הקוסם בן 50!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏2/4/22.

1. alexshw Member

גדול שחקני הבית של מכבי חיפה ולדעתי השחקן הכי מוכשר שנולד אי פעם בארץ, אייל ברקוביץ', נולד היום בדיוק לפני 50 שנה בקיבוץ רגבה. מגיל 10 הוא היה במכבי חיפה.
    ב-5.5.1990 אמציה לבקוביץ' ז"ל העניק לברקו את ההופעה הראשונה בבוגרים במשחק ביתי מול האלופה המיועדת בני יהודה שהסתיים בתוצאה 2:2, כאשר אייל נכנס בדקה ה - 56 במקום ירון גבעול. עונת הפריצה שלו הייתה גם עונת הדאבל היחידה של מכבי חיפה בהסטוריה 1990/91 תחת שלמה שרף עם 6 שערים ו - 8 בישולים.
    בעונת 1992/93 אייל רשם לראשונה מספר דו ספרתי של בישולים בליגה 11 (בנוסף ל - 7 שערים) ובעונת האליפות 1993/94 נבחר לשחקן העונה בליגה הלאומית, כאשר הוא מסיים עם דאבל-דאבל אדיר של 10 שערים ו - 13 בישולים. למרות שכמות משחקי הליגה ירדה ל -30, ברקוביץ' רק עלה בכמות בישולים עם 14 בעונת 1994/95 ו - 15 עונה אחר כך. כולם ראו שהוא כבר גדול על הליגה הזו ובקיץ 1996 היה אמור לחתום בלוגרונייס הספרדית, אך משום מה במועדון הספרדי לא התרשמו מהמבחנים שלו. מכך יצא רק טוב, אחרי שפתח את עונת 1996/97 במדים הירוקים הגיעה ההצעה מסאותהמפטון של גראהם סונס(מאמן שהיה ידוע בחיבתו לשוק הישראלי). כבר במשחקו הרביעי במדי הקדושים הוא שחט את יונייטד עם שערים ו - 3 בישולים וניצחון ענק 6:3. כעבור עונה אחת בלבד ווסט האם שילמה עליו 1.75 מיליון פאונד ואחרי שנתיים מצוינות בלונדון(מקומות 8 ו - 5) הוא עבר לסלטיק תמורת 5.75 מיליון פאונד, מעבר מוטעה בדיעבד. הקבוצה כשלה באותה עונה ואייל הסתכסך עם הקהל והמאמן. בסופו של דבר בעונת 2000/01 הושאל לבלקברן רוברס לה עזר לעלות לפרמייר ליג ובקיץ 2001 עבר למנצ'סטר סיטי, שם החיוך חזר אל הפנים שלו וגם לה עזר לעלות לפרמייר ליג ואף לתקוע בה יתד.
    קבוצתו האחרונה באנגליה הייתה פורטסמות. ב - 2005 אייל רצה לחזור למדים הירוקים, אך שחר סירב והוא סיים את הקריירה שלו במכבי ת"א.

סך הכל ברקוביץ' זכה עם מכבי חיפה ב - 2 אליפויות ו - 3 גביעים, כמו גם בגביע הטוטו. הופיע ב - 276 משחקים רשמיים, בהם כבש 50 שערים. ב - 192 משחקי ליגה במדי מכבי חיפה אייל בישל לא פחות מ - 70 שערים(כבש 36).
    בפרמייר ליג ברקוביץ' רשם 146 הופעות, כבש 17 שערים ובישל 41 נוספים, בצ'מפיונשיפ כבש 8 שערים ב - 36 הופעות. בליגה סקוטית כבש 9 שערים ב - 32 הופעות.
    ברקוביץ' אחד מגדולי שחקני נבחרת ישראל עם 78 הופעות ו - 9 שערים.

המשחק הכי גדול של ברקו בירוק
    https://www.youtube.com/watch?v=NHJR_K5jtlQ

אייל נזכר בגולים שלו בווסט האם
    https://www.youtube.com/watch?v=Rri-js2u5Ao

הסרט על אייל בסותון
    https://www.youtube.com/watch?v=RUXL3v9jnPk
    https://www.youtube.com/watch?v=rWTaJOQaj08
    https://www.youtube.com/watch?v=rL6hiUZMVI4

אייל עם בישול גדול בדרבי של מנצ'סטר אליו סיטי הגיעה כעולה חדשה.
    https://www.youtube.com/watch?v=nUsgnP0Rj90

נערך לאחרונה ב: ‏2/4/22
    de Middenweg, oranfu, Sturridge ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  2. itzik.miro Member

שחקן שהבין שמה שצריך בחיים זה חברים בתשקורת.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. Raulito Madridista

בכלי התקשורת כבר התחילו במירוץ אחרי כתבות צבע וכאלה. לצערי פספסתי את אייל ברקוביץ' בשיאו פחות או יותר. הזיכרון האחרון שלי ממנו כשחקן הוא שלילי - מאחל לנבחרת שתפסיד, וזה ילדותי, ועונת העגלאקטיקוס במכבי תל אביב, ממש עונת בלהות. כולם זוכרים את הסרט שעשו עליו. פה מקלל את השופט, שם נוסע לסוף שבוע בכינרת כדי להירגע וכן הלאה.
    אבל אין ספק שהוא היה גאון. חסרים שחקנים שרוצים לשלוט ולקחת הכל על עצמם ואין להם אלוהים, לא מפחדים מאף אחד, אפילו בסלטיק שהוא יצא נגד הקהל. זוכר אותו היטב מפרק את מנצ'סטר יונייטד בדרבי עם מסירה גדולה ב-2003 כשמנצ'סטר סיטי עולה חדשה וגם את ה-0:5 עם נבחרת ישראל מול אוסטריה כשהשער הראשון היה שלו. כמובן שגם את המשחק הכי גדול של ישראלי לדעתי איי פעם - במדי סאות'המפטון נגד מנצ'סטר יונייטד - השלמתי 'בקלטות'. אם באנגליה עדיין מדברים עליו זה אומר כמה הוא הותיר חותם. לדעתי אין אחד שלא מדרג אותו בין השלישייה הראשונה של השחקנים הגדולים איי פעם.

