אצטדיונים ומגרשי כדורגל בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י עומר, ‏29/5/15.

1. shons242 Member

הראשון שעקצץ ואמר משהו שלא קשור לנושא זה אתה.....

הערת היורליג שלך.

ובחזרה לנושא עצמו בכל העולם מקובל שאם אוהדים של קבוצה יריבה יושבים ביציע האולטראס של הקבוצה היריבה שלהם נהוג להשאיר מזכרות אז כאן כולה טושים וציורים שניתן למחוק לא שברו כיסאות לא עקרו משתנות ראינו כבר דברים הרבה יותר גרועים מזה כאן בארץ - רוצים למנוע את זה תכננו מראש את הישיבה בתנאים הנכונים ומי שנתפס תענישו פרטנית לא צריך להעניש יציע שלם או קבוצה

2. o.b. Member

3. צ. שיף Member

העבודות המבוצעות להצללת מגרש הפועל מחנה יהודה בפתח תקווה (עמודי שלד לגג)

4. עידן444 Member

נערך לאחרונה ב: ‏18/3/23
  5. katamoni Member

תגידו מה זה המבנה העצום הזה שבונים מאחורי היציע הצפוני בטדי בצמוד למגרשי טניס?

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה יש בנתניה?
    אני יודע שיש 1 של טוברוק. עוד 2 של מכבי נתניה. ועכשיו יהיו עוד 2? סהכ 5? זהו?

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבנה טניס וסקווש מקורה. עד כמה דאני יודע יהיו שם בין 4 ל6 מגרשי טניס מקורים

8. עידן444 Member

זה ככל הידוע לי.
    יש את וינגייט ששייך לנתניה אבל לא חושב שזה רלוונטי למחלקות הנוער בעיר באופן קבוע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה מגרשים יש בוינגייט? אם אני לא טועה המגרש בוינגייט הוא לראגבי

10. עידן444 Member

לא הייתי שם שנים.
    ממה שאני זוכר יש שם כמה מגרשי כדורגל.
    אין לי מושג אם הם הוסבו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. צ. שיף Member

פירוט המגרשים בוינגייט כעת
    מגרשי ספורט פתוחים - מכון וינגייט

יש לציין שחלקם כבר יועדו להסבה למטרות אחרות. אצטדיון האתלטיקה מיועד להתמקצע לרמה אולימפית (יחליף את אצטדיון הדר יוסף כמתחם האימונים האולימפי), מגרש כהנר מוסב למתחם האימונים לכדורעף חופים וגם כולל את אוהל ההתעמלות המתנפח, אחד מ3 מגרשי הכדורגל הדרומיים כבר הוסב לחניון, ועוד מגרש נועד לבניית פנימייה נוספת (על המגרש הדרומי הישן או על המגרש ששימש לאימוני נבחרת הקשתות?) ועוד לא ברור לי לגמרי מיקום המבנה הרב תכליתי שנועד לאימונים שונים כמו טאקוונדו ועוד אם יהיה על חשבון מגרש נוסף (במקור כאילו היה אמור לקום במתחם מגרש כהנר).

12. צ. שיף Member

13. HHFC1924 Member

אם בישראל היו מאפשרים לבנות אצטדיונים פרטיים, הכולל השגת מימון באופן פרטי, כנראה שהיו שומעים פחות, אם בכלל, על עיכובי בנייה בגלל עיכוב קבלת תקציב ממשרד הספורט.

