אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

1. Hapoel_Tel_Aviv Member

לדעתי זה רק יעכב. הרי מכרז היה ופשוט צריכים להוציא לפועל.. לא מאמין שיעשו מכרז חדש עכשיו. גם ככה אני לא בונה על זה שנמצא בכלל תורמים, להגיד שיש אנשים שרוצים לבנות בתמורה לניהול האצטדיון ואצטדיון על שמם זה הכי קל, אני באמת מאמין לכבירי וייצמן גם שהם מצאו אנשים מסוימים שאמרו להם את זה.. אבל השאלה מי באמת רציני כדי לעשות את זה ולא רק להבטיח.
    בשנים האחרונות יש הרבה מאוד אנשים שמבטיחים ומדברים וטוענים שהם תורמים כמה באמת עושים בפועל ונשארים, הרי גם לרמון הבטיחו כסף.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

המרוויחה היחידה פה זה עיריית בת ים. הפועל יוצאת קצת הרבה פראיירית.
    היא גם בונה איצטדיון פלוס מתחם
    גם מתפעלת ומתחזקת אותו 30 שנה ובבעלותה אמנם אבל אחרי 30 שנה היא מעבירה אותו לבת ים וחוזרת להיות באותו סטטוס בבלומפילד...
    800 מיליון שקל עלות. מישהו באמת חושב שזה יסתכם בזה כולל הקומפלקס והכל? הרי רק איצטדיון סמי עופר בסוף המקום 400 עלה 700. פה זה לא יירד ממיליארד שקל. האם הפועל תחזיר מיליארד שקל ב30 שנה ועוד מאיצטדיון? ועוד תצא עם כסף בכיס? קשה לי להאמין. אז אחרי 30 שנה מה יישאר? תישאר אגודה ששוב אין לה בית ולמעשה ברחבה מתל אביב לקצה של בת ים. אילו היתה מקבלת הפועל את המגרש ל99 שנה זה משהו אחר לגמרי אבל היא לא. עיריית בת ים לא יכולה לצאת יותר טוב מהמקרה הזה...

EO11 אוהב/ת את זה.
  3. Fabio Junior Member

ככל הנראה, כבירי לא ישקיע את הקרוב למיליארד שאין לו, וישקיעו אנשי עסקים שהאינטרסים שלהם ישמרו. לדוגמא, אם פאביו ישקיע באצטדיון, גם עוד חמישים שנה האצטדיון אמור להיקרא על שמו.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שידוע לך. סמי עופר לא היה טמבל. הוא השקיע 15% באיצטדיון שיישא את שמו כמעט תמיד.

להשקיע מיליארד שקל רק בשביל שאיצטדיון יישא שם של מישהו כשאין לך שום זכות בו אחרי 30 שנה וכמעט בוודאות לא תחזיר חצי מהכסף זה לא פחות מטמטום.

5. חורחה סמבל Member

בהנחה שהפועל כפ״ס נשארת, אני מאוד מקווה שנשחק בבונבוניירה בהרצליה שלמיטב הבנתי תעבור הקיץ שיפוץ שיכשיר אותה למשחקים בליגת העל.
    האיצטדיון הזה מאוד האיר לנו פנים בעבר והוא הרבה יותר מתאים לסדר הגודל של אוהדי כפ״ס מאשר נתניה...
    לויטה בכל מקרה לא ראוי וחייב להיהרס עד היסוד - פשוט גוש בטון דוחה אדם שתוכנן בשנות השישים בתור רפליקה של איצטדיונים קומוניסטים מנוכרים מהגוש המזרחי.

עומר אוהב/ת את זה.
  6. Fabio Junior Member

למה אתה כל כך בטוח שמבחינת המשקיע או משקיעים זה יהיה שונה מלסמי עופר? שים את המועדונים בצד, אנחנו מדברים פה על המשקיעים

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי גם אותם משקיעים הם לא באמת פילנטרופים. מי שפילנטרופ אמיתי בא ואומר אני עכשיו נותן מיליארד שקל ובונה פה 2 בתי חולים הכי חדישים עם כל המיכשור שיש אחד בדרום אחד בצפון. מי שפילנטרופ עושה זאת לטובת הציבור כולות לבנות איצטדיון לא משרת את כל הציבור ולכן אלא אם אותו משקיע שם אחוז יחסית זניח כמו סמי עופר אין לו שום סיבה לבוא ולתת את כל הכסף סתם ככה.
    אני מאמין שכבירי יגייס כמה משקיעים שישימו כל אחד קצת. אחרת לא רואה מישהו אחד בא.

EO11 אוהב/ת את זה.
  8. Fabio Junior Member

וסביר להניח שאתה צודק, בסופו של דבר אף אחד מאיתנו לא באמת יודע אבל רבים מאיתנו ממהרים לשפוט.

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מאמיןמשהרצליה יוכשר. יש שם הרבה דברים שצריך לעשות ומדברים על השיפוץ הזה שנים. לא רואה את זה קורה.

10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אין פה נמהרות לשפוט, יש פה דעות שמבוססות על ההיסטוריה.

אני לא רואה צורך של קבוצה בישראל באצטדיון משלה, כמו שאני לא רואה צורך בעוד קומפלקס ומרכז מסחרי שספק אם יצליח באיזור המרכז.

11. Fabio Junior Member

אני חושב שענית לעצמך.. יש פה דעות. גם אני הייתי בטוח שזו טעות פאטלית להקים יס פלאנט ענק מול הסינימה סיטי.
    הגיוני שבסוף תצא צודק, אבל במידה ואותם משקיעים יחליטו להשקיע ממיטב כספם בפרויקט, דיינו.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני חושב שגם צריך לשאול מי המשקיעים ומאין הכסף יבוא. יש יותר מדי עירפול סביב הסיפור הזה.

13. Fabio Junior Member

אולי מכיוון שאף אחד מאיתנו לא מכיר את הפרטים שמאחורי העסקה

14. צ. שיף Member

ב800 מיליון שקל לאצטדיון של 30,000 צופים (בסדר כולל אזור מסחרי ועוד שלל קשקושים כמו נגיד איזה מוזיאון הפועל ולא יודע מה) אני מצפה לראות לכל הפחות איזה הוצאת ענק סטייל גג נפתח אחרת בהחלט יהיה אפשר לשאול (ל)איפה הכסף (הלך).

אבל אם המחיר כולל מרכז מסחרי גדול על בסיס חלוקה של נניח 600 מיליון לאצטדיון ו200 מיליון לקניון אז המחיר קצת יותר הגיוני למרות שתיאורטית ברמת גן מדברים על אצטדיון לאומי של 40,000 צופים באותו מחיר.

נערך לאחרונה ב: ‏24/4/16
  15. Hapoel_Tel_Aviv Member

אני לא מבין בעלויות, אבל מדברים על מתחם מסחרי שהגודל שלו הוא כפול מאצטדיון רמת גן, עדיין זה מוגזם לדעתך?