אוהד הפועל פרץ למגרש, הדרבי התל אביבי פוצץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י EuropeGuy, ‏3/11/14.

1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא לא, ליצן החצר, אני כתבתי שאפשר להבין אבל אם היית יודע לקרוא יותר מחמש מילים ברציפות, ואם הולכים לפי הדיון הזה כולו אתה לא יודע, גם כתבתי שהעונש לסופו מוצדק והיה אפילו צריך להיות יותר חמור ושאין שום הצדקה למה שהוא עשה. העיקר קוראים לנו אנאלפבתים.

2. Civil Anti Madridista

"הוועדה קבעה: ריינשרייבר לא טעה בהרחקת זהבי"
    http://www.one.co.il/Article/241732.html

יש רק משפט אחד שמתאר את ההתנהלות וקבלת ההחלטות בגוף חסר השכל הזה - כיסוי תחת
    אני קורא את הפרסום הזה כבר ארבע פעמים ברצף ומחכה שמישהו יצבוט אותי.
    אם זה הגוף שאחראי על השופטים בליגת הכדורגל הבכירה בישראל אנחנו באמת יכולים לסגור פה את הענף מחר בבוקר.

אני מקווה מאוד שמכבי לא תשתוק על הפסיקה האומללה הזו, ותלך לדרגים הכי בכירים שיש על מנת לשנות את ההחלטה הזו
    ואם ההרחקה תישאר בתוקף, אני במקום ערן זהבי מחרים כל אירוע הקשור במנהלת או ההתאחדות ואף שוקל את דרכי בנבחרת ישראל.

3. סמואל אטו Member

״ניסיון ללכת מכות״ - כנראה שזהבי ירה עליכם אקסטות ופיספסת הקטע שהניסיון הפך להצלחה.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  4. סמואל אטו Member

נו, ואחרי זה תתפלא למה ג׳ורדי, זהבי, גארסיה ואובארוב הגיבו כפי שהגיבו.
    אין על מי לסמוך במדינה הזאת כבר.
    במקום לקחת אחריות הגורם שאמור להיות הכי נקי והכי ללא רבב, מגלגל את האחריות הלאה. בלתי נסבל.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  5. עידן444 Member

עולה לי מחשבה בדקות האחרונות...
    מן תחושה כזו שאם ערן לוי, יובל נעים ומנחם קורצקי משחקים בהרכב של מכבי בדרבי הזה, האוהד של הפועל(שגם ככה לא נראה חסון מי יודע מה...) חושב קצת יותר פעמים אם לעלות לדשא... וגם אם בסוף מחליט שכן, כנראה שמבלה את המשך הלילה באיכילוב במקום במעצר וכנראה שאפילו שי אבוטבול לא היה מצליח לעזור לו :)

Love Is Red אוהב/ת את זה.
  6. Love Is Red Member

לא רק ערן לוי מנחם קורצקי ויובל נעים, גם ג'ון אוגו ואוסטין אג'ידה והאוהד הזה היה מבלה את הלילה באיכילוב או בבלינסון חחח.

7. עידן444 Member

והשוער של מכבי חיפה...
    יאללה, בואו נפתח דיון מה היה קורה אילו על המגרש במדי מכבי היו בזמן כניסת האוהד-
    פרנסיס קיויו\מריו באלוטלי\אריק קאנטונה\אידריסו\רוי קין\מרטין קיון :)

Love Is Red אוהב/ת את זה.
  8. Love Is Red Member

חחחח גדול, תוסיף גם את טוטו תמוז, את סופלקיס שחורציאנטיס שיתחיל לשחק כדורגל ויש עוד המון ;)
    הכי הייתי רוצה לראות אותו מנסה להכות את מר עולם או משהו כזה חחח באותו רגע הוא מת ;)

אהא יש לי רעיון איך אפשר להמנע מדברים כאלה בעתיד, שמאבטחים יהיו על הדשא ולא רק בתוך היציע.

9. עידן444 Member

אם סופו היה עושה לו פיו פיו הוא גם היה יורד למגרש להרביץ לו?
    חחחחחחחחח

oFiRzZz, Love Is Red ו-Nave אוהבים את זה.
  10. עידן444 Member

הם 600... הם אמורים להיות גם על דגל הקרן...

