אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. oranfu Member

אתה כנראה לא זוכר איזה מהומה הקימו פה הדתיים כשרצו לבנות חדר מיון ממוגן לבי"ח ברזילי בגלל שהיה חשד שיש שם איזה אתר קבורה קדום של ספק יהודים.

אבל מה זה להוסיף אגף ממוגן לבית חולים בעוטף עזה.
    חברה ברברית ונטולת ערכים...

Sturridge, Telkiyski ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  2. DRORIKO Member

הציבור הישראלי זה כזה חחחחח איזה ליצן היורם לס הזה, הוא והקונספירציות שלו מה?! סוגרים מסעדות?! סוגרים את החופים?! איזה ממשלה מרושעת! הכל פה מושחת!

yakov_y אוהב/ת את זה.
  3. סיונרה Member

לפעמים אני נפעם מהיכולת שלך לקחת טיעונים רציניים ולהוריד אותם לרמת משפט שצועקים מול בית ראש הממשלה.

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

חולק עליך. קודם כל, אני חושב שכחברה אנחנו צריכים להתעסק בכמה שאלות שמקיפות את הנושא הזה: מהו הערך שאנחנו נותנים לגופה? האם יש "חוק התיישנות" על גופה? האם גופה שנקברה לפני כמה שבועות ראויה לכבוד רב יותר מזו שנקברה לפני 400 שנים? אני חושב שזו סוגיה תרבותית הרבה-הרבה-הרבה לפני שזו סוגיה דתית. יתרה מכך, שאני חושב שעצם העובדה שהמשאב "שטח" הוא מוגבל, הופך את הנושא לסוגיה גיאוגרפית יותר משהיא דתית. זה לא רק "מה דתיים חושבים לעומת מה החילוניים חושבים", כי אני משוכנע שאני יכול למצוא דתיים עם דעות חלוקות בנושא, כמו שאני יכול למצוא חילוניים עם דעות חלוקת בנושא.
    אם זה בזוי ופסול להקים מבנה מסוים על בית-קברות פעיל, אז זה בזוי ופסול באותה המידה להקים אותו על בית-קברות שלא פעיל.
    אם אפשר לבנות על בית-קברות שאינו פעיל, אז כנראה שאין שום ערך לגופה ואפשר לבנות גם על גופה שנקברה לפני חודש.

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/20
    Roma אוהב/ת את זה.
  5. zivmay Member

השוואה לא נכונה. כרגע שייכת את כל החברה הישראלית לחברה דתית ומיושנת. תרבותית, לרוב החברה הישראלית, מקרים כאלו מעניינים את קצה הביצה.
    להודות בהבדלים תרבותיים זה לא בהכרח גזענות.

6. yonmu Member

1. לדבר על מוסדות דת כקבוצה ולשים שם ישיבה לצד בית כנסת לצד מקווה זו טיפשות.
    אם ישיבה היא מוסד דת ולא מוסד חינוכי אז גם פיצרייה כשרה היא מוסד דת ולא מקום בילוי.
    חובבנות.
    (ובלי קשר, אני בעד סגירת בתי כנסת. ראיתי מספיק תפילות מוצלחות ברחוב עם הקפדה על כל הנהלים וסיכוי אפסי להידבק, ובכלל אפשר להתפלל לבד בבית ולא יקרה שום אסון)

2. חלוקת הכסף לאזרחים בצורה הזאת טיפשית.
    צריך להחליט אם מדובר בחלוקת משאבים הוגנת (ואז שכל אחד יקבל שווה, כי כאזרחים לכולנו יש מניות במדינה) או שמדובר בסיוע כלכלי לנזקקים.
    אם זה סיוע לנזקקים - אל תתנו לעשירים.
    אם זה חלוקת משאבים - אל תבדקו זוגיות וכמות ילדים.
    חובבנות.
    (ככלל, היה הרבה יותר מוצדק אם לא היו מחלקים פה כסף על סמך פרמטר אחד כמו 'נכה' או 'ניצול שואה' אלא פשוט על סמך הנזקקות לכך. לא צריך לקחת מיסים כדי לממן ניצול שואה עשיר. הרבה יותר הגיוני לקחת מיסים כדי לממן עני בלי קשר לנכות שלו)

3. המהלך של שאשא-ביטון הראה כמה שהכנסת כן חזקה.
    למרות הערבוב השגוי בין הממשלה לכנסת (AKA קואליציה) - עדיין הכנסת יכולה להיות עצמאית. זה שבדרך כלל חברי הכנסת בקואליציה עסוקים רק בלהוריד את הראש ולציית זו בעיה (בחברי הכנסת ובמי שבוחר בהם), אבל ברמה הטכנית שאשא-ביטון הראתה כאן משהו חשוב.
    (אני משער שהיא מבינה שבליכוד אין לה מקום לבחירות הבאות, ובלי לעשות רעש היא תיפלט מהכנסת. כרגע היא שם מספיק חם כדי להצטרף למפלגת מרכז חדשה כלשהי שתקום)

