אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Lebron Member

היטלר לא האחראי היחידי למותם של יהודים חרדים, יש עוד לא מעט שאחראים לזה באופן עקיף או ישיר

Sent from my SM-A750F using Tapatalk

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ואגב, סתם הערה כי אני לא אגיב עכשיו על 5-6 דפים שנכתבו כאן מאז אתמול. גם לא אצטט כי זה חסר טעם.
    קראתי כאן תגובה שמשהו רשם "אתם אנטים כלפי X' Y Z ".

אי אפשר לנהל דיון כשכל פעם כשמעבירים ביקורת על משהו זה נהיה אנטי ביבי, אנטי ליצמן, אנטי זהבי, אנטי ערוץ הספורט וכו'.
    אפשר להגיד שלדעתנו זהבי ייחשב כאחד מהגדולים או ברמת בניון ברגע בנראה אותו משחק בקבוצות כמו צ'לסי ליברפול וכו'. זה לא אומר שאנחנו אנטי זהבי.
    אפשר להגיד שליצמן לא התנהל נכון, גם אם המגזר החרדי מקשיב יותר לרבנים מאשר לו. עובדה, כשרצו ונפל האסימון, הוא העביר את המסרים הנכונים לאותם הרבים, והציבור החרדי התחיל להקשיב. זה לא עושה אותנו אנטי ליצמן.
    כשביבי אומר לשרים שאנחנו יכולים להגיע לקץ האנושות בגלל הקורונה, אז כן אפשר להעביר ביקורת גם עליו.
    כשערוץ הספורט משדר באולינג בזמן שבצ'רלטון אין 5 דקות פנויות בשבת ללא שידור ישיר של כדורגל, אפשר להעביר ביקורת גם בלי להיות אנטי ערוץ הספורט.

סתם נקודה למחשבה עם טיפה פרופורציות לאמירות שנשמעות כאן.

oranfu, Lebron, WHITERM ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. סיונרה Member

יש ורשמתי פה כבר כמה פעמים. רוב חולי הקורונה בישראל הם חרדים למרות שהם עשרה אחוז מהאוכלוסיה. זה קרה בעקבות זה שלא צייתו להוראות ולהנחיות. וזה קרה כי מנהיגי הציבור שלהם, ובראשם ליצמן, התנהגו כאילו ההנחיות הן קטע של חילונים הזויים כמו שירות בצבא ותשלום מיסים.
    כמו ששי רשם. ברגע שהם כן רצו להעביר להם מסרים אז הם העבירו והחרדים הגיבו יפה יפה. כל מה שקורה מאז זה נזק של ההתחלה. לכל מי שטוען שישראל הגזימה בתגובה, תראו כמה קשה לכפר על תגובה איטית לוירוס.

שילוב של כוונה רעה עם תוצאות, אולי יש, לא יותר מדי.

4. קשר שמאלי Member

מתי לא ? חתיכת גזען, שקרן, רשע ומרושע.

5. zivmay Member

העמודים האחרונים הוכיחו את הטענה שלי.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  6. קשר שמאלי Member

סיונרה עשית את הפדיחה שלך, הפרצוף האמיתי שלך נחשף. הגיע הזמן לפרוש. לך תחפש את המזל שלך בפורום חמאס

7. WHITERM Member

Roma ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  8. oranfu Member

שוב, הארגונים האלה מלאים בחיילי צה"ל ששירתו שירות משמעותי.

לא אמרתי שאת השטח מאיישים צעירים אלימים צמאי דם. אבל יש כאלה, כמו אלאור אזריה. בשביל מקרים כאלה טוב שיש את הארגונים האלה.
    אני לא תקפתי את צה"ל ולא את החיילים וזה שצה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם (אמירה שאני לא יודע כמה היא באמת מבוססת, למרות שאני נוטה לחשוב ככה גם) לא אומר שפה ושם אין "עשבים שוטים" שצריך לטפל בהם ולמגר את התופעות.

לקרוא לאחרים "אוטואנטשימיים" בזמן שמשפט אחרי זה אתה קורא לאנשים יהודונים...

עצם זה שאתה מתייחס לכאפה לאיזה פלסטיני שלא הגיע לו כאילו זה סתם רק מראה את הבעיה.
    וזה עניין מאוד שכיח.

אני לרגע לא מאמין שיש חייל שחש בסכנת חיים ולא יורה כי אולי יש איזה פעיל עם מצלמה.

נו, אז זנדברג תדרוש שהוא ייתבע ו? הוא נתבע? אגב, היא דרשה את זה על מתנחל ולא על חייל. זה לא אותו דבר.

אופנהיימר שירת בצנחנים ועד היום עושה מילואים. הוא מנסה לקשור לעצמו את הידיים?

