אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

1. Turgi Guest

אני שומע את זה כבר כמה שנים. זה לא משנה באיזו מתכונת. האיצטדיון עומד על תילו, מארח משחקים ובעונה הבאה אולי יארח משחקים באירופה.
    אם אני לא טועה משרדי ההתאחדות עדיין שם. ההתאחדות שבקושי יכולה לשלם על בורקסים בלי הקנסות של הקבוצות תשלם על משרדים במקום אחר ותתן להרוס את האיצטדיון?

2. danielone Member

אל תדאג השטח שם שווה הון תועפות, ישכירו להם משרדים במגדלי ב.ס.ר, עד שיבנו להם חדש, זאת לא הבעיה.

3. Turgi Guest

אני לא דואג לכלום. אני יודע בדיוק מה עומד לקרות.

4. עידן444 Member

מישהו יודע למה אצטדיון טדי לא יכול לארח בליגת האלופות?

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. amn Member

בדיוק כתבתי על זה בפורום השחקן.
    אמנם ייתכן וזה לא אותם הסטנדרטים, אבל קשה לי להאמין שבלתי אפשרי להכשיר בקלות יחסית, אם אכן יש פערים, אצטדיון שאירח רק לפני שנתיים וחצי את גמר אליפות אירופה לנבחרות צעירות לשלב הבתים של ליגת האלופות.

נשמע לי טעות בכתבה.

6. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

בני יהודה חתמה על אירוח באיצטדיון ראש הזהב שנה הבאה ודי קבעה עובדה למכבי ת"א לארח באיכסטדיון רמת גן

7. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

לא אמרו הברפלד ?

8. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

אברמוב הבעלים החדש שלהם סירב לעבור להברפלד כי זה איצטדיון מיושן ללא גג ודרכי גישה לא טובים

Nave אוהב/ת את זה.
  9. Roy t Member

אם המעבר מבלומפילד הוא זמני, לא מבין מה הבעיה של בני יהודה לשחק באצטדיון של הכח שנמצא 5 דקות משכונת התקווה. דבר כזה יחזיר את הקהל לקראת האצטדיון המחודש.

לגבי אצטדיון ר״ג, בגלל שלמכבי יש באמת פוטנציאל גדול של קהל, מעבר זמני לשם לא כזה נורא, נכון שזה לחזור 50 שנה אחורה אבל זה הרע במיעוטו, דרבי עם 35,000 צופים במקום 14,000.....תראו שבסוף זה יהפוך להיות קבוע.....

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

איצטדיון רמת גן הוא אסון בכל מצב. זה לא יהפוך להיות קבע, ולמכבי לא יהיו אפילו 12 אלף מנויים, בלחץ חצי, ורוב המשחקים ישוחקו לעיניי אותה כמות אוהדים כמו בבלומפילד בלחץ של הלחץ.

אבל אם כבר בוחרים באיצטדיון רמת גן, לא ברור לי למה לא מנסים להפוך אותו למשהו יותר הגיוני, כלומר לקחת את הזוועה הזאת, ולבנות סביב המגרש יציעים כמו שעשו באיצטדיון קליארי באיטליה, ואז יכולים להושיב אוהדים קרוב מאוד לדשא ב-3 כיוונים, ויש סיכוי שיגיע קהל למשחק, למעשה, זו הדרך היחידה בעולם, שהקהל של מכבי יקבל את הגזרה לעבור לאיצטדיון רמת גן וימלא אותו ללא צל של ספק. בניית 3 יציעים עם תכולה של 15-20 אלף פלוס היציע המערבי.

כן ישפצו את בלומפילד, לא ישפצו את בלומפילד, כך או אחרת, מכבי וגולדהר צריכים ללחוץ על חולדאי לתת להם שטח ממש ליד קריית שלום, לאיצטדיון. הרי יש באיזור של ק"ש וצומת חולון שטחים עצומים (במיוחד בצד של ת"א איפה שההתחברות לאיילון) ולדעתי זה האיזור היחידי שמכבי יכולה להקים בו איצטדיון, הבעיה היא שהבירוקרטיה וכל מה שמתלווה לא יתנו לה את זה גם אם יתהפך כדור הארץ.

http://www.sardegnadigitallibrary.it/mmt/1280/289732.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏12/3/16
  11. amn Member

עומר, אני מניח שהעלויות של זה יהיו יותר גבוהות מהעלויות במושבה...

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ובנוסף, בעוד ששם ניתן לשבת גם ביציעים המקוריים בחלק מהמקומות, ברמת גן לא נראה שזה אפקטיבי (חוץ מבמערבי). זה כמו לבנות פשוט אצטדיון חדש.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע לגבי עלות, כמו שאני לא יודע עד כמה חשבו על זה...

