הנגלה האחרונה של שמינית הגמר: מה יהיה עם כריסטיאנו? ספרד נגד מרוקו

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2022' פורסם ע"י Raulito, ‏5/12/22.

1. Raulito Madridista

מחר תיחתם סופית רשימת שמונה העולות לרבע גמר מונדיאל 2022 ונקבל הפסקה, לראשונה בטורניר - של שלושה ימים ללא משחקים. האם ספרד ופורטוגל יעמדו בלחץ וישלימו תמונה אימתנית? אין לדעת.

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/69192513c4975d33367381c6a5628ccc/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2022/12/03/16700967351656.Xxx

מרוקו - ספרד
    בשעה: 17:00
    אצטדיון דוחא 974
    שידור: כאן 11

לפני ארבע שנים ספרד נחלצה מהפסד נגד מרוקו ברגע האחרון בזכות שער של יאגו אספס. לפחות כלפי חוץ, מצד הקהל והתקשורת - משהו נסדק כלפי הנבחרת אחרי ההפסד הרע 2:1 ליפן כשאחרי שהנבחרת הוליכה היא שכחה לשחק. ספרד לא הגיעה לרבע הגמר בשני המונדיאלים האחרונים והיא מקווה שזה יהיה אחרת. לואיס אנריקה אולי מרגיש את הלחץ כשאמר: "זה סוריאליסטי, אתם מתעסקים רק ברע. הנבחרת הייתה פחות טוב במשך עשר דקות מתוך 270", אמר. ברור שההרכב יהיה שונה מאותו משחק, ושאלת השאלות היא האם אלבארו מוראטה שכבש בכל אחד מהמשחקים - יפתח על חשבונו של מרקו אסנסיו. סרחיו בוסקטס יעשה היסטוריה וישתווה לאיקר קסיאס וסרחיו ראמוס כשיאן ההופעות במדי ספרד במונדיאל עם 17 משחקים. ספרד עם רקורד רע מאוד בבעיטות הכרעה, אגב. מרוקו סיימה בראשות הבית וברור שאף אחד בספרד לא מזלזל. אשרף חכימי, חאכים זייך ויוסוף אן נסירי יהיו משחקני המפתח. "אם מרוקו תעלה, נפתיע את כל העולם", אמר המאמן וואליד רגראגי שהפחית לחץ מחניכיו. חכימי אגב סבל מכאבים אבל לא יחמיץ משחק כזה, הוא אמר שאין סיבה שהנבחרת לא תפתיע וסיפר ששיחק במדי ספרד כשהיה ממש צעיר אבל לא הרגיש בבית.

פורטוגל - שוויץ
    בשעה 21:00
    אצטדיון לוסאיל
    שידור: כאן 11

מאז 2006 לא חצתה פורטוגל את רף שמינית הגמר. לפני ארבע שנים היא הודחה נגד אורוגוואי, ב-2014 עפה בשלב הבתים, ב-2010 ספרד הייתה גדולה עליה. האם הפעם זה ישתנה? אלופת אירופה שיחקה רע במחזור הנעילה של שלב הבתים והפסידה לדרום קוריאה, כמובן שכל הרעש סביב כריסטיאנו רונאלדו שלא ממש הגיע לטורניר - משפיע. המאמן פרננדו סנטוס הודה שהוא לא אהב את התנהגותו של הקפטן (חתם על חוזה עתק בערב הסעודית?) לאחר שהוחלף. בטוח שהשערים של ליאו מסי וקיליאן אמבפה העלו את המוטיבצייה עוד יותר, השאלה האם הוא מסוגל. שער אחד יעזור לו להשתוות לאואסביו כגדול הכובשים של הנבחרת בכל הזמנים במונדיאל. הוא, בדומה למסי עד ליום שבת - מעולם לא כבש בנוקאאוט במונדיאל. בינתיים שחקן המפתח הוא ברונו פרננדש שמעורב כבר בארבעה שערים. סנטוס שפירגן לשווייץ, שמרן מאוד ולא נראה שיבצע מהפכות ביחס לשני המשחקים הראשונים. רובן דיאש יחזור להרכב ופפה ישחק לצידו מול בריל אמבולו שכבר כבש פעמיים. השוויצרים הפגינו אופי במשחק האחרון נגד סרביה וביורו האחרון הדיחו את נבחרת צרפת כזכור. שרדאן שאקירי שכבש בכל שלושת המונדיאלים בהם שותף: "אין לנו כוכבים בנבחרת, אין לנו כריסטיאנו, אבל יש לנו איכות. ניתן הכל".

2. MaxAaRons Member

הבעיה של ספרד זה המאמן.
    וזה שיש דור התקפה עלוב,שחקן כמו פראן טורס באנקר.... ממטר לא פוגע
    ה ירחם,איפה כל הסאלבה באלסטות שתוקעים 30 גולים מתיבת החמש ולא עושים סגל? יותר אמינים מכל פראן שיש לו דריבל של הקטרגל אלה-ממפיס דפאי
    מרוקו יכולה לעקוץ.

שוויץ יכולה להפתיע, אבל זה ביזיון עם דור כזה פורטוגל לא תעשה גמר.
    בהצלחה לכוכבי הפריימר ליג האמיתיים.

3. k_700 Member

יש באמת לספרד דור שחקנים עלוב או שהבחירות האוטומטיות של המאמן שלה פשוט נותנות את התחשוה הזאת?

יש לא מעט שחקנים ספרדים שלא זומנו שהיו יכולים לשחק בנבחרת הזאת ולחזק אותה.

4. riquelme1 Member

בעיקר מאמן אידיוט, שלא זימן שחקן כמו תיאגו, דה חאה, ראמוס או יאגו אספאס או גרארד מורנו.

הדור לא הכי ואו, אבל אפשר להפיק מימנו יותר.

MaxAaRons אוהב/ת את זה.
  5. k_700 Member

מוסיף גם את פדרו פורו שכבר היה חלק מהנבחרתוכבר לפני שנה וחצי היה צריך להיות משולב ברוטציה(והיום הוא לדעתי המגן הימני הכי טוב שלהם).

MaxAaRons אוהב/ת את זה.
  6. Raulito Madridista

2008-2012: כביכול 'מושלם'.
    2014: הכל טוב אבל חסר חלוץ, 'אין יורש לדויד ויאה'.
    2018: חלה הנסיגה גם בשאר העמדות.

הדור מאוד בינוני, ב-2018 נכשלנו טוטאלית במונדיאל לא מעט בגלל סוגיית המאמן והכישלון העלוב של פרננדו היירו, אבל אז היה היצע חלוצים גדול יותר, היו דויד סילבה ואנדרס אינייסטה ואפילו איסקו ומרקו אסנסיו שחשבו שהם יהיו במצב טוב יותר. אני הנחתי שספרד בין הפייבוריטיות יחד עם צרפת למשל. כיום, אין לנו מספיק שחקני התקפה אבל הבעיה הם לואיס אנריקה אפילו מעבר להרכב שסרחיו ראמוס (פיגורה, באמת עדיף את רודרי כבלם?) וטיאגו אלקנטרה בהחלט שווים מקום - אין לו תוכנית ב'. סרחיו קנאלס היה יכול לעטר את הסגל. יאגו אספס אם הוא מזומן - הוא המוסר הכי טוב בסלקסיון. למה שלא יהווה אופציה מהספסל והיה עולה נגד יפן כדי להציל אותנו מפיגור? לואיס אנריקה לא אוהב את הזקנים אבל הוא מזמן את קוקה שבכושר עלוב ובנבחרת תמיד היה גרוע. ניקו וויליאמס עדיין לא בשל, הוא גימיק.

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תיאגו, דה חיאה וראמוס בזמנו נופו בצדק. אבל מה הבעיה להחזיר אותם אם הם חזרו לכושר? גם הייצוג של בארסה מעלה ספקות לגבי האובייקטיביות של לויס אנריקה.

MaxAaRons אוהב/ת את זה.
  8. DRORIKO Member

המאמן מאלתר עם דנילו כמגן שמאלי. אני מרגיש בבית :)

9. k_700 Member

לא כתבתי בשום מקום שזה מושלם.
    כתבתי שהבחירות העלובות של אנריקה גורמים לאנשים לחשוב שזה דור של שממה וזה לא.

פדרו פורו הוא כל מה שאתה רוצה ממגן ימני כבר שנתיים(והוא גם יכול לשחק ווינג בק), דה חאה בכושר הכי טוב בליגה הכי חזקה בעולם, טיאגו נהדר כמעט תמיד.
    למה רודרי לא משחק קשר אחורי? הוא באנקר וטופ 3 באנגליה כבר שנה וחצי בעמדה הזאת. למה הוא לא זה שמשחק ליד פדרי וגאבי? פוליטיקה, כי יש סמל זקן מבארסה על העמדה שלו.
    למה פאו טורס לא משחק בלם? הוא הבלם הספרדי הכי טוב, גם כן בחירות של מאמן.
    חצי הרכב שהיה צריך לשחק ולא משחק/לא מוזמן/לא משחק בעמדה.

