ליגת האלופות 2024-25 :: שלב הליגה החדש יוצא לדרך עם הגרלת המשחקים (19:00)

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י RubberSoul, ‏29/8/24.

1. RubberSoul Member

אחרי הרבה מאוד זמן שזה היה באוויר, הערב (19:00, שידור ישיר ב-5+) סוף סוף נדע אילו משחקים נקבל בליגת האלופות, בשנה הראשונה של הפורמט החדש.

אין יותר שלב שבו מוגרלים 8 בתים של 4 קבוצות שמשחקות בינהן בלבד.
    החל מהעונה יש 36 קבוצות שמדורגות בטבלה אחת גדולה. אבל לא כמו בליגה רגילה, לא משחקות כולן נגד כולן, אלא כולן נגד כל הרמות כמכלול.

36 קבוצות מחולקות גם בשיטה הזאת לארבעה דרגי איכות, אבל המשמעות לכך יורדת משמעותית, כי גם ככה כל הקבוצות שישחקו מספר דומה נגד 2 קבוצות מכל דרג, כולל זה של עצמן. מבין 2 המשחקים מכל דרג, אחד יהיה בבית ואחד בחוץ.

אחרי 8 המחזורים, 8 הקבוצות הראשונות עולות ישירות לשמינית הגמר, בעוד 16 הקבוצות הבאות ייאבקו בשלב נוקאאוט נוסף לפני כן. מקומות 25-36 יודחו מאירופה באופן סופי. אין יותר "לעשות סביליה", אין ירידות למפעל התחתון.

יהיו משחקים גם בינואר, במקביל לחלון ההעברות. ישפיע במידה רבה על העברות מסוימות.

כל קבוצה תשחק נגד 8 יריבות שונות, ללא תלות ביריבות של היריבות שלה, מלבד האיסורים לשחק נגד קבוצה מאותה מדינה ולשחק נגד יותר משתי קבוצות מאותה מדינה.

כל משחק קובע. סיכוי סביר שנראה צפיפות במספר הנקודות בטבלה עד המחזור האחרון.

כאמור, לקבוצות עצמן לא אמור לעניין יותר מדי באיזה דרג יהיו. זה כן ישפיע בדיעבד על האפשרויות בהגרלה, אבל זה בעיקר משנה לכל קבוצה מי הקבוצות שנמצאות בכל דרג ועל הקושי של ההגרלה.

המגריל הערב יוציא כדור של קבוצה, והמחשב יחשב אוטומטית את הקבוצות שהיא תקבל. לדעתי אפשר היה למצוא דרך לעשות את זה ידנית, אבל שיהיה.

דבר נוסף שהוספתי בעריכה: 2 הקבוצות הטובות ביותר יוכלו להיפגש רק בגמר. הגרלת הנוקאאוט תפריד בין הצדדים של ההגרלה בין המקומות הזוגיים והאי זוגיים

מוזמנים לשאול שאלות אם אם לא הבנתם.

דרג 1
    ריאל מדריד
    מנצ'סטר סיטי
    באיירן מינכן
    פריס סן ז'רמן
    ליברפול
    אינטר
    בורוסיה דורטמונד
    לייפציג
    ברצלונה

דרג 2
    לברקוזן
    אתלטיקו מדריד
    אטאלנטה
    יובנטוס
    בנפיקה
    ארסנל
    קלאב ברוז'
    שחטאר דונייצק
    מילאן

דרג 3
    פיינורד
    ספורטינג ליסבון
    פ.ס.ו איינדהובן
    דינמו זאגרב
    זלצבורג
    ליל
    הכוכב האדום בלגרד
    יאנג בויז
    סלטיק

דרג 4
    סלובן ברטיסלבה
    מונאקו
    ספרטה פראג
    אסטון וילה
    בולוניה
    ג'ירונה
    שטוטגרט
    שטורם גראץ
    ברסט

נערך לאחרונה ב: ‏29/8/24
    Ever Banega ו-EuropeGuy אוהבים את זה.
  2. EuropeGuy Member

רק עכשיו נפל לי האסימון שבפורמט החדש הזה, אם נניח קבוצה מגרילה 8 קבוצות שונות, ה8 קבוצות האלה לא בהכרח ישחקו אחת נגד השנייה, אלא כל קבוצה מקבלת יריבות אקראיות לגמרי. עד עכשיו חשבתי שזה מחולק ל4 בתים של תשע קבוצות, שכל אחת משחקת נגד השניה בתוך הבית הפנימי הזה, והניקוד של כל קבוצה משוקלל לטבלה של ליגה אחת גדולה.

