אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

1. צ. שיף Member

תודה על ההדמייה המעודכנת מטבריה. אבל לא מבין מה קורה שם מבחינה סביבתית נראה שהקרקע סביב האצטדיון בהדמייה ממש מבולגנת וממש לא כוללת את שאר המתקנים שהובטחו. וגם כל ההבטחה לקירוי בצורת צב נעלמה. או שהיא תהיה בשלב ג' עתידי.

2. ~Omri~ Member

לגמרי לא קשור. אצטדיון בונים לטווח הרחוק.

3. Drama2 הסמל מעל הכל

@~Omri~

תשאל את עיריית בת ים, שהעמידו בניינטיז איצטדיון לתפארת, וזה לא עזר בכלום למנף את הקבוצה.

4. ייא Member

לדעתי אין בכלל מכבי בת ים היום ויש רק אבירים משהו בליגה ג. מי משחק שם חוץ מהם?

5. ~Omri~ Member

אז זה אומר שעירוני טבריה צריכה להמשיך לשחק במגרש מימי הביניים (או לחילופין, לנדוד לערים אחרות בצפון)? זמנים השתנו והסדנדרטים בהתאם. צריך להתקדם.

6. Drama2 הסמל מעל הכל

אכן מכבי בת ים (בוגרים) היא נחלת העבר, הקבוצה התדרדרה לליגות הנמוכות ובסוף לא היה מי שיעמיד קבוצה. מחלקות הילדים והנוער עדיין מתפקדות ומכבי בת ים מדשדשת בליגה הלאומית לנוער בשנים האחרונות.

הפועל אבירי בת ים היא קבוצה שיזם פליקס חלפון אם אני לא טועה, אני לא בדיוק זוכר מה הלך שם אבל הם עלו לליגה ב' ואז ירדו חזרה. נראה לי בהתחלה גם בלילי היה שם.

בליגות הנמוכות אני פחות בקיא אבל הפועל רמת גן שיחקו שם לפני שנה או שנתיים כאשר הם "נדדו" עד שאיצ' ר"ג יהיה מוכן.
    עירוני ראשל"צ משחקת שם כאשר הברפלד בשיזרוע. וכמובן מחלקת הנוער של מכבי בת ים.
    עד כמה שידוע לי יש שם קבוצה או שניים מהליגות הנמוכות שמשחקות שם.

לשפץ, עלות הקמה גבוהה מאוד אני מתאר לעצמי. חבל על כספי הציבור, יש דברים יותר חשובים להשקיע בטבריה.

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אצטדיון בטבריה זה אחד הדברים הכי מיותרים שיצא לי לשמוע עליהם.

8. ~Omri~ Member

Drama2 אוהב/ת את זה.
  9. Drama2 הסמל מעל הכל

זה יפה מאוד, מרשים, אבל לא מיותר ?

כל תקופה עולה כתבה בערוץ 10/2 על המצב העגום של התיירות והתעסוקה בטבריה.
    15 דונם וכביש גישה ראשי זה אמור להיות מיועד לתעשייה שתהיה מעורבת עם הקהילה.

10. ~Omri~ Member

לא זכור לי שבטבריה יש בעיה של שטח.

11. צ. שיף Member

בטבריה יש בעיה של שטח בגלל מבנה העיר על צלע ההר, ובמיוחד למבנה גדול כמו אצטדיון שדורש משטח רחב לאצטדיון ולחניונים סביבו לצד שלל דרישות של שימור קו חוף, שטחים ירוקים, שטחי עתיקות ועוד. לא סתם האצטדיון מוקם בפאתי העיר בפוריה שם היה שטח מישורי מספיק גדול לבנייה ולא סתם עתודות הקרקע החדשות לבנייה בעיר הן על קו התפר עם מועצת עמק הירדן והעיר גם חולמת על סיפוח יישובים כמו מגדל לתחומי העיר. אבל המיקום המאולץ שאולי פחות נוח לתושבי העיר שכנראה היה להם יותר נוח אצטדיון בעיר התחתית, ישרת את אורחי הקבוצה שיבואו מחוץ לעיר ולא יצטרכו להיכנס לתוך העיר ולרדת עד הכינרת ובעתיד גם תחנת הרכבת של טבריה צפויה לקום קרוב למתחם האצטדיון.

ואני לא מסכים שאצטדיון חדש לטבריה הוא הדבר הכי מיותר שיש. אולי הפרויקט גדול על הצרכים הנוכחיים (3,000 מקומות היו מספיקים בינתיים לקבוצה שרחוקה מליגת העל ובקושי מתנדנדת בין ליגה א' ללאומית) אבל מצד שני נתונים מראים שלבנות אצטדיון בשתי שלבים יוצא יותר יוקר מלבנות אותו במכה אחת ואם כבר הייתי קורא לערים קטנות אחרות ללמוד מטבריה איך להרים די מהר אצטדיון קומפקטי חדש ומעוצב ובמחיר יחסית זול, במיוחד שיש בשנים הקרובות לא מעט ערים שרוצות להקים אצטדיונים בגודל דומה פחות או יותר.

