אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Lebron Member

מי בדיוק הזדהה פה עם האויב? היה כאן אסון, באסון הזה נהרגו אנשים חפים מפשע, איתם הייתה ההזדהות, לא עם האויב. חולדאי גם הבהיר שזה מעשה סולידריות עם העם הלבנוני. יכול להיות שזה יחצ"ני ומיותר, אבל מה אשפה מוסרית בזה?

תת האדם הזבל פייגלין מדבר אחרי האסון על מופע פרוטכניקה מרהיב ועל כך שטו באב זה יום של שמחה ותודה למי שארגן לנו את החגיגה הנפלאה הזאת לכבוד יום האהבה. הוא מזכיר לי את הערבים ששמחים על מותם של יהודים. זבל בן זבל. מבחינתי אני והוא לא בני אותו עם. לא רוצה שום קשר עם חלאה כזאת.

oranfu ו-Sturridge אוהבים את זה.
  2. סיונרה Member

מעניין מתי אני לא אצטרך להתווכח עם אנשים שמדברים בשמי. למדת משהו מזיומאי והשאלות שרק לו יש תשובה עליהן.
    בגדול, גם חיזבאללה וגם נערי הגבעות ניסו ופגעו בחיילי צה"ל, ההבדל הוא באיכות וביכולות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. DRORIKO Member

סיונרה יש לך טיקטוק?

4. סיונרה Member

מעדיף שהסינים יצטרכו להתאמץ כדי לאסוף עליי מידע.

5. Bitcoin Member

תמים

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הסינים יקנו מצוקרברג.

oranfu ו-Sturridge אוהבים את זה.
  7. FelaKaT Member

עיריית תל אביב.
    העובדות הן שהתרחש פיצוץ גדול בלבנון, כשיש סיכוי גדול שזה קשור לארגון טרור שהוא חלק מהממשל בלבנון הודות לתמיכה של חלק גדול מהעם. להשתמש בדגל של מדינה כזו זה דה פקטו הזדהות עם האויב.

לגבי הדברים של פייגלין, צריך להיות ממש עיוור למציאות וגם לעוות אותו תוך כדי כדי להשוות את זההזה לשמחה אחרי פיגועים, אלא אם כן החומר נפץ לא נועד לברביקיו או זיקוקים ליום העצמאות בישראל, סיכוי גדול שהוא שייך לחיזבאללה. לשמוח מזה שזה התפוצץ נראה לי תגובה טבעית מצד מי שזה היה אמור לשמש נגדו.

1. אף אחד לא דיבר בשמך וסתם עצה, אם אתם מוצא את עצמך מנסה שוב ושוב להסביר לאנשים שונים שהתכוונת להגיד שלופים, כנראה שהבעיה היא לא אצל האנשים.

2. עדיין לא ענית לשאלה.

נערך לאחרונה ב: ‏7/8/20
    zivmay אוהב/ת את זה.
  8. DRORIKO Member

9. Sturridge Member

חיזבאללה לא מוגדר כארגון טרור ע״י האיחוד האירופי?

10. Lebron Member

לא הייתה שום הזדהות עם אויב, זאת פרשנות מעוותת, הייתה הזדהות עם חפים מפשע שחוו אסון. כנראה שזה לא ממש מעניין להם את התחת וחוץ מלתת לתושבי תל אביב הרגשה טובה אין לאקט הזה ערך, אגל אין כאן שום הזדהות עם האויב.

בעיניי השמחה של פייגלין אחרי האסון הזה מעידה על רמה מוסרית שלא שונה בהרבה משל אויבנו. אין לי ספק שאם לפייגלין היה כוח פוליטי משמעותי היינו גם עדים לזה גם ברמת המעשים. לשמחתי הוא פוליטיקאי קריפי וכושל ולעולם לא יהיה לו כוח פוליטי. הוא ניסה לעבוד על כמה סטלנים תמימים שלא היו מודעים לעמדות האמיתיות שלו אבל זה לא עבד לו. אז שיקשקש ברשתות החברתיות, נתגבר על זה.

de Middenweg ו-oranfu אוהבים את זה.
  11. VAR Member

אני חושב שרק גרמניה הכירה בו כארגון טרור.

12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש את החלוקה הרגילה לזרוע פוליטית וזרוע צבאית. האיחוד האירופי מגדיר את הזרוע הצבאית כארגון טרור. גרמניה ובריטניה את כל הארגון.

Sturridge ו-Mario Balotelli1989 אוהבים את זה.
  13. alexshw Member

14. yonmu Member

@Lebron חולדאי הביע תמיכה במדינת אויב.
    פייגלין שמח על השמדת נשק שהיה עשוי להשמיד אותך.