14. צ. שיף Member

אף אחד לא מונע פשוט אין יזמים שייקחו את זה על עצמם כמו שנפל מיזם אצטדיון בת ים להפועל ת"א או לא קודם מיזם אצטדיון פרטי למכבי ת"א.. ובמקרה שכן יקימו פרויקט יש יותר סיכוי שיוזנח כמו אצטדיון וינטר למשל.. אצטדיון פרטי זה שלב מתקדם בהרבה מקבוצה בבעלות פרטית (ולא עירונית). עירייה יכולה לספק קרקע עירונית משלה לפרויקט או להגיע להסכמים עם קק"ל ולקבל תקציבים גם ממשרד הספורט וכו'. יזם יתקשה לממן קרקע לאצטדיון פרטי גם אם הוא בעלי הקבוצה (כפי שציינתי בעבר ממקרה הפועל ת"א ואצטדיון בת ים ביוזמת כבירי למשל, אם האצטדיון נבנה לא בבעלות ישירה של הקבוצה אלא בבעלות בעלי הקבוצה ובטח אם כעבור זמן פתאום הבעלים מוכר את הקבוצה או משיקוליו יבחר למכור את האצטדיון העניינים רק יסתבכו ושלא לדבר על עלויות שימוש באצטדיון הפרטי ואם יהיה הסדר כובל עם הקבוצה לשימוש לטווח ארוך ואם האוהדים ימחו על מחירי המנויים במתקן הפרטי שלא מסובסד כמו מתקן עירוני), ועוד לא דיברנו על זה שיזם פרטי יצטרך לנסות להוציא רווחים מהאצטדיון ע"י כמות שטחי מסחר וכו' או לבנות מתקן פעיל במיוחד עם לו"ז מופעים וכו' (קל יותר לביצוע אם זה היה היכל ספורט סגור ולא אצטדיון פתוח) ועם כל הכבוד להביא אירועים לאצטדיונים מחוץ לתל אביב זה ממש קשה. וכמובן מאוד תלוי מה קיבולת המתקן המבוקש, מספר הקבוצות שישחקו בו וממוצעי הקהל שלהן ומעמדן בליגה (גם תלוי פרופיל הקבוצות ואם אפשר לבנות הרבה תאי אח"מים ולמכור מנויים יקרים), נגישות המתקן תחבורתית וכו', רמת הביצוע והגימורים וכן הלאה. לרוב הקבוצות המושכות קהל כבר יש מתקנים די ראויים ולכן בניית המתקנים הפרטיים הם לרוב לקבוצות שלא הכי מושכות קהל ולכן גם יתקשו לממן ולמשוך קהל לאצטדיון החדש (בבניית אצטדיון אני מניח שמתכוונים למתקני ליגת על ולא לאיזה יציע ל2000 צופים ללאומית).

בקיצור בשורה התחתונה רק עיריות יכולות לעמוד פה מאחורי פרויקט אצטדיון כשהשאלה היא רק כמה אחוזים יגיעו מהעירייה, כמה מספונסרים (תמורת שם כמו בסמי עופר), אם יהיה צורך בתקציב מקרן המתקנים או שהעירייה מספיק עשירה לממנו בעצמה (כמו בלומפילד ועיריית ת"א) ואם הקבוצות יכולות גם לגלגל תקציבים (למשל פינוי האצטדיון הישן/מתקן האימונים לבנייה למגורים) לסיוע במימון. בינתיים לא נראה שגולדהאר יקים אצטדיון פרטי (למרות שבמקרה שלו עוד יכול להיות מקור מימון נוסף, ההתאחדות לכדורגל, אם יוכר גם כאצטדיון הלאומי) כפי שגם לא התקדם מיזם הארנה הפרטית של מכבי ת"א כדורסל או אפילו מיזם אולם האימונים שלה, ולא נראה שאיזה מיזמי פנטזיה כמו אצטדיון בבעלות הפועל חיפה יוגשם. גם עיריות שפינטזו על אצטדיונים בשיטת BOT (יזם בונה ומשתמש כחוכר כ25 שנה ואז מעביר את הבעלות לידי העירייה) כפי שתוכנן אצטדיון בת ים או לפניו הצעה לארנה ל5000 צופים בנתניה נאלצו לוותר. קבוצות במקרה הטוב רק יחזיקו מתחם אימונים/מגרש נוער בבעלותן אך לא אצטדיון פרטי.

נערך לאחרונה ב: ‏20/3/23
    עידן444 אוהב/ת את זה.
  15. צ. שיף Member

שימוש חדש לאצטדיון רמת גן, אתר למסיבות ענק על הדשא. בבלומפילד הפיקו מסיבות כאלה עם עופר ניסים כבר מ2015. ובטדי הרימו הפקה חד פעמית כזאת בטקס הסיום של מכביית 2013. אני מניח שלמרות שיש לו"ז מסיבות פוטנציאלי ארוך לאצטדיון רמת גן, עדיין יוגבל לתקופות יותר פנויות כדי להספיק לשקם את הדשא למשחקי הפועל ר"ג וכו'.
    הייעוד החדש ומפתיע של אצטדיון רמת גן הנטוש
    מתיחת פנים: השימוש החדש באיצטדיון ר"ג - ספורט 5
    בדרך להריסה? זה הייעוד החדש של אצטדיון רמת גן - אייס

ואגב עוד לפני המסיבות, יערכו בו דווקא כינוס חרדי של בני ישיבות
    היסטוריה בעולם הישיבות: כנס ל-20,000 בחורים; "לפאר אותם"

אבל האם אזור המרכז צריך לוקיישן מסיבות נוסף חוץ מגן צ'רלס קלור, פארק הירקון, לייב פארק ראשל"צ וכו'?

נערך לאחרונה ב: ‏21/3/23