אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. yonmu Member

גדעון סער הצליח איכשהוא למתג את עצמו כליכודניק נאמן לגמרי ובמקביל כמנהיג היחיד.

כץ סתמי לגמרי, יולי לא קילר, ארדן פשלונר, את רגב אני לא רוצה להזכיר בכלל.
    בנט ושקד גם שרופים בליכוד, גם לא שורשיים שם ולכן אין להם גיבוי חזק וגם עשו יותר מדי שגיאות פוליטיות. הם יוכלו להיות שרים בכירים ולקדם אידאולוגיות דה-פקטו, אבל ברמת ההנהגה הפוליטית קשה לי לראות אותם חוזרים לזרוח.
    את ברקת אני לא באמת מכיר. לכאורה יש לו הכל - עבר צבאי, עשיר, תפקיד רציני בעבר.

2. DRORIKO Member

פשוט לא להאמין, השעיה של יום אחד. אחרי זה אנחנו לא מבינים איך אנחנו מגדלים דורות שלמים של יצורים, ברגע שאתה נותן להם לגיטימציה מגיל צעיר למה שלא יהפכו לכאלה. אבל העיקר שפכנו 60 מיליארד שקל על משרד החינוך. עבודה מצויינת נפתלי!

השפלה קשה בבית ספר ברמת גן: תלמידים הכריחו תלמידה לאכול צואה - חדשות רוטר

3. VAR Member

אז איך להעניש אותם? להוציא להורג? 40 מלקות? לזרוק מבית הספר בלי אפשרות להירשם בבית ספר אחר?

מדובר אחרי הכל בילדים. נשמע כמו מקרה מזעזע אבל תגובות אימפולסיביות לא יעזרו כאן. לחלק מהם פשוט לוקח המון זמן להפנים את 'מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך', ועד שזה קורה יש מי שסובל. בלי לקרוא את הכתבה אני יכול לנחש שזו לא הפעם הראשונה שהם התנהגו בביריונות לילדה הזאת. צריך גם לדעת לחנך ילדים לדבר כשדברים קורים ולא להתכופף.

4. DRORIKO Member

שמע גם אני הייתי ילד, גם אני עשיתי שטויות. בחיים לא הכרחתי מישהו לאכול צואה. משהו רע מאד עובד על ילדינו, ומילא אם היה מדובר במקרים חריגים אבל אנחנו שומעים על זה כל הזמן, כולל מקרי אונס והטרדות מיניות. שורש הבעיה זה בכח המופרז שקיבלו אירגוני ההורים. המעמד של המורה לא שונה ממעמד של מאמן טיפוסי אצל איזי שירצקי. כשאני הייתי צעיר אני לא אגיד לך שהערצנו את המורים וראינו בהם מודל לחיקוי, זה כבר לספר סיפורים, אבל כן פחדנו מהם, בעיקר כי הכח היה אצלם. היום הכח הוא אצל התלמידים, תסמונת של אובר-ליברליות.

5. VAR Member

סבבה אבל יצאת נגד העונש הכביוכול קל הזה שהם קיבלו. ילדים מהסוג הזה להשעות אותם מבית ספר ליום אחד זה פרס, לא עונש. להשעות אותם לשבוע? חיים משוגעים, הפלייסטיישן יעבוד שעות נוספות. יותר מזה מה אתה רוצה שהמורים יעשו? יכו אותם? יתלו אותם הפוכים? יכריחו אותם גם כן לאכול צואה?

זה לא העונש שהם מקבלים בבית הספר. זה העונש שהם מקבלים בבית. פה הכשל. מערכת החינוך היא לא תחליף להורה סמכותי שמבין שהילד שלו לא נולד מחונך ואיכותי רק בגלל שהגנים שלו ושל אשתו כאלה איכותיים.

6. Roma מנהלים

בתור אחד שעובד עם ילדים, השעיה זה לא עונש זה פרס עבור הילדים. עכשיו יוצא FIFA20 ישחקו בכיף בסוני.
    העונש צריך להגיע דרך ההורים שלהם.
    ילדים שהיו צריכים להתנצל בפומבי ולבצע שיעור הסברה לא חזרו על המעשיים שלהם מניסיון. "ההשפלה" הזאת בפני הכיתה זאת חתיכת סטירה מעוררת.
    ביום שההורים של הילדים האלו יגיעו לבית הספר ויתנצלו ויחנכו את הילדים שלהם יהיה טוב.

בכללי, היום יש בעיה מאוד גדולה בכל האוכלוסיות בחינוך הילדים, הרוב נובע מחוסר בזמן ואכפתיות, הגיע הזמן להקדיש שעה בשבוע בכל גיל בשביל הנושאים האלה. בריונות ואלימות.

Clichy ו-VAR אוהבים את זה.
  7. DRORIKO Member

מי דיבר על השעיה, אני מדבר על לזרוק אותם מהבית ספר. נראה כמה ההורים שלה יהיו מבסוטים מהפלייסטיישן.

8. VAR Member

די חזרת על הדברים שכתבתי בהודעה מעליך, אבל שיהיה. קיבלת לייק בכל מקרה.

נו יופי זרקת אותם מהמסגרת והעברת את הבעיה לבית ספר אחר. ציון 100 בבריחה מאחריות.

