אוהד הפועל פרץ למגרש, הדרבי התל אביבי פוצץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י EuropeGuy, ‏3/11/14.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

@bvb_fan אבל אני לא הבנתי עדיין מה זהבי עשה. האם זה חמור יותר או פחות משחקן אחר שמתגרה בקהל היריבה בצורה כזו או אחרת? בין אם בתנועת השתקה או דברים גרועים יותר? כי אני יכול לתת לך טונות של דוגמאות מהעולם. וגם אם לדעתך זה מעשה לא לגיטימי (ומי אתה בכלל שתקבע לו מה לגיטימי ומה לו), האם זה נותן לגיטימציה לפרוץ למגרש על מנת להכוטת שחקן? הזויים!

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מותר לו להתגרות כמה שהוא רוצה וזה לגיטימי. אני לא זוכר מתי טועמה לא חגג גול של הפועל בדרבי (לאו דווקא שלו) בלי תנועת השתקה או יד על האוזן לעבר שער 11. גם דואני פנה בתנועת השתקה, וגם אבוקסיס ואבוטבול וכד'.

כתב יפה אחד מהמשתמשים בפורום השחקן ה-12:
    " תגידו.. אתם באמת חושבים שלמישהו מאוהדי הפועל אכפת מהפיו פיו? זה סתם תירוץ עלוב לעשות מה שבזין שלהם..
    אני מדמיין את פואד יושב בשער 5 משחק שח ושותה תה עם חלב.. פתאום ערן עושה פיו פיו והוא מתפלץ "בואנה! התנועה המתריסה הזו מוציאה אותי מאיזון!! זה יכל לפגוע בי!!!" ויורד לדשא..
    אם לא יהיה פיו פיו יהיו אותם קללות ואותו זעם ואותה אלימות..
    לא היה פיו פיו בדרבי שאלירן שם את הפנדל.. "

3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אוי ואבוי אם מבחינתך זה אדום הזוי כמו אדומים הזויים אחרים ואם היה אפשר לקיים משחק אחרי דבר כזה. כנראה שאין לכם באמת מושג מה חומרת המעשה שבוצע ואולי כשמישהו יירצח/ייפגע תבינו יותר טוב.

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

נאיבי לחשוב שחברת אבטחה יכולה למנוע מאוהד לפרוץ לכר הדשא. האשמה פה היא הכמות זמן שלקח להוציא אותו.
    יש לך ספק שאם היו תופסים את האוהד, וזהבי לא היה מקבל אדום היינו ממשיכים כרגיל?

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

וזו בדיוק הבעיה. שכולם נתפסים לאדום שהיה או לא היה וזה ממש לא הנקודה כאן. כבר כתבתי אתמול: משחק כדורגל לעולם לא ייפתח ללא אבטחה שאושרה, נכון? ברגע שאוהד פרץ את האבטחה, חדר ולמגרש והחל להתקוטט עם שחקן, כל השאר לא רלוונטי בעליל. האבטחה לא היתה מספיקה כדי למנוע את כניסת האוהד, מבחינת השופט והמשטרה, לא ניתן לקיים את ההתמודדות. ועל זה צריך לשים דגש.

ולמה נאיבי לחשוב? שהמאבטחים יעשו כמו שצריך את העבודה שלהם ולא יצפו במשחק אלא יהיו עם הפנים לקהל כמו שכל מדינה מתוקנת, האמן לי שיצמצמו זאת משמעותית.

orimor2212, David De Gea, Civil ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  6. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

שוב, בכל שבוע אתה מקבל מליגה אחרת שאוהד פרץ למגרש. אנגליה, ספרד, איטליה, גם במונדיאל. בכולם הופסק המשחק מיד אחרי?
    ברגע שאוהד פרץ למגרש, כבר אין דרך חזרה. ואם היה נכנס ומנשק את זהבי אז הכל היה בסדר? ההבדל בין אוהד שפרץ לדשא והחליט לנשק שחקן לבין להרביץ לו הוא נטו האופי של האוהד. לא מדד לאם החברת אבטחה עשתה את עבודתה או לא.
    השאלה היא איך היא הגיבה אחרי שפרץ לדשא. ופה הבעיה היותר גדולה.

