בית ו'-בלגיה, קנדה, קרואטיה ומרוקו

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2022' פורסם ע"י alexshw, ‏19/11/22.

1. alexshw Member

משחקים:

23/11 מרוקו - קרואטיה
    23/11 בלגיה - קנדה
    27/11 בלגיה - מרוקו
    27/11 קרואטיה - קנדה
    1/12 קרואטיה - בלגיה
    1/12 קנדה - מרוקו

בלגיה

הופעות במונדיאלים:
    1930(שלב בתים), 1934(שמינית גמר), 1938(שמינית גמר), 1954(שלב בתים), 1970(שלב בתים), 1982(שלב בתים), 1986(מקום 4), 1990(שמינית גמר), 1994(שמינית גמר), 1998(שלב בתים), 2002(שמינית גמר), 2014(רבע גמר), 2018(מקום 3)
    מאזן: 48 מש', 20 ניצ', 9 ת', 19 הפס'. 68:72 לחובתה בשערים
    הניצחון הכי גבוה: 5:2 על תוניסיה - 2018 שלב בתים
    ההפסד הכי גבוה: 5:2 לגרמניה - 1934 שמינית גמר
    שחקנים עם הכי הרבה שערים במונדיאלים: 5 רומלו לוקאקו, מרק וילמוטס, 4 יאן קולמנס, 3 לאופולד אנול, ניקו קלאסן, עדן הזאר, אנצו שיפו
    שחקנים עם הכי הרבה הופעות במונדיאלים: 17 אנצו שיפו, 16 יאן קולמנס, 14 פרנקי ואן דר אלסט, 12 אריק גרטס, תיבו קורטואה
    מאמן: רוברטו מרטינס(ספרד) , בן 49
    סגל:
    Goalkeepers: Thibaut Courtois, Simon Mignolet, Koen Casteels

Defenders: Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Leander Dendoncker, Zeno Debast, Arthur Theate, Wout Faes

Midfielders: Hans Vanaken, Axel Witsel, Youri Tielemans, Amadou Onana, Kevin De Bruyne, Yannick Carrasco, Thorgan Hazard, Timothy Castagne, Thomas Meunier

Forwards: Romelu Lukaku, Michy Batshuayi, Lois Openda, Charles De Ketelaere, Eden Hazard, Jeremy Doku, Dries Mertens, Leandro Trossard

קנדה

הופעות במונדיאלים:
    1986(שלב בתים)
    מאזן: 3 מש', 0 ניצ', 0 ת', 3 הפס'. 5:0 לחובתה בשערים.
    הניצחון הכי גבוה: אין
    ההפסד הכי גבוה: 2:0 להונגריה - 1986 שלב בתים, 2:0 לברה"מ - 1986 שלב בתים
    שחקנים עם הכי הרבה שערים במונדיאלים: אין
    שחקנים עם הכי הרבה הופעות במונדיאלים: 3 איאן ברידג', פול ג'יימס, בוב לנרדוצי, דיוויד נורמן, רנדי רגן, רנדי סמואל, ברנקו סגוטה, קרל ולנטיין, ברוס וילסון
    מאמן: ג'ון הרדמן(אנגליה), בן 47
    סגל:
    Goalkeepers: James Pantemis, Milan Borjan, Dayne St. Clair

Defenders: Samuel Adekugbe, Joel Waterman, Alistair Johnston, Richie Laryea, Kamal Miller, Steven Vitoria, Derek Cornelius

Midfielders: Liam Fraser, Ismael Kone, Mark-Anthony Kaye, David Wotherspoon, Jonathan Osorio, Atiba Hutchinson, Stephen Eustaquio, Samuel Piette

Forwards: Tajon Buchanan, Liam Millar, Lucas Cavallini, Ike Ugbo, Junior Hoilett, Jonathan David, Cyle Larin, Alphonso Davies

קרואטיה

הופעות במונדיאלים:
    1998(מקום 3), 2002(שלב בתים), 2006(שלב בתים), 2014(שלב בתים), 2018(גמר)
    מאזן: 23 מש', 11 ניצ', 4 ת', 8 הפס'. 35:26 לזכותה בשערים.
    הניצחון הכי גבוה: 4:0 על קמרון - 2014 שלב בתים
    ההפסד הכי גבוה: 4:2 לצרפת - 2018 גמר
    שחקנים עם הכי הרבה שערים במונדיאלים: 6 דאבור שוקר, 5 איבן פרישיץ', מריו מנדזוקיץ', 2 רוברט פרוסינצ'קי, איביצה אוליץ', לוקה מודריץ'
    שחקנים עם הכי הרבה הופעות במונדיאלים: 12 לוקה מודריץ', 11 דריו שימיץ', 10 רוברט יארני, דיאן לוברן, איבן פרישיץ', איבן רקיטיץ'
    מאמן: זלטקו דאליץ'(קרואטיה), בן 56
    סגל:
    Goalkeepers: Dominik Livakovic, Ivica Ivusic, Ivo Grbic

