אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

1. zahipan Member

אם מרחיבים את אצטדיון טרנר מתישהו בעתיד, זה אומר שבמשך שנתיים הקבוצה תשחק בטדי ולא רק 4-5 משחקים.
    אני מקווה שעד אז ימציאו טלפורט כי אני לא רואה את האוהדים שלנו באים בהמוניהם לטדי כל שבת שנייה (אלא אם יוציאו 2-3 רכבות מבאר שבע לתחנת מלחה בכל משחק כולל בשבתות).

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לך את זה ביותר בוא נתנשא? בתחילת שנות ה-90 אני הייתי במשחקים של מכבי, הייתי גם באליפות הראשונה בבלומפילד, ב-91/2, בכל משחק, וכן הייתי בן 5.
    הסיבה שקשה לעשות מנוי למכבי כדורגל זה כי היא משחקת בבלומפילד, אילו היה לה איצטדיון של 25-30 אלף, זה היה אפשרי עבור כל אחד. למזלי אני לא צריך לנסות, אני כל החיים שלי מנוי, ו-וואלה, על ההתמדה שלי, מגיע לי. כמן שלכל אחד שמתמיד מגיע לו לראות הצלחות
    הקהל של מכבי הוא קהל הצלחות? חביבי, איזה הצלחות היה למכבי עד לפני 3 שנים במשך 20 שנה? ועדיין היית רואה את הקהל של מכבי שובר פער אחר פעם את שיא המנויים ומגיע כל שנה בתחילתה בהמוניו, וזה לא שהיתה לו סיבה כל כך טובה לעשות את זה. אם כבר קהל הצלחות נמצא במכבי חיפה. ויסלחו לי השנתיים האחרונות, הן ממש לא מייצגות שנים על גבי שנים שבהם חיפה טחנה את הליגה ובקושי היתה מביאה חצי מקריית אליעזר למשחקים.

3. עידן444 Member

לא היתה לי כוונה להתנשא. התנשאות זה דווקא אתם. אולי לא אתה ספציפית.
    בכל אופן כל הכבוד לך שאתה מתמיד אבל תמיד ראיתי בקהל של מכבי ת"א קהל הצלחות. כמו כל הקהל הישראלי כמובן אבל מעט יותר מהשאר. כפי שהקהל של בית"ר קצת פחות מהשאר.
    הקהל של מכבי ת"א מעולם לא רץ להסתער על המנויים בלי שיש לו סיבה לכך. כל תחילת עונה במשך רוב השנים אתם בטוחים שאתם הולכים לזכות בליגת האלופות- זה שבמשך הרבה עונות זה היה מתחרבן לכם כך שאפילו המנויים היו מפסיקים לבוא זה משהו אחר.
    קניית המנויים וההגעה אף פעם לא היתה משופעת בנאמנות ובכך שעל דגלכם נחרט באש ובמים.

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה אומנם צודק שאין היום מקום לאיצטדיון של 30,000 איש בבאר שבע.
    אבל עומר צודק שבאר שבע היא מטרופולין של הדרום ואם לא היום אז לאחר העברת עיר הבה"דים ולאור הפרויקטים באזור באר שבע (כמו פארק ההייטק) היא בהחלט תהפוך לכזאת (מטרופולין בהתהוות).
    ההשוואה של עומר לחיפה (גם לעיר וגם למכבי חיפה) היא נכונה. אבל ההבדל הוא שמכבי חיפה בעשרים השנה האחרונות זכתה ב - 7 אליפויות, רשמה הישגים באירופה (הגיעה לליגת האלופות פעמיים) ולכן מיתגה את עצמה בצורה שאיפשרה לה לבנות איצטדיון של 30,000 איש עם בסיס קהל שבא (לפחות בשנים הראשונות) גם בלי קשר להצלחה מקצועית כזאת או אחרת.
    אנחנו כרגע לא שם. אבל עוד 20 שנה, עם הצלחות כמו חיפה, גם אנחנו נהיה שם והאיצטדיון הנוכחי יהיה קטן עלינו.
    היום אנחנו לא שם, ולכן 16,000 איש מתאים לנו. אני גם באופן אישי חושב שאם האיצטדיון יהיה מידי פעם סולד אואט זה יעשה רק טוב לנו ולמיתוג שלנו.

