אוהד הפועל פרץ למגרש, הדרבי התל אביבי פוצץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י EuropeGuy, ‏3/11/14.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריינשרייבר הולך לפי החוק היבש. אנא לך תראה מה קרה באמסטרדם ארינה לפני שנתיים:

זהבי בצדק כעס ואני מבין את התגובה שלו לא לרדת מהמגרש. לכן אני אומר חבל שאנשי מכבי לא עשו כמו שעשה בזמנו מאמן AZ חרט יאן ורבייק. הם טענו בחדר ההלבשה שהשחקנים שלהם לא בטוחים על הדשא וסרבו לחזור לשחק. השופט סיים אז את המשחק. אני באמת מקווה שימחקו לזהבי את האדום המטומטם הזה, אבל השופט נהג כמו שצריך. לפי הספר המטומטם של פיפ"א...

gilad16 אוהב/ת את זה.
  2. Civil Anti Madridista

אולי מספיק עם ההתייפייפות הזאת? יש לאוהד הזה מזל שערן זהבי הוא לא קובי מוסא.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  3. oranfu Member

אתה טענת שהוא הרגיש חוסר ביטחון ולכן ניסה לפוצץ את המשחק. זה לא מסתדר עם זה שהוא נשאר על הדשא (ושהיה מוקף באבטחה).

שחקן מורחק שלא בצדק, מבחינתו נעשה לו עוול. למה לזהבי מותר להשתולל ולשחקן רנדומלי אסור? בשניהם הם נפגעו מהחלטת שופט לא נכונה.

אני לא טענתי שזהבי צריך להיות מורחק (ובשום מקום לא רשמתי לתקופה ארוכה) כי הגן על עצמו. אני מדבר על ההתנהגות שלו לאחר האדום. זה שלתחושתו נעשה לו עוול לא נותן לו לגיטימציה לעשות מה שבא לו. הוא לא רק התווכח עם השופט אלא ניסה לפוצץ את המשחק והלהיט את היצרים.

זהבי וחלק מאוהדי הפועל מתגרים אחד בשני, לדעתי שני הצדדים אשמים באופן כללי בגועל נפש הזה. אבל יש סיבה למה הוא מקצוען ולמה הם רק אוהדים. הוא מתגרה בהם בכוונה (בצדק או לא בצדק זה קצת פחות העניין לדעתי) וזה שגם הם מתגרים בו לא משנה. כן, הוא אמור להבליג או לספוג. הוא יכול לקלל את האם אמא שלהם באופן פרטי ולדאוג שכל משחק נגדם הוא יבקיע חמישייה על מנת להחזיר להם. אבל לעשות כלפיהם תנועות מתגרות זה לא מקובל ולא חכם.

לאוהד יש מזל שערן זהבי הוא לא קובי מוסא ובאותה מידה לערן זהבי יש מזל שהאוהד הזה היה שיכור ולא איזה בחור קצת יותר מסיבי שיכל לעשות לו נזק משמעותי. לא קצת ילדותי?

Bluekipper אוהב/ת את זה.
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

בוא תמיין לי מה מבחינתך נחשב לתגובה מתגרה ומה לא. בוא נראה אם אתה מצדיק אלימות בכל משחק שני בעולם.

--------------------------------------

ראיתי עכשיו את ההתקוטטות מחוץ לבימ"ש. אם אני יו"ר ההתאחדות, מפסיק את הליגה לאלתר. אנחנו לא המדינה הראשונה שבה הוקפאה ליגה בגלל אלימות, הגיע הזמן לעשות לזה סוף.

5. Civil Anti Madridista

ההבדל בין ההרחקה של שחקן במהלך תקני של המשחק לבין מה שהיה אתמול זה הבדל של שמיים וארץ.
    האוהד הזה לא סתם קיבל כפיים מחבריו ליציע, מהסיבה הפשוטה שהשופט הזה פשוט נתן אתמול פרס לאלימות.
    אם האוהד הזה היה פורץ לדשא ודוקר את ערן זהבי, עדיין היית מתעסק בקטנות של "למה מותר לו להשתולל ולפוצץ משחק?"

