ליברפול 2010/2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏7/7/10.

1. _Rushie Member

תהיה התקדמות בנושא האיצטדיון, לא ברור עדיין מתי, הנרי אמר שהם לוקחים את הזמן עם הנישה הזאת כפי שעבדו לאט עם בניית האיצטדיון של הרד סוקס.
    יש גם דיבורים על הרחבה של אנפילד מאז שNESV הגיעו בגלל פרוייקט דומה שעשו בארה"ב. מסתמן שאנפילד ישאר הבית של ליברפול לפחות ל5 השנים הבאות.

2. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי מנותק (טיול לפני צבא באמסטרדם וברלין) ב10 ימים האחרונים, כל כך שמחתי כשאבא שלי שלח לי את הSMS בנוגע לקני והודג'סון, צעד מתבקש לחלוטין ואני מקווה שיילך טוב. אני גם מקווה שקני יתחיל לבצע שינויים בתמונת ההרכב, קלי לדוגמא מבחינתי צריך להיות באנקר, עדיף בעמדת הבלם אבל גם מגן ימני אוכל... השאלה היחידה היא מי יותר גרוע, ג'ונסון או סקרטל, כרגע אני הולך עם סקרטל ביי פאר. הבנתי שנדפקנו חזק מאוד ע"י ווב (מה חדש) נגד יונייטד, לצערי לא ראיתי את המשחק בגלל הגרמנים המזדיינים האלה, הייתי בבערך 10 פאבים שונים, כולם שידרו סקי ואז עד שמצאתי מקום שכן טען שהוא ישדר את המשחק - התברר שבעל המקום ישראלי חאפר וניסה לסדר משהו עם מחשב... מרגיז.

בכל מקרה אני לגמרי מקווה שנצא מפה לדרך חדשה, ואפילו אם לא יילך לקני כל כך טוב והוא לא יישאר מעבר לחצי שנה הקרובות, הולכת להיות חוויה מבחינתי לראות את החיוך שלו על הקווים.

3. Bill Shankly Member

איאן הולוואי אומר שפרגוסון עדיין לא גבר על פני ליברפול כמועדון כדורגל אמיתי.
    http://www.liverpoolfc.tv/news/latest-news...-t-overcome-lfc

אוהדי יונייטד בטח "יתלו" אותו. אבל אני ושאר אוהדי ליברפול מבינים טוב מאוד למה הוא מתכוון בדיוק.

נערך לאחרונה ב: ‏11/1/11
  4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא תולה אותו, במידה מסוימת אני מבין מה הוא אומר, אבל אני חושב שהוא חי בפנטזיות. הכדורגל השתנה, וכמו שליברפול אינה אותה ליברפול מלפני 20 ו-30 שנה, כך גם יונייטד לא תהיה כזו. אי אפשר היום לייצר קבוצה שתהיה כמו ליברפול שהוא מדבר עליה - גם ליברפול אינה באמת כזו עוד. זו לא אותה רומנטיקה ומועדונים נמדדים היום אחרת.

5. THE STRETFORD END Member

ניסיתי להבין אותו אבל לא הצלחתי.
    מסורת,אהדה,אווירה,במה בדיוק יונייטד נופלת?
    האם תהיה עוד קבוצה שתהיה מסוגלת לעשות כזה מהפך רציף ולסגור פער עצום של אליפויות מול היריבה הכי גדולה שלה כמו שיונייטד עשתה?
    האם היתה קבוצה ששלטה לאורך 2 עשורים רצופים שליטה כמעט טוטאלית בליגה כמו שיונייטד היתה?
    אה,נכון,אין לנו את השיר הזה לפני המשחק,יש לנו אחד אחר,במיוחד בסוף והמילים שלו נכתבו בדם של שחקני הקבוצה.
    המקומות שיונייטד נמצאת בהם היום,מעל ובמרחק מליברפול זה הכל בזכות אחד,פרגוסון וזה מבלי להוריד בכלום מליברפול,המועדון,ההיסטוריה,המסורת וכל השאר.

6. _Rushie Member

אני בטוח שעוד ישאלו אותו שנית על העקיצה הזאת לפרגוסון ואז נדע מה הקריטריונים שלו ללהשתוות לליברפול. אולי הוא מדבר על מספר האליפויות שעדיין לא הצלחתם לעבור אותנו? זו ההשערה שלי.