הפיסקה האחרונה לא מסבירה את הסיבה האמיתית למה העירייה לא בנתה איצטדיון גדול יותר. והיא מחסור בכסף.
    ולא, לא מדובר בכך שעיר כמו באר שבע לא מסוגלת לבנות איצטדיון גדול יותר, אלא פשוט בעובדה שאיצטדיון הכדורגל היה פרויקט אחד מתוך הרבה פרויקטים של העירייה בתקופה האחרונה.
    רוביק דנילוביץ', ואת זה צריך להגיד לזכותו, התחיל במקביל מספר גדול של פרויקטים בעיר באר שבע. הוא מנסה להשלים במהלך מספר שנים קטן פערים שנצברו על פני שנים רבות בעקבות התנהלות כושלת של ראשי הערים לפניו.
    חלק מהפרויקטים (לפחות אלה שעולים לי לראש בשליפה, חלקם כבר מוכנים, חלקם בשלבי בנייה): האיצטדיון החדש, היכל הכדורסל החדש, מגרשי אימונים חדשים, בית האגודות (הבית האדום לקבוצת הכדורגל), פארק ההייטק, אמפי פארק (שם אגב נערכים כל ההופעות של האמנים שמגיעים לבאר שבע), מחתם הסקייט פארק, נחל באר שבע, באר אברהם, פיתוח העיר העתיקה, שיפוץ השוק העירוני, המוזיאון הארכיאולוגי, פארק מרמלדה, מוזיאון התרבות, גן שפיר, הסיטי פארק וכמובן פרויקט נווה מדבר (כל המזרקות שנבנו ברחבי העיר).

ברגע שהעירייה התחילה כל כך הרבה פרויקטים במקביל (די בטוח שהיו עוד כמה שפספסתי) אז הסכום לאיצטדיון הכדורגל היה מוגבל יחסית.
    בתקופה של טרנר למשל, הרעיון היה לאיצטדיון של 30,000 בגלל שמדובר היה באחד מהפרויקטים הבודדים של העירייה, מה שגרם לכך שהייתה אפשרות להקציב לפרויקט נתח גדול מהתקציב של העייריה.
    כשרוביק החליף את טרנר והחליט להגדיל בצורה משמעותית את כמות הפרויקטים בעיר, אז התקציב של פרויקט האיצטדיון ירד.
    כלומר הכסף קיים, אבל בגלל הפערים שנוצרו משנים קודמות והרצון לקדם מס' גדול של פרויקטים הוא חולק בצורה אחרת מהתקופה של טרנר.

Love Is Red ו-Hapoel_Tel_Aviv אוהבים את זה.
  5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמובן שמכבי ת"א צריכה איצטדיון חדש. אני מזכיר לכולם שבשנות ה90 מכבי עוד שיחקו את משחקי הבית באיצטדיון רמת גן המפלצתי.
    אני גם חושב שכשמדברים על מכבי ת"א בכדורגל, צריך לזכות שיש גם מכבי תל אביב כדורסל, שחולקת עם אוהדי מכבי תל אביב בכדורגל אחוז גדול של הקהל ובעיקר את המותג שנקרא "מכבי תל אביב".
    מה זה אומר? זה אומר שהגחלה שנקראת מועדון מכבי תל אביב, החולצה הצהובה, הסמל, המכביזם, השירים, האתוס, המשיכה לבעור ולספק הצלחות ותארים וגאווה לאוהדי מכבי תל אביב גם כשקבוצת הכדורגל לא זכתה בתארים.
    כשיש לך נותג חזק כל כך כמו מכבי תל אביב כדורסל, אז המותג מכבי תל אביב נשמר.
    בנוסף לכך, גם בעונות שמכבי לא זכתה בתארים, זה לא שהיא בילתה בליגה השנייה כמו במקרים של הפועל באר שבע ומכבי נתניה או אפילו נאבקה נגד הירידה כמו בית"ר י"ם והפועל ת"א. אלא מדובר היה בקבוצות שהשקיעו בהם הרבה כספים אבל לא הייתה הצלחה מקצועית כמו שיצפו. כלומר במקום לזכות באליפות מכבי "רק" סיימה בצמרת.
    וגם כאן צריכים להיכנס לפרופורציות, מכבי ת"א בכדורגל זכתה בעשרים השנה האחרונות בחמש אליפויות וחמישה גביעים, כלומר סך הכל עשרה תארים, יותר מכל קבוצה אחרת בישראל.
    אז בשורה התחתונה, אוהדי מכבי תל אביב לא באמת עמדו למבחן, ולאור המפלצת שנקראת מכבי ת"א כדורסל (לא לדבר על המפלצת שנקראת גולדהאר) הם כניראה גם לא יעמדו למבחן, ואולי דווקא בגלל זה הם המועדון היחידי בארץ שבאמת אפשר לקרוא לו מועדון גדול.

6. Love Is Red Member

ושכחת להזכיר שטרנר רק דיבר ודיבר ובפועל לא עשה כלום.
    עשור שלם טרנר הבטיח אצטדיון חדש וכבר הביא עיצוב של האצטדיון, אבל מה לא עשה כלום מעבר.
    רוביק הביא עיצוב ראשוני דיי מכוער של האצטדיון אבל תראו מה קורה היום, חוץ מהבטון מבפנים מדובר באצטדיון שהוא יפה יותר מהעיצוב המקורי, אצטדיון טוב, אז נכון הוא לא מועמד לפרס היופי לאצטדיונים אבל אצטדיון מודרני ומעולה.
    הבעיה היחידה שלי שיכלו להוסיף עוד 4,000 מקומות וגם לאולם עוד 2,000.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

רוביק עושה שינוי עצום בעיר. עדיין יש לו לא מעט לעשות כמובן, מבחינת רווחת תושבים, פשיעה והכל, ואין לי ספק שאם הוא יקבל מנדט הוא יכול להיות ראש עיר לעוד 10-20 שנה ולעשות מבאר שבע גן עדן בישראל, והאמת? מגיע לו כל הכבוד. אם לא הוא, היינו ממשיכים עם וסרמיל עוד עשר שנים קל.