סמוטריץ' טען אי פעם שהוא נגד הכרה בלבנון? שהמדינה הזו לא צריכה להתקיים?
    אשכרה אתה שולף עליו איזה ציטוט תיאורטי שהוא טען פעם, ובמקביל מנסה להגן על הזדהות עם מדינה שלא מכירה בזכות שלך לחיות פה.

הזדהות עם דגל לבנון היא לא הזדהות עם חפים מפשע שנפגעו, אלא הזדהות עם ישות לאומית שנקראת 'מדינת לבנון'.
    ההזדהות הזו היא הזדהות עם גוף שלא מוכן להכיר בזכות שלי, תושב תל אביב, לחיות בתל אביב.
    חולדאי העלוב הזדהה עם גוף שלא מוכן להכיר בלגיטימיות של העיר שהוא עומד בראשה.
    זו רמה מוסרית של מקק.

@מזגן פייגלין לא הביע שום שמחה על מות אזרחים.
    הוא פשוט שמח על פיצוץ מחסן נשק (ובהחלט יש הרבה שטוענים שזה מה שקרה שם, וזה מאוד מסתבר). ברור שיש אזרחים שנפגעו וזה עצוב, אבל ההסתכלות היא על הקולקטיב. בכל ניצחון צבאי חיובי בעולם היו אוכלוסיות אזרחיות שנפגעו וזה היה עצוב.

@סיונרה
    לא, ההקבלה שלך היא ניסיון ליצור דמיון לא לגיטימי כדי להיות פסאודו-מוסרי.
    דרעי וסמוטריץ' לא טוענים שאין ללבנון זכות קיום. לבנון כן טוענת שאין לישראל זכות קיום. חיזבאללה עושה את זה בפועל.
    ברמה האוביקטיבית הכי פשוטה, בלי ניסיונות לקשקושים מוסריים על 'קיצוניים משני הצדדים', מדינת לבנון אגרסיבית יותר ביחס שלה למדינת ישראל מאשר מפלגת עצמה יהודית ביחס שלה למדינת לבנון. זו העובדה הפשוטה.

הדמיון לאירועים במלחמת העולם השנייה בא להביע עקרון -
    גם באירוע קולקטיבי חיובי יש אינדיוידואלים שעבורם מדובר בטרגדיה, ועדיין נשמח על האירוע הקולקטיבי.
    זה נכון לגבי כיבוש ברלין, זה נכון לגבי כניעת יפן בעקבות הירושימה ונגסאקי, וזה נכון לגבי הפיצוץ בביירות.
    מי שרוצה לעשות סרט תיעודי על פרטים שנפגעו שם - בשמחה, אפשר לבכות על זה ואפשר לזכור אותם ולהדליק נר והכל. זה עדיין לא ישנה את העובדה שהאירועים הללו היו אירועים חיוביים לכל אדם עם חוש מוסרי בסיסי.

Roma ו-FelaKaT אוהבים את זה.
  15. סיונרה Member

די נמאס לי מהנושא הלא מעניין הזה, אבל מה שעשית כאן זה פשוט להתווכח עם סיונרה דימיוני. מעולם לא טענתי שיש בישראל בכלל יחס מיוחד כלפי לבנון, דווקא להיפך, זאת בדיוק הטענה שלי. היא לא מעניינת את הישראלים והיא לא באמת אויב שלנו כמדינה. יש את חיזבאללה שמייצג חלק מהאוכלוסיה והוא האויב שלנו שם, אם זה היה מתפוצץ בבסיס של חיזבאללה או אפילו במטה האזרחי, אני בספק אם מישהו היה מביע אמפתיה כלשהי. תתפלא, זה לא חדש לי שקיים דבר כזה אי-סימטריה ביחסים בעולם. ישראל היא המדינה היחידה הגובלת בלבנון שאין לה יחסים דיפלומטיים איתה, עבור ישראל היא הגבול הרביעי באורכו מתוך ארבעה. ישראל פלשה ללבנון, לבנון היא השכנה היחידה של ישראל שמעולם לא ניסתה לפלוש אליה. ישראל היא דמוקרטיה מתפקדת עם שלטון חוק, לבנון היא פשרה של 4 קבוצות אתניות שונות שלא סובלות אחת את השנייה שכבר נלחמו זו בזו בעבר.
    אתה מתעקש להתעלם מההקבלה שלי ושוקע לדמגוגיה. הנקודה היא בעיקר שממשלה או פרלמנט לא מייצגים את כלל האוכלוסיה, אלא רק את אלו שהצביעו עבור אותם האנשים. דרעי וסמוטריץ' למרות שהינם חברי פרלמנט, לא מייצגים אותי. לחלקם יש דעות שאני מתבייש בהן.