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שוב במקום לתווכח מה יותר נכון ומה יותר שגוי ולחפש אשמים תתעמקו בלהוקיע את הגועל נפש הזה.
    כל אחד מחפש צד שיותר מתאים לו ומתחיל לקרקר כמה הוא צודק והאחרים טועים, רק שפה כולם טועים וכולם לא צודקים.
    ואין לי ספק לצערי שזה לא ישתנה גם.

de Middenweg, Muurad ו-Die Werkself אוהבים את זה.
  7. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

המנהלת שוקלת לדחות את המחזור הקרוב כולו .

8. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

טעות גסה אם זה יקרה.

אי אפשר לתת לכמה פרחחים להרוס למדינה שלמה את ההנאה.

לגבי שינוי - אין, לא יקרה. יש תרבות אולטרס וזה לא ישתנה לעולם, לא משנה מה נעשה וכמה נעשה. מה שכן - גם מבחינת תרבות האולטרס מה שהיה הוא חציית קו אדום, בדומה לפגיעה בנשים וילדים בעולם התחתון.

מה שכן אפשר לעשות כדי למנוע את המקרה הבא זה להציב כוח שיטור במשחקים נפיצים, להוציא את החוק המטומטם הזה של 'אין משטרה במגרשים' והכל יהיה בסדר.

oFiRzZz ו-Yaniv אוהבים את זה.
  9. Civil Anti Madridista

הקימו מנהלת כדי לדחוף את הכדורגל במדינה קדימה או אחורה? שיתנו עוד לגיטימציה לאוהדים מטומטמים, המופע של אתמול לא הספיק

oranfu ו-alexshw אוהבים את זה.
  10. alexshw Member

מאז שהמנהלת קמה מחפשים רק איך לא לשחק. הזוי.

נווה איזה תרבות אולטרס. זה כישלון או יותר נכון חוסר רצון של מערכת האכיפה ובראש ובראשונה בתי המשפט לעשות משהו בתחום האלימות בספורט.
    אפשר לטפל בעניין בקלות.

באנגליה הבעיה הייתה חמורה אלף מונים מאשר פה והם טיפלו בה ביעילות.

נערך לאחרונה ב: ‏4/11/14
  11. Telkiyski Member

רצוי להזכיר שהמשחק חודש עם קרן לזכות מכבי.
    אם מהקרן הזו היה יוצא גול ומכב הייתה עולה ל2-1, מעניין אם גם אז כל הצדיקים פה היו כותבים שהמשחק "איבד עניין" וכאלה אחרי שהאוהד פרץ.
    צבועים.

oranfu ו-Love Is Red אוהבים את זה.
  12. Landon Donovan Member

נכתבו בדיון הזההרבה דברים הזויים, אבל זה כנראה ההזוי מכולם.

13. Civil Anti Madridista

אמרתי לך כבר כמה פעמים, את האהדה שלך להפועל ת"א תשאיר בצד ותנסה להיות אובייקטיבי.
    לא מדובר כאן בפריצה "שגרתית" של אוהד שפורץ למגרש לסיבוב דאווין עד שמוציאים אותו. מה שהיה אתמול בבלומפילד זו עליית מדרגת שאסור לעבור עליה לסדר היום. פגיעה מכוונת בשחקן, איפה נשמע כזה דבר?
    ואם בכל זאת אתה רוצה שאכנס לראש שלך, אז גם אם מכבי הייתה ביתרון לפני הפריצה היה צריך להפסיק מיד את המשחק.
    אין שום ערך לכדורגל בערב כזה, ואם השופט עוד נותן לגיטימציה למתפרעים אפשר לסגור כאן את הכדורגל.

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

איתי, אני באמת לא מבין איך אחרי כל ההרחקות פה שאתה, וגם אני במקרה הזה, ספגת, כלום לא חלחל...

