ליברפול 2010/2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏7/7/10.

1. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

קרלטון קול שדרוג משמעותי לחוד?
    תשמע, בוא ניקח את הרקורד של אנגוג אצלנו בליגה - 34 הופעות, 6 שערים. בערך שער כל 5 הופעות.
    עכשיו קח את הרקורד של קול - 197 הופעות, 39 שערים. שערך בערך כל... 5 הופעות. תוסיף את העובדה שהראשון הוא צעיר בן 21 שרוב ההופעות שלו בליגה היו מהספסל לעומת חלוץ "מוכח" בן 27 שלפחות מאז שהוא בווסטהאם פותח בהרכב, והנה השדרוג המשמעותי שלך.

היה צריך לקנות מחליף למסצ'ראנו אם היה כסף להביא מחליף ראוי, לא היה את הכסף הזה - היה כסף רק לפאולסן. הוא הביא את פאולסן ב6 ועכשיו המעמד שלו כמו של ספירינג רק שספירינג עדיין נראה טוב יותר. בזבוז כסף.

קונצ'סקי - אפשר להמשיך ולברבר על בניטז אבל זה לא הנושא. מגן יציב ומנוסה בתחת שלי, על הפנים, על התרומה האפסית להתקפה אני כבר לא מדבר, הוא מזעזע הגנתית מאז שהגיע אלינו, הנסיון שלו בולט אבל זה לא מוריד מהכבדות שלו והעובדה שהוא עדיין עולה לנו בשערים.
    אינסואה היה לא יותר גרוע ויחד עם הבעייתיות בהגנה לפחות רשם איזה 4-5 בישולים.

מיירלש הובא לסתום חור בקישור - על מה אתה מדבר? את מס' המשחקים שמירלש שיחק בקישור אני יכול לספור על יד אחת. הבנאדם משחק כקיצוני ימין תחת הודג'סון.

2. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

3. Strawberry Fields Member

נראה לי מוזר. מעניין שקומולי והנרי בוטחים בהודג'סון וחושבים שהם חולקים את אותן ההשקפות. אם הוא משקר להם או אפילו מהנהן בראש לכל מילה שלהם רק כדי לשמור על מקומו בכיסא לא יהיה לי שום דבר אחר מלבד שנאה כלפיו.

4. AW forever Member

אני מבין שציפית מקומולי שיגיד משהו אחר בראיון רשמי ראשון באתר של המועדון?
    מה שכן ברור מהראיון הזה שאת כל הטענות שלכם על רכש מעתה והלאה יש להפנות לקומולי. כבר רשמתי שלדעתי זה מצב לא בריא, שלא הוכיח את עצמו באנגליה, שיש מישהו שמנחית רכש על המאמן. אני גם לא רואה מאמן גדול שירצה לעבוד בסביבה כזו במידה והודג'סון יתפטר או יפוטר.

5. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מגוחך מצדך להניח שהוא פשוט יקנה איזה שחקנים שבא לו וינחית אותם על המאמן.
    חוץ מזה, שום מאמן לא ירצה לעבוד בסביבה כזאת? זה מה שמקובל באירופה. כמעט כל מאמן גדול שמגיע מאירופה רגיל לעבוד בסביבה כזאת של דיירקטור אוף פוטבול\מנהל ספורטיבי וכו'.
    מוריניו בכבודו ובעצמו עבד שנתיים תחת מרקו בראנקה והתוצאות לפניך.
    פרנק ארנסן ממלא את אותו תפקיד בצ'לסי ולפניו היה מישהו אחר בתפקיד הזה, לא זוכר מי, זה לא מנע מסוללה של מאמנים מהטופ (להוציא את גרנט) לבוא ולעבוד שם. וגם שם רואים תוצאות.

אי אפשר לפסול על הסף את השיטה הזאת בטח ובטח כשאין לאף אחד מושג עד לאיפה מגיעה הסמכות של קומולי (למרות שהודג'סון די בטוח שיש לו את המילה האחרונה). לא כל אדם בעמדה הזאת הוא חוראה ולדאנו שמפיל על המאמן שחקנים ואומר לו 'תעשה עם זה משהו'.

