אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. oFiRzZz Member

מעניין, איפה אפשר למצוא סימוכין לטענה על גרמניה ?

2. DRORIKO Member

יושב עכשיו באחד האולפנים בחור בשם אלי פלאי שעובד במכון החרדי למחקרי מדיניות. הוא אמר שם משהו מעניין שלא חשבתי עליו. מרבית החולים בבני ברק הם צעירים, כלומר מרביתם יחלימו מהמחלה, מה שאומר שברגע שיתחילו להכניס את הפלזה יהיו שם הרבה אנשים שיוכלו לתת דגימות. זאת אומרת אנחנו עכשיו מאד כועסים על החרדים(ובצדק) אבל בעתיד הם יוכלו להועיל לנו.

3. oranfu Member

הם בחיים לא יועילו לנו.

זאת קהילה שלא עושה פה כלום במדינה חוץ מלשדוד ולחיות על חשבון החילונים.

אפשר להבין את כל מי ששונא אותם. עכשיו הם עלולים לפגוע בכולם לא רק חברתית וכלכלית אלא גם בריאותית.

הם לא ידעו שאסור לצאת ולהסתבובב כי "אין להם טלויזיה ואינטרנט" אבל מה רינה מצליח אמרה כולם יודעים ומובילים על זה מחאה.
    את השקרים על אין טלויזיה שיספרו למישהו אחר.

פרזיטים מסריחים.
    כמובן שלא כולם, יש שם גם אנשים טובים. אבל ככלל, הם פרזיטים.

חלקכם אולי יקרא לי אנטישמי, שיהיה.
    בצדק מוחלט הרבה פה שונאים את החרדים.

WHITERM אוהב/ת את זה.
  4. קשר שמאלי Member

איזה הרבה.? אתם קומץ קטן. אני לא מכיר אישית חילונים ששונאים חרדים

אגב

נערך לאחרונה ב: ‏5/4/20
  5. Roma מנהלים

אתה לא אנטישמי ואתה אפילו לא בור או קרוב לכך פשוט סתם ממורמר. האמת יש לך הרבה סיבות, גם הצד הפוליטי שלך הובס, יעקב שחר עדיין חי ויש סיכוי שגם ישדדו לליברפול את האליפות. סך הכל אתה בקבוצת סיכון אבל לא של הקורונה.

אני לא חושב שיש בכלל סיבה לציין את כל ארגוני החסד והצדקה שהחרדים הקימו או את ההסבר מדוע הם שמעו על מה שרינה אמרה ולמה לא שמעו את ההנחיות.בלי קשר שיש שאחוז הנשים החרדיות שעובדות מתקרב לאחוז הכללי באוכלוסיה ואני יכול להביא עוד נתונים אבל זה לא באמת משנה כי אתה כבר נעול.

אני לא שונא חרדים, לא מתחבר לסגנון חיים שלהם, אבל אני שופט אדם כאדם ולא כחלק מהחברה שהוא משתייך אליה.

italiano אוהב/ת את זה.
  6. oranfu Member

ממורמר אני בהחלט.
    הצד הפוליטי שלי הביס את עצמו. מרתיח האמת אבל כבר ממזמן ויתרתי על המדינה הזאת.

לעולם לא רשמתי מילה אחת על יעקב שחר שמאחלת לו משהו מלבד בריאות ואריכות ימים. יש לי המון טענות כלפיו אבל מעולם לא התבטאתי בצורה לא מכובדת כלפיו או איחלתי לו רע.

אין ספק שהסיפור עם ליברפול אוכל אותי.

את מה שאני חושב על החרדים (וגם חובשי כיפות סרוגות, אבל זה דיון אחר) אני חושב הרבה שנים ובלי קשר לסיטואציה הנוכחית.

הם נטל מוחלט על החברה בישראל וזה בעידוד הפוליטיקאים הזבל שיש פה.
    הקימו ארגוני חסד וצדקה, על הכיפאק. כנראה שזה פותר אותם מחובות פה במדינה.

כמו שרשמתי, יש בינם גם אנשים טובים וערכיים. ככלל, כקהילה, הם ממש לא.
    הם אחת הבעיות הכי גדולות שיש למדינת ישראל.

וכן, הרבה שונאים את החרדים. הרבה הרבה. הרוב פשוט לא רוצים להודות בזה בפומבי כי אז יקראו להם אנטישמים.
    זה לא מתקבל בהבנה פה כמו להצהיר על שנאה לערבים.

הבעיה היא בדתות בכלל, חלילה לא רק בחרדים.
    המצאת הדת היא הדבר הכי הרסני שקרה לאנושות.

7. WHITERM Member

יש לך מעל 7K חולים,רובם הולכים להבריא אז מבחר של פלזה לא חסר כלל וכלל.

ניסוי נגד קורונה: עירוי פלזמה מחולים שהבריאו

זה בנוגע לניסוי בפלזה למי שמעוניין וזה נעשה בסין אז זה לא הכי אמין...
    בינתיים זה כמו הניסוי הנ"ל

האם תרופה למלריה יעילה נגד הקורונה? עוד מוקדם לקבוע

8. קשר שמאלי Member

הם לא מודים בזה כי הם יודעים שזה חולני

9. oranfu Member

גם אם זה נכון, הם עדיין שונאים. אתה אמרת שמעט שונאים, לא שמעט מעזים להגיד את זה.

ואת כל השנאה אליהם הם הביאו על עצמם בהתנהלות שלהם.

אגב, אני מודע לכמה רע זה ואיזה עצוב שבמדינת ישאל, כל כך הרבה אנשים (יהודים) שונאים את החרדים.
    רק שבעיניי זה מובן לחלוטין.

10. קשר שמאלי Member

זה ממש לא מובן, זה טירוף.

11. oranfu Member

זה מובן כי הקהילה הזאת פוגעת בחיים של רבים כאן.
    לא משלמים מסים (ההיפך), לא משרתים את המדינה (לא צבאית ולא אזרחית), כופים על רבים את אורחות חייהם (לא עבודות ציבוריות בשבת, סגירת מרכולים בשבת ועוד ועוד) ובגדול שודדים את הקופה הציבורית למרות שלא תורמים לה כלום.

עכשיו גם החושך שלהם עלול לפגוע בריאותית באנשים.

12. Clichy COYG

@oranfu
    אני חושב שזו ממש חוכמה קטנה לשנוא את החרדים. בסוף זו אוכלוסייה שנשלטת ע"י עסקנים שלהם יש אינטרס ברור מאוד לשמר את המצב הקיים ולשנוא אדם שנולד לתוך מציאות כזאת זה לעשות לעצמך חיים קלים. אני בטוח שאתה לא שונא ערבים כי חלק מהם היו מתפוצצים פה באוטובוסים, נכון?
    ברור שההתנהלות שם היא בעייתית מאוד בלשון המעטה אבל לפעמים צריך להסתכל קצת מעבר.

ובלי ציניות לשנייה - אני חושב שעם הרבה עדינות לכניסה של צה"ל לערים החרדיות יכול להיות אפקט טוב מאוד לגבי הקשר בין החברה החרדית לצה"ל.

Lebron אוהב/ת את זה.
  13. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שהרבה אנשים "שונאים חרדים". יש מיאוס גדול מהציבור הזה ומה שהוא מייצג, ומהמנהיגים שלו משלל סיבות. יש פה דקויות מילוליות שצריך לשים עליהן דגש. לא חושב שיש רוב גדול של אנשים שבאמת חשים שנאה כלפי סתם חרדי שהם רואים ברחוב.

אני אגב לא חושב שזאת כזאת גבורה להתבטא נגדם או שזה משהו שאנשים לא מעיזים לעשות. תלוי באיזה סביבה אתה נמצא. כן יש את המטורללים שהוציאו את המילה אנטישמיות לחצר, ירו לה בראש ועכשיו בועטים בגופה האומללה שלה, אבל באינטרנט המטורללים האלה תמיד באים לידי ביטוי יותר מאשר במציאות.
    זה בוודאי הרבה יותר קל להתבטא בצורה מכוערת וגזענית נגד ערבים, זה כן. אבל השיח לא פוסח גם על חרדים. זה פשוט השיח שטוף השנאה שיש לנו פה בארץ שהוא כבר לגמרי חלק מסדר היום.

14. WHITERM Member

15. oranfu Member

יש משהו באמירה שהם מסכנים, אבל זה לא פותר אותם מזה.
    אם מי ששולט עליהם הם חלאות - הם יכולים להפסיק להקשיב להם.
    זה לא בדיוק כמו שלטון החמאס הרי...
    אבל זו קהילה שמעודדת בורות, בגלל זה המנהיגים שלהם כל כך נלחמים שלא ייחשפו לעולם האמיתי.

חוכמה קטנה לשנוא חרדים? נראה לי חכמה קטנה להמשיך להגיד אמן לכל החרא שהם מפילים עלינו.
    זה שהם בוחרים לחיות בחשיכה לא אומר שאני צריך לתמוך בזה.
    מה יש להסתכל פה מעבר? אם המדינה היתה "מסתכלת מעבר" היו מטפלים בבעיה הזאת במקום לעודד אותה.
    זה לא שאני אומר שלא צריך לטפל עכשיו בבעיה או לתת להם למות. אבל אי אפשר שהמדינה תמשיך ככה אחרי המשבר הזה.

הכניסה של צה"ל לשם יכולה להיות אפקט טוב? אולי, לא יודע. תמשיך להזרים להם כספים בלי סוף לפי הדרישות שלהם ובלי לבוא אליהם בדרישות לגבי חובות פה במדינה ולתת להם לקבוע לי פה את סדר היום עם תפיסת העולם הקדמונית שלהם כשהם מקשיבים רק לרבנים שלהם (שחלקם בכלל בכלל לא מחוברים למציאות) אז כלום לא יעזור.

אגב, החרדים בזים לחילוניים, למה אני לא יכול לבוז להם?

אני מסכים שכל השיח פה במדינה הוא שטוף שנאה. אם יש משהו שהנאשם הצליח בו הצלחה אדירה כל השנים (חוץ מלהתעשר על חשבוננו) זה לפלג כל כך את העם.

WHITERM, LFC-Gerrard1 ו-de Middenweg אוהבים את זה.