נערך לאחרונה ב: ‏11/1/11
  7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא סובל את מנ יו ואוהד של ליברפול מאז שאני זוכר את עצמי ועדיין חושב שהם גדולים יותר.
    יש להם איצ' גדול יותר, יש להם כוח כלכלי גדול יותר, יש להם מסורת שכבר מתקרב מאוד לשלנו, יש להם קבוצה טובה הרבה יותר, הם מושכים שחקנים בקלות יותר היום, הם צמצמו את כל הפער שהיה לנו עליהם ועכשיו הם פותחים פער, עד שלא נחזור להיות מועמדים לאליפות מדי עונה במשך כמה עונות ברציפות כולל גם לקחת אחת מהן לפחות אי אפשר לדבר על להיות הכי גדולים באנגליה. יש גבול כמה אתה מסתכל אחורה, לא לקחנו אליפות 20 שנה, התחרנו על אליפות ב4-5 שנים מתוך ה-20 האלה, אנחנו האנדר אצ'יברים הכי גדולים באירופה בשנות ה90 ושנות האלפיים, wake up and smell the coffee. לא פוסל שנחזור להיות הגדולים ביותר תוך 10 שנים אבל זה דורש חתיכת קאמבק של המועדון, מכל כך הרבה מובנים. כרגע קשה לראות את זה.

8. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמובן שכקבוצה יונייטד כיום גדולה יותר אבל כמועדון, מבחינה מסורת, תארים וכו', אני עדיין חושב שליברפול ראשונה באנגליה ללא מתחרים. לדעתי גם על זה הולוואי דיבר.

9. alexshw Member

יונייטד הוא המועדון הכי גדול בעולם בשני העשורים האחרונים.
    אם לקחת בחשבון את כל העשורים הרבים בהם קיימים שני המועדונים, הרי שקשה בהחלט לקבוע מי יותר גדול.
    ליברפול היו עשורים מדהימים וליונייטד כושלים ועכשיו להפיך.
    בכל אופן, כנראה שמספר האליפויות הוא המדד הטוב ביותר ובזה יונייטד הולכת לעבור את ליברפול.

10. oginath Member

המילואים שיחקו היום נגד סנדרלנד, וניצחו 2-1.
    ההרכב: הנסן, פלנגן, רובינסון (פולסון 73'), ספירינג (ק), דארבי, מנדי, אינס, סוסו (אמו 73'), סריץ', פאצ'קו, ברונה (סטבנס 87')
    נשארו על הספסל: רוברטס, באנטון - שחקן חדש, לשעבר ארסנל ובלקבורן שכרגע נבחן במועדון
    MOTM: פאצ'קו, שגבר על הופעות מרשימות של אינס, סוסו ופלנגן תוך כדי שהוא כובש גול מרהיב ומבשל לסריץ'.
    נשרקו שתי פנדלים לטובת סנדרלנד, את אחד מהם הנסן עצר ובשני הוא עשה את העברה והורחק.

הגול של פאצ'קו: http://www.youtube.com/watch?v=kuhhwRIyxAA
    העובדה שהוא שיחק היום 90 דקות די שוללת את האפשרות שהוא ישותף מחר. אולי בדרבי.
    לעומת זאת, ווילסון ושלבי לא שיחקו וככול הנראה יהיו בסגל מחר ואולי גם ישחקו.

קני, סמי וקלארק ראו את המשחק
    http://assets.liverpoolfc.tv/uploads/prop110111-10-liverpool_res_sunderland.Xxx
    http://assets.liverpoolfc.tv/uploads/prop110111-06-liverpool_res_sunderland.Xxx

אקלסטון מאשר בטוויטר שלו שהוא יושאל לקבוצה כלשהי מלונדון, איזו נדע מחר.

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

עובדה שמבחינת התארים לליברפול כן יש מתחרים, עם הנתונים קשה להתווכח, ואני ממש לא יודע על מה אתה מדבר מבחינת המסורת. אתה הרי בוודאי יודע שכפי שהכדורגל לא התחיל בשנות ה-90', הוא גם לא התחיל בשנות ה-80' או ה-70'. אז היתה ליברפול הגדולה של התקופה הזו, ובשנות ה-60 היו גם יונייטד וגם ליברפול משמעותיות שזכו בתארים, ובשנות ה-50 יונייטד היתה הרבה יותר משמעותית מליברפול, ו... מה לעשות, גם קטסטרופה כמו אסון מינכן משחקת תפקיד במסורת הזו. אולי אם אתה מסתכל אחורה לפני עידן הפרמייר ליג, כפי שעושים רבים, הדבר הראשון שאתה נתקל בו זה שנות ליברפול, אבל זה לא הדבר היחיד.