נערך לאחרונה ב: ‏16/11/10
  6. AW forever Member

טוב, אז אני מבין שצ'לסי זה המודל שלפיו ליברפול מתכננת להיבנות אם ככה?
    לדעתי שני המודלים המוצלחים ביותר של קבוצה בכדורגל האנגלי זה ארסנל ויונייטד. וזה לא מקרי שבשני המועדונים האלה המנג'ר הוא כל יכול ונשאר שנים בתפקיד ועל פיו יישק דבר... גם ההצלחה הגדולה ביותר של ספרס הגיעה אחרי שהם פיטרו את קומולי ומינו את רדנאפ למנג'ר. צ'לסי בנו סגל מדהים הודות לכיס של רומן, לבעלים שלכם יש מקורות דומים?

7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסמכות של קומולי צריכה להיות סוג של הסקאוטר הראשי, שמעביר שמות למאמן שהמאמן ישקול האם הוא מחתים אותם או לא, במובן הזה אני מסכים עם AW forever. גם אם כרגע יש מאמן שיש לי כמעט 0 אמון בו, הייתי רוצה שנמשיך להיות מועדון בו המילה האחרונה בנושא הרכש הוא של המאמן.
    אפילו לא טרחתי לקרוא/לראות את הראיון, צפוי מה שהוא יאמר שם ואני רואה גם לפי התגובות שזה באמת ככה. בראיונות כאלה של כניסה לתפקיד אין למרואיין יותר מדי מרחב תמרון, הוא יגיד מה שהיית מצפה שהוא יגיד.

8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין שום קשר בין העובדה שאצל צ'לסי השיטה הזאת עובדת למשאבים שיש לה, ובכלל אתה מדבר על אברמוביץ' כאילו צ'לסי עדיין קונה בטירוף, בפועל בעונות האחרונות ממש לא ואנחנו גם לא נצטרך לשבור את הבנק כדי לכל הפחות לחזור לטופ 4 כמו שצ'לסי הייתה צריכה, כי למרות הדעה שלך על הסגל אני חושב שנקודת המוצא שלנו טובה יותר.
    דיירקטור אוף פוטבול לא מגביל אותך למודל כזה או אחר של בניית קבוצה מצליחה. זה עניין של העדפה אישית של הבעלים ובמקרים מסוימים גם של המאמן.

יש הרבה דוגמאות לקבוצות שזה עובד בהן ואין להן את הכסף של אברמוביץ'. "כדורגל אנגלי" כאילו מדובר בכוכב שונה, משהו אחר לגמרי מכל שאר אירופה. אין סיבה שמה שעובד באירופה לא יעבוד באנגליה, כמו שהיו כשלונות עם דיירקטור אוף פוטבול באנגליה כך היו כשלונות עם תפקיד כזה גם באירופה, ולהפך. כדורגל זה כדורגל, ניהול מועדון זה לא עניין שמשתנה כ"כ הרבה מאנגליה ליבשת כמו שאולי רוצים לחשוב. דיירקטור אוף פוטבול הוא נדיר יותר באנגליה בגלל המסורת ובגלל שמאמנים אנגלים לא רגילים ולא רוצים לעבוד ככה והודג'סון דיבר על זה בעצמו. מאחר וגם ככה אין מאמן אנגלי ששווה משהו או אחד שאוהדי ליברפול רוצים (סמן X על רדנאפ) זה לא ממש מזיז.

"גם ההצלחה הגדולה ביותר של ספרס הגיעה אחרי שהם פיטרו את קומולי ומינו את רדנאפ למנג'ר" - זה סתם זול. זה אומר הרבה יותר על רדנאפ מאשר על זה שנפטרו שם מהדיירקטור אוף פוטבול, רדנאפ הרי לא עשה מהפכה בסגל. השלד שהיום מצליח בספרס הוא של קומולי, הרבה ממנו (אקוטו, גומס, קאבול לדוגמא) שחקנים שנחשבו פלופים של קומולי והיום מתברר שרק היו צריכים מאמן טוב. קראתי ש5 מהשחקנים שניצחו את אינטר (וזה בלי גומס) הם החתמות של קומולי. זה לא התפקיד של קומולי לאמן את הקבוצה ולממש את הפוטנציאל של שחקנים.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיירקטור אוף פוטבול זה דבר שכנראה לא יעבוד עם מנג'ר אנגלי אולד-סקול. אי אפשר לומר שזה לא יעבוד עם מאמנים זרים, כי הם הרי רגילים יותר לדברים כאלה, למרות שגם אז לא חסרות התנגשויות כמו בכל מקום. אבל השאלה היא גם מה הסמכות של הבן אדם. גם בעולם יש מועדונים בהם מי שמחזיק בתפקיד הזה עושה מה שהוא רוצה ואומר למאמן - זה הסגל שקבעתי לך, תעשה אתו את המקסימום. ויש כאלה שעובדים ביחד עם המאמן ולא ינחיתו עליו שחקן שהוא לא רוצה. אני לא חושב שארנסן קונה שחקנים ללא משוב של אנצ'לוטי, למשל.

