אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Lebron Member

גם הגזענות שלך היא של צבועים, אתה בעצמך מפדין גזענות על בסיס,קבוע, אבל פתאום שמפריע לך רק גזענות נגד מזרחים, שעובדתית יש קבוצות אוכלוסייה שסובלות מגזענות ואפליה הרבה יותר.

של קאריק הגזענות הכי צבועה. הוא מתרכז רק בגזענות של אשכנזים סמולנים נגד מזרחים. גזענות נגד ערבים, אתיופים, רובים, סודנים גם מצד מזרחים מעניינת לו את קצה הביצה השמאלית.

Sturridge, Mario Balotelli1989 ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  2. DRORIKO Member

מפריע לי שמוקים שמטיפים מוסר לכולם אבל מסתכלים על הדבשת של עצמם? התנועה הקיבוצית ידעה לעשות רעש על מכתב הרבנים אבל כמה ערבים גרים בקיבוצים. אגב זה לא רק קיבוצניקים. כמה סודנים ואריתראים גרים בשכונה של אסתר חיות המרושעת שהשאירה את כל הסחלב הזה בדרום תל אביב? היא יודעת בכלל איפה זה דרום תל אביב המנותקת הזאת? זה מה שהמאיס את השמאל יותר מהכל, הצביעות המגעילה שלהם. הבעיה שהם שולטים ביותר מדי מוקדי כח, וחייבים לטפל בזה. ההאשמה העיקרית שלי לביבי זה שהוא לא עשה את זה.

zivmay אוהב/ת את זה.
  3. Lebron Member

אני האחרון שתשמע אותו מגן על תופעת הקיבוצים. אני קפיטליסט חסר נשמה. [emoji6]

אני פשוט חושב שהלוחמים נגד הגזענות האשכנזית-סמולנית כמו קאריק ושות' גזענים וצבועים לא פחות מהחבר'ה החברה האלה. ומודה הם מעצבנים הרבה יותר.

אני בכלל חושב שכולנו גזענים במידה כזאת או אחרת.

4. LFC-Gerrard1 Member

העם הכי מאוס שיש? אה-הא. אלה שהקימו פה ישובים לפני קום המדינה וייבשו ביצות ואכלו קדחת מיתושים בגודל של קומביין. אלה עם אחוזי הגיוס הקרבי (והגיוס בכלל) הגבוהים בארץ. אלה שהחזיקו את הגבולות וגרו במקום שאף אחד אחר לא היה מוכן. אלו שבאו משוויץ שם היו מהנדסים עם הון תועפות ועזבו הכל רק כדי להקים ישוב יהודי בארץ ישראל.
    אני באתי מקיבוץ. שכן שלי היה ערבי. יש לי במחזור הגיל שלושה מרוקאים מתוך תשעה ילדים בסה"כ. כולנו היינו כור היתוך אחד גדול. יש לנו בקיבוץ הרחבה קהילתית, אתה יודע כמה הגיעו מהעיר הסמוכה לגור שם? (והאמן לי, העיר הזו היא בדיוק מה שהיית מגדיר כ"עיירת פיתוח" נכשלת על כל המשתמע מכך). לפי התאוריות שלכם הקיבוץ היה אמור לסרב לכל מי שהגיע מהעיר הזו בשל גזענות ותחושת עליונות. מזל שאני רואה בעיניים שלי.

הדבר היחיד שאני אודה בו שיש לקיבוצים בעיה איתו (וזה כבר לגמרי לא לכולם) זה צביון דתי. וזו זכותם של הקיבוצים להיות כאלה בדיוק כמו שזו זכותה של בני-ברק להיות בעלת צביון דתי.

אתה ומייקל קאריק הגזענים הכי גדולים פה בפער. לפחות אתה שומר על אובייקטיביות מסויימת ושונא את כולם באותה המידה
    בעוד אצל קאריק ברור מאוד מי האויב.

סיונרה, Sturridge ו-Mario Balotelli1989 אוהבים את זה.
  5. DRORIKO Member

אותי קאריק לא מעצבן. אני אגב אשכנזי בעצמי, ברמה של לאהוב רגל קרושה(שתוק זה מעדן) ואני לא מרגיש עוינות כלשהיא מקאריק, גם אם לא תמיד מסכים איתו. מעדיף אותו בהרבה על הצבועים.

6. DRORIKO Member

כמה לא מפתיע שאתה אוהד ליברפול. זה איזה חוק יסוד אצל קיבוצניקים, לצד להצביע למרצ ולענג פרות.

הכל בהומור כן?

Mamadu אוהב/ת את זה.
  7. LFC-Gerrard1 Member

*יש לי יותר אוהדי יונייטד מליברפול בקיבוץ. שלא לדבר על ברצלונה.
    *מעולם לא הצבעתי מרץ, וההורים שלי הפסיקו להצביע מרץ בתחילת שנות האלפיים.
    *אני דווקא עבדתי בשדות והעדפתי לענג אבטיחים.

בסדר נו התרגלתי כבר לזיוני מח ואפס ענייניות בדיונים פה.

Lebron אוהב/ת את זה.
  8. DRORIKO Member

אבל אתה מסכים איתי שיש אצלכם צביעות בקיבוץ. תקרא את הלינק שהעלתי פה. בתנועה הקיבוצית העלו קמפיין "להחביא" אצלם מסתננים ובסוף יצאו עמבה. בתור קיבוצניק זה לא מביך אותך?

9. VAR Member

הקיבוצים במתכונת שלהם לא היו שורדים אם לא הסדרי חוב בשווי מיליארדים. או שלא הבנתי את השאלה.