14. Turgi Guest

זה יקח 4 וחצי שנים ויעלה כמו איצטדיון חדש

15. צ. שיף Member

אז במקום בלומפילד מורחב ואצטדיון לאומי ל55,000 ומעלה נקבל לאומי חדש ל40,000 שייבנה בשיתוף פעולה בין ת"א-ר"ג? אגב באצטדיון החדש יקום כמה עשרות מטרים מהנוכחי ולא בדיוק באותו מקום (מה שבתיאוריה יאפשר להשתמש באצטדיון ר"ג בזמן בניית הלאומי החדש).
    ?????? ?????? ??????? ?"? ?????? ?????
    כמובן שהתוכנית משאירה שאלות פתוחות מעבר למתי האצטדיון יוקם בפועל וייחנך בפועל. האם תבוטל הרחבת בלומפילד? האם הפועל ת"א תשחק בלאומי החדש או תמשיך לנסות לזכות במכרז להקמת אצטדיון משלה ל30,000 צופים בבת ים (והאם מכבי ת"א תסתפק באצטדיון שאינו בבעלותה למרות שאולי תשותף בו)? האם ימשיכו לקדם בניית אצטדיון לאומי גדול ל50,000 ויותר למשל ברמת השרון או שולי ת"א חולון או ראשל"צ? בכל אופן אצטדיון לאומי של 40,000 הוא לא שוס כזה גדול באירופה אבל אפשר לשאוף לאצטדיון לאומי ברמה של קופנהגן (דנמרק) או באזל (שווייץ).

ואגב בהמשך לשרשור על השמשת רמת גן באמצעות יציעים זמניים אפשר היה לבחון הקמת יציעים זמניים ברמת גן מצפון ודרום ממש על קו הדשא וכן להשתמש ביציע המערבי ולפחות במפלס התחתון של היציע המזרחי. העלויות היו כנראה די דומות לעלות של הרחבת המושבה וגם זמן ההכשרה היה דומה אבל הקיבולת גדולה יותר ומספיקה לכ30,00 צופים. ובלי קשר ישיר נזכיר שבזמנו הרחבת גרונדמן עלתה 12 מיליון.

נ.ב. ידיעות ספורט ביום שלישי טוען שגורמים במכבי ת"א אומרים שמכבי ת"א תשחק בסוף בנתניה (ולא במושבה) ושיוקם בו יציע זמני של 4000 מקומות (למה לא שתיים?) בעלות של 8 מיליון ש"ח שיגדילו את מספר המקומות הכולל לכ18,000 (בהשוואה ל2 היציעים של 2,500 מקומות עד 3000 כל אחד שתוכננו במושבה בעלות של 10 מיליון והיו מגדילים את האצטדיון לכ17,000 צופים או יותר). אומנם זאת הצעה מעט זולה יותר מאצטדיון המושבה אבל המרחק של נתניה מתל אביב וההבדל בתכולה הסופית לא ממש מצדיקים את המעבר ועוד לכמה שנים (מילא היו מקימים שני יציעים של 4000 כל אחד כדי שהאצטדיון יכיל כ22,000 צופים) ולא ברור גם מה אם העומס על האצטדיון שמארח מלבד מכבי נתניה (שכנראה נושרת לליגה הלאומית) את מכבי רעננה ועשוי לארח גם את כפר סבא בשל התנאים בלויטה (למשל יציע מיושן וקטן מידי לצורך משחקים גדולים בזמן שדרוש כ8000 מקומות, מערכת ניקוז לא מספקת לדשא ואפילו מחסור בשילוט אלקטרוני, כך למשל הוציאה הקבוצה לא פחות מ60,000 שקל להשכרת מערכת השילוט האלקטרוני מבלומפילד רק לצורך אירוח משחק אחד ששודר בטלוויזיה מול הפועל ב"ש) ואת הרצליה שאצטדיון שלה אמור להיכנס לסשן שיפוצים שייקח לפחות כמה חודשים ועוד לא ביררנו האם למשל גרונדמן ברמת השרון יאושר למשחקים בשל ליקויים הקיימים בו. מה שבטוח אם השיפוץ להרחבת בלומפילד יידחה ויוחלף בשיפוץ קוסמטי קצר של כמה חודשים, אף קבוצה לא תשקיע כסף ביציעים זמניים לכמה חודשים (הם רצו להשקיע כשדובר על לפחות 2 עונות ואפילו 3 עונות של שיפוצים להרחבה)

נערך לאחרונה ב: ‏17/3/16