7. golding מנהלים

לי יש ספק, אני בכלל לא בטוח שזהבי (ו/או יתר השחקנים) היה מרגיש בטוח. ברגע שיש חשש בטיחותי ממשי, בטח בעקבות אירוע שהתרחש, המשחק מאבד מהערך הספורטיבי שלו וצריך להיפסק.

אני לא מכיר מקרים דומים של אוהד שפורץ ותוקף שחקן מלבד זה שבהולנד. ובהולנד המשחק הופסק.

8. Civil Anti Madridista

לגיטימי ועוד איך. אם הוא היה מסמן שקט לקהל זה היה מתקבל אצל הפועל? אתה יכול לקרוא לו פרובוקטור והספורטאי הכי קטן שיש.
    זכותו לחגוג שערים בצורה שנראית לו לנכון, כמו שלאוהדים יש את הזכות לשנוא ולקלל אותו בכל מקום מהשנייה שהוא חתם במכבי.
    אבל הפער בין קללות לבין תקיפה הוא שמיים וארץ, לא היה רחוק שהיינו מסיימים את הערב ההוא ברצח.

9. gilad16 Member

המשחק הופסק או שהקבוצה פשוט לא הסכימה להמשיך?

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קודם כל לא בכל שבוע פורץ אוהד. דבר שני, מבחינתי אם השופט חושב שאין ביטחון לשחקנים מחברת האבטחה ולא חשוב מה האוהד עשה כשפרץ, אז כן, יש מקום להפסקת המשחק עד שיתחילו לאכוף כמו שצריך. אתם לא יכולים לאכוף? תהיו כמו בארגנטינה ושימו גדרות של 10 מ' גובה. זה נראה כמו כלוב, זה לא נוח לצופים, אבל ככה לומדים לקח ועובדה שבארגנטינה, האלימות של האוהדים היא בינם לבין עצמם מחוץ לאיצטדיון או ביציעים, אבל כבר הרבה מאוד זמן לא ראיתי שמישהו פרץ שם למגרש.

11. golding מנהלים

לא הסכימה להמשיך, אבל ההתאחדות ההולנדית תמכה בהחלטה הזאת.

12. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

זה ברור שאם האוהד היה פורץ ומיד היו מתנפלים עליו הסדרנים והוא לא היה מגיע לעימות פיזי המשחק היה ממשיך. כמו ששי אמר, הבעיה הגדולה פה היא זמן התגובה של הסדרנים. הם במרחק הגעה לדשא קצר יותר אפילו מהאוהד, אז איך יכול להיות שהוא נמצא יותר מ5 שניות על המגרש עם זהבי?

לעצור פריצה של אוהד - אי אפשר!
    לעצור אותו אחרי גג 5 שניות על הדשא - לא רק שאפשר, זו חובה!

שי ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא משנה אם לעצור אחרי 2, 5 או רבע שעה. הנקודה צריכה להיות כזו: ברגע ששחקן פרץ לכר הדשא ולא משנה מה שעשה, צריך להיות גיבוי מוחלט לשופט במידה ויחליט (בצדק רב) לבטל את המשחק מחשש לביטחון השחקנים.

14. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

צריך להיות גיבוי זה נכון אבל שאוהד פורץ למגרש סתם לרוץ בו או לחשוף איזה מסר מחאתי אף שופט לא יחליט לבטל את המשחק כי כמו שאמרתי אין אפשרות לעצור התפרצות של אוהד אחד ..

15. Civil Anti Madridista

עומרי אפק קבע בנחרצות שהוא ראה את אובארוב קורא לאוהדים להתפרץ למגרש, היו פרסומים סותרים לגביי זה שהוא הודה בפי הכתבים שהוא מודה במעשה, ובמקביל היו פרסומים שהוא מכחיש בכל תוקף.
    גם על סמך הסרטון בYnet אני לא חושב שאפשר לקבוע בוודאות מה הלך שם, או שהוא מסמן לאוהדים לפרוץ או שלא לפרוץ.