יש פה סימולטור נחמד שמדמה איך זה יכול להיראות עבור כל קבוצה:

UEFA Champions League New Format Draw Simulator – Draw Simulator

צריך להוסיף שבמקרה של שיוויון נק' בטבלה הגדולה, מה שיקבע זה הפרש שערים > מספר הבקעות > מספר הבקעות בחוץ > מספר ניצחונות > מספר ניצחונות חוץ.

https://www.givemesport.com/champions-league-group-stage-tiebreakers/

RubberSoul אוהב/ת את זה.
  3. ליברפול לעד Member

איך זה עובד מבחינת משחקי בית ומשחקי חוץ?

4. alexshw Member

8 יריבות, 2 מכל דרג. מאמין שיריבה אחת מכל דרג מארחים ואצל אחת מכל דרג מתארחים.

5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

לא מבין את הטימטום הזה תסלחו לי. הרי בסוף יש הבדלים גדולים בתוך הדרג. אחת תקבל מדרג 1 את לייפצינג וברצלונה והשנייה את סיטי וריאל. עכשיו בסדר, זה חלק מההגרלה, אבל בפורמט של ליגה משווים בין הקבוצות האלה (נקודות, הפרש שערים וכו׳) איך אפשר להשוות נקודות של 2 קבוצות שלא משחקות בכלל נגד אותן יריבות. אני בעד פורמט של ליגה אבל לא ככה.

VAR אוהב/ת את זה.
  6. Raulito Madridista

לקח לי המון זמן להבין את הפורמט ולקלות שאשכרה זו הגרלה רנדומלית לחלוטין של לוח משחקים עם מעט מאוד חוקים ולא שלב בתים מסודר. לא ספורטיבי בעליל.

הדבר הטוב הוא לפגוש קבוצות על כבר בהתחלה כדי לקבל אומדן מסוים לגבי היכולת שלנו אם כי ריאל מדריד מגיעה לשיא שלה אתם יודעים מתי...קבוצות אחרות טחנו את הבתים ושברו שיאים שאף אחד לא זוכר. זה גם מזכיר לי קצת את שלב הבתים השני עם משחקים חביבים ב-2001 וב-2003 נניח ה-1:3 האייקוני על מילאן.

בעיקר אני מקווה לפגוש קבוצות חזקות שלא שיחקנו נגדן זמן רב. נניח ארסנל הנהדרת כמעט 20 שנה - וצפוי משחק מרתק בשני מגרשים אדירים, הם משחקים התקפי ובקצב פנטסטסי ופינטזתי שנהיה קצת קרובים אליהם בסגנון. כנ"ל באייר לברקוזן כדי לראות את היורש, או מילאן. גם פ.ס.וו איינדהובן סבבה ותן לי מונאקו על חרפת הקיירוש. פחות מנצ’סטר סיטי ברור למה, פחות אינטר שזה כבר חוזר על עצמו.

קיים לי קצת החשש לפציעות שכבר החלו וכדומה וגם שנסתבך. משחקים נגד מנצ’סטר סיטי ופריז סן ז’רמן/ליברפול סתם הלכתי על התרחיש הגרוע וזה תלוי בעוד דברים זה בזבוז אנרגיה מיותר, זה קצת יותר מתוספת של 180 דקות ללו"ז - זה מצריך אינטנסיביות. מעבר לכך יש כאן המון מקריות גם לדירוג עצמו שלא בשליטה כי זו טבלה מצטברת עם קבוצות שלא שיחקנו נגדן. בעיקר: אנחנו לא מרוויחים כלום מזה שאנחנו ריאל מדריד אלופת אירופה ודרג א

7. חניבעל להרכב Member

שחיתות לשמה. לא אצפה בשום משחק מהמפעל הזה לעולם.

