אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

1. עידן444 Member

תחנת ספיר באיזור התעשיה החדש בנתניה שנמצאת קו אווירי של 1.5 ק״מ מהאצטדיון(קו אווירי לא שונה משמעותית מהמסלול עצמו) תפתח במוצ״ש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. katamoni Member

העירייה עידכנה את אתר האינטרנט שלה ועכשיו יש מספר מקומות רשמי ומדוייק של אצטדיון טדי:
    31,733 - עדיין הכי גדול בארץ (סמי עופר מכיל 30,870)

https://www.jerusalem.muni.il/Recrea....aspx?RunID=61

3. צ. שיף Member

אם כבר מזכירים את טדי, אז נספר כי בשל עבודות ההתקנה (שבינתיים הושלמה רק על היציע המערבי) של המערכת הסולארית, משרד הכלכלה (התמ"ת) אסר לפתוח את היציעים במשחק הבית של בית"ר מול בני יהודה (שהתקיים ביום שני) עד שלבסוף התיר "ברגע האחרון" את פתיחת היציע המזרחי אבל לא המערבי. אומנם לפי העיתונות המקומית היה מדובר בעניין בירוקרטי בלבד כי מבחינה בטיחותית האישורים לעבודות שבוצעו הוגשו והיציע אושר תוך ימים (האישור ניתן ביום חמישי) למשחק הבית הקרוב של בית"ר מול רעננה, אבל מול היקף העבודות שעוד צפוי קודם כל למערכת הסולארית עצמה מעל היציעים האחרים ובהמשך לשיפוצים הנרחבים שמתוכננים באצטדיון (כמו הרכבת תאי VIP במעלה היציע) יש לי הרגשה שעוד נשמע הרבה על סגירת ופתיחת היציעים לפי ביצועי העבודות השונות ואני רק מקווה שזה לא יביא לשיבושים ניכרים או אף להעברת משחקים כמו של נבחרת ישראל מהאצטדיון וכמובן מקווה שעיקר העבודות יושלמו עוד לפני אירועי המכביה בקיץ הבא ולא שתתקיים תחת פיגומים או "תופקע" מטדי.

4. amn Member

@עידן444 - התלונות שלי הן לא על האצטדיון.
    לכשעצמו, אני אוהב את האצטדיון בנתניה ואפילו שוקל להגיע למשחק נגד רמלה (כבר פורסם מתי?).

הבעיה היא עם כל המסביב. אגב, הרכבת היא גם לא אופציה כזו נוחה. לא תלונה לאצטדיון, אבל היום המשחק של מכבי הוא ב-20:45, הרכבת אחרי המשחק מתחנת ספיר יוצאת ב-23:20 בערך (לא זוכר שעה מדוייקת).

כירושלמי - אם אני מגיע ברכבת ממודיעין למשל אני צריך לצאת מוקדם יותר מאשר שאני יוצא ברכב בגלל השעות של יציאת הרכבת, ובחזור אני אגיע הרבה אחרי.

5. עידן444 Member

יום שני ב 20:00. תקפוץ להגיד שלום:)
    הבעיה עם הרכבת היא נושא כללי.
    מודה גם שאני לא לגמרי סגור על זמן ההליכה בין התחנה החדשה לאצטדיון- אולי אגיע בדרך זו ביום שני ואוכל לעדכן כמה זה לוקח בפועל.
    23:22 יוצאת הרכבת האחרונה מתחת ספיר לת"א.
    למשחק שמתחיל ב 20:45 זה לא רע בכלל.
    למשחק שמתחיל ב 21:00 זה כבר בעייתי.
    יש לציין כי מתחנת נתניה לתחנת ת"א מרכז יש רכבות במשך כל הלילה אחת לשעה- בהחלט לא אידיאלי אבל קיים.
    ירושלים זה כבר בעייתי יותר אבל זה עניין ברמה ארצית- שעומלים עליו. לא יודע מה לוחות הזמנים אבל בהחלט התחבורה ברכבת בין ירושלים לת"א הולכת לעשות קפיצת מדרגה.

