אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Lebron Member

כרגע הם עוד לא הלכו לממשלה בתמיכת המשותפת אלא יותר משתמשים בקולות של המשותפת כדי להפעיל לחץ על הצד השני (כמו החלפת יו"ר הכנסת), נתניהו ידע יפה להשתמש בעבר בקולות הח"כים הערבים לטובתו, כולל שנה שעברה עם פיזור הכנסת, בחירת מבקר המדינה ומשא ומתן עם רע"ם (ויש הקלטות שמוכיחות את זה). וכמובן כדי להעביר הסכם עם ערפאת בכנסת. רואים לך את הצביעות.

אבל נניח ואתה צודק וחלק ממצביעי כחול לבן לא היו מצביעים להם בגלל סיפור המשותפת, אני בספק גדול אם נתניהו או הגוש שלו היו מקבלים את הקולות שלהם. כל יום אני שומע מהביביסטים שכחול לבן מציעים רק לא ביבי, אז הם יתנו את הקול שלהם לביבי? גיב מי א ברייק

Sent from my SM-A750F using Tapatalk

Sturridge אוהב/ת את זה.
  2. קשר שמאלי Member

מדברים על מצביעי כחול לבן כאילו יש להם איזו אידיאולגיה
    רובם לא מתעניינים בפוליטיקה ולא יודעים איך בני גנץ נראה
    הם הצביעו לכחול לבן כי הם חושבים שזה מגניב

italiano ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  3. yonmu Member

@Lebron
    זה לא משנה. גם אם מצביעי כחול-לבן לא היו מצביעים בכלל, עדיין המשקל היחסי של גוש הימין היה גדל.

כחול לבן הבטיחו לא לשבת עם נתניהו והבטיחו לא להיעזר במשותפת.
    אף עיתונאי לא לחץ אותם לפינה בשאלה מה יעשו אם אלה יהיו 2 הברירות מלבד סיבוב נוסף.
    כרגע הם בחרו להיעזר במשותפת, בניגוד ברור להבטחת הבחירות שלהם.
    כמה זה היה משפיע אם היו מודיעים מראש? כנראה שדי הרבה, אחרת הם לא היו טורחים לתת הבטחה שהם מתכוונים להפר.
    האם מספיק בשביל שלנתניהו יהיו 61? אי אפשר לדעת.

בכל מקרה אני עדיין נדהם שאנשים שנעזרים בתומכי טרור מהרשימה המשותפת מעזים לכתוב את המיל 'ערכים'.
    ובפעם העשירית כאן בערך - חלאס עם שקר הכתבי אישום. הייתם נגד ביבי לפני שהיו לו כתבי אישום, ואתם נגד ביבי אחרי שיש לו כתבי אישום. כתבי האישום לא שינו שום דבר במפה הפוליטית בישראל ולא שינו שום דבר לשמאל הלא-נאור.
    כשיבוא מצביע ביבי ב2015 ויגיד שעכשיו הוא לא מצביע לביבי בגלל הכתבי אישום - יהיה מה להקשיב לו.
    כשמצביעי בוז'י-לבני האשכנזים-חילונים-יפים-ונכונים ב2015 מצביעים לגנץ-לפיד האשכנזים-חילונים-יפים-ונכונים ב2019\2020 - אין מה להקשיב.

oFiRzZz ו-abcd אוהבים את זה.
  4. Lebron Member

אה והביביסטים הם אידאולוגים גדולים? רוב רובם של המצביעים בורים או אדישים פוליטית שמדקלמים דפי מסרים שהם יונקים מתעמולה.

אידיאלוגים אמיתיים לרוב הם פנאטים ונמצאים בשוליים.

Sturridge אוהב/ת את זה.
  5. סמואל אטו Member

כמה אני שונא פוליטיקה, מעולם לא הגבתי פה בדיון. ואז, ראיתי מישהו שטוען שביבי לא בסדר כי הוא משקר כל הזמן לעומת אחרים שמשקרים אבל פחות. אוי ויי...

6. Lebron Member

יכול להיות שכן ויכול להיות שלא, לבחירות יש דינמיקה משלהן, מה שחשוב זה מה שקורה בשבוע האחרון. בסבב ב' המומנטום הלך לכיוון כחול לבן והגוש שלהם, בסבב ג' לכיוון הליכוד.

אי אפשר לדעת מה יקרה בסבב ד' אם יהיה כשעננת הקורונה עדיין מרחפת (ולדעתי מרחיקה את האפשרות שבכלל יהיה סבב ד')

7. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

נקודה מצוינת, כי הרי מצביעי הליכוד כולם יודעים מה המצע של הליכוד (נראה אותך אומר לי בלי לחפש בגוגל, או לפחות אומר לי מתי בפעם האחרונה המצע הזה עודכן), מה האידיאולוגיה של הליכוד או בכלל למה הם מצביעים ולא רק למי. אין מאסה עצומה של בוחרי ליכוד שהם פשוט בוחרי "רק ביבי", "רק לא שמאל", "סמולנים בוגדים" ושאר ססמאות, ממש לא.

תפסיקו להעליב לנו את האינטיליגנציה. זו לא בקשה גדולה. זה מביך בעיקר אותך.

