אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. alexshw Member

המכשול היחיד לממשלת אחדות זה ביבי. גם בליכוד יש לא מעט גורמים שמעוניינים בממשלה שכזו.
    בכחול לבן לא רוצים להציל אותו ממשפט ובצדק.

2. yonmu Member

@alexshw
    זה שאתה כותב דברים לא הופך אותם לנכונים. הליכוד פנה למצביעים שלו בטענה שלא ישתף פעולה עם כחול לבן ועל סמך זה הצביעו לו.
    לעשות ההיפך מזה לא יעבוד.

מעבר לזה, מישהו בכלל שמע את גנץ ולפיד מצהירים שהם מוכנים לכהן תחת חבר כנסת מהליכוד? בלי רוטציה?

@סיונרה
    אני כתבתי בעבר שמבחינתי הסמכות של בג"ץ לנטרל החלטות ממשלה וחקיקה בכנסת צריכה להיות מוגבלת לטענה שהם רימו את הבוחרים שלהם.
    אין לי בעיה עם פסילה על סמך 'במצע אמרת א ופה אתה עושה ההיפך'. יש לי בעיה עם פסילה על סמך 'העם חושב שX חשוב מY, אבל אני שופט ואני חושב שY יותר חשוב ולכן אני פוסל את החוק שלכם', וזה מה שקורה היום.
    ההתנתקות עברה מבחינת דמוקרטיה פורמלית, ולא הייתי מתלונן אם בג"ץ לא היה פוסל אותה כמו שהוא לא פוסל דברים אחרים. הבעיה שלי היא כשבג"ץ כן מתערב בהחלטות ממשלה אבל רק כשהן לצד אחד. בג"ץ שמגן על בחירת האזרח זה מעולה, בג"ץ פאסיבי זה אחלה, בג"ץ אקטיבי זו בעיה דמוקרטית אבל אפשר לחיות עם זה, בג"ץ אקטיבי אבל רק לכיוון אחד שהוא היפך מדעת העם - זה בלתי נסבל.

אבל הנה ביבי וחיות נפגשו ודיברו יפה והכל יסתדר בשלום. בטח.

3. סיונרה Member

לא אמרת כלום. איך בדיוק בג"צ יכול להיות אקטיבי באותו הכיוון של הממשלה? הסיבה שצריך בית משפט זה כשהרשות המבצעת פועלת בניגוד לסמכות שיש לה בחוק, או כשצריך לפרש את החוק. מה הוא בדיוק אמור לעשות יחד עם הממשלה?
    בכל מקרה, רוב הסטטיסטיקות מראות שבג"צ לא באמת כזה אקטיבי נגד הממשלה, את רוב הדברים הוא מאשר.

4. alexshw Member

5. cheddar Member

ליברמן אחד הטרולים

טל. אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

את הממשלה הוא עזב בגלל שלטענתו לא הכנו מספיק חזק בחמאס, החרדים לא עניינו אותו באותה תקופה. פתאום עכשיו הוא מאיים להפיל את הממשלה בגלל החרדים, כאשר עזה בכלל לא על שולחן המשא ומתן. ציניות פוליטית טיפוסית. הבעיה שהציניות הזאת יכולה לעלות לנו מיליארד שקל.

7. טל. Member

נכון. אומרים שיום בחירות זה עלות של מיליארד שקל למשק.
    אבל גם יש הכנסות למשק ולמדינה ביום בחירות.

כל העם יוצאים מהבית, מבזבזים קונים. וקונים באטרף... לא סתם.
    הקניונים מפוצצים המסעדות מלאות אתרי האטרקציות חנוקים. זה גם כסף למשק ולמדינה.

כשהשיח פופוליסטי/דאונטולוגי קשה לקבל תמונה מדוייקת... מעולם לא ניתקלתי במחקר שמראה את 2 הצדדים של המטבע.
    כל המחקרים וכתבות שנתקלתי בהן זה אנשים שיורים חץ ורק אז מסמנים את המטרה.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הבחירות בספטמבר לא יהיו חג השופינג. זה נופל בין החופש הגדול לבין חגי תשרי.

אני בטוח שבבחירות חוזרות אחוז ההצבעה הכללי יירד משמעותית. וייהנו מזה הממושמעים, החרדים והבייס של ליברמן.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה היא לא בעלות יום הבחירות. הבעיה היא שאם יהיו בחירות בספטמבר, ועד שתהיה ממשלה (האם תהיה? מי אמר, אם הפעם אין?) זה יהיה כמעט שנה שהמדינה הזו מנוהלת על ידי ממשלת מעבר שמוגבלת במה שהיא יכולה לעשות (מפכ"ל משטרה, למשל, עדיין אין). מצד שני, אולי כך היא יכולה לגרום פחות נזק...

DRORIKO ו-טל. אוהבים את זה.
  10. טל. Member

בהתחלה הכלומניק ואשתו צהלו ושמחו - אבל בסופו של דבר ביבי אכל אותה מזה שבנט ושקד לא נכנסו.
    נכון? אני צודק בחשבון שלי?

כי אם אני לא טועה, אם בנט היו נכנסים לכנסת: אז ליהדות התורה ולליכוד היה כיום פחות מנדט. אבל ביבי מצד שני היה עכשיו עם 61 מנדטים גם ללא ליברמן.

אני צודק נכון? (כבר שכחתי את המספרים המדוייקים)

11. FelaKaT Member

מדובר בהפסד בתוצר ריאלי.

אז הפרקליטות יצאו עם הזנב בין הרגליים אחרי כל הטררם סביב שרה. לא יודע כבר מי יותר מגעיל אותי.

12. Scouser Member

מצחיק איזה קרקס נהיה עכשיו. מעניין איך השופרים של ביבי יסנגרו על ההצעה ה"מפרגנת" שלו לגבאי. טוב שלא הציע לו רוטציה.

13. FelaKaT Member

עכשיו גם הצעה כנראה לח"כים מרע"מ .

אני באמת לא מבין מה המטרה של נתניהו (מה תתן לו ממשלה עם גבאי?) או של ליברמן (כמה כבר יצביעו לו בגלל חוק הגיוס?) .

14. alexshw Member

אין פה משהו חדש. בממשלה הקודמת הייתה לו פגישה "חשאית" עם הרצוג אצלו בוילה בקיסריה.

15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה המטרה של ליברמן אני לא יודע. לא באמת מבין את זה, אלא אם זה מהלך במשחק גדול יותר.

לגבי ביבי, זה ברור. הוא היסטרי מהאפשרות שתעלה הצעה לפיזור הכנסת והוא יגלה שעשו לו אמבוש, שאין לו רוב ושההחלטה חוזרת לנשיא.

de Middenweg אוהב/ת את זה.