6. amn Member

אני עם רכב, אז אין לי בעיה לנסוע לפאתי מודיעין/ראשון (האמת שאני לא יודע אם בתחנה של מערב העיר שאני מניח שהיא היחידה שרלוונטית יש חניה, נגיד שכן), להעמיד שם את הרכב ולקחת את הרכבת.
    אני עושה את זה על בסיס קבוע במשחקים בחיפה (מפאתי מודיעין), כי לרוב אחרי שקמתי ב-6:30-7 בבוקר לא בא לי לצאת מחיפה ב-11 (בליגת האלופות בחצות) ולנהוג לירושלים את כל הדרך, כשלרוב הטרמפיסטים שאני מכיר אין מודעות/אחריות והם ישנים ואני צריך להשאיר את עצמי ער לבד.
    הייתי עושה את זה בכיף גם בנתניה ומדלג על הפקקים ובא ברכבת (אני מניח שזה גם יוצא לי יותר זול, כי נגיד היום יש איתי רק טרמפיסט אחד), אבל זה לא הגיוני מבחינתי גם לצאת קודם וגם לחזור מאוחר יותר.
    בחיפה זה יוצא לי כמעט תמיד משתלם - גם מבחינת שעת יציאה/חזרה וגם מבחינת עלות.

זו לא אשמת ה"אצטדיון", אלא של הגורמים האחראים לו, כמו גם מנהלת הליגה והנהלת מכבי שלא דואגות לזה שנשחק בשבתות (כשאין התנגשות עם אירופה, שזה בערך פעם בשבועיים וכמה פעמים בשנה מתנגש עם הליגה? במקרה האופטימי ביותר זה 12 משחקים: 2 בפלייאוף, 6 בבתים ובתרחיש הסופר אופטימי עוד 2 שלבי נוקאאוט שהם 4 משחקים).
    מכבי (וגם לגבי הפועל זה רלוונטי, אבל הם משחקים די הרבה בשבתות עד עכשיו העונה) מביאים הרבה קהל, ואפשר להתחשב בזה שעל הקבוצות (ובעיקר על קהל האוהדים שלהן) נגזר עונש רדיוס לתקופה של כמה שנים. גם ככה הכבישים עמוסים בשעות האלה, אז לא צריך להוסיף עליהם עוד עשרת אלפים צופים לפחות, שרובם מגיעים מאותו הכיוון הכללי.

חברים שגרים בצפון תל-אביב והיו מגיעים לבלומפילד ב-20-25 דקות עם רכב ביום חול מגיעים היום בשעה וחצי (במקרה הטוב) לנתניה.

לגבי המשחק נגד רמלה - חבל שזה ביום שני. אם זה היה בשישי הייתי מגיע בלי לחשוב פעמיים.

7. עידן444 Member

גם אם אפשר היה להחזיר את הגלגל ולבנות את האצטדיון במקום אחר ולתכנן אחרת את התחבורה לא חושב שאפשר היה להשיג תוצאות טובות יותר.
    ההבדל בין האצטדיון הזה לאצטדיונים אחרים שהוא שהוא אצטדיון זונה שמשמש יותר משחקים של קבוצות מחוץ לנתניה מאשר את מכבי נתניה.
    לצערי מכבי נתניה במצבה מאז הקמת האצטדיון לרוב לא מביאה 10-12 אלף אוהדים. ברוב המקרים גם לא ממלאה חצי ממנו. מניח שאם היתה בעיית גישה לתושבי העיר העיריה היתה מטפלת בעניין כפי שקורה בב״ש שרוב הקהל מאז שקם האצטדיון מגיע מתוך העיר ורוב האנשים בכלל לא מעיזים להתקרב עם רכב לאצטדיון כי פשוט לא קיימת אפשרות כזו(בנתניה כן קיימת) או כמו שבחיפה הרבה אנשים מגיעים במטרוניות או ברגל מרחקים די גדולים(כשאני הייתי במשחק נבחרת בחיפה הלכתי מאחד החניונים בכניסה לעיר מעל 20 דקות).
    למשחקים גדולים שנערכו בחיפה עם קהל רב מחוץ לעיר- הרכבת גם נערכת לכך מראש.
    בטדי הגישה בטח לא טובה יותר מאשר נתניה ולפני משחקים גדולים גם כן יש הסעות והרוב מגיעים למגרש איתן.
    בנתניה כל הבעיות האלה צפות שוב ושוב. מי צריך לטפל בהן? אם תשאל אותי- מכבי ת״א. עירית נתניה גם אם תרצה מאוד(והיא תרצה כי להבדיל מהתושבים היא כן רוצה שמכבי ת״א תשחק שם)- לדעתי אין זה מתפקידה ומיכולתה לדאוג לבעיות האלה. אולי רק בתחבורה ציבורית מוגברת מתחנת הרכבת החדשה לאצטדיון- וגם זה לא בטוח שבאחריותה באופן ישיר.
    אין כאן פיתרונות קסם ולא משנה היכן האצטדיון היה ממוקם ואיך היו מתכננים את הכבישים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. זכאי Member

