אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. סיונרה Member

תמצא בבקשה מקום שבו אני אומר "נכשלתם, לכו הביתה!" או משהו בסגנון. כל הביקורת שלי כבר לוקחת בחשבון את העובדה שזה לא קל ופעם ראשונה שנתקלנו בו.
    לישראל יש את הפריבילגיה להיות במצב טוב יחסית בשלב הזה של המגיפה העולמית. יש לה כבר די הרבה case studies של מדיניות טובות ולא טובות, והיא יכולה לבחון ולהחליט מה לעשות. זאת פריבילגיה שאין למחוז לומברדיה או לעיר ניו יורק, ואנחנו הרווחנו אותה בזכות ההחלטה של משרד הבריאות, אני הראשון שאגיד זאת. אבל זה לא שווה כלום כי אנחנו מתקרבים לרגע שממנו אין חזרה, וזה הרגע שבו התא לחץ שהוא הציבור הישראלי יתפוצץ ויתחיל לצפצף על ההנחיות. אפשר לדחות אותו על ידי הסברה טובה, אפשר לדחות אותו על ידי תמונות אימה מבתי חולים, רצוי לא לדחות אותו כי זאת הזדמנות אחת לשלוט במחלה. אחרי הרגע הזה אתה תאבד שליטה די מהר וכל החודש האחרון שבו 20% מהמועסקים יושבים בבית היה לשווא.
    אם הגענו למצב שבו סיונרה מאייסוקר הוא המקור הכי טוב לפרקטיקות מהעולם אז אנחנו במצב גרוע יותר ממה שחשבנו. אם כן יש משהו שאפשר ללמוד מהניסיון בעולם זה שחוסר שקיפות וניסיוניות לטייח מביאים מדינות לתחתית. כל המגפה הזאת היא תוצאה של ניסיון להסתיר מידע מהציבור, וזה שמשרד הבריאות עושה את זה כבר כמה ימים עם נתוני הבדיקות זה לחלוטין מחדל, זה היה מחדל אפילו חמור יותר שהממשלה הקשיבה לליצמן והחריגה כשהחריגה בתי כנסת ומסיבות פורים, וזה כן מחדל חמור שליצמן התעסק בלשמור על האינטרסים של הרבנים שלו מאשר על האינטרסים של הציבור שלו.

2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu

זה נכון שישראל בקבוצה של המדינה הטובות, אבל הקבוצה הזו כוללת עשרות מדינות. יש הרבה יותר מדינות טובות מ"גרועות" לצורך העניין. להגיד שישראל המקום שמנהל את האירוע הכי טוב בעולם זה מתאים לפרופגנדה של ביבי, לא מעבר. גם אם ממש הייתי רוצה אין שום דרך אובייקטייבית למדוד את זה כי יש 10000 פרמטרים שונים שמבדילים מדינה ממדינה. אבל גם בנתונים היבשים של בדיקות פר קפיטה או מתים פר קפיטה אנחנו לא בטופ.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. italiano Member

עזבו שטויות.
    חג שמח לכולם. בריאות בריאות בריאות, הכי חשוב.

YYY, LFC-Gerrard1, DRORIKO ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  4. oranfu Member

הנאשם מארח בביתו את הבן הצעיר שלו לסדר.

חשבתי שכל אחד צריך להעביר את הסדר בביתו, לא? בלי לבקר בני משפחה בגילאים כאלה.

טוב, זה לא חדש שעליו החוקים לא חלים.

5. קשר שמאלי Member

נורא ואיום, הוא מסכן את הציבור. לעצור אותו באופן מיידי. תיק 5.000

נערך לאחרונה ב: ‏8/4/20
  6. סיונרה Member

אתה לא זה שהעלה לפה תמונות של עופר שלח לא שומר על מרחק?

7. קשר שמאלי Member

VAR אוהב/ת את זה.
  8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חושב שהיה משהו יותר צפוי מהתמלאות של הפיד שלי בפייסבוק בערך בשעות האלה בתמונות מליל הסדר עם כל המשפחה המורחבת. ואלה עוד אנשים מבוגרים שאתה מניח שלפחות רובם עוקבים אחרי ההנחיות... מה קורה עם הצעירים? אני כבר יכול להגיד שמתחת לבניין שלי התקבצו בשעות האחרונות 6-7 טמבלים בני 18 ששותים, רוקדים וחוגגים כמו עוד סוף שבוע ממוצע. כנראה שההורים נסעו לליל הסדר עם המשפחה.

צדקו במשרד הבריאות כשחששו מאוד מהיום הזה בעיניי. קשה לי לראות איך זה לא ישתקף במספרים שבוע+ מעכשיו, בהנחה שיסדרו את העניין עם הבדיקות.

oranfu, WHITERM ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  9. קשר שמאלי Member

בוצ'ה וחרפה החרדים האלה

10. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא במוקדים אני מאמין שלא קורה כלום כי שם יש אכיפה רצינית. רק מה עם שאר הארץ?

11. סיונרה Member

אני חייב לציין שאני לא מכיר אף אחד שנסע למשפחה לסדר.
    אם באמת יש עלייה בתחלואה, צריך שמשרד הבריאות יחשוף מי מהאנשים נדבק בליל הסדר (כן אני יודע שזה לא יקרה בחיים ויש לזה הרבה סיבות הגיונית). אולי ככה אנשים יבינו את המשמעות של מגיפה משתוללת.
    לכל בר דעת היה ברור שיהיה סגר בסדר ושאנשים פשוט יקדימו אותו, למה לא התחילו עם האכיפה המוגברת מראש?

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. Sturridge Member

אם אתה שואל אותי זה זמן טוב לתהות על האנשים שבפיד שלך. לא מזיק לנקות מידי פעם.

לא ראיתי אצלי מישהו בשולחן עם יותר מארבע צלחות.

בהמשך לדיון שהיה לנו אי שם על הבדלים באכיפה בין המזרח לכאן- בטייוואן למשל איימו על מפרי בידוד, מעבר לקנס מאוד גבוה (עד 30 אלף דולר), גם בשיימינג.
    לא בטוח אם לזה התכוונת, אבל זה היה יכול להתאים פה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בהתחלה הם הבינו שאנשים יילכו כמה שעות לפני אז התחילו כבר ב 15:00 בצהריים, אחר כך הבינו שאנשים אפילו יחליטו לנסוע לישוב אחר לילה קודם, אז כבר עשו את זה מ 7 בערב לילה קודם. אי אפשר לעשות סגר 3 ימים לפני כי אנשים ינסו ללכת למשפחה.

14. סיונרה Member

ההנחיות אומרות שאסור לך ללכת לשום מקום שרחוק יותר מ-100 מטר מהבית. הן אמרו את זה גם לפני שבוע. היה אפשר לשים מחסומים באותה מידה גם החל מיום ראשון.

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

חברות הסלולאר בסין איבדו 20 מיליון לקוחות.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 80)

1. אמיר ע