Maccabi Diamond ו-Roma אוהבים את זה.
  10. LFC-Gerrard1 Member

התנועה הקיבוצית מעניינת לי את האשך השמאלי. היא גוף פוליטי ואותי לא מעניינים גופים פוליטיים. ואם נתעקש לדבר על זה אז כן יש אצלם צביעות בדיוק כמו בכל גוף פוליטי אחר מימן ומשמאל.
    יש הבדל גדול בין "התנועה הקיבוצית" ובין הקיבוצים והקיבוצניקים.

זה פשוט חזר לאופנה לאחרונה לשנוא קיבוצניקים ולהתמסכן כי קורונה ולכולם נורא משעמם.
    זה מגיע בגלים התופעה הזו.

אני רק אחזור ואומר שאם במקום כל הבכיינות שלהם וההתמסכנות על איזה 500 מטר נחל הם היו מחליטים לתעל את האנרגיות למקום חיובי הם היו יכולים לטפח חלק ממאות הקילומטרים של הנחלים בארץ ישראל וליצור פנינה אמיתית שתגמד את האסי בניר דוד. הרי יש להם עשרות אלפי תומכים לא? אלפים שמגיעים בפועל לקיבוץ. כלומר הם כן מוכנים להשקיע אנרגיה, פשוט מעדיפים לעשות את זה בלבכות במקום בלשפר. תרבות ה"אכלו לי שתו לי" הידועה.

היה בכתבה על האסי ראיון קצרצר עם איזה בחור שהגיע לא זוכר מאיפה אחרי שהגיעו לפשרה ופתחו חלק מהנחל לציבור הרחב. בעיניי, הוא היה הגון מאוד ותיאר את המצב בצורה מדויקת. הוא הסביר שהוא שמח שהוא יכול להיכנס ושזה חשוב אבל שהוא מבין לחלוטין את חשש התושבים ושצריך לזכור שהם אלו שלמעשה בנו את הנחל הזה, עוד לפני שבכלל היו חוקים.
    אין לי שום בעיה עם ביקורת והידברות. מה שראש עיריית בית-שאן וראש מועצת עמק המעיינות עשו בצורה לא רעה בכלל.

יש לי בעיה עם מחרחרי מלחמה שכל רצונם הוא השתלחות חסרת רסן בקיבוצים ונקמה על זה שהם מרגישים שאבא שלהם היה מקופח לפני 40 שנה. מה שמניע אותם הוא שנאה לקיבוצניקים ומספיק לראות את כל התגובות ברשתות החברתיות בשביל להבין את זה.

11. DRORIKO Member

אגב אתה גר בעמק המעיינות? יש לי משפחה שם.

12. LFC-Gerrard1 Member

שלילי.
    נולדתי וגדלתי בקיבוץ בגליל העליון. דווקא מעמק המעיינות אני איכשהו לא מכיר איש.
    היום אני גר בעיר שעפ"י תורת הגזע של קאריק לא הייתי אמור להיות מוכן לגור בה ושוכר דירה ממרוקאית (מקסימה יש לציין), רחמנא ליצלן.

13. DRORIKO Member

יש לי דוד שגר באחד הקיבוצים שם, במנרה. למרות שהוא עצמו גדל בתל אביב. מקום נהדר, הרבה שקט, אוויר נקי. הבעיה זה הנסיעות אתה יודע.

נערך לאחרונה ב: ‏16/8/20
  14. LFC-Gerrard1 Member

מנרה זה כבר לגמרי האזור שלי.
    בהחלט מקום יפהייפה. בעיניי הגליל העליון הוא האזור היפה בארץ. אבל אני משוחד כמובן.

לי אין בעיה עם הנסיעות, זה תורם לכך שהצפון מצליח להשאר יחסית פסטורלי כי להרבה אין כוח לבוא. להבדיל מהרבה מחבריי אני לא מרגיש רע בכלל שאין רכבת שמגיעה לאזור. אני תמיד חצוי בין הרצון שהאזור יתפתח לבין כך שאני רוצה שהוא יישאר בדיוק כמו שהוא.
    ואני רק אציין שהגועל נפש שאנשים שביקרו בנחלים משאירים אחריהם הוא הביזיון הגדול שראיתי מימיי. מה שמזכיר לי שמהקיבוץ שלי ומקיבוצים נוספים בסביבה לעיתים אנשים מתארגנים והולכים לנקות את הזבל. כדי לשמור על האזור.
    תבין שפעם לא הייתה בעיה להקים אוהל ליד הנחלים היפהפיים האלו ולבלות לילה או שניים בחווית טבע אמיתית. בגלל כל מפגעי הסביבה שהגיעו מכל מקום היום אסור להשאר ליד הנחלים לאחר 19:00. תמכתי בהחלטה הזו ומעולם לא חשבתי שהפתרון צריך להיות איסור כניסה לנחלים של מי שאינו תושב הגליל או כל דבר כזה או אחר.

אבל אתם צריכים להבין שכשנחל עובר בתוך הקיבוץ בסמוך לבתי מגורים זו בעיה עצומה. אי אפשר פשוט להגיד תפתחו את השערים.
    אין חניות, אין שירותים, הקיבוץ לא בנוי לדבר כזה. אתה לא יכול לחרב את החיים לקיבוץ שלם. צריך למצוא פתרון ועל זה עובדים והקיבוץ אפילו פתח כבר חלק מהנחל. יוזמה שכמובן נדחתה על ידי התנועה שוחרת השלום "משחררים את האסי".

15. DRORIKO Member

אתה אומר שטוב שלא באים בגלל הנסיעות אבל אל תשכח שה״תל אביבים המפונקים״ כן צריכים אותם בצפון. הצימרים הם מקור הכנסה מרכזי שם. בטח עכשיו כשאין טיסות לחול.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.