אם כבר השאלה היא האם נשאר כסף להקמת המבנים המתוכננים האחרים כמו הקאנטרי קלאב, מגרשי הטניס, בריכת השחייה התחרותית, מגרשי האימונים והאתלטיקה והכי חשוב אולם הספורט והמופעים הרב תכליתי שיאפשר לארח בטבריה יותר כנסים ומופעים מבעבר וגם לשים את טבריה על מפת אירוח אירועי ספורט בינלאומיים מהסוג שכיום מארחת אילת למשל כיוון שכיום אין בה אולמות גדולים כל כך בבתי המלון או אולמות האירועים בסביבתה וגם לא היכלי תרבות. הקמת אולם שכזה יאפשר להביא מופעים לאזור במשך כל השנה (לא רק מופעי קיץ בשטח פתוח) כמו מופעי חנוכה ועוד.

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/16
  12. Drama2 הסמל מעל הכל

חברה דקה 0:40 (או כמה שניות אחכ) יש מגרש, זה המגרש של מחנה או אני מתבלבל ?
    @crazyblue5 אולי תזהה

13. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

אכן המגרש של מחנה יהודה

Drama2 אוהב/ת את זה.
  14. צ. שיף Member

http://images.one.co.il/images/one/450_250/gg1265972.Xxx

"אצטדיון הפועל ת"א בבת ים"... התחקיר של היום שאחרי איומי הפירוק של הפועל ת"א שעוסק במדיניותה של עיריית בת ים ובתנאי המכרז שלה (אצטדיון לקבוצת ליגת על בלבד) שכוונו לעבר הקבוצות התל אביביות. (מכבי תל אביב אגב אפילו לא ניגשה למכרז ומכוונת למתקן גדול יותר ובר"ג או רמה"ש). במיוחד שכעת כבר כבירי לא יהיה עוד הבעלים של הפועל ת"א.

הפועל תל אביב: "מכרז האצטדיון בבת ים מעלה חשש למנהל לא תקין" - וואלה! ספורט

בקיצור נראה שזה הופך לעוד מיזם ז"ל (מכבי תל אביב מכוונת מראש למתקן גדול יותר ובר"ג או רמה"ש). למרות שמצד שני נראה שמבחינת עיריית בת ים המיזם עדיין בתוכניות (מישהו שם בהכחשה של המציאות). רק לא ברור לי מי אמור להיות הגורם המממן אם לא כבירי ואיזה קבוצה אמורה להשתמש במתקן (אולי לא "גילו" לה את מיזם הרחבת בלומפילד).

בניית אצטדיון הכדורגל של בת-ים נמשכת כרגיל - MYNET בת ים

נ.ב. רק שיהיה ברור. אני תמיד פקפקתי במיזם במיוחד כשבמקביל קידמו את הרחבת בלומפילד בעלות זולה בהרבה (גם אם בעיצוב גרוע יותר) וגם הרעיון הגיאוגרפי של יציאה מגבולות העיר נראה לי מוזר (אומנם גם מכבי ת"א מתכננת לצאת מגבולות העיר לר"ג או רמה"ש, אבל נראה שעיריית תל אביב שם צפויה להיות מעורבת וחלקית גם המממנת של פרוייקטי האצטדיון הלאומי/מכבי ת"א החדש).

נערך לאחרונה ב: ‏28/12/16
  15. katamoni Member

שיף אחי, תשכח מהאצטדיון הזה כי הוא לא יוקם בטח שלא בעשור הקרוב ובספק אם בכלל...
    עדיף שנתרכז בשיפוץ של בלומפילד ובשדרוג של טדי שבעזרת השם סופסוף יתחיל ב-2017.

לבינתיים תמונה מעודכנת של המערכת הסולרית מהגג בטדי:
    https://fb-s-b-a.akamaihd.net/h-ak-xap1/v/t31.0-8/15591629_1324037960994530_2046207967846161141_o.Xxx?oh=514c058d9eba45cabd6b93c31410c1fc&oe=58EEC7B0&__gda__=1491940875_561083e40adc081de642f4fc98a09c68

ציטוט של החברה המקימה ענבר אנרגיה סולרית:
    "על גג האיצטדיון מתקדמת במרץ עבודת ההקמה המורכבת של המערכת הסולארית. עד כה הושלמו כ-80% מהעבודות בפרויקט ותוך מספר שבועות תסתיים הקמת המערכת כולה."

נערך לאחרונה ב: ‏28/12/16
    ~Omri~ אוהב/ת את זה.