אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

אתה קורא הכל או מספיק לך לקרוא 2 מילים כדי לרוץ להגיב עם ריר על השפתיים? במעריב היתה גם הפניה מהעמוד הראשי, זה הבדל גדול.

ביבי על הזין שלי טוב? אני חושב שכתבתי פה מספיק שהאיש הזה מנותק מהעם ושאני לא אצביע לו

2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכן הבדל גדול ומשמעותי שמבדיל בין עיתון ראוי לעיתון לא ראוי.
    כמו ההבדל בין ראש ממשלה ושר תקשורת שתחת כהונתו פרשנים כמו בוני גינצבורג מקבלים במה, לבין ראש ממשלה שמונע בגופו את העוול הנורא. דרוריקו - תמיד להתעסק בעיקר.

3. DRORIKO Member

תגיד לי אין לך חיים? אתה באמת לא מבין מה המשמעות של הפניה מהשער הראשי או שאתה מחפש להתווכח איתי על כל דבר?

וכן חתיכת בוק איכות השידור בערוצי הספורט היא תחת אחריות משרד התקשורת שאמור לפקח עליהם. לך תקרא את ספר החוקים, גם ככה יש לך הרבה זמן פנוי.

4. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

עדיין לא שמעתי ממך איך אמור לעבוד המנגנון הממשלתי שמחליט מי פרשן טוב ומי לא.

סיונרה אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

1.לעשות מכרז מסודר לפרשנים. בדיוק כמו שעשו בזמנו עם מוטי איווניר ברשות השידור וכמו שאני מאמין שעשו עם אורי אוזן עכשיו בנבחרת. ככה יבחרו פרשנים נטו לפי היכולת שלהם ולא לפי כמות ההדיפות שלהם בנבחרת או לפי ההצלחות של אבא שלהם בתור מאמן. שהכושלים האלה ילכו לברבר בשירים ושערים, טלוויזיה זה עסק רציני, הצרכנים משלמים על זה הרבה כסף תכבד אותם.

2.גם לאחר שבחרת פרשנים ראויים אתה לכל מקרה צריך לתת לצרכן את האופציה לשמוע את המשחק עם השידור המקומי, בדיוק כמו שצ׳רלטון עשו עם הפרמייר ליג. לצורך הדוגמא, אני חושב שזאביק זלצר הוא פרשן נהדר, יש כאלה שלא, ולכן נותנים להם את האופציה לא להאזין לו. זה אחלה.

6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

א. דוגמאות מערוץ 1 לא רלוונטיות. שוב, ההבדל בין כסף ציבורי לפרטי.
    ב. לא תמיד אפשר לתת את השידור המקומי. ומה אם גם הפרשן שם לא לטעמי? אני יכול לתת לך פה רשימה ארוכה של פרשנים בפרמיירליג שאני לא אוהב לשמוע-פיל נוויל, ג'יימי רדנאפ...
    ג. קשה לי להבין איך זה אמור לעבוד בדבר כל כך סובייקטיבי כמו איכות של פרשן.

7. מזגן Member

למה עובד בניין משלם המסים צריך להעסיק פרשן כדורגל!? רעיון דבילי מבסיסו. שילכו לחפש עבודה בצ'ארלטון ושאר הרשתות הפרטיות.

8. DRORIKO Member

ערוצי הספורט מכיוון שאינם ערוצי בסיס עולים כסף לצרכן, והמדינה מתוקף החוק צריכה לפקח עליהם ואת זה היא עושה או יותר נכון אמורה לעשות עם המועצה לכבלים ולווין, לפני איזה שנה-שנתיים קראתי כתבה על המועצה הזאת, אתה על מה היתה כמות התלונות הגדולה ביותר? נכון, על שידורי הספורט. בסופו של דבר משרד התקשורת זה עוד אחד משורה ארוכה של משרדים שפשוט לא מתפקדים מתחת אבל שהחמורים ימשיכו להצביע למשיח שלהם.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה מצחיק שאתה חוזר כל הזמן להפניה בשער הראשי, כי בהודעה המקורית שלך לא הזכרת שום דבר שקשור לזה, רק לעמוד שבו הידיעה פורסמה.
    מזל שידיעות אחרונות לא שמו גם כן את הידיעה בשער הראשי, שלא היית בטעות מתחיל לספור לנו את כמות התווים שכל עיתון הקדיש לידיעה.