11. Love Is Red Member

נראה לי שהוא היה נלחץ רק מהמחשבה על זה, מה שכן ערן זהבי הביא יופי של מכת קונג פו פנדה או קראטה קיד 3 חחח ועוד עם הפקקים.

12. עידן444 Member

נראה לי זהבי היה בשוק מעצמו כי משום מה אחרי הבעיטה הזו הוא כן החליט פתאום לברוח... חחחח...

נראה לי ברח משי אבוטבול... לא מהאוהד...

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

"לפני 19 שנה קם אדם והחליט לשנות מציאות. זו לא הייתה גחמה או פעולה בלהט הרגע, אלא החלטה מחושבת ומתוכננת שמטרתה להפוך סדרי עולם. אותו אדם החליט שלא לשנות את המציאות באמצעות כללי המשחק המקובלים. כללים אלו נתפסו כאיטיים מדי, מסורבלים מדי ובסופו של דבר לא אפקטיביים, שכן מלכתחילה כללים אלו נועדו לסנן אנשים כמוהו שרואים במטרה כמקדשת את האמצעים. לאותו אדם היו תירוצים טובים להחלטתו, מניעים ברומו של עולם. הצלת חיים, הושעת המולדת, גאולת העם. ייתכן שהיו מוצדקים, ייתכן שלא, לעולם לא נדע, כי אותו אדם החליט לעשות מעשה. אותו אדם לא סמך על כללי המשחק שיעמדו לימין מניעיו הנאצלים, הוא ודאי לא סמך על מושא פעולתו שינהג בהתאם לראות עיניו. אותו אדם סמך רק על עצמו, הוא נשמע רק לאלוהיו ששכן בלבבו, עיוור לכל קוד מוסרי או משפטי המוכר לו ועשה מעשה. הוא הצליח. הוא הצליח כי כל גדולתם וקשיחותם של כללי המשחק נמסים למראה אקדח, למראה אלימות פיזית שמכופפת אותם לבלי הכר. אתה יכול לנהל קמפיין בחירות במשך חודשים ולהשיג תוצאה זהה במחי כדור בודד בעשירית שנייה. זו המסגרת השברירית בתוכה אנחנו חיים, במעין הסכמה שבשתיקה להתעלם מפגיעותה, להתייחס לכללי המשחק כאקסיומטיים כי האלטרנטיבה פשוט מזעזעת מדי מכדי להכיר בה. לפני 19 שונתה המציאות, היא שונתה לא כי אותה החלטה נתעבת זכתה לפולמוס ציבורי. פרט לבודדים שהופטרו כתימהוניים, שפלותה של ההחלטה נתפסה כקונצנזוס. לא נשמע ולו קול אחד שהעז לתלות את האחריות להחלטה בקורבנה, בתהייה לפיה אם היה נוהג אחרת ייתכן שדחפיו של הרוצח היו משתנים. אי הרציונליות שבאלימות פיזית כתגובה לסכנה ובלבד שאינה מוחשית אלא ערטילאית ומופשטת, הספיקה אז כדי לצייר גבולות גזרה מוסריים חדים וברורים לאותה החלטה. ועדיין, המציאות שונתה. גם המוסר, הצדק והמשפט יחדיו אינם מסוגלים להשיב אדם מן המתים, ועל כך הסתמך אותו אדם, על אלימות פיזית, אלימות החזקה ממילים, חזקה מכללים, חזקה ממיליונים.