מישהו יודע מה קורה לעזאזל עם בלומפילד?
    עושה רושם שפשוט לא עושים שם כלום, כלום!
    מאז שפירקו את הכסאות ועמודי התאורה לא עשו כלום, וזה כבר כמה חודשים!

9. Love Is Red Member

מה ציפית, מדינת ישראל.
    עדיין אין זוכה במכרז אם אינני טועה...

10. Doritoz FCBJ - RMCF

סתם משהו שקצת הציק לי, ממש קטן ממש מפגר, המנהרה באיצטדיון בנתניה, במיוחד במשחק הליגה האירופית שמכבי אירחה שם ביום חמישי, הקירות שם נראים כמו גראפיטי חמוד שעשו כמה צעירים מתנועות נוער כחלק מפרויקט שיקום שכונות או משהו כזה כמו שעושים לארונות חשמל או למגרשי אספלט.
    זה היה נראה מאוד ילדותי, קצת פחות הולם את האיצטדיון הזה ובטח את המשחקים שהוא מארח.
    שוב זה נשמע מאוד אידיוטי וקוטרי, אבל הייתי חייב....

11. ~Omri~ Member

על סמך מה קבעת שלא עשו כלום? ביקרת שם לאחרונה? ראית תמונות עדכניות?

12. סיונרה Member

רק אני מחכה ליום שיאשרו לאוהדים לעשות פיקניקים על היציע דשא באשקלון?
    למה מה שטוב לערב עם 50 אלף אנשים בפארק הירקון לא טוב למשחק כדורגל עם חמשת אלפים צופים?

13. צ. שיף Member

קראתי שאתמול נשר אירחה לראשונה העונה (בלאומית) באצטדיון העירוני שלה (עד עכשיו "אצטדיון הבית" שלה היה מתחילת העונה אצטדיון עפולה אם כי כששיחקה מול נצרת אירחה אותה בנצרת עלית ואת נתניה אירחה ברמת גן). השאלה שלי היא האם אכן ביצעה בו שיפוצים מובטחים (נדרש בו מגדל תקשורת ושידור חדש וגם הרחבה באורך המגרש) או שכמו בנצרת עלית ואצטדיונים אחרים היא קיבלה אישור על סמך הבטחה להשלים שיפוצים נחוצים בהמשך?

נערך לאחרונה ב: ‏8/11/16
  14. amn Member

קראתי השבוע שכרגע יש שם מגדל תקשורת זמני שאושר על ידי ערוץ הספורט ושהמגדל הקבוע אמור להיות מוכן תוך חודש (או חודשיים, לא זוכר כבר).

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה לא מופרך אם מישהו תוהה, קורה בעולם.
    אני יודע שבאיי פארו, למשל, זו לגמרי נורמה, יש גם בליגות נמוכות בשאר סקנדינביה ובגרמניה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 98)

1. בן ברום