8. VAR Member

איזו הגרלה מעייפת.

9. alexshw Member

זה נטו לצורך הקוקטיילים וזיוני שכל. מחשב יכול לעשות הכל.

10. Raulito Madridista

ההגרלה לא רעה לריאל מדריד אבל תמיד יש טוב יותר כמו ברצלונה והם עוד העזו פעם לפתוח את הפה. צריך להמתין ללוח המשחקים. ליברפול באנפילד זה מרגש אבל גם קרייסיס רציני ומקווה שלא נצטרך לנצח שם - הרי הרקורד שלנו מול ליברפול בעידן יורגן קלופ הוא לא הגיוני. מילאן זה ממש ניחוח של פעם וריגוש לקרלו אנצ’לוטי. יש למישהו ספק שאוסקר גלוך יבקיע? בטוח שאם זה מתאפשר מבחינת תאריך אז יהיה פארטידאזו סביב קלאסיקו בליגה.

התעדכנתי פה ושם במארקה וכדומה - כשכריסטיאנו אמר את ה-“אני חייב להזכיר את ריאל מדריד. זכיתי כאן ב…(השאר לא משנה)” - כמעט דמעתי.

פריז סן ז'רמן עם הגרלה נוראית ולא יקרה כלום אם ניפרד מהם לא נשאר דבר. בכל מקרה מי שקיבלה את מנצ'סטר סיטי בחוץ זו אינטר וזה כמעט בלתי אפשרי.

11. DRORIKO Member

פשוט החריבו את הפורמט בזה. והכל בשביל פוליטיקה מושחתת.

12. SerieA Il Capitano

באמת? ריגש אותך השעמום המזעזע הזה?

13. RubberSoul Member

מה? 3 קבוצות קיבלו גם את בארסה וגם את ריאל (דורטמונד, אטאלנטה וברסט), ברצלונה קיבלה את באיירן ובנפיקה וריאל את ליברפול ומילאן. כמה כבר ההגרלות שונות שדגדג אותך לעקוץ בכח?

14. Ever Banega Member

הדעה שלי לגבי הפורמט הזה היא קודם כל שהשינוי הוא מינורי. השינוי העיקרי הוא בשלב הבתים/ליגה שהרי זה גם ככה החלק השולי במפעל. מה שכן שלב הנוקאווט הנוסף מיותר לחלוטין וחבל שדווקא על זה הרעיון יפול כי בבסיסו הוא טוב. השלב גם יהיה בנוי ממשחקים לא הכי מעניינים לצופה הניטרלי וגם הוא גורם לכך שהמון קבוצות עולות מהליגה מה שמוריד ממנה את המתח (מזכיר את השטות של היורו שגם מקום שלישי יכול לעלות ובפועל כמעט אף אחת לא מודחת). אני גם לא אוהב שאין נושרות לליגה האירופית כי זה מחליש אותה וגם ככה היא חלשה.

בצד החיובי אנחנו מקבלים קרבות טיטאנים בין דרג א כבר בשלב הליגה וכמובן זה מבורך. יש גם גיוון גדול יותר במשחקים כי כל קבוצה פוגשת לכל היותר פעם אחת קבוצה מסויימת ולא מפגש כפול כפי שהיה עד היום.

גם זה שאין הגרלות בהמשך (או אם אני לא טועה יש, אבל תחת אילוצים) הרבה יותר טוב מאשר שכל קבוצה יכולה לפגוש כל קבוצה (מה שלפעמים יוצר צד קל צד קשה וכו).

אגב הפורמט לא מסובך בכלל פשוט לא רגילים אליו.

@Raulito למה אתה חושב שההגרלה לא ספורטיבית? לא רואה במה זה שונה במובן הזה מאשר הגרלת הבתים.

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/24
    חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  15. טל. Member

אנחנו חיים בעידן של קשקושים מקושקשים. בעולם של קשקושים מקושקשים.
    אז הפורמט הזה, הוא, אל תעצרו את נשימתכם - קשקוש מקושקש.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 2, אורחים: 1)

1. חייל שוקולד