אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

זה שפינו בכמות היסטרית בתי חולים ומחלקות בישביל הקורונה, היתה טעות בפני עצמה מההתחלה אם אתה שואל אותי. לא הגיוני שאמרו שם למנהלי מחלקות לצמצם את הפעילות שלהם ביותר מ 70% בגלל חולי קורונה, ושזה קודם כל הם ואחר כך כל היתר. עם כל הכבוד. טוב שהבינו את גודל הטעות, אחרי שמנהלים בכל מחלקות בתי החולים שלחו מכתב שזה אבסורד אחד גדול כל מה שקרה.
    לגבי ההמשך? אני משער שההגבלות על הציבור עם המסכות ימשיך מהסיבה הפשוטה שזה פשוט קל. הרבה יותר קשה להתייעל בבדיקות, מעבדות, בדיקת אזורים ספציפיים מאשר להגיד לציבור "אל תצאו מהבית בלי מסיכה".

2. סיונרה Member

מסכים שמסיכה זו "גזירה" שלציבור מאוד קל לעמוד בה, ולממשלה מאוד קל לתת אותה ולכן לעתיד הקרוב זה ימשיך. אני צופה שכמו כל דבר בישראל מהר מאוד תהיה התרופפות ואנשים יפסיקו ללכת עם מסיכות, והאכיפה תהיה שרירותית לחלוטין ותלויה בכמה משעמם לשוטר או הפקח.
    בסוף יש צורך במנהיג שיבוא לעמוד מול העם ויסביר לו את חשיבות הצעדים, את המצב בו אנחנו נמצאים היום ולאן אנחנו הולכים בתקופה הקרובה. הזוי בעיני שאין כמעט ביקורת בציבור הרחב על כך שנתניהו לא טורח אפילו לתדרך את העם עכשיו שהוא השיג את הממשלה שלו. מדהים כמה הוא מזלזל בציבור המצביעים שלו, וכמה הם מוכיחים לו כל הזמן שהזלזול הזה היה מוצדק. אשכרה היינו חודש בבתים ומיליון אנשים איבדו את העבודה שלהם (בתקווה שבאופן זמני), והם אפילו לא מבקשים ממנו קצת לעדכן אותם מה הולך ומה עושים כדי שלא נחזור לשם מהר מאוד.
    אין לי מספיק הבנה בנושא כדי להגיד מה בתי חולים היו צריכים לעשות. אני יודע שבתקופה של מגיפה אלו איזורים מאוד מסוכנים, בטח לאנשים מבוגרים, שצריכים להגיע הרבה יותר, והדבר הכי חשוב זה לצמצם למינימום את כמות האנשים שנמצאת שם.

3. DRORIKO Member

צריך רק להגיד שגם במזרח הרחוק מסתובבים כל הזמן עם מסיכות, אין לזה קשר לעניין הבדיקות, זה משהו שהוא מאסט בזמן מגיפה.

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אין בעיה להסתובב עם מסיכות אבל צריך לעשות את זה בהיגיון.
    גם בתאילנד בבנקוק שכולה מלאה בעשן ופיח, אנשים לדוגמא מסתובבים עם מסיכות. אבל צריך שיהיה לזה היגיון. אם היו אומרים לי שצריך לשים מסיכה כשאני בא במגע עם אנשים/ נכנס איתם לחדר/ עומד איתם בתור, מילא. כשאני הולך לצעידה לבד ברחוב?
    שתבין, על פי החוק אתה אמור לזרוק את הזבל עם מסיכה. אשכרה אתמול יצאתי מהשטח של הדירה שלי ודיברתי בטלפון ליד הרכב שלי והפקח האט לידי וכאילו "ויתר לי" על זה שהייתי בלי מסיכה. נו באמת.

5. DRORIKO Member

זה באמת טמטום

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

קראתי כמה פוסטים של רופאה מקירגיזסטאן. הם נדבקו בהיסטריה ממה שקורה באירופה ועשו הסגר. אלא שמדובר במדינה שכנה של סין, לשתיהן יש קשרים הדוקים והמגיפה אמורה היתה להתחיל בינואר. עכשיו, כשהתחילו לספור, עוד לא ספרו 10 מתים מקורונה.

7. סיונרה Member

הכי טוב שאתה לבד תבין שצריך להסתובב עם מסיכה והממשלה לא תצטרך לכפות עלייך. זה לא קורה כרגע. אנשים כל הזמן מורידים את המסיכה, הולכים איתה על המצח והסנטר, לא מכסים את האף ונוגעים בה. חבר כנסת בישראל אשכרה סירב לשבת איתה בחדר עם עוד אנשים.
    מסכים שהרבה יותר חשוב לאכוף את החובה הזאת על מוכרים בחנויות שבאים במגע קרוב עם עשרות אנשים ביום ואחד חולה כזה יכול להפיץ מחדש את המגיפה מאשר על הציבור הרחב. אבל הממשלה שלנו רוצה להרגיש "שהיא עושה משהו" כנגד הסרת הסגר. וכמו שאמרת, הרבה יותר קל להטיל על אזרחים לשים מסיכה מאשר אשכרה להשקיע בכלים נגד התפשטות המחלה.
    שכנה של סין זו אמרה קצת חזקה. כלומר יש ביניהן גבול, אבל אני בספק כמה אנשים באמת עוברים בו ביום יום. היא גובלת בשינג'יאנג, שלא רק שהוא מחוז מדברי עצום כמעט בלי אנשים באופן יחסי, גם יש בו כרגע משטר צבאי נגד מוסלמים.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תתפלא, הם עוברים במטוסים ולא על גמלים. העיקר להתווכח עם כל אחד.