החיילים בשטחים נמצאים בסיטואציה קשה מאוד, אני בעד שנקל עליהם כמה שיותר, באמת. אני בעד שהסיכון לחיילים יהיה כמה שיותר מינימלי. אני בכלל חושב שזה שחיילים מתבקשים לעשות עבודת שיטור בשטחים היא בעיה גדולה וזאת אשמת המדינה.

אבל אני גם בעד שיהיה פיקוח ושזה לא יהיה מערב פרוע ולמרות שרוב מוחלט של החיילים הם טובים ומוסריים - יש כמה חראות והם יכולים לעשות נזק אז צריך שיהיה מי שמנסה לפקח ולשמור כי הצבא בשטח לא יעשה את זה ואם יש אירועים בעייתיים הוא יטאטא אותם.

כשהארגונים האלה מנסים לדבר פה סותמים להם את הפה וברור שאת השלטון פה זה לא מעניין כשראש הממשלה מתקשר לחזק את המשפחה ותומך במתן חנינה לחייל שסרח, אז הם מדברים בעולם.

9. alexshw Member

סבי ז"ל נמנה על משחררי פראג, בדיוק בימים אלה לפני 75 שנה וגם לחם אחר כך נגד היפנים במנג'וריה(עשה דרך של 10 אלף ק"מ מפראג).
    ככה שהמלחמה עבורו לא תמה כאן.

בארץ מלמדים רק איך יהודים הלכו למשרפות. כלל לא מלמדים על תרומתם הגדולה למאמץ המלחמתי בכל בנות הברית שלחמו נגד הנאצים/יפנים. מקיסמום מציינים את התרומה של הישוב היהודי. תרומה זניחה לחלוטין(עם כל הכבוד לעין שאיבד משה דיין).
    אגב בברה"מ היו גם המון יהודים שעמדו בראש מפעלי נשק. דבר אסטרטגי במלחמה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/5/20
    Roma, Clichy, oranfu ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  10. abcd Member

פרט קטן שאנשים נוטים לשכוח הוא שאלאור אזריה הרג מחבל. מנוטרל, אבל מחבל. לא משהו שאהוד יתום לא עשה 30 שנה קודם.
    הוא היה צריך להיענש ונענש.
    עצם זה שאתה זורק את השם שלו כדוגמא לחוסר מוסריות של צה״ל רק מדגיש כמה המקרים האלה נדירים. כלב נשך אדם זה לא חדשות, אדם נשך כלב כן.
    פלסטיני שקיבל כאפה שלא הגיעה לו זה לא סתם אבל אם אני שם את זה על המאזניים מול חיילים שמותקפים באבנים וגרוע מכך ולא בטוחים מה לעשות אז ברור לי מה חשוב לי יותר.
    וזה בלי קשר לעובדה שמעולם, בכל שירותי הצבאי ובמילואים, לא ראיתי פעם אחת שמישהו עשה משהו כזה. האם נפלתי על מחזור של צדיקים או שפשוט ככה צה״ל מחנך את הלוחמים שלו?

הפעם הוא לא נתבע, פעם הבאה? למה לקחת את הסיכון? למה בכלל לעבור 7 מדורי גהינום כשהתמונה והשם שלך מתנוססים בפייסבוק ואתה זוכה לברכות ואיחולים מכל העולם?

אתה אומר שאתה בעד להקל על החיילים בשטחים, אתה חושב שאנשי בצלם ושוברים שתיקה עוזרים בזה או שמא מקשים עליהם?

ומילה אחרונה על אותם פעילים שעשו שירות משמעותי. תודה לאל, אף אחד מהחלאות האלה לא שירת איתי אבל כבר ראיתי כמה פעמים שה-סו קולד ״עדויות״ שלהם מופרכות לחלוטין על ידי חבריהם. זה מעניין אותך בכלל? כנראה אנשים שהחברה הקיאה אותם ומחפשים דרך להרגיש חשובים.
    אם אני מחר נקרא למילואים וצריך לצאת למעצר או סתם עומד במחסום אז הייתי מעדיף שיהיה לידי אלאור אזריה מאשר כל אחד מהם.

Maccabi Diamond, zivmay ו-VAR אוהבים את זה.
  11. Lebron Member

הוא לא הרג מחבל, הוא הרג אויב. מחבל זה ההגדרה העברית לטרוריסט, בהגדרה זה אדם שפוגע באזרחים חפים מפשע. פלסטיני שפוגע בחייל הוא אמנם אויב ואם הוא מסכן את חיי החייל הוא כמובן בן מוות, אבל הוא לא מחבל. ייתכן שאם היה יכול היה פוגע גם באזרח ואז בהחלט ההגדרה מחבל הייתה מתאימה לו, אבל זאת ספקולציה וכל עוד זה לא קרה לא צריך לעוות את ההגדרה

דוגמה לכך זה האצ"ל והלח"י - הם לא ביצעו פעולות טרור כשפגעו בחיילים בריטים.

