בגרויות, פסיכומטרי ואקדמיה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י שגיא, ‏3/6/03.

1. Extremeblizz Member

תבין- חוץ במתמטיקה וגם זה למדתי עם מורה פרטי את הרוב (מקצוע היחידי אי פעם שהייתי צריך כי היה לי מורה נורא) אני לא צריך כלום מביה"ס, רק לקחתי חומר מילדים שממש מגיעים לשיעור, לומד אותו בין 2-4 ימים לפני מבחן ומשיג ציון גבוה. השביתות רק עזרו לי, באמת זה שהגעתי לביה"ס רק הפריע לי וכל פעם שהייתה לי שביתה שמחתי ממש כי השתמשתי בזמן הזה ללמוד לבחינות. מי בכלל לומד משהו בשיעורים חחח.

2. אחד_מנתניה Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

3. 11Giggs11 Member

חברים, אני מעוניין ללכת לקורס פסיכומטרי, הציעו לי ללכת לקורס דרך החברה - "Newton-IQ". הייתי רוצה לדעת האם מישהו מכיר את החברה הזו, האם זה אמין וכו'.

תודה לעונים. זה חשוב לי מאוד.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

היה עליה כתבה לפני מספר ימים בערוץ 10, על כך שיש איזו בעיה עם פיקדון שהם אמורים להחזיר כסף אך הם למעשה בכלל לא מחזירים. בקיצור, הייתי ממליץ לך לבדוק את העניין. מעבר לכך, דודה שלי הייתה בקורס של החברה הזו לפני מספר חודשים והמליצה עליה מאוד.

אני כרגע התחלתי קורס של "קידום אישי" ואני בהחלט מרוצה, אך אני ממליץ לך לעשות בדיקה קטנה של מחירים, מה כל קורס מציע (שעות, מספר תלמידים בכיתה, מיקום (קרוב, רחוק מהבית) וכו').
    בכל קורס שלא תבחר, הדבר החשוב ביותר הוא המוטיבציה שלך, מבלי הרבה מאוד השקעה בבית עם דגש על הרבה מאוד גם הקורס הטוב ביותר לא יספיק על מנת שתוציא את המקסימום.

5. samoel Member

צודק ב- 100%
    אני סיימתי היום קורס של לחמן, הבחינה שלי ביום שני. אני יודע שלא השקעתי מספיק זמן והתוצאה תיהיה מאכזבת מבחינתי(אלא אם כפי שאמר בן דוד שלי אני סופרמן ואלוהים יאהב אותי כי לא הייתי סופר מן ואני אצליח ב-8 ימים לעלות מ- 550 ל-650- הציון הראילי ביותר שאני חושב עליו)

אני משוכנע שלא ניצלתי נכון את הקורס, בחופש לא התמדתי כי אמרתי זה חופש ועכשיו בלימודים בכתה י"ב אין את הבוקר כדי ללמוד והצהריים א תמיד מספיקים(בטח שאתה מסיים כל יום ב-4 ואתה חייב קצת להתנתק מלימודים)

אם אתה תלמיד תיכון אני מציע לך לא לקחת את הקורס בטח לא עכשיו שהלימודים נכנסים להילוך גבוהה. זה יכביד ואם אתה לא מתפנה 3 חודשים נטו לפסיכו אין טעם בזה.

לגבי הפרטים אני לא ארחיב ממה שחרזי אמר כי הוא דייק.

6. Robin Member

96 ספרות, 94 תנ"ך, 86 אזרחות, 82 הבעה, אנגלית 100 (סופי כולל כל השאלונים). לא הייתי בשיעורים בבית ספר.

7. The koko Member

למישהו יש במקרה כל סיכום שהוא על "סיפור פשוט" מאת ש"י עגנון? השפה שם ברמה שלא הייתה מביישת את אברהם אבינו,הכל שם בתנ"כית.

8. Stretford Ender Member

ניסיתי באוף טופיק ולא עונים, אולי פה יראו יותר.
    מה נותנת לי הרחבה של אנגלית לשבע יחידות (ז"א השתי יחידות של תרגום), כמה השקעה זה דורש והאם אתם חושבים ששווה לעשות את זה?

9. Extremeblizz Member

לא נותן לך כלום, אם אני לא טועה זה נחשב כעוד 2 יחידות לא בתוך אנגלית בכלל אלא כמקצוע שקוראים לו מיומנויות התרגום אז כעקרון רוב הסיכויים שזה רק יוריד לך את ממוצע הבגרות והאוניברסיטאות יתעלמו מהציון הזה, לאידע כמה השקעה זה דורש אמרו לי 3 שעות אבל כמה מהחברים שלי היו בזה וזנחו את זה כי זה סתם שעות ולא מעלה את הציון, חלק רצו את ה"ידע" שמקבלים מזה אבל בעיני זה בולשיט פשוט תקראו מי צריך מורה שילמד אותכם תירגום חחח איזה בולשיט בקיצור, בכלל לא שווה לעשות את זה זה וזה בזבוז זמן.

10. Apu Member

לגמרי, פשוט לא עושים שם כלום!
    אתה יושב בשיעור מדבר על חברים/ארץ עיר/מגרבץ.
    מבחנים זה אנסינג, שזה אם יש לך אנגלית בסיסית אתה מוציא 80.
    זה ממש כלום עבודה, פחות מ-5 אפילו.
    קיצר לך על זה.

11. Extremeblizz Member

למה שילך על זה? זה לא נותן לו כלום! שום בונוס שום כלום! סתם ביזבוז זמן

12. Apu Member

עוד 2 יחידות ופחות עבודה מ-5....
    וגם זה קל.
    וגם זה אותן בגרויות פשוט שנה קודם.
    וגם זה קל.

13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

שכחת להגיד שזה גם קל..

14. Apu Member

ואללה?
    קטע

15. Extremeblizz Member

למה שתרצה עוד יחידות? הם במילא לא נחשבות ככלום! אז למה אתה לא לוקח פשוט יחידה ראשונה של מלא מקצועות כמו נגיד צרפתית או ערבית שהיחידה הראשונה בדיחה סתם בזבוז של זמן נו באמת עוד יחידות. אז אתה אומר שכל מגמה קלה כדאי לקחת לא משנה כבר כמה יש לך? אני פשוט לא מבין את ההיגיון מאחורי מה שאתה אומר