אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Roma מנהלים

חייל שוקולד,

בטיול קטן בטוויטר בפיד ימין תמצא מקבץ סירטונים, זה עוזר למישהו? זה לא זוכה להתייחסות כמו מהגרי עבודה והמסתננים בדרום תל אביב.
    המסגדים אומנם סגורים אבל אפשר למצוא כמות גדולה של מתפללים לא שומרים על ההנחיות. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה למשתמש בפורום אם זה היה חרדים.

זה לא באמת יעזור לנו לקלל ולגדף את האוכלוסיות האלה, לא מעט מהאשמה אני מפיל על המדינה וגורמי האכיפה.

כמו שלא הוגן להכליל על כל החרדים גם לא הוגן להכליל על כל הערבים בגלל הפגנה ביפו-תל אביב.

2. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא אתמול הייתה כתבה על מתחם היבדק וסע שנפתח באחד הכפרים בגליל והוא היה ריק. כמות הנדבקים הקטנה נגזרת מכמות נמוכה של בדיקות שהם לא עושים מבחירה.

3. zivmay Member

אני לא מבין איך זה קשור למה שאמרתי. לא התייחסתי לבדיקות.
    אבל אם המשטרה תהיה במקומות הערביים 24/7 כמו בבני ברק, זה לא ייגמר בטוב.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  4. Roma מנהלים

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

סרטונים מיפו היום או ממקומות אחרים? אני באמת שואל, כי אני עוקב בטוויטר גם אחרי הרבה ימנים ולא ראיתי כלום עד היום.

@Clock End Stand
    מתחמי ההיבדק וסע הגיעו למגזר הערבי שלשום, כשמצב התחלואה שם עמד על 36 מאובחנים מתוך 4000+ בישראל.
    אכן יש שם בעיה שהציבור פחות נוטה באופן כללי לפנות לקופות חולים ומפחדים מכתם שיהיה על מי שיידבק במחלה, אבל לא נעשה שום ניסיון אקטיבי של הממשלה לבצע שם בדיקות ולמפות את האיזורים הבעייתיים, דברים שנעשו במגזר היהודי. גם בתחום ההסברה המדינה נכשלה בתפקידה כשרק לפני כמה ימים ההוראות לציבור התחילו לצאת גם בערבית, ועד אז רופאים מהמגזר הם אלו שטרחו לתרגם את המסרים לציבור שלהם ולשתף ברשתות החברתיות. תזכרו את זה עוד חודש כשביבי יאשים את המגזר הערבי בהתפשטות המחלה.

@zivmay
    זה קשור כי להבנתי אתה שואל למה המשטרה לא נמצאת במגזר הערבי כמו בבני ברק. או זה או שאנחנו סתם מקיימים דיונים תיאורטיים על תגובת הציבור המקומי לאכיפת משטרה.

כרגע אין שום אינדקציה שהמצב במגזר הערבי דומה למצב בבני ברק ועוד מעוזות חרדיים, בין היתר כי המדינה לא ממש פועלת כדי לבדוק שם. כרגע יש משהו כמו 1500 חולים חרדים מאובחנים ומשהו כמו 40 חולים ערבים מאובחנים. למה שהאכיפה המשטרתית ב2 הציבורים תהיה אותו דבר? גם ליד הבית שלי לא ממש יוצא לי לראות שוטרים מסתובבים, כנראה כי האזור שאני גר בו לא מוגדר כבעייתי מבחינת תחלואה והיענות של האוכלסיה להוראות.

6. סיונרה Member

הבעיה היא לא הריב עם השוטרים, אלא ההתכנסויות ההמוניות. אם אצל הערבים ממשיכים להתנהג כאילו הכל כרגיל אז זאת בעיה ללא קשר לתגובה של אנשים לשוטר שבא לשאול אותם איפה הם גרים.
    אגב זה נכון גם לעולם שבו אין את ההנחיות החדשות. בירושלים ראיתי חרדים מתכנסים לתפילה לכאורה בהתאם להנחיות. עדיין אם אחד מהם חולה הם בסיכון מאוד גבוה להדבק כי הם באים ביחד, לא עומדים מספיק רחוק אחד מהשני והולכים ביחד.

7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם במגזר הערבי מתנהגים כבימי שגרה זו חד משמעית בעיה, פשוט לא הבנתי על סמך מה מתבססים כשאומרים שההיענות הציבורית שם שונה מבמגזר היהודי-חילוני, ובטח לא הבנתי על סמך מה ההשוואה לתמונות שראינו מבני ברק עד לפני כמה ימים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. optimus Member

האם השב"כ לוקחים בחשבון גם את זמן השהייה בקרב של חולה מאומת כשהם עושים את האיכון?
    ביבי אכן נכנס לבידוד. אגב, יש לביבי אבטחה שעוטפת אותו ולכן הוא מקבל יחס מועדף מיתר האזרחים, זה לא רציני זו סתם קטנוניות בגלל שזה ביבי. בכל אופן, ביבי פעל ע"פ ההנחיות ואף החמיר על כך והכניס את עצמו לבידוד למרות שהוא לא היה במגע קרוב עם החולה ולא שהה איתה באותו חדר, ונראה לי שאחת הסיבות לכך היא כדי למנוע ביקורות כמו שלך.

