אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

לא דיברתי על הרופאים אלא על אלה שמנהלים את המערך של הפלזמה. מעניין אותי איך זה מנוהל. איך מתוך קרוב ל-4000 מחלימים רק 67 תרמו דם? מה הסיבה? ולמה זה בכלל וולנטרי? לא מדובר על בדיקות דם של ימי שגרה, אנחנו במצב חירום לאומי, למה לא מכריחים אנשים לתרום דם?

2. סיונרה Member

מה זה אומר להכריח מישהו לתרום דם? לבוא אליו עוד שוטר, לקשור אותו ולהוציא לו דם מהיד?

3. WHITERM Member

אוקי...ו...?מה אתה מנסה להגיד פה?

שמע,אני מבין שהקטע זה שלך להגיב לאנשים אחרים שהם לא בסדר וידה ידה ידה.
    אבל בוא,פעם אחת תביא דעה עצמאית שאינה קשורה בלהגיד שכולם לא בסדר.

4. סיונרה Member

שאל תשפוט אחרים כשאין לך מושג מה המצב האישי שלהם או מה האתגרים שהם צריכים לעמוד מולם.
    ממתי זה הקטע שלי? הקטע שלי זה לנהל דיונים אינטיליגנטים ולהכיר בעובדה שלא הכל זה שחור ולבן. זה שאתה הבאת לכאן תמונה של בנאדם יושב בתוך אוטו ומשם הסקת כל מני מסקנות זאת בעיה שלך, לא שלי.

5. DRORIKO Member

זה לא יותר הזוי מלרדוף עם ניידת אחרי רוכב אופניים כאילו הוא ג׳ון דילינג׳ר. במגיפה אתה צריך לעשות דברים שבימי שגרה לא היית עושה.

6. סיונרה Member

ועדיין יש גבול. בנאדם שיוצא מהבית אפשר לתת לו קנס, אפשר להכניס אותו למעצר, אבל אי אפשר להכנס לו לתוך הגוף ולהוציא ממנו חומרים. בטח כשאין שום סימוכין לכך שהם באמת מצילים חיים או עוזרים. יש לך תועלת בממוצעת אפסית מול נזק עצום.
    שוב, זה נראה לך סביר ששוטר יקשור בנאדם למיטה, יחזיק אותו, בזמן שבאים ומוציאים ממנו דם? נראה לך שאנשי רפואה יסכימו לשתף עם זה פעולה?

7. DRORIKO Member

מה זה להיכנס לו לתוך הגוף? לא מכניסים לו יד לתחת, לוקחים לו בדיקת דם. מילא היה סיכוי שהבדיקה תסכן אותו, אבל אין כזה, מהבדיקה יכולה לצאת רק תועלת.

נערך לאחרונה ב: ‏19/4/20
  8. LFC-Gerrard1 Member

איך נוצרים נוגדנים בגוף (בקצרה ופישוט כמובן):
    כאשר נכנס לנו גוף זר לגוף (חיידק, וירוס, קוץ וכו') המערכת החיסונית המיידית מזהה שהוא זר ותוקפת את האנטיגן (כך נקרא גוף זר הנכנס לגוף). אני לא אפרט מה עושה בדיוק המערכת החיסונית המיידית אבל מה שחשוב לענייננו הוא שישנם תאים מסוימים (תאים דנדריטים) שתפקידם הוא לקחת חלקים מהגוף הזר הזה ולהציג אותם למערכת החיסון הנרכשת. כעת, בעזרת החתיכה מהאנטיגן שהוצגה למערכת החיסון הנרכשת, היא מייצרת הרבה מאוד תאים שיודעים לזהות את האנטיגן הזה. בין התאים הללו ישנם תאי-B. אלו תאים המפרישים נוגדנים שמתאימים בדיוק לחתיכה שהוצגה למערכת החיסונית הנרכשת.

אז למה פלזמה היא לא טיפול שמתשמשים בו כל הזמן?
    ראשית, אציין שטיפלו בצורה הזו כבר בשפעת הספרדית וגם באבולה.
    ישנה בעיה מהותית עם הטיפול הזה: אין דרך לדעת אם הוא יעבוד. שני אנשים שונים לא יצרו את אותו הנוגדן בדיוק. בעיקר בגלל שה"חתיכה" שהוצגה למערכת החיסון יכולה להיות שונה. כלומר, ה"חתיכה" הזו כן תהיה שייכת לקורונה, אבל זו לא בהרכח תהיה אותה החתיכה.
    מה שקורה בעקבות זה זה שהנוגדנים יכולים להיות שונים זה מזה בעוצמה בה הם "נקשרים" לוירוס, ביעילות שלהם ובכמות שלהם.
    זה מקשה מאוד על הרופאים לדעת מתי זה יעבוד ומתי לא. כי בני-אדם שונים תמיד ייצרו נוגדנים שונים.
    ככלל, מה שמנסים לעשות הוא לתת תרומות רק מאנשים שהבריאו ורואים כי בדם שלהם יש כמויות נוגדנים גדולות במיוחד ואז התקווה היא שלא משנה אם הנוגדן חזק ויעיל או לא, יהיה מספיק ממנו כדי לגמור את הוירוס.
    אבל, ישנה עוד בעיה, והבעיה הזו תקפה בכל תרומת דם:
    תופעות לוואי. ושים לב, בין תופעות הלוואי - תגובה אלרגית חמורה ופגיעה בריאות. כידוע, הקורונה תוקף את הריאות ולכן תופעות הלוואי הללו יכולים להיות קטלניים בפני עצמם.

מה שייקח יותר זמן אך ייעשה לבסוף, הוא שיצליחו לבודד את הנוגדן הטוב ביותר, ואז לייצר אותו באופן סיטונאי.
    לא ניכנס לאיך עושים את זה אבל זה תהליך שלוקח זמן. זה יקרה.

abcd, oranfu, Clichy ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  9. DRORIKO Member

אתה מדבר על מציאת חיסון

10. סיונרה Member

בממוצע התועלת לא מוכחת. הנזק לעומת זאת כן, גם הנפשי וגם הפיזי. ואם הוא לא תורם דם כי הוא פוחד ממחטים?

11. DRORIKO Member

"פחד ממחטים" זה לא סיבה מספיק טובה לא להילחם במגיפה. גם אני בתור ילד יותר פחדתי מזריקות, נשכתי שפתיים ועברתי את זה כי המורות הכריחו אותי. הייתי אז בן 8.

12. קשר שמאלי Member

zivmay, abcd ו-italiano אוהבים את זה.
  13. סיונרה Member

החבר שלנו כבר הבהיר לך שזה לא בהכרח עוזר. בכל מקרה, גם במצב חירום, לאנשים יש אוטונומיה על הגוף שלהם במדינה דמוקרטית.
    להכריח אותך לתרום כליה כנראה יציל אפילו יותר אנשים.

14. italiano Member

לגבי סעיף 1 - כ5 אחוז מהאנשים שנשלחו לבידוד ״נשלחו סתם״.

15. סיונרה Member

על מה זה מבוסס ועל כמה אנשים מדובר?

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 4, אורחים: 140)

1. הרצליה
  2. DRORIKO
  3. SaSa
  4. טל.