אין סיבה לדחות את המחזור, כן יש סיבה לענישה סטייל טורקיה ושבמשחקי הפועל תל אביב יכנסו נשים וילדים בלבד עד סוף השנה (אתמול מעצבים כתבתי שלא יארחו עוד השנה, זה לא אפקטיבי).

וכן, רק הפועל תל אביב. אולטראס הפועל הוא ארגון שמעורב במרבית אירועי האלימות מהסוג הזה בישראל. פואד הזה, שאגיע אליו אחר כך, הוא אחד מהמנהיגים בו ומה שמכונה איש גדר.
    ארגוני אוהדים אחרים כמו מכבי פנאטיקס, הקופים הירוקים, אולטראסאות', יהלומי נתניה, החזית הכחולה ואפילו לה פמיליה (ביזיונם במקומם מונח) לא מגיעים לרמה כזו והצבע והאווירה שהם מביאים מעפילים על הדברים השליליים. באולטראס הפועל זה לא המצב והם חוצים קווים אדומים כבר שנים פעם אחר פעם.
    אם לא האידיוט הנחות הזה היינו מדברים באשכול "צבע ביציע" על יופי של תפאורות ואפילו פירו.

והבטחתי שאגיע לפואד - כפי שכתבתי קודם, מספרים שזה היה מתוכנן. כעת עולות שמועות מחשידות מאוד, לפיהן שאלו את העבריין לפני המשחק למה הוא לא על הגדר, והוא ענה שיש לו משהו לעשות.

15. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אוהדי הפועל מתנהגים כאחרוני המכביסטים.

לפני כמה שנים ישבתי ביציע מכבי (כן, אח שלי שיכנע אותי אפילו שאני מאחל לשתי הקבוצות האלה לרדת ליגה ביחד) בדרבי תל אביבי. השנים הן ימי השליטה האדומה בעיר. המשחק היה כמו כל דרבי שהתקיים בין השתיים באותן שניים. נגיחה של בלם זר של הפועל לרשת, עוד אחד של אחד החלוצים, מכבי מצמקת ומישהו מהפועל סוגר את הסיפור ו1-3 קל להפועל (לא זוכר שנה מדוייקת, אייגבור ותמוז כיכבו בהפועל, עטר ויצחקי אצל מכבי).

האוהדים של מכבי כמובן קיללו את עצמם ואת הקבוצה ואת האדומים, ובסופו של דבר השלימו עם עוד הפסד אחד מני אותם רבים בדרבי. לא זכור לי מספר אבל אוהדי מכבי שכחו לגמרי מה זה ניצחון בדרבי - ועדיין, למרות השנאה בין שתי המחנות, בשום שלב לא חשבתי שזה יכול להתפתח למשהו אלים ומפחיד.

אוהדי הפועל, כאילו הם המכביסטים שתמיד שלטו בעיר, עד עכשיו לא מצליחים להתמודד עם העובדה שבאופן דרסטי, מסיבות כלכליות כאלה ואחרות (התרסקות כלכלית של אחת, נסיקה כלכלית של השנייה) השליטה עברה טוטאלית לצד הצהוב. רק שבניגוד לאוהדי מכבי, כאילו הם עצמם היו המכביסטים שחייבים כל הזמן לנצח ולא מקבלים שום דבר זולת ניצחון בדרבי (איפה הימים של ההשלמה עם "הפועל שוב הפסידה") מתנהגים בצורה כל כך פראית הן ברשת והן במגרשים. וואו, אז יעברו עוד קצת שנים ואתם תחזרו להיות מעל מכבי. עוד לא הבנתם שזה גלגל? משום מה מהרגע שהשליטה בעיר התחלפה לצהוב - יש פה טירוף מערכות כללי מהצד של האדומים. אולי יותר מדי אדומים גדלו בתוך ה4-5 שנים שהם שלטו בעיר ופשוט לא משלימים עם השינוי.

וערן זהבי אידיוט, זה בלי קשר בכלל.

oFiRzZz ו-Nigel de Jong אוהבים את זה.