מנקודת המבט שלי כישראלי החיילים הבריטים היו אויבים ולכן היה לגיטימי להתנגד להם בפעולות מזוינות. מנקודת המבט שלי פלסטיני שמנסה להרוג חייל הוא אויב ולכן בן מוות, אבל אם הוא מנוטרל, חייל בשטח לא צריך לקחת על עצמו את תפקיד התליין ולעשות לו משפט שדה.

Sent from my SM-A750F using Tapatalk

12. DRORIKO Member

שטויות. אנשים נשארו בבית כי היתה אכיפה. בדיוק כמו שאנשים לא רוצחים או גונבים כי יש אכיפה.

13. קשר שמאלי Member

מה ציפית שאדון סיונרה יגיד מילה רעה על חולדאי או על תושבי תל אביב?

חרדים מסתובבים ברחובות, מתפללים בחוץ וכו' = הם וליצמן אשמים
    תושבי תל אביב הולכים לים ומסתובבים בטיילת= רק הממשלה אשמה.

זה סיונרה. איש צבוע ורשע

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  14. abcd Member

מקבל מה שאתה אומר.
    אני חושב שאצלנו במדינה אנחנו לא רואים הבדל בין חייל שנהרג לאזרח וגם יום הזכרון לחללי צה״ל כבר נהפך ל״ונפגעי פעולות האיבה״ ובעצם כל רוצח כזה מקבל את התואר ״מחבל״.
    אולי כי גם בצד השני לא שמעתי על פלגים שמגבילים את עצמם לפגיעה בחיילים בלבד.

התפקיד של אליאור אזריה הוא בטוח לא לעשות לו משפט שדה ולכן אמרתי שהוא נענש בצדק. האם הוא אויב העם ומקור כל הרוע? לא.

האם הפעולה שלו היא הצדקה לקיומם וחשיבותם של ארגונים כמו בצלם ושו״ש? גם כאן לדעתי התשובה היא לא.

הבעיה היא בכלל בהמצאת המונח הזה ״נטרול״ ולא קביעת עובדה שאירוע נגמר כשהמחבל מחוסל אבל זה כבר לדיון אחר.

15. oranfu Member

מה שאזריה עשה זה אסור והוא צריך להיענש על זה בחומרה. ישיבה בכלא.

לא טענתי שיש הרבה כמוהו (וטוב שכך), מה שעשה זה קיצוני. אבל התעללויות "קטנות" קיימות.
    אני גם לא טענתי שצה"ל לא מוסרי אלא להיפך.
    טוב שלא נתקלת, הרוב לא נתקלים. אבל יש מקרים כאלה ואני מכיר אותם מחברים שלי (חלקם ימניים, חלקם שמאלנים). אני לא מדבר על כאפות אלא דברים יותר חמורים.
    כמובן שצה"ל לא מחנך לזה. אבל החברה שלנו בגדול היא סובלנית לזה (כי הרבה בחברה פה חושבים שצריך לזיין ערבים, כמו המשפחה של אזריה למשל) ולמרות שצה"ל מנסה לחנך אחרת, הסיטואציות הלחוצות שהחיילים נמצאים בהן בתוספת זה שכמה (בודדים) הם חלאות - מובילה למקרים מצערים.

הפעם לא נתבע, לפני זה לא נתבע ולהבא לא ייתבע. כמה מקרים כאלה היו של מתנחלים שנתבעו על הרג מחבלים?
    ושוב, מתנחל הוא לא חייל, חשוב לבצע את האבחנה הזאת.

אני בעד שהמדינה תקל על החיילים בשטח. אני לא חושב שהארגונים האלה הם הבעיה של החיילים ובטח שהם לא מונעים מהם להגן על עצמם במצב של סכנת חיים.

הארגונים האלה משקרים? אולי. אני לא תומך בהם, אני רק מכיר בזה שצריך גוף שיבקר ויאיר אור על התנהלות בעייתית של חיילים אם מתרחשת.
    ראית שלפעמים ה"סו קולד" עדויות מופרכות. אבל לא כולן, נכון?
    מה גם שאם אין עדות מצולמת, הרבה יותר קשה להוכיח כי רוב האנשים לא ירצו להודות שעשו דברים כאלה ואחרים.

אזריה גיבור גדול, אין ספק. אחרי שהאירוע נגמר הוא בא ודפק כדור. איזה אומץ...

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 7, אורחים: 34)

1. אמיר ע
  2. SaSa
  3. DRORIKO
  4. בארסה-מכבי
  5. טל.