שלשום קם אדם והחליט לשנות מציאות. הייתה זו רק מציאות ספורטיבית, הוא נשא עמו רק את אגרופיו, אבל ההחלטה הייתה מחושבת ומתוכננת בדמיון מצמרר. אף כאן כללי המשחק המקובלים לא הועילו, אף כאן אלימות פיזית נותרה כמפלטו של חלש שנואש מלתקן ומבקש לבלגן. לאותו אדם לא היו פעם תירוצים נשגבים. לא סכנה גדולה הנחתה אותו ולא דחף משיחי. מחוות ידיים סתמית הלהיטה כביכול את יצריו, שילוב של תחושת בגידה עם עלבון שמקורו בגילאי הינקות. בתור פעולה לשינוי מציאות, מניעיה היו בנאליים להחריד, עלבון וכעס, מניעים העומדים בבסיס מרבית הפעולות האלימות בחברה, ואף מרבית הרציחות. למזלנו, איש לא נרצח. לא בטוח האם הדבר נובע מהיעדר מניע או דווקא מהיעדר אמצעי או הזדמנות, אך הפעם התוצאה, הגם שבזעיר אנפין, נמנעה. אולם, למרבה התדהמה, הצלחתו של אותו איש נתעב, 19 שנה אחרי, לא רק ששוחזרה אלא אף עלתה כל הציפיות. המציאות שוב שונתה. משחק לא הגיע לסיומו, נקודות עלולות להילקח שלא על הדשא וקנסות ענק נראים כבלתי-נמנעים. המציאות שונתה כי שוב הוכח שמעשים חזקים מערכים מופשטים, בסיסיים ועליונים ככל שיהיו. אולם, הפעם לא רק המציאות שונתה, אלא גם אנחנו. לפני 19 שנה לא עלה על הדעת להעמיד למשפט את הקורבן. היה זה בלתי נתפס להמשיך את המשפט "אי אפשר להצדיק אלימות" ב"אבל..." מהוסס, כאילו היתה זו טענה שגרתית על קיפוח בידי שופטים. לפני 19 שנה נרצח אדם, נרצחה המציאות, אבל נותרנו אנחנו, תמימי דעים לנוכח פסלות המעשה. והיום? אין דין ואין דיין, לא בגשמיותנו ולא בנפשותינו, לא כאידיאל ולא כפרקטיקה. כל דאלים גבר הפך למשנתנו, האגו היה להצדקתנו המוסרית היחידה, ועל פיו יישק דבר.

לפני 19 שנה הלכה לנו המדינה, לא יודע אם אי פעם מצאנו אותנו שוב, אבל גם אם היא תשוב אנחנו כבר לא נהיה שם. אנחנו משהו אחר, חברה של סיסמאות נבובות, עם שפת שיחדש שכאילו נשלפה מ1984. המוסר והצדק הפכו לאמצעים רטוריים, טבעו במבול האינטרסים האישיים שמבסס כל החלטה והחלטה כאן, אבסורדית ככל שתהיה. אם זה אנחנו, אם זה מה שנהיינו, אני כבר לא רוצה להיות חלק מזה."

אחד המשתמשים המבריקים ביותר במדיית הפורומים העוסקים בספורט בישראל, מפורום השחקן ה-12, כתב את זה, לא אני. אני לא מספיק מוכשר.
    הקבלה מזעזעת ובוטה, אבל בפרספקטיבה של אוהדים היא חדה ומדויקת.

14. Civil Anti Madridista

@orimor2212 גם אני שמתי לב לתאריך הסמלי. תודה לאל שלפחות התוצאה לא נגמרה זהה, כי על המגרש היו לנו את כל המוטיבים מההיסטוריה. אקדוחן אחד ופסיכופת שהחליט לקחת את החוק לידיים והצליח לנצל כשל באבטחה.

15. Raulito Madridista

הקפטנים של קבוצות הליגה העלו יוזמה לביטול הכרטיס האדום של ערן זהבי. גילי ורמוט יחתום על המסמך במקום שי אבוטבול. חאליילה מסכנין התנגד.

יוזמה יפה מאוד של השחקנים, אפילו מרגש לראות את האיחוד.

ובנושא אחר: מציע לכם לקרוא את הטור של עדי רובינשטיין על מאורעות הדרבי - העשבים השוטים של מכבי.
    "חשוב לשים לב להבדל המהותי. בהפועל מדובר בקהל. אלים, דוחה, שנון, פוגע. תגידו מה שאתם רוצים. במכבי בעלי התפקידים שמים עצמם מעל החוק. אנשים שפרנסתם היא הספורט עולים ליציע וחובטים באוהד שקנה כרטיס. נכון, האוהדים הללו צריכים לשבת בקלבוש, ויפה היתה שעה אחת קודם, אבל זה לא מוריד גרם מהביזיון של מכבי".

בעיתון מעריב כתבו שאובארוב אישר שהוא סימן לקהל לפרוץ למגרש, אבל לא קראתי על זה בשום מקום אחר.

- הוידאו שבגינו מואשם קרלוס גארסיה - פה