אם הוא בא במגע קרוב עם החולה.

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אגב, אנחנו מדברים כאן לא מעט על המגזר הערבי והחרדי, אבל מה שקורה בצה"ל לא פחות גרוע.
    אתמול התפרסמו התמונות מהבקו"ם וכולם הזדעזעו אבל זה באמת עוד קצה הקרחון. ראיתי כבר לדעתי רק היום איזה 3-4 תמונות מהתור לחדרי האוכל, מהחדר אוכל עצמו. בגדול? זה נראה שבצבא עדיין לא הבינו שיש קורונה. אולי בנט ייתרכז קצת יותר שם ופחות מלהופיע בטלויזיה כדי להגיד איך צריך לדעתו להתנהל משרד הבריאות.

נ.ב הדבר היחיד שאני יופתע ממנו, זה אם משהו כאן בפורום יופתע שכך זה עובד בצבא. כל מי שמכיר את המערכת יודע שזה מה שיהיה שם.

Lebron, Sturridge, oranfu ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  10. optimus Member

קורונה: בעיריית ר״ג החליטו לפנות לבג״ץ בעניין בני ברק | מעריב
    "התחלואה בעיר רמת גן גבוהה כמעט פי שניים מאשר בערים השכנות - ת״א, גבעתיים או פ״ת. העיר בני ברק היא פצצה שהתפוצצה ומזיקה לסביבת."

יש לזה סימוכין?
    בכל אופן סגר על מוקדי התפרצות אמור להיות האלף בית בהתמודדות עם מגיפה, לא ברור למה מתעכבים עם זה כל כך הרבה זמן.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  11. LFC-Gerrard1 Member

עזוב אותי מהבחור שעובד. אני לא מסכים בכלל אם מה שהוא עושה אבל בוא נגיד שיש לו תירוץ.

הלקוחות שלו הם המטומטמים האמיתים ואם היה אפשר הם בהחלט היו צריכים להעניש אותם ובאופן חמור.
    הם לא הזמינו הביתה שרברב או אוכל או שום דבר חיוני.
    ציטוט מהכתבה:
    "הלקוחות שלי לא מוכנות לחכות עם שורשים לבנים. הן חייבות גוונים וצבע, פשוט לא מסוגלות לראות את עצמן במראה – ואני יכול להבין אותן. זה לא קל לאישה מטופחת. הן מסתכלות במראה ונכנסות לאטרף. הן מבקשות ממני את כל חבילת הטיפול אצלן בבית. לא רק צביעת שורשים, אלא גוונים בכל השיער, ואפילו טיפול החלקה בקרטין אני עושה להן באמצע המטבח. ואגב, יש גם הרבה גברים שמתחננים שאבוא".

צר לי, אבל שילכו קיבינמט עם השורשים הלבנים שלהם והשיער המסריח שלהם. "זה לא קל לאישה מטופחת" חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח בדיחת השנה. כי לכל שאר האנשים במדינה מאוד קל כרגע.
    פוסטמה כזאת היא לא פחות גרועה מאף חרדי/מסתנן/ערבי שראיתי פה היום בוידאו.
    בגלל שכל כך חשוב לה השיער המגוחך שלה אז על הזין שלה הנחיות. על הזין שאר הציבור.

oranfu ו-WHITERM אוהבים את זה.
  12. קשר שמאלי Member

בשביל ליברמן פתחו במיוחד מספרה, מה אתה מצפה שהן יבינו

13. oranfu Member

אתה ממשיך להתעקש שהוא לא היה במגע קרוב כשזה לא נכון.

ואני בכלל לא העברתי ביקורת, רק ציינתי שהוא לא "בחר" להיכנס לבידוד אלא אמור להיכנס לבידוד על פי ההנחיות.

השב"כ לא יודע להגיד אם אני כרגע שוכב עם מישהי שהיא חולה או שהיא בכלל בקומה אחרת בבניין.

14. DRORIKO Member

15. oranfu Member

בישיבת ממשלה בשני בלילה הנאשם הציג לחברי הממשלה סרטון שהגיע לידיו מהמל"ל שמראה איך האיראנים מסתירים את מימדי המגיפה במדינה.
    איך הם לוקחים ערימות של גופות במשאיות ושופכים אותן לקברים.

רק מה? הסרטון הוא בכלל מתוכנית טלויזיה משנת 2007.

ככה מתנהלת המדינה הזאת. חובבנות בלתי נתפסת בעמדות הכי בכירות.

העיקר יש הצגות לתקשורת.

Lebron אוהב/ת את זה.