9. סיונרה Member

אם עוברים במטוסים אז מה זה רלוונטי שיש גבול יבשתי?

Walkon ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

סין זאת המעצמה הכי קרובה. גם בשביל תושבי המזרח הרחוק הרוסי סין יותר חשובה ממוסקבה.
    והפיתרון לחידה איפה המגיפה. היא כנראה היתה שם בחורף ועשתה את שלה בלי יחסי ציבור.

11. סיונרה Member

כן אבל היקף התנועה מאוד מוגבל, בטח אם אתה מתייחס לזה שההתפרצות הייתה במחוז חוביי ולא בכלל סין.

12. alexshw Member

אמל"ק:
    שני רופאים בכירים מחדר מיון בקליפורניה, ובעלים של מספר בתי חולים, עוסקים במיקרוביולוגיה, ביוכימיה ומומחים למערכת החיסון חקרו את המידע על הקורונה, התייעצו עם מנכ"לים של בתי חולים, ועם רופאים רבים. בדקו נתונים מארה"ב, נורבגיה, גרמניה, שבדיה וארצות נוספות. הסיכום בקצרה:
    1. בדקו בארה"ב מעל 4 מיליון איש לקורונה
    2. הבידוד / כפפות / מסיכות / 2מטר, לא ממש אפקטיביים במניעת ההתפשטות - ואולי אפילו מחלישים אותנו כיוון שאנחנו סגורים בבית, שזה אומר פחות ויטמין D, וגם אם אנו מבודדים את עצמנו - פעילות מערכת החיסון שלנו יורדת...
    3. בידוד גורם לדיכאון, ודיכאון פוגע במערכת החיסון.
    4. אחוז ההדבקה בניו יורק הוא כ- 39%, בקליפורינה כ- 22%
    5. קורונה זו מחלה מאוד דומה לשפעת. הורגת כמו השפעת העונתית
    6. הצפי ההתחלתי היה שימותו מיליוני אמריקאים. זה שגוי לחלוטין.
    7. דורשים מרופאים בכול ארה"ב לרשום פטירה מקורונה גם שזה לא נכון!
    8. התאבדויות, אלימות במשפחה, אלכוהוליזם, דיכאון וכו' - במגמת עליה
    9. צריך לחזור לחיים נורמליים
    10. בשבדיה לא היה בידוד והולכים לבתי ספר, בתי קפה וכו', והתחלואה זהה למדינות שכנות שכן הפעילו סגר.

13. WHITERM Member

אני לא חי בשום סרט,תודה.
    אבל אם מדברים על חיים בסרט,כל התגובות שלך פה הן של חי בסרט.אתה כותב שטויות ללא ביסוס ואח"כ מתפלא למה דורשים ממך הוכחה לשטויות שאתה כותב.
    בוא,תתאפס על עצמך.אם תשים לב כל מי שעשה לך לייק,זה אותו סגנון של אנשים כמוך.מפיצי שקרים.

14. VAR Member

את ההוכחות אני אספק לאנשים קצת פחות רפי שכל ולא לקשי הבנה שגם ככה לא מסוגלים להבין כלום ממה שכותבים להם.

italiano ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  15. סיונרה Member

על כל חבר'ה כאלו יש מספיק חברה שאמרו אחרת. בפועל יש דוגמאות של מקומות שהמגיפה יצאה בהן משליטה, כולל בארה"ב (ניו יורק, ניו ג'רזי) ואנחנו רואים מה התוצאות של זה. איך אפשר בדיוק לטעון שזה סתם מוצא מפרופורציות?
    מדינות שבהן השתלטו על המחלה אלו מדינות שבהן נקטו במדיניות של סגר. במדינות שבהן לא השתלטו על המחלה, אז הסגר האט את את ההתפשטות. אם ישראל הייתה מחילה אותו מאוחר יותר, אז היינו צריכים יותר זמן כדי להגיע לאותן התוצאות והפגיעה הכלכלית, הדיכאון וכל הנלווים היו גבוהים בהרבה.
    כולנו רוצים לחזור לחיים נורמלים. הדרך היחידה לעשות את זה היא להיות מוכנים לטפל בהדבקות שיקרו ברגע שהמגבלות יוסרו. ככל שאין לנו דרך לעשות את זה, המגבלות צריכות להישאר.
    עצם העובדה בשוודיה לא היה בידוד לא אומר כלום על ישראל. יש שם הרבה יותר חולים והרוגים מאשר במדינות דומות שכן נקטו באסטרטגיה של סגר. אני מסכים שהמדיניות שלהם היא יותר בת-קיימא לאורך זמן, אבל יש להם את הפריבילגיה לנקוט בה אני מניח. גם יותר קל להיות ברצלונה נגד חטאפה במשחק בקאמפ נו. ברצלונה משחקת עם 3 חלוצים וחטאפה עם אחד. השחקנים של חטאפה יצאו מהמשחק עם הלשון בחוץ ושל ברצלונה לא. אז אתה תציע לחטאפה פשוט להיות ברצלונה?

LFC-Gerrard1 ו-Roma אוהבים את זה.