אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. optimus Member

מ.ש.ל.

2. סיונרה Member

ויותר משנה אין ממשלה.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

המשטרה היתה צריכה להפסיק את זה הרבה קודם. מן הסתם אם לא עושים להם כלום כשהם הופכים ניידות, אז מפתיע שהם הגיעו לרמת הזריקת בקת"ב לתוך סניף משטרה ופיצוץ חלונות ושמשות של מכוניות?
    יהיו כאן לא מעט פצועים מהסיפור הזה. מקווה מאוד שיפיקו את הלקחים כבר מחר בבוקר.

4. alexshw Member

שום קשר לצבע העור

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

5. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם כיכרות בחדרה רואות מדורות. חסר תקדמים.

6. alexshw Member

אגב האם ארדן הוא השר הגרוע אי פעם? לפחות במשרדו.

7. DRORIKO Member

קשה שלא להזדהות עם מחאת האתיופים. בעקרון אנשים לא יוצאים להפגין ולחסום רחובות כי משעמם להם בבית, כנראה שהם באמת מרגישים תחושת קיפוח ואני מבין אותם, בדיוק כמו שהבנתי את הנכים כשעשו את זה.
    לפחות משהו אחד טוב יצא מכל הסיפור הזה @Mamadu מודה שממשלת נתניהו שיפרה את מצבם של ערביי ישראל :)

מה שאתה לא מבין זה שבמדינה המזויינת שלך אם לא תעשה משהו קיצוני אף אחד לא יסתכל עליך. לפארק הולכים בשביל לעשות מנגלים, מחאות עושים בעזריאלי. אם הנכים לא היו חוסמים כבישים באוצר היו הולכים לדבר איתם על הקצבאות? הצחקת אותי.

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/19
    de Middenweg אוהב/ת את זה.
  8. DRORIKO Member

ואני רוצה להוסיף עוד שאלה. אנחנו רואים יותר ויותר שוטרים אתיופים, זה לא היה אמור להשפיע על היחס של המשטרה לעדה?

9. סיונרה Member

בעולם שבו אתה מניח ששוטרים לבנים סתם מתנכלים לאתיופים כמו שוטרים לבנים לשחורים בארה"ב אז כן. אתה באמת חושב שאנחנו נמצאים שם?

10. alexshw Member

גם בארה"ב זה לא סתם. מה לעשות אחוזי הפשיעה בקרב שחורים גבוהים מהלבנים.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאד עצוב מה שקורה עכשיו בארץ, אבל במדינה איפה שיש בעיות קשות בין קבוצות אוכלוסיה שונות זה היה כנראה בלתי נמנע. יותר מזה כשרואים מה קורה בפוליטיקה אז מה הפלא שברחוב הכל מתפוצץ ככה? הדברים לא ישתנו במהרה, אבל הגיע הזמן שישראל תקבל במהרה גם ממשלה שתתרכז בבעיות כאלו. לצערי זה לבטח לא יקרה עם איש כמו נתניהו. אני חוזר ואומר, בשנותיי בארץ אני הכרתי מספר חבר'ה שהיו דור שני ליוצאי אתיופיה. נוער מאד ביישני וגם סגור. זה היה לפני איזה 25 שנה. אני מאד לא אוהב את המלים של קינדה, ככה לא מגיב שחקן כדורגל מפורסם, אבל הכעס הזה מגיע ממקום כלשהו. אני מאד רוצה להבין למה הוא מגיב ככה כי אני מעריך שהעדה אתיופית גם יכולה לתרום לשינוי חיובי.

כמו שאני אומר, מדינת ישראל מכירה יותר מדי בעיות חברתיות קשות ולצערי צאצאי עולי אתיופיה מגיבים עכשיו באלימות קשה. לא הפתרון, אבל הגיע הזמן שבארץ יתחילו להבין שיש יותר בעיות מאשר הקטע הביטחוני...

12. רוברטו באגיו31 Member

תשמעו, מה שהיה אתמול זו סוג של אינתיפאדה אלימה ואנרכיה מוחלטת .
    צפיתי בטלווייזיה ולא האמנתי למה שאני רואה.. חבורה של עבריינים שחלקם אני בטוח שיכורים ומסוממים תוקפים עוברי אורח ומכוניות עם ילדים קטנים שבהם .

אסור לתת לאלימות הזאת לעבור בשקט...היו חייבים לטפל בזה אתמול ביד קשה, ובמקום זה נתנו לחבורה של עבריינים לשתק לחלוטין את המדינה וקווי התחבורה .

אני מבחינתי איבדתי את כל הסימפטיה שהייתה לי לאתיופים. אתמול הם הוציאו שם רע מאוד לעדה הזאת ורק פרקו את התסכולים שלהם באלימות קשה על כך שלא הצליחו להשתלב כמו שצריך במדינה .

אני מאוד מקווה שזה ייגמר ולא נראה יותר מראות כאלו, אחרת המשטרה תצטרך לפעול בתקפיות וזה ייגמר בפצועים וגם הרוגים .

שי אוהב/ת את זה.
  13. DRORIKO Member

איך זה בהולנד?

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב, האם אחוזי הפשיעה בארץ בקרב צאצאי עולי אתיופיה עולה על קבוצות אחרות? יש בסה"כ גם המון פשיעה בקרב קבוצות אחרות? אי אפשר תמיד לקבל הכל בחיים בקלות. זה שיש אפלייה זה לדעתי קורה בכל מדינה. בסה"כ מדינת ישראל התקשתה מאז קיומה עם קליטת גלי עלייה מהרבה אזורים. הקטע הוא ואני רואה את זה גם פה בהולנד שברגע שקבוצה גדולה באה למדינה חדשה הדברים האלה קורים. לא עובר יום שאני קורא על "אפלייה" כנגד קבוצות מיעוט בהולנד. צאצאי מרוקו/טורקיה וכמה חמומי מוח סורינאמים שמנסים בכל הזדמנות לחמם את דעת הקהל ההולנדי. מאד קל להכנס לעמדת הקרבן ולדרוש שכולם ירקדו לצלילי החליל שלכם. בקטע הזה כולם מזכירים אחד את השני. גם עדות המזרח טענו ועדיין טוענים לקיפוח. לפעמים בצדק, אבל הרבה פעמים גם לא.

אז למרות שאני חושב שצריך להקים ממשלה הרבה יותר טובה בענייני חברה, הדבר לא פותר את צאצאי יוצאי אתיופיה גם לפתור דברים בקרב אוכלוסייה הקהילה שלהם. אפשר לפתור דברים, אבל גם צריכים להסתכל בראי....בארץ, בהולנד, בארה"ב ובכל מקום אחר בעולם. אם רוצים או לא, אפלייה היא דבר אנושי...

@DRORIKO
    חושב שקיבלת תשובה, או לפחות חלק :D
    הדברים לפעמים מאד דומים.

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/19
  15. yonmu Member

הבעיה היסודית, יותר מגזענות או שיטור יתר, היא שהממשלה קיבעה כאן כנורמה שמי שהכי אלים מרוויח הכי הרבה.
    זו המדיניות של נתניהו - כניעה לטובת שקט. זה ככה בעזה, זה ככה בגיוס חרדים, זה ככה מול מאבק הנכים.
    בשורה התחתונה זה רק מזמין אנשים להיות אלימים יותר.

Clichy ו-de Middenweg אוהבים את זה.