Defenders: Domagoj Vida, Dejan Lovren, Borna Barisic, Josip Juranovic, Josko Gvardiol, Borna Sosa, Josip Stanisic, Martin Erlic, Josip Sutalo

Midfielders: Luka Modric, Mateo Kovacic, Marcelo Brozovic, Mario Pasalic, Nikola Vlasic, Lovro Majer, Kristijan Jakic, Luka Sucic

Forwards: Ivan Perisic, Andrej Kramaric, Bruno Petkovic, Mislav Orsic, Ante Budimir, Marko Livaja

מרוקו

הופעות במונדיאלים:
    1970(שלב בתים), 1986(שמינית גמר), 1994(שלב בתים), 1998(שלב בתים), 2018(שלב בתים)
    מאזן: 16 מש', 2 ניצ', 5 ת', 9 הפס'. 14:22 לחובתה בשערים.
    הניצחון הכי גבוה: 3:0 על סקוטלנד - 1998 שלב בתים
    ההפסד הכי גבוה: 3:0 לפרו - 1970 שלב בתים, 3:0 לברזיל - 1998 שלב בתים
    שחקנים עם הכי הרבה שערים במונדיאלים: 2 עבדלרזאק חאירי, סלחדין באסיר, עבדלג'ליל האדה
    שחקנים עם הכי הרבה הופעות במונדיאלים: 6 מוסטפה האג'י, 5 רשיד עזוזי, עבדלקרים אל הדריאוי, טהאר אל חאלג', נורדין נאייבט
    מאמן: וליד רגראגי(מרוקו/צרפת), בן 47
    סגל:
    Goalkeepers: Bono, Munir El Kajoui, Ahmed Tagnaouti

Defenders: Nayef Aguerd, Yahia Attiyat Allah, Badr Benoun, Achraf Dari, Jawad El Yamiq, Achraf Hakimi, Noussair Mazraoui, Romain Saiss

Midfielders: Sofyan Amrabat, Selim Amallah, Bilal El Khannous, Yahya Jabrane, Azzedine Ounahi, Abdelhamid Sabiri

Forwards: Zakaria Aboukhlal, Sofiane Boufal, Ilias Chair, Walid Cheddira, Youssef En-Nesyri, Abde Ezzalzouli, Abderrazak Hamdallah, Amine Harit, Hakim Ziyech.

נערך לאחרונה ב: ‏19/11/22
    Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  2. robertocarlos.m Member

הימור שלי שקנדה מפתיעה כאן ועולה יחד עם בלגיה

3. alexshw Member

https://pbs.twimg.com/media/Fh4HGBvXEAUPflz?format=Xxx&name=small

בתיאבון עדן.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

אני חושב שמצד אחד בלגיה עם ציפיות קצת יותר נמוכות ממה שהיו בטורנירים הקודמים וזה אולי טיפה יקל עליה, מצד שני היא איבדה את הערך המוסף לדעתי. זה אפילו לא רק אדן הזאר שבנבחרת יהיה יותר מחויך וירגיש בבית ורוברטו מרטינס ימשיך ללטף אותו (הוא כן יהיה קצת יותר טוב מאשר בריאל מדריד אבל אפילו לא 50% מהשחקן של 2018) - הפציעה של רומלו לוקאקו שמשבשת את העניינים, אפילו טיבו קורטואה בעונה די בינונית שלא נזכור ממנה הרבה פרט לכעס שלו על הדירוג הנמוך בבלון ד'אור. אם אני משווה לנבחרת של 2018 אז לדעתי קווין דה בריינה היחיד שנמצא במצב טוב יותר מבין השחקנים הבכירים, הוא לקח כמה צעדים קדימה, אבל יש גבול כמה שחקן אחד יכול לתת.

מודה שאני מאוד חושש מה יקרה ללוקה מודריץ' אבל הוא כל כך אוהב את הנבחרת ולקח על עצמו עוד אתגר למרות שאין סיכוי להתקרב לגמר של לפני ארבע שנים - אז מקווה בשבילו שהחלום יימשך כמה שיותר.

