשו שטוטגארט.