בנוגע לאולם כשיהיה הצדקה מאמין שיהיה בסדר. מבחינת ספורט בדרום אין ספק שבאר שבע צריכה לנקז את דרום הארץ אליה, כך שאני לא אתפלא אם יבנו בריכה אולימפית עם יציע, וכמובן איצטדיון אתלטיקה עם יציעים. בכלל, באר שבע וכמו שכתבתי היא תהיה מטרופולין ואם תשימו שם עוד 20 שנה מישהו משנות ה-70, ה-80 וה-90, הוא יגיד לכם שהוא בכוכב אחר בכלל...ואת זה אני אומר בתור תל אביבי שמגיע לעיר פעם פעמיים בשנה.

Sir Alex Ferguson ו-Love Is Red אוהבים את זה.
  8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

רוביק דנילוביץ' דואג בעיקר, אם לא רק, לקוסמטיקה.

9. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

אתה ממש טועה, ועומר רמת הפשיעה בבאר שבע ממש לא מה שאתה מכיר או זוכר, אבל בואו לא נתחיל את זה כאן כי זה לא קשור.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  10. Love Is Red Member

עדכונים לגביי אצטדיון טוטו טרנר:
    היום הרימו את הסמל של האצטדיון+הסמל של הווינר.
    אמורים בשבוע-שבועיים הקרובים לסיים את הבנייה של הגשר להולכי הרגל מחניית הכורכר לאצטדיון.
    נראה שאם לא יקרה כלום ב21.9 נחנוך את האצטדיון מול מכבי חיפה.

11. Nike2013 Member

לא מובן למה לא מטפלים בקירות בטון החשופים, אבל בכל מקרה האצטדיון נראה טוב מאוד. הדשא גם הוא נראה הרבה יותר טוב מפעם שעברה:

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/s2048x2048/11885690_685866748212942_1049501452472361480_o.Xxx

כמובן קרדיט לדף הפייסבוק: "אצטדיון טרנר".

חבל שלא משכילים בארץ לבנות יותר אצטדיונים בקונספט של ארבע יציעים ולא שתיים. לא באמת משנה מה הקיבולת, ארבע תמיד יותר עדיף ונראה כמו אצטדיון.

Hapoel_Tel_Aviv, Civil, EuropeGuy ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בזה אני תמיד מסכים איתך 4 יציעים עדיף, יש לא מעט דוגמאות בכל מיני מקומות בעולם שיש איצטדיון של 5-8 אלף אפילו עם 4 יציעים...

13. zahipan Member

התלונות שלנו לרוביק זה שלא בנה אצטדיון 16,000 בשני יציעים כך שיהיה אפשר להרחיב אותו בעתיד.
    רוביק דנילוביץ׳ לא רצה שינדנדו לו בעוד שנתיים-שלוש להרחיב את האצטדיון כי הוא לא רוצה להשקיע כספים נוספים בפרויקט הזה, לכן בנה בכוונה אצטדיון שלא ניתן להרחיבו.

14. Nike2013 Member

אולי די עם השטות הזאת? כל אצטדיון בעולם ניתן להרחיב, הכל מסתכם בסוף בכסף. וכן, 16,000 מושבים נכון לרגע הזה מספיק להפועל ב״ש.

סוף סוף נבנה כאן אצטדיון עם ארבע יציעים, בובה של אצטדיון וגם על זה יש תלונות? תגידו תודה שלא בנו אצטדיון בקונספט של שתי טריבונות, כי זה כל כך פרמיטיבי ולא ניתן בשום צורה לקרוא לדבר כזה ״אצטדיון״.

במידה ויהיה צורך עז בהרחבה והעירייה כן תירצה, האצטדיון יורחב נקודה. עד אז, תפסיקו להתלונן.

עם כל הכבוד להפועל ב״ש, אם יש קבוצה שבאמת זקוקה למתקן גדול יותר ובמקרה מספר המושבים באצטדיון שלה עומד על 15,000 (קטן מטרנר), זאת מכבי תל אביב. אם הם מסוגלים לחכות, גם אתם תחכו.

נערך לאחרונה ב: ‏24/8/15
    abab אוהב/ת את זה.
  15. ~Omri~ Member

אכן שטות שכבר דנו עליה בעבר. אין שום בעיה להעיף את הגג והקירות ולהרים עוד קומה. לא צריך להיות אדריכל כדי להבין שזה אפשרי. אם את אנפילד מרחיבים עכשיו, למה שלא יוכלו להרחיב את טרנר?