5. DRORIKO Member

בית לא רע בכלל. בלגיה זאת עדיין בלגיה אבל דור הזהב מזדקן ובדעיכה(אגב עכשיו שמרטנס בטורקיה וכבר לא ביריבות עם יובה מותר לי לעשות לו עוקב באינסטוש נכון?) קרואטיה זאת גם נבחרת שהיא סימן שאלה, מצד אחד מריו ורקיטיץ' כבר לא שם. מצד שני ברוזוביץ' הרבה יותר טוב ממה שהוא היה ב-2018(והתודות לספאלטי שהעביר אותו לעמדת ה-6). גם את מרוקו לא הייתי פוסל בתור הכבשה השחורה של הבית. כשמסתכלים על הסגל שלהם הוא לא רע בכלל. חכימי, זייש, השוער של סביליה, אן נסירי ועוד כמה שחקנים שמשחקים בליגות הבכירות. בלגיה לדעתי עדיין תעלה אבל לגבי קרואטיה לא בטוח בכלל. קנדה מגיעה בשביל לעשות "מכבי חיפה" תנסה במקרה הטוב לגנוב כמה נקודות כדי לספר לנכדים.

6. Raulito Madridista

https://pbs.twimg.com/card_img/1597485923939278850/BWImJ2uY?format=Xxx&name=small

אז מסתבר שההתטבאויות התבוסתניות של קווין דה בריינה אכן פגעו במחנה הבלגי והיה שם עימות גדול. הנבחרת מפולגת לחלוטין ולא מעט שחקנים בכירים מסוכסכים. לאחר ההפסד למרוקו כמעט נרשם עימות בין אדן הזאר ליאן ורטונחן וגם הקפטן עצמו היה מעורב כשרומלו לוקאקו על תקן המרגיע. ורטונחן, שספג ביקורת מהזאר על היכולת של שחקני ההגנה האיטיים, האשים את ההתקפה "השחקנים לא הבקיעו כי הם זקנים מדי". מסתבר כי הקפטן מסוכסך עם טיבו קורטואה כבר שנים והם לא מדברים. נקבעה פגישת גישור אך מי יודע מה יקרה. באחד מכלי התקשורת הגדולים דווח - "השחקנים מרגישים כאילו קווין דה בריינה לא רוצה להיות במונדיאל".

אוטוטו קופצים כל אוהדי הפרמיירליג לתמוך בו ולהגיד כמה הוא גבר על כך שאמר את האמת בפנים. ממש לא, אסור לקפטן לדבר ככה. והוא ממש לא רוצה להיות שם כפי שזה נראה.

SerieA אוהב/ת את זה.
  7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

הראיון הזה אמיתי או פייק ניוז? הוא באמת אמר מה שאמרו שהוא אמר? נשמע לי המצאה.
    זה שהיה עימות יום אחרי זה זה עם קשר? בלי קשר?

8. DRORIKO Member

אגב בטיקטוק עשו שאלון עם דה בריינה לפני איזה חודש. שאלו אותו שם מה הוא מעדיף לזכות במונדיאל או לזכות בצ'מפיונס ליג והוא ענה לזכות בצ'מפיונס ליג. הייתי מאד מופתע כששמעתי את זה אבל לא ייחסתי לזה חשיבות מיוחדת, עכשיו פתאום כל התמונה מתחילה להתבהר לי.

9. Raulito Madridista

תשמע לא מצאתי בחיפוש זריז את המקור המדויק, קראתי עכשיו שזה היה בריאיון לגרדיאן שייתכן שנערך גם לפני חודשים. זה עלה בכל האתרים בארץ וגם בעמודי טוויטר די בכירים (בניגוד לכמה שנפלו בפח והפייק ניוז שפורסמו על כריסטיאנו רונאלדו ודברים שלא באמת אמר על עזיבת ריאל מדריד). זה מופיע גם כאן בכתבה גדולה במארקה. אני לא אומר שבלי אותו ציטוט אומלל ותבוסתני הכל היה טוב והנבחרת הייתה רוקדת כמו ב-2018 אבל אני משוכנע שיש לכך השפעה. בעימות שפורסם, גם הזאר וגם ורטונחן עקצו אחד את השני עם אותו ביטוי בדיוק של "זקנים מדי".

@DRORIKO, רוב השחקנים האינטיליגנטיים עושים את המצופה מהם ואומרים שקשה לבחור וכן הלאה, גם וגם. יש כאלה שאפילו נוטים לבחור במונדיאל וזה בסדר. אחרי המשחק הראשון הייתי עדין בביקורת כלפיו, המשחק השני היה רע לדעתי אפילו ברמת הגישה. הוא היה נראה כמו הזאר 2020 וזו לא מחמאה.

מה שכן אני מצפה משחקנים בוגרים כמו טיבו קורטואה והוא, שהם לא צריכים להיות החברים הכי טובים אם היו בכלל בעבר אבל שלא תהיה מתיחות כזו גדולה, ליישב את ההדורים. אם איקר קסיאס היה יכול להיות המבוגר האחראי בין שחקני ריאל מדריד וברצלונה במונדיאל 2010 וביורו 2012 ובמסע לשם אז הגיע הזמן שגם בבלגיה יעלו על הפאטנט.

10. DRORIKO Member

דה בריינה וטיבו לא צריכים לדבר אחד עם השני, הם נמצאים בחלקים שונים של המגרש. אם טיבו לא היה מדבר עם הבלמים זה כבר היה בעיה כי הם אמורים לעבוד ביחד. במונדיאל 2018 משום מה לא היתה בעיה שטיבו ודה בריינה לא דיברו, שניהם היו נהדרים ובלגיה היתה סבבה סך הכל. הבעיה בנבחרת היא לא שהם לא מדברים אלא שרוב השחקנים כבר אחרי השיא. כמובן שזה שדה בריינה מגיע במוטיבציה 0 לא בדיוק עוזר.

11. Raulito Madridista

בסדר אבל קבוצת כדורגל וגם המשחק עצמו זה מעבר ל-90 הדקות, אם הם לא יכולים להסתכל אחד על השני באימון וכן הלאה, כל 'ההתכנסויות' למיניהן לדעתי זו בעיה. אני לא יודע ממתי הם בברוגז ילדותי ומה אחד עולל לשני, אולי זה קרה אחרי 2018? רוב השחקנים בנבחרת אחרי השיא, דווקא משניהם יש ציפיות. אחד היה רק השוער הטוב ביותר בשנה שעברה והשני הקשר הטוב ביותר בעולם. חדר הלבשה מפורק שמתאים יותר לנבחרת צרפת לדורותיה - משפיע גם מקצועית לפי דעתי. ויש להם משחק על החיים נגד נבחרת קרואטיה שרגועה כשהיא עם ארבע נקודות וזה יהיה לא קל בכלל.

12. robertocarlos.m Member

גם במונדיאל האחרון בלגיה גנבה את יפן עם המהפך המפורסם וגם את ברזיל שמולה רק תצוגת שיא של קורטואה עזרה לה לעלות. לא הרשימו אותי ביכלל למרות שכולם התלהבו מהם

ביורו שוב פעם גנבו גול מול פורטוגל וירדו להגנה כמו נבחרת קטנה

ביכלל כל דור הזהב שלהם זה אכזבה אחת גדולה

13. DRORIKO Member

זה נהיה בעיה אם זה יוצר מחנאות. אם הם סתם לא מדברים אין עם זה בעיה מיוחדת. לא מכיר שום דיווח שהיה מחנאות בנבחרת בלגיה.

14. DRORIKO Member

בגלל זה כתבתי "סבבה סך הכל" ולא מעבר. הנבחרת היחידה שבאמת עשתה מונדיאל מרשים זאת צרפת הזוכה. זה היה מונדיאל די חלש האמת. אגב לזכותו של מרטינס יאמר שנגד יפן הוא עשה חילוף שכל העולם, כולל אני, לא הבין אותו אבל בסוף זה התברר כחילוף מנצח. אני מדבר על החילוף של מרטנס בפלאיני. דור הזהב הוא אכן מפוספס. ברוסיה הוא עוד איכשהוא גירד מקום 3 אז נקרא לזה סוג של הישג. ביורו 2016 וביורו 2021 הנבחרת התבזתה. אגב בשתיהן המאמנים קיבלו נוק אאוט מהמאמנים של איטליה. ב-2016 זה היה קונטה, ב-2020 זה היה מנצ'יני. אז כנראה שהבעיה פה היא גם המאמנים.

15. robertocarlos.m Member

ויחד עם זאת אם קאסמירו משחק ב-2018 ולא פרננדיניו שהיה חלש וגם הבקיע גול עצמי- אני לא רואה אותם עוברים את הרבע.
    קאסמירו קריטי לנבחרת הזאת ברמה של ניימאר אם לא יותר אפילו.