ורק לוודא שהבנתי, אתה כותב שבגלל שאני כותב בפורום אז אין לי חיים?

10. סיונרה Member

אם מעוניינים שגם אנשים שאין להם כסף לטלוויזיה ולכבלים ולרשתות הפרטיות יוכלו לראות כדורגל, ולא תמיד יש ביקוש אצל הערוצים הרגילים, אז צריך לשדר משחקים בערוץ הציבורי. ואם כבר משדרים משחקים בערוץ הציבורי, אז צריך להפעיל גם שדר ופרשן, אלא אם הטענה שלך היא שלא צריך פרשן ושדר דווקא בערוץ הציבורי.

11. מזגן Member

זה נופל תחת הקטגוריה שערימה של ביורוקרטים (שגם הם עולים משכורות עתק) יכולים לקבוע מה הציבור רוצה וכמה. ובגלל טיעון שיש אדם וחצי בכל המדינה שאין לו טלויזיה צריך לגבות מכלל האוכלוסיה מסים שערורייתיים. הנושא פה הוא לא השדרן ונסיונות עקומים לקבוע סטנדרטים לגבי מי יהיה שדרן ומי לא אלא העובדה שהשוק צריך לקבוע מי השדרן ומי משלם לו.

אני גם לא אתפלא אם המסים האלה נכנסים לכלל הקופה הציבורית ולא משומשים ישירות להפעלת הערוץ והשדרן.

12. סיונרה Member

להרבה מאוד מהישראלים אין כבלים או מוצר דומה. מצדדי השידור הציבורי טוענים שיש לערוץ כשזה השפעות חיצוניות חיוביות, שמצדיקות את הקיום שלו. בהנחה שכבר יש שידור ציבורי, אפשר לדון על השאלה אם צריך או לא צריך לשדר בו ספורט בכלל וכדורגל בפרט, ואם התשובה היא חיובית, דווקא השאלה אם יש מקום להעסיק ולשלם לשדר ופרשן, שם אני דווקא חושב שתסכים איתי שכן, ובהנחה שכבר מחליטים על שדר ופרשן, עדיף שההחלטה תתקבל בצורה מקצועית ולא דרך החלטה שרירותית של מישהו מסויים.

13. DRORIKO Member

כי אתה כל הזמן מנסה להתווכח איתי בכח

14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז לדעתך אם משתמש אחר היה כותב הודעה זהה לא הייתי מגיב לו?
    אתה מייחס לעצמך יותר מדי חשיבות.

15. מזגן Member

כל מה שאני רואה פה זה החלטות פוליטיות לחלוטין ושכבות על גבי שכבות של ביורוקרטים שמחליטים ש:
    1) צריך ערוץ שכזה
    2) צריך לשדר בו ספורט
    3) צריך שהשדרן יהיה X

העמדה שלי היא ש
    1) לא צריך ערוץ ציבורי כי זה לא מצרך חיוני או חירום כמו מכבי אש למשל לא צריך ערוץ ציבורי כי הוא יהיה מלחתכחילה פוליטי ואמצעי לשטיפת מח בערך כמו חיל החינוך. חיל רגלים צריך חיל חינוך לא.
    מה גם שהנטייה הפוליטית של האנשים בו תמיד תהיה לעבר שמאל או ימין סמכותני. שמאל כי למה שאנשים בערוץ הזה ירצו ימין כלכלי שיקטין את ההוצאות ויסכן את הכסאות המרופדים שלהם שם? ימין סמכותני כי היי תנו לי ערוץ ציבורי כי אני לא כמו השמאלנים אני ישתמש בזה למטרות טובות. בקיצור אותו החרא.
    2) אין צורך לשדר בו ספורט. שוב עוד הוצאות שוב עוד החלטות של ביורוקרטים שמעסיקים ביורוקרטים שיפיקו דוחות על השפעות חיצוניות חיוביות.
    3) מקורבים ושאר ירקות אין פה צורך באמת לפרט.