8. WHITERM Member

אני לא טוב בניחושים,בבקשה תגיד לי במי הם היו בוחרים.

דרישה חד משמעית: מלון ייעודי לחולי קורונה חרדים - אקטואליה - חדשות - בחדרי חרדים
    חשבתי הם לא מאמינים בקורונה.
    הייתי בטוח שמי מאמין ומתפלל לא יכול להדבק.
    ואח"כ אנשים פה מדברים על הסתה...אבל היי מה אנחנו מבינים אנחנו סמולנים עוכרי ישראל.
    הרי רק הימין יודע מה טוב.

אז בבקשה אנשי הימין,תסבירו לי את זה.

9. abcd Member

לא מזמן עלה פה או בדיון השני סקר שהליכוד על 40 מנדטים. אני בספק אם זה רק בגלל שביבי לימד איך צריכים לקנח את האף.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  10. yonmu Member

@Walkon
    כיוון שהליכוד בשלטון העובדה שאין לו מצע לא נוראית.
    הצבעה לליכוד היא הצבעה פשוטה של More of the same. אנשים שחושבים שהכיוון בעשור האחרון טוב - מצביעים ליכוד, שימשיך עוד.
    זה הגיוני לגמרי.

הצבעה לכחול-לבן היא כמובן הצבעה לראש ממשלה שאין לו כתבי אישום, נחמד (ולא עניין אף אחד מאותם מצביעים לפני 5 שנים).
    אבל מה ההצעה בסוגיות הרלוונטיות?
    בכל סוגיה רצינית אפשר למצוא בכחול לבן את כל העמדות, מאנשי ימין מובהקים כמו הנדל והאוזר ועד אנשי שמאל מובהקים כמו שלח וגרמן.
    לכן הצבעה לליכוד היא הצבעה רציונלית - עוד ממה שהיה פה בעשור האחרון,
    והצבעה לכחולבן היא הצבעת שנאה - איכסה ביבי (כזכור - בלי קשר לכתבי אישום).

מילא עוד היה אפשר לטעון שהצבעה לכחול-לבן היא נגד החרדים, אבל כשגנץ הבהיר שהוא יתן להם כל מה שנתניהו נתן זה רק עוד נקודה -
    כל מה שכחול לבן מציעים היום זה שנאה מטורפת לנתניהו. לא צריך להקשיב לי, מספיק לראות את האדם האומלל שנקרא בוגי יעלון היום.

@WHITERM
    אין לך מושג מה זה דתיים.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  11. WHITERM Member

עשיתי סקר בקרב העיר שלי למי הם היו מצביעים ויצא שלכחול לבן יש 50מנדטים.

בעצם אם מצביעים לכחול לבן זה שנאה לביבי,אבל הצבעה לליכוד זה בסדר?
    אפילו שאתה לא יודע מה המצע שלהם?
    לא הבנתי,בבקשה תסביר לי.

לא הבנתי מה הקשר לדתיים,תסביר לי את זה גם.

אנחנו ה0מ!לנ*ם לא חכמים כמוכם הימניים.

12. abcd Member

@WHITERM
    בגלל זה החברה שעושה סקרים משתדלת לשאול אנשים שמייצגים חתך מייצג של האוכלוסיה כי כששואלים אנשים מאותו מקום סביר שהתוצאות יהיו פחות תואמות את המציאות (לדוגמא לשאול אנשים רק בסכנין כנראה היה מראה שעודה ראש ממשלה ואף מפלגה אחרת לא עוברת את אחוז החסימה).
    אם לא ברור אסביר לך שוב עם ציורים.

Maccabi Diamond ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  13. WHITERM Member

אני אשמח למצגת פאוורפוינט,אם תוכל לשים בה סירטונים אני אשמח.

רק לציין,העיר שלי פה פעם מאוד אהבה את ביבי,כנראה דברים השתנו.

14. DRORIKO Member

בכיר במשרד הבריאות: "לשים את הקשישים באנטארקטיקה זה לא הפתרון"

ראיון הזוי לגמרי עם גרוטו. הוא מדבר על הנזק הכלכלי של בידוד הקשישים למרות שהנזק הכלכלי של סגר כללי יהיה גדול פי מאה. פתאום הוא נזכר שגם אנשים צעירים מתים מהקורונה, למרות שמדובר באחוזים זניחים שלא שונים משפעת או כל מחלה אחרת. משהו לא מתפקד שם במשרד הבריאות. בתחילת המשבר הם נראו כמו המבוגר האחראי אבל כנראה שזה היה מצג שווא. ואולי יכול להיות שיש מישהו מעליהם שהמשבר הזה משרת אותו והם רק עושי דברו לכו תדעו.

15. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי מספרים שראיתי אתמול בניו יורק למשל חצי מהמאושפזים הם עד גיל 50. לחשוב שאנשים צעירים יותר הם חסינים מהדבר הזה מסתמנת כמו עוד קונספציה שגויה בשורה ארוכה מאוד שלהן. נכון, הם לא בסיכון כמו קשישים, אבל לחשוב שאם תתן במודע לוירוס להשתולל בקרב רוב האוכלוסיה ותבודד רק את המבוגרים אתה לא תקבל את אותה קריסה של מערכת הבריאות שחוששים ממנה - זו, שוב, קריאה לא נכונה של המספרים.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.