10. Ori8 Member

Walkon
    נקודת המוצא שלנו הייתה טובה ב-08-09, היום המצב שונה.

ריינה. מיירלש. קויט. ג'רארד וטורס, פה זה נגמר,
    5 שחקנים שאפשר "לבנות" עליהם לעתיד הלא מאוד רחוק.
    כולנו יודעים שטורס עף מפה בקיץ, אלא אם כן יקרו דברים מאוד מעניינים ולא צפויים בינואר ויקרה נס ונתברג ברביעייה.

בכל אופן, להוציא אותם, כל הסגל יכול לארוז את חפציו.

11. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך אמר פול טומקינס, תוציא את ה-5 הטובים ביותר מהסגל של מנ יו,ארסנל,צ'לסי ואפילו סיטי ותקבל דברים לא מלהיבים במיוחד.
    לא הייתי ממהר לסלק את הסגל, יש לנו כמה ליקויים שברורים לכולם כמו למשל מגן שמאלי וחלוץ שני אבל בגדול אני חושב שהסגל הנוכחי שווה הזדמנות כשלא לוחצים על הברייקס כל הזמן. תאר לך לרגע מאמן שיעלה עם הוראות התקפיות ועם מיירלאש בתפקידו המקורי (קשר אחורי) לצידו של ג'ררארד, אני חושב שזה יכול לעבוד טוב מאוד.

12. Ori8 Member

סביר להניח שיעבוד טוב יותר ממה שקורה עכשיו, אבל אני לא בטוח שבהרבה.

מיירלש באמת שחקן מעולה, יכול לנהל לנו בצורה נהדרת את המשחק אם רק יתנו לו.
    ג'ו קול די גמור, מתחילת העונה לא היה לו משחק אחד טוב, להוציא את המשחק הראשון ביורופה ליג נגד השקר כלשהו ששיחקנו נגדם.
    פאולסן - אין ממש מה להרחיב, הוא לעולם לא היה שחקן.
    לוקאס השתפר אבל זה לא זה וגם לא יהיה.
    ג'רארד - על כל משחק טוב שלו באים שניים-שלושה רעים באופן די קבוע.
    ההגנה שלנו נוראית
    ג'ונסון לא דומה לכלום, בטח שלא למגן.
    קאראגר מביך.
    סקרטל סביר מינוס.
    וקונצ'סקי חרפה
    רביעיית ההגנה הזאת לבד שווה 2 גולים בחובה בכל משחק, איך אפשר לעשות עם זה משהו?

רק טורס זה טורס, יתנו לו כדורים טובים הוא יכבוש.

גם ההרכב הטוב ביותר שלנו כיום (לדעתי) לא שווה טופ 5.

-------------------------ריינה-----------------------
    קונצ'סקי----------סקרטל-------קלי--------רק אלוהים יודע
    ----------------------------------------------------
    ------------------לוקאס--------מיירלש--------------
    קול---------------------------------------------קויט
    ------------------------ג'רארד---------------------
    -------------------------טורס----------------------

13. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חושב שחוץ מה5 שציינת כולם יכולים לארוז. מה עם אגר קודם כל?
    גם סקרטל, לוקאס אם ימשיך כמו שהוא, קול, יובאנוביץ', קלי, קראגר, שחקנים לגיטימיים מאוד לסגל. רק שקול נמצא פה על תקן סופרסטאר ועם שכר שתואם את המעמד הזה וזה לא יכול להמשיך אם הוא ממשיך להראות ככה, למרות שגם אצלו זה מקרה של שחקן שצריך לראות איך הוא מתפקד תחת מאמן שמנסה לשחק כדורגל ולא ראגבי.
    אפשר להביא 3-4 שחקנים ברמה גבוהה ואת השאר להוריד קצת לספסל והופה, יופי של ספסל ויופי של הרכב, לפחות על הנייר. למרות שלפעמים אני מתחמם אחרי משחקים פה ודורש מהפכה ולהעיף חצי מהסגל כי הם נראים כמו זבל עופות, אני לא חושב שצריך "בנייה מחדש".

אמיר ע- אתה צודק כמובן, אבל כרגע אף אחד לא יודע איפה בדיוק נגמרת הסמכות של קומולי. הקולות מכיוון כל הצדדים (הבעלים, קומולי, הודג'סון) מצביעים על כך שלא יהיה פה מקרה של דיירקטור שמנחית שחקנים בכוח על המאמן. אבל זה רק קולות, נצטרך לחכות ולראות.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך סקרטל נכנס להרכב הכי טוב שלנו בדיוק? פשוט שחקן איום ונורא, עולה לנו בכל משחק ב2-3 מצבים של גול ליריבה, הוא פשוט מביך ורק יורד ויורד ביכולת שלו ממשחק למשחק. בחיי שהוא הראשון שאני מעלה על טיל, לפני כל שחקן אחר כולל פולסן. אם כבר אתם בענייני סגל, לדעתי יש לנו בסיס סביר לחלוטין. יש לא מעט שחקנים שלא הייתי מוכר כשאני מדבר על השחקנים הבוגרים יותר כמובן (לשלבי, אנ'גוג, קלי, ווילסון, פאצ'קו וכו' בהחלט יש מקום בסגל הרחב). ריינה, אגר, לוקאס, מיירלש, ג'רארד, קויט, קול, טורס - כולם שחקנים שאני משאיר בקבוצה בוודאות, לוקאס וקול כגיבוי לעמדות שלהם והשאר בהרכב. אני גם לא בטוח שקראגר, קונצ'סקי ויובאנוביץ' כגיבוי הם כל כך נוראיים. אנחנו כמובן חייבים להביא כמה שחקנים איכותיים להרכב אבל שוב אנחנו לא במצב כל כך נורא מבחינת סגל.

15. Ori8 Member

תומר, אתה באופן קבוע, כבר שנתיים, קצת מגזים לגבי סקרטל, הוא לא בלם טוב - אין עוררין על כך, הוא עושה לא מעט טעויות בעיקר בכל הנוגע לכדורי גובה שזה אסון ידוע אצלו, שלא לדבר על העבירות הדביליות שלו, אבל הוא ממש לא הראשון שצריך ללכת הביתה, הוא פשוט לא צריך להיות שחקן הרכב, והוא עדיין בהרכב הכי טוב שלנו, שזה אומר הכל.

גם אני לא הייתי מוכר את שלבי, פאצ'קו, ווילסון, אקלסטון וכו, אבל אלו לא שחקנים שאני יכול לומר (עדיין) שעליהם אפשר לבנות בסיס לעתיד, אין לנו מושג איך כל אחד מהחבר'ה האלה באמת יתפתח.
    בנתיים יש שניים שמראים באמת ניצוצות ואלו קלי ושלבי.

Walkon
    למי אכפת כרגע על איזה תקן בא ג'ו קול?
    הוא יצר לעצמו שם במהלך הקריירה, אי אפשר לשנות את זה, גם לא אם הוא יקבל את המשכורת של ספירינג.
    בנתיים הוא לא הראה שום דבר, כלום.
    היה לו משחק אחד טוב נגד רובוניצ-זובי בתחילת העונה ושם זה נגמר, מאז הוא לא הופיע, חושך מצריים.

קאראגר שחקן לגיטימי לסגל? אולי אולי למעמקי הספסל, כבלם חמישי, בנתיים הוא גומר את הקבוצה בכל משחק מחדש.

אגר - עם כל הצער שבדבר, הקריירה המקצועית שלו די גמורה, מזכיר לי את ואן פרסי, הוא לא מצליח לסיים יותר מ 3-4 משחקים ברצף, הגב, הסחוס, אני כבר באמת לא יודע מה יש לו, אבל להגיד שאפשר לבנות עליו לעתיד זה פשוט לא רציני,
    הלוואי וזה היה אחרת כי בשיאו הוא מהבלמים הטובים ביבשת, אבל זה לא נראה ככה.