10. Raulito Madridista

אני אומר שגם בהרכב היה אפשר לבצע מקצה שיפורים וגם בסגל, גם אם יש שחקנים שפחות מתאימים כביכול ל-11 האידיאלים מבחינתו. נבחרת היא מעל להרכב כזה או אחר. אני גם לא רוצה לראות את רודרי בלם, ומבחינתי הוא יכול לשחק על חשבון סרחיו בוסקטס על אף שהתיאום שלו עם גאבי ופדרי חשוב. ברור לכולם מי קשר אחורי טוב יותר כיום. אני האחרון שאכחיש את האפשרות שלואיס אנריקה הגזים עם הברסלוניאליסטס בסגל, אריק גארסיה דוגמא ברורה. דויד דה חאה פחות חסר לי, לשאלתך. זה דור בינוני מאוד.

ההרכב הספרדי האידיאלי שלי כיום: אונאי סימון| מרקוס יורנטה, סרחיו ראמוס, פאו טורס, ג'ורדי אלבה| רודרי, טיאגו אלקנטרה, פדרי| מרקו אסנסיו, פראן טורס ואלבארו מוראטה

11. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אתה מתכוון למערך עם 3 בלמים? זה לא הצליח בברסלונה, אז לא.

12. k_700 Member

אגב, אם צריך קצת לרענן את הקישור/תיאגו לא מתאים לו אפילו לרוטציה, יש עוד שחקן שלדעתי כבר היה מקום לשלב אותו בנבחרת הזאת- זובימנדי של סוסיאדאד.
    ממה שאני עוקב אחריו הוא מרשים בהתפתחות שלו, עשה כבר דרך יפה בנבחרת של האנדר 21(הרשים גם באותה אליפות כשהפסידו לפורטוגל בחצי) והוא בגיל המתאים לטעום קצת מהבוגרת.
    סוסיאדד בתנופה השנה, הוא שחקן הרכב שם.
    למה להתעלם ממנו בשביל עוד איזה מקום לקוקה או סארביה(שיש מספיק שחקנים טובים ממנו על העמדה שלו)?

13. RubberSoul Member

השמות הפוטנציאלים לא נגמרים, וזה קצת מבאס לראות את הנבחרת עד גיל 21 כל פעם מחדש עושה דברים יפים, אבל המעבר של שחקנים לנבחרת הבוגרת לא נעשה. בכל אופן, אני הייתי שמח לראות את לואיס אנריקה חוזר לאמן מועדונים ושיתחיל עידן חדש בנבחרות.

14. היודע Member

נו, תראו את ברזיל...עסוקים עכשיו בריקוד המפגר של ריצ'רליסון האוטיסט, כאילו כבר זכו בגביע. שכחתם שאנגליה וצרפת חגגו עם יותר שערים על קבוצות יותר טוב מהקוריאנים? איזה כיף זה למצוא קבוצה לשנוא. לפעמים זה יותר כיף מלאהוב.

15. Raulito Madridista

הרכבים משוערים מהמארקה לספרד-מרוקו:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2022/12/06/16703180513300.Xxx

כשמדובר בשלבי הנוקאאוט ההתרגשות עולה קצת, אין מה לעשות, גם אם היריבה אינה שם גדול, מבלי לזלזל (זה שספרד-מרוקו זה לא קלאסיקה זה לא אומר שאנחנו לא עלולים לעוף), על אף שאני פחות "מעורב רגשית" בנבחרת. כבר אמרתי, ספרד יודעת לשחק בדרך אחת, יש לה לא מעט חסרונות, היא ממש לא פייבוריטית להניף את הגביע המיוחל - אבל אני בהחלט מצפה לעבור את מרוקו ורוצה לראות אותנו הולכים כמה שיותר רחוק אחרי שני מונדיאלים עלובים ב-2014 וב-2018. הנבחרת צריכה יותר לדעת מה היא עושה עם הכדור ולהוכיח שאלה היו "עשר דקות גרועות נגד יפן" ולא מעבר. לדעתי זה לא נכון, כל המחצית השנייה הייתה קטסטרופה או לפחות דקות 45-80.
    האגף הימני של מרוקו עם אשרף חכימי וחכים זייך הוא מאוד מסוכן, שחקני ההתקפה של ספרד כן עושים המון הגנה וגם גאבי מנסה להרביץ וזה מבורך. לגבינו, אלבארו מוראטה בהרכב זה פלוס גדול, כבר אמרתי, הוא הראשון שהייתי מרכיב ולאחר מכן לבנות סביבו. צר לי שמרקו אסנסיו משלם את המחיר אבל אני בהחלט יכול להבין. דני קרבחאל עלול להוות נקודת תורפה מסוימת עם הכושר שלו בזמן האחרון.