Roma אוהב/ת את זה.
  9. Roma מנהלים

עין תחת עין, לייק תחת לייק.
    האמת פשוט פתחתי את האשכול וחזרתי מאוחר יותר וכתבתי את התגובה ולא רעננתי.

DRORIKO,

תזרוק אותם מבית הספר,
    במקרה הרע, ידרדרו לעולמות רעים אחרים.
    במקרה הטוב בשבילם, ימצאו בית ספר חדש וההתנהגות הזאת לא תיפסק.

עולם העונשים עם ילדים הוא מורכב הרבה יותר מבוגרים. זאת לא כרמל מעודה שאפשר לצלוב בכיכר העיר, בסוף מדובר בילדים שקיבלו חינוך חרא ועובדי בית הספר שפשוט פספסו את האירוע.

10. DRORIKO Member

פה אני מכניס את ההורים שלהם לסיפור. הם כבר יודעים שאם הילדים שלהם יעשו בעיות בבית ספר החדש יזרקו אותם גם משם, ואיזה הורה רוצה שהילד שלו יעבור מבית ספר לבית ספר ובמקרה הגרוע ידרדר למוסד לעבריינים. אתה יוצר גורם הרתעה להורה. היום הוא חי במציאות שהבן שלו כמו מלך, יכולה לעשות בבית ספר מה שבא לו ובמקסימום יעשו לו נו נו נו, אז למה שהוא יתערב?

11. DRORIKO Member

מהרושם שלי זה מעבר ל"פספסו את האירוע", מדובר בפחד של המנהל והמורים מההורים, פחד שמשתק אותם לגמרי. מילא אם היה מדובר במקרה חריג, אבל כשזה קורה כל כך הרבה(לא מדבר בהכרח על להאכיל מישיו בחרא, פשוטו כמשמעו) אתה מבין שזה משהו סיסטמטי. יש משהו מאד רקוב במערכת החינוך והאשמים העיקרים הם הקברניטים ובראשם שר החינוך שהיו צריכים להחזיר את הכח למורים ולהעמיד את הפרחחים הקטנים במקום. כאילו רבאק לקחת 60 מיליארד שקל למשרד החינוך, סכום חסר תקדים, אז מה זה שווה אם הילדים שלנו גודלים להיות ערסים? מה זה שווה אם אין היום שום ביטחון ללכת לבית ספר? מה הכל זה 5 יחידות מתמטיקה?

12. Roma מנהלים

שוב הפעם, הכל מתחיל מההורים.
    היום, הורה יכול לאיים על מורים, מנהל ושאר התפקידים ולא יעשה דבר בנידון. אם פעם הכוח היה נמצא אצל המורים ומשרד החינוך היום הכוח אצל ההורים.
    אם פעם ההורים היו דוגלים בחינוך ורואים במורים שאנשי חינוך ומחנכים היום היחס שונה.

ההורים מאשימים את משרד החינוך והמורים בחינוך הלקוי של הילדים שלהם למרות שחינוך מתחיל מהבית.

---

ביום שהורה שירביץ\יאיים על איש חינוך וישלם על כך מחיר כבד אני באמת אתייחס ברצינות לליקויים במשרד החינוך. היום זה לא רלוונטי, השליטה נמצאת אצל ההורים.

13. VAR Member

אתה סתם נסחף. קודם כל מקרים כאלה היו גם בתקופתי ובתקופתך, פשוט לא כל נאד היה מגיע לתקשורת שעושה מזה אייטם בצורה הכי צינית שאפשר. בטיול שנתי לאילת של כיתה י"ב ישנו באוהלים בלילה הראשון, עד שהעירה אותנו צרחה של אחת הבנות. מסתבר שהיה בחור משועמם מספיק בשביל לזרוק על האוהל שלה אבן בקוטר של איזה 15 ס"מ לפחות. פתח לה את הראש. מקרה שעם קצת פחות מזל היה יכול להיגמר במוות. גם קצת חרא פתאום נכנס לפרופורציות.

דבר שני יש מעט מאוד קשר בין מה שעשו 'הפרחחים הקטנים' האלה לאיזה סוג של אנשים הם יגדלו להיות. הכל שאלה של איך ניגשים אליהם וכמה רצינות מקדישים לעניין. אני זוכר איך ילד שסתם נטפל אליי בכיתה ז׳ מצא אותי בפייסבוק כמה שנים אחר כך והתנצל על כל מה שקרה. ותאמין לי הוא היה פרחח מהסוג הכי מעצבן שיש. גם אני אגב הייתי ילד חרא ביסודי. עם האנשים הנכונים והגישה הנכונה בחטיבה ובתיכון דברים נראו הרבה יותר טוב. הזמן עושה את שלו והתבגרות טבעית היא חלק מהעניין.

טבע של ילדים קטנים זה לעשות ההיפך ממה שאומרים להם. ככה זה. בית ספר זה לא מקום לעשות בו צדק, זה מקום שצריך להוציא ממנו אנשים טובים. בלי שיתוף פעולה מלא של ההורים זה בלתי אפשרי.

נערך לאחרונה ב: ‏23/9/19
  14. DRORIKO Member

והנה בזמן שאנחנו מדברים אני שומע על עוד מקרה של אונס קבוצתי של ילדים בני 14.

15. VAR Member

לך תרביץ להם. נו, תן בהם חינוך.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 36)

1. VAR