אני חושב שאנשים שמדברים על ליברפול כפי שהולוויי עשה היום הם כאלה שמתגעגעים לכדורגל האנגלי של פעם. לגיטימי, אבל הוא לא יחזור. היום מודדים את הדברים האלה אחרת. כשמסתכלים על יונייטד נגד ליברפול, הרי שמבחינת האליפויות השתוונו, יש לנו איצטדיון גדול שמתמלא מדי משחק, כמות אוהדים עצומה ברחבי העולם, קהל נאמן שנוסע למשחקי חוץ. יכול להיות שאיפשהו בדרך איבדנו משהו מהרומנטיקה. יכול להיות שליברפול בגלל חולשתה היחסית מבליטה יותר את הרומנטיקה. אבל אני חושב שבכך זה נגמר בערך.

12. the white pele Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

ובלי קשר,
    אפשר גם לומר הפוך, ליברפול לא פגשה את יונייטד הגדולה במשך שני עשורים(70,80).לא כל כך הבנתי את הלוגיקה שלו.
    מדובר בשני מועדוני ענק ששלטו בארבעה העשורים האחרונים.אם בכל זאת מתעקשים להשוות, צריך ללכת לתקופות הרעות ולהשוות.
    יונייטד, גם בשנות השפל שלה, היתה מאד אהודה ובעלת ממוצע הקהל הגבוה ביותר.למעשה,היא כזאת ברוב הזמן שיש ליגה באנגליה, כולל בשנים הרעות(גם שהאיצטדיונים היו דומים מאד בתכולתם).הלינק המצורף בהחלט מפרט את זה.
    אני לא יודע מי גדולה יותר, אני רק יודע שאין גדולה יותר מיונייטד באנגליה.אז אולי תיקו.
    בוודאי שאין גדולה מהן באנגליה ולמעשה שתיהן חברות אקלוסיביות במועדון הסגור והמצומצם של מועדוני העל בעולם שזה מדהים סטטיסטית-שתי מעצמות עולמיות שבאות מחבל לנקנשייר.
    http://european-football-statistics.co.uk/attn.htm

נערך לאחרונה ב: ‏12/1/11
  13. the white pele Member

אמיר ע,
    לאסון מינכן היתה השפעה עצומה לגדילת האהדה ליונייטד באנגליה ובעולם אבל בוא לא נשכח-כנראה שנמנעו כאן כמה תארים. יונייטד היתה הטובה ביותר באנגליה עם ממוצא גיל של תחילת העשרים כשבאמתחתה כבר רבע גמר בגביע אירופה.השמים היו הגבול בשביל הבאזבי בייבס.
    מסורת? שחקנים נפלאים, מנג'רים מיתיים,קהל עצום ותומך, אגדות וסיפורים נהדרים, מורשת ארוכה של סגנון משחק, קאמבקים מטורפים, טרגדיות ושיקום ואפילו סופר סאבים(אולה ופיירקלאף)-יש לשניהן ובכמויות.
    הנפלא ביריבות הזאת שהיא טהורה ברמת הכדורגל.אין שום דבר חיצוני כמו דת, קרב מעמדות,פוליטיקה.זה נדיר כאשר מדובר ביריבות כזאת(וכאחד המשחקים הלוהטים בעולם). אולי אפילו חסר תקדים.
    יותר מזה, רב הדומה על השונה. הצבע, הפופולאריות באירלנד, מנג'רים סקוטים( שאנקלי ובאזבי גדלו או בילו חלק מילדותם באותו מקום – עיירה של כאלף נפש).

נערך לאחרונה ב: ‏12/1/11
  14. Strawberry Fields Member

15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה ללא ספק צודק, וזה נשמע קצת מגעיל לומר, אבל צריך להודות שאסון מינכן נתן לנו פן שונה ברמת המסורת והרומנטיקה, כזה שיש למעט מאוד מועדונים (טורינו), כזה שעוד כמה תארים לא קונים. זה הסיפור הייחודי שלנו, משהו שמבדיל אותנו מאחרים.