4. תהלה פרידמן עם ציוץ מפגר למדי.
    ברמה העקרונית אפשר לדבר על זה שמדינת ישראל היא מדינת היהודים, ולכן היא מחויבת ליהודים שאינם אזרחים (כמו עם חוק השבות - אז ככה גם ברמה הכלכלית), אבל בפועל מדובר בטירוף. חוק השבות פוטר את ישראל מאחריות כלפי מי שבוחר לא לבוא לכאן, וזה שיהודים אמריקאים בוחרים להישאר שם ואולי בזמנו תרמו לפה לא אומר שיש לנו כסף מיותר בשביל חינוך יהודי בשבילם. בשביל להעלות יהודים מאתיופיה לכאן - כן. בשביל לעזור ליהודים להישאר יהודים באמריקה? לא תודה. רוצים - תבואו.
    (קצת אד-הומינם - לא פלא שהצעה מנותקת כזו מגיעה בזמן משבר כלכלי דווקא מאישה שהיא חברת כנסת ובעלה שופט. הם ממשיכים להתפרנס יפה מאוד על חשבון משלם המיסים, וכספי ציבור מבחינתם זה משחק של virtue signaling, לא אשכרה כסף שאנשים צריכים בשביל לחיות איתו)

ברמה הפוליטית - הממשלה כמובן מאוד מביכה, אבל מפתיע מאוד לראות את לפיד כל כך חיוור וקשקשן. לא צריך להיות אידאולוג גדול כדי להצטייר טוב מול הכאוס-ממשלה הזו, ואיכשהו דווקא לפיד, שהיה אמור למנף את עצמו מכאן למועמדות לראשות ממשלה (גנץ נשרף במחנה המרכז, העבודה כבר לא קיימת - לפיד המנהיג היחיד במרכז-שמאל) - לא ממש עושה כלום.
    לא פלא שמתחילים לצוץ שמות לקראת הסיבוב הבא. חולדאי, ליף, איזנקוט, קארה. אני מהמר שגם שאשא-ביטון תעשה משהו כמו אורלי ל"א.

Roma אוהב/ת את זה.
  7. italiano Member

אייזנקוט יושב בול על המחנה החיוור הזה. אין לי ספק שהוא ירוץ עם לפיד ועוד חיבור אחד לפחות.

8. סיונרה Member

זה מבחן לחוזק של הכנסת. כרגע עוד ממש מוקדם מדי בשביל להכריע. כרגע יו"ר הקואליציה מתיישר לחלוטין עם עמדת הממשלה, אם יצליחו, אז זו דווקא הוכחה הפוכה.

9. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הוא רק פרזנטור, אין לו ידע והשכלה בשביל לדבר לעניין.

10. Lebron Member

אסנת מארק נכנסה לכנסת כדי למלא את החלל שהשאירו נאווה בוקר ואיוב קארה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. oranfu Member

כל מה שאני עשיתי זה להראות לדרור שזה לא רק אצל הערבים יש אנשים ברברים וחסרי ערכים (כלשונו).
    אצלנו היה מקרה דומה ועוד יותר חמור.

אצלם יש זבל ואצלנו יש זבל (בלי קשר לשני המקרים הנ"ל).

12. DRORIKO Member

החרדים, וגם הם חתפו ממני פה. אתה לא יכול להיות כמו אירופה כשיש פה יותר מדי אנשים עם מנטליות של ימי הביניים, לא משנה מאיזה דת.

oranfu ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  13. DRORIKO Member

חוזק של הכנסת זה חשוב אבל תן לי לשאול אותך שאלה. בזמן מלחמה היו צריכים לבקש אישור מהכנסת לכל פעולה צבאית? לא, נכון? אז אנחנו היום במצב של מלחמה. מבלי להיכנס לאם הצעדים של הממשלה הם נכונים או לא, אי אפשר על כל פסיק לנהל דיונים בכנסת, אתה חייב להגיב מהר ולא לחכות עד שהכנסת תאשר אם תאשר(אני כבר לא מדבר על כל היועצים המשפטיים למינהם)

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

"שתפו לך מוח". הנתונים לא מצדיקים מלחמה.

15. רוברטו באגיו31 Member

פיקוח של הכנסת על הממשלה זה דבר חשוב מאוד, בדיוק בשביל זה היא קיימת .
    יפעת שאשא ביטון לא יכולה לתפקד כחותמת גומי להחלטות של הממשלה, גם אם היא ממפלגת השלטון.
    ניסיון ההדחה שלה מוועדת הקורונה הוא מכוער ולא ראוי, מי שצריך לבוא איתה חשבון זה הציבור ולא חברי כנסת אחרים .

אתה יודע מה הבעיה האמיתית ??
    שעל כל צעד של הכנסת יש 10 פקידים משפטיים ששמים מקלות בגלגלים, מעכבים החלטות ומונעים חקיקה .

היועמ"ש הארור הוא כבר מזמן לא יועץ אלא פקיד מושחת ותאב כוח שקובע מדיניות בפועל .
    מי עיכב ולמעשה עיקר מתוכן את חוק איכוני השב"כ לפני חודשיים?? נכון, השופטים הארורים מבג"צ .

האם הם ישלמו על ההחלטה שלהם שגרמה לקושי במציאת נשאי קורונה שמסתובבים בינינינו וגורמים להדבקה המונית??
    כמובן שלא...לשופטים הארורים וגם ליועמ"ש יש סמכות בלי אחריות .

בניגוד לנבחרי הציבור שפועלים למען הציבור - והציבור גם יכול לבוא איתם חשבון ולהדיח אותם מהכנסת בבחירות דמוקרטיות, בפקידים המשפטיים הדיקטטוריים כדוגמת המנדלבליט אף אחד לא יכול לגעת .

אבסורד שאין כדוגמתו בשום מדינה מערבית בעולם.

zivmay אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 127)

1. הרצליה