אני מאוד אוהב לשמוע אותו כפרשן דרך אגב, רק בגללו אני פה ושם צופה בשער השבת או הולך לישון עם אולפן הלילה, למרות שהוא מפריז בהערכה שלו לדור מיכה. אין לי מושג איך הוא כבן אדם, עושה רושם של לא משהו, אבל פעם ב-2001 בערך אני וההורים שלי ראינו אותו בקניון עזריאלי והוא כתב לי הקדשה וחתימה והיה ממש נחמד והקדיש זמן.

4. קשר שמאלי Member

איש קטן ובזוי
    אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה. מאחל לו עוד 70 שנה של תסכול ומרמור
    שיזכה לראות שחקני עבר רבים מקבלים תפקידים משמעותיים בנבחרת

5. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

ויותר מכך, הבין שאם תהיה נגד נתניהו-כל חטאיך ייסלחו מיד.

6. קשר שמאלי Member

כנ''ל הבוסית שלו

7. Clichy COYG

מבחינת כישרון - הכי מוכשר שהיה פה ולטעמי היחידי שהיה לו את הפוטנציאל להתברג כשחקן מוביל בקבוצה גדולה באירופה (בניון היה שחקן משלים). השילוב של פה גדול ובחירות שגויות הוביל אותו "רק" לעשור בפרמיירליג, קריירה ש99.5% מהישראלים היו קונים.

כאיש טלוויזיה הוא מייצג בעיה בתקשורת של חוסר התעמקות ואפילו סוג של שטחיות במדיה שגם ככה רדודה. זה כן מצליח להוציא מרואיינים משלוותם (מה שמספק כותרות שספק אם עיתונאי רגיל יוציא) אבל משטיח את השיח לגמרי.

מה שכן, ייאמר לזכותו (כתבו את זה בוואלה! ומאוד הסכמתי) - גם הרבה אחרי שפרש הוא מצליח לתחזק את ה"מותג" שלו, יותר מכל ספורטאי (עבר והווה) ישראלי אחר. על הדרך אפשר להתווכח.

oranfu ו-Mamadu אוהבים את זה.
  8. Sturridge Member

ובגלל זה כמובן הוא נגד נתניהו, לא יכולה להיות שום סיבה אחרת.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. G.B7 ירוק עולה

לפעמים מאוד מסכים עם הדעות שלו (בעיקר שאני לא מזהה איזשהו אינטרס), ולפעמים לא מסכים איתו בכלל.
    שצסק"א מוסקבה רצו את לביא הוא אמר שהוא חייב ללכת ואפילו כדאי שהוא יעשה סבוטז' (ואז הביא דוגמה לשביתה איטלקית שהוא בעצמו עשה). עד כאן זה כבר מרגיז ודי מביש אבל אחרי לא הרבה מאוד זמן הוא ביקר שחקן (לא זוכר כבר מי) שהוא לא מתאמץ/מזלזל וזה לא בסדר כלפי הקבוצה שלו.

10. oranfu Member

השחקן שגרם לי לאהוב כדורגל ואת מכבי חיפה.
    כשחקן הוא היה באמת גאון. מי שזכה לראות אותו משחק בלייב יודע על מה אני מדבר, הוא היה מיוחד מאוד.
    ראיית משחק ויכולת מסירה לא רק בטופ העולמי אלא ממש ממש ממש בצ'ופצ'יק של הפירמידה.
    דיי מדהים לראות את הפער העצום בין האינטליגנציה שהיתה לו כשחקן לבין האינטליגנציה שיש לו מחוץ לדשא.
    אם לא היה לו אופי כזה דפוק סביר שהיה מגיע אפילו רחוק יותר.

אני חושב שהוא אפילו קצת לא מוערך פה מספיק על ידי חלק מהתקשורת\ציבור מסיבות כאלה ואחרות.

לא ראיתי את שפיגלר, שפיגלר וחבריהם מלפני שנות התשעים, אבל מאלה שראיתי הוא הגדול מכולם (עם כל הכבוד לבניון, רביבו, אוחנה ועוד כמה שאולי לא עלו לי עכשיו לראש).

de Middenweg ו-alexshw אוהבים את זה.
  11. DRORIKO Member

פשוט ערוץ מגוחך שלא מפסיק ללקק ל״טאלנט״ שלו. פפ אפילו לא יודע מי זה ברקוביץ׳ אבל בוא נשים את זה בכותרת למרות שהארי רדנאפ הוא זה שאמר את זה.

12. DRORIKO Member

אגב לא היו לו מקום בכל 11 בעולם. הוא לא היה מתאים למשל ליובה של ליפי, עצלן מדי. לא חושב שגם ביונייטד ממש היו צריכים אותו שם(ולא זכור לי שסר אלכס התעניין בו).

13. oranfu Member

בקבוצות ששיחקן עם "10" הוא בהחלט היה יכול לשחק בכל קבוצה בשיאו (לדעתי).

הוא גם לא היה עצלן.

14. itzik.miro Member

הפוך. מוערך פי כמה מאשר מגיע לו וזה בלי קשר לטענה מי הטוב ביותר.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Roma ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  15. alexshw Member

כמה שחקנים ישראלים אתה מכיר שקפצו בהצלחה ישר לליגת טופ?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk