אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@FelaKaT

כל השיח המזעזע הזה בינינו הוא לגמרי חלק מהבעיה.

אין שום דבר נורמלי בחבורה של 12 גברים שעוברים על נערה זרה בת 19, לא קונה את זה שאיזשהי נערה רוצה לעבור חוויה כזאת אם היא לא דוחפים אותה לשם.
    ההישענות שלך על פריזמות משפטיות כמו אם הנערים הורשעו או לא, ו"היא בת 19 לעומת ההיא מאילת שבת 16" כאילו ה3 שנים האלה משנים משהו חוץ מאת העניין המשפטי, היא פשוט עלובה. מול החלטת בית המשפט יש לך נערה שיצאה מצולקת נפשית מהאירוע ושטוענת שלא הייתה שם הסכמה, אין לי מושג מה עובר לך בראש כשאתה מגדיר את זה כ"אירוע שכנראה היה בהסכמה" ועוד דבק בזה אחרי שאתה קורא את העדות של הנערה(כולל את הטענה שלה לחקירה לא הוגנת ושהכריחו אותה להודות).

אם התקשורת והציבור היו ממסגרים את אירוע איה נאפה בצורה הראויה, במקום לסנגר על הנערים הישראלים כמו שאתה עושה פה, אז אולי, רק אולי, הסיפור שקרה באילת היה נמנע.

Sturridge, Gary Cahill ו-Mario Balotelli1989 אוהבים את זה.
  2. abcd Member

איזה התייפייפות נפש. אני בטוח שכשהבן אדם באילת עמד לאנוס את הבחורה המסכנה הזאת אז מה שעבר לו בראש זה היחס של התקשורת לבחורים מנאפה.
    כאילו בחורות לא נאנסו מאז ומעולם.
    גם למה דווקא אתה מזכיר אותם? היא היתה בגירה וזה לא אותו דבר.
    לדעתי הם ראו את ההתעלמות בתקשורת מהסיפורים של הילדות במסיבות של אפשטיין וחבר שלו והניחו שזה בסדר. נורא קל לתקוע חץ ולצייר מטרה.

בכלל איזה יחס מיוחד הם קיבלו? היה פה סיפור ענק שכל המדינה התעסקה בו והם דיווחו עליו, זה התפקיד שלהם.
    לא זוכר שמישהו עשה מהם גיבורים, אבל כן גם לצלם אותם נוחתים בנתבג זה רייטינג, מי שהיה מביך שם אלה המשפחות שלהם אבל זאת בעיה שלהם.

זה שאתה, אורלי וגיא בוחרים להאמין למתלוננת זה נחמד אבל אין לזה שום משמעות בדיוק כמו למי אני ומשה זוכמיר מאמינים.
    בסוף יש חוקרים ויש שופט והם החליטו מה שהחליטו.

3. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@abcd

כנראה שלא מדובר בבן אדם אחד שאנס באילת, אלא לפחות בכמה אנשים שלאף אחד מהם לא עבר בראש שהם בדרך לעשות מעשה שלא ייעשה.
    אני רוצה להאמין שהתגובה הציבורית לאירוע הנוכחי(שהיא כבר הרבה יותר חריפה ממה שהיה באיה נאפה, וזה עוד לפני הרשעה שאולי תגיע) כן תעורר מודעות ותרתיע אנשים שאי פעם יעמדו בפני סיטואציה כזו. כמובן שאי אפשר לדעת, בגלל זה כתבתי "אולי זה ימנע את האירוע הבא" ולא "בוודאות זה ימנע את האירוע הבא".

אם בעינייך בגלל שנערה אחת בת 16 ואחת בת 19 זה משנה את כל מהות האירוע, ואם בעינייך הדימיון בין האירוע באילת ואיה נאפה זהה לדימיון בין האירוע באילת לפרשת ג'פרי אפשטיין, כנראה ששום דבר שאני אגיד לא ישנה את תפיסת העולם שלך.

4. FelaKaT Member

@חייל שוקולד
    אני משתדל להיצמד לעובדות (היו יחסים בהסכמה באיי-נאפה, השאלה שם היא האם עם כולם, באילת לא הייתה הסכמה) לפני שאני חורץ את דינם של אחרים (אונס, 12 גברים וכו'.)

הדיון בינינו הוא על ההבדל בסיקור בין 2 המקרים, אני חושב שהבהרתי למה לדעתי היו הבדלים (אגב, אני לא אופתע גם אם במקרה הזה יהיו קולות אחרים אחרי שיתברר שלא היו שם 30) והשתדלתי להיצמד לעובדות. אתה קצת פחות.

5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@FelaKaT

אם במקרה איה נאפה היה מדובר בנערה ישראלית ולא בריטית, הסיקור היה זהה לדעתך?
    אם זו הייתה נערה ישראלית שנותנת עדות כמו שהבאתי למעלה, חקירה ומשפט כל כך בעיתיים היו עוברים בכזה שקט?

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. abcd Member

לא הבנת מה שאמרתי על הגילאים אבל אני אקח על עצמי שלא הייתי מספיק ברור.
    הכוונה שלי היתה שכמו שאתה מצאת דרך לקשר בין התחושות שלהם למה שקרה בנאפה אז אפשר גם למצוא דרך לקשר את זה לפרשיות אחרות.
    בשני המקרים אנחנו נותנים להם יותר מדי קרדיט.

משפטים כמו ״אולי זה היה מונע את האירוע הבא״ לא אומרים כלום כי קודם כל, תמיד יהיה את האונס הבא, ושנית כי אי אפשר לדעת כמה מקרי אונס נמנעו בדרך אז אולי בעצם ״האונס הבא״ כן נמנע?

7. DRORIKO Member

לא מנקה את ביבי בכלל מניהול הקורונה. אם יש דבר כזה בכלל, כי מצד אחד פותחים הכל ואפילו מוציאים טיסות ומצד שני מדברים על סגר. מצד אחד ממנים את גמזו בקול תרועה רמה ואחרי שבוע כבר שמים אותו על השיפוד. יש חובה על עטיית מסיכה אבל אין שום אכיפה ובקושי רואים פקחים. אין שום מדיניות, הכל ברדק גדול. תרבות ה"יהיה בסדר" במלוא תפארתה. הבעיה זה שכל המערכת פה רקובה. אם זה משרד הבריאות שהוא מסואב בצורה רשלנית, כמו הרבה גופים ציבוריים בישראל. אם זה גורמים פוליטים שכמו שאמרתי דואגים קודם כל לבייס. אני לא מנקה את ביבי, אבל לא בטוח שאם מנהיג אחר זה היה נראה טוב יותר.

8. oranfu Member

הוא שליט בלתי מעורער פה במשך יותר מ10 שנים. איכשהו הוא כאילו לא אחראי פה לכלום.

Sturridge אוהב/ת את זה.
  9. DRORIKO Member

הוא אשם בזה שהחרדים מאיימים שיפילו את הממשלה אם יגבילו את הישיבות ובתי הכנסת או רחמנא לצלן יטילו סגרים על ישובים חרדים? הוא אשם שמינו חמורים כמו בר סימן טוב וסצדקי לתפקידי מפתח במשרד הבריאות?

10. Mario Balotelli1989 Member

הוא אשם בזה שהוא מכניס את החרדים לממשלה שלו בכל פעם למרות שברור שהדרישות שלהם מנוגדות לאינטרס של הציבור הרחב.
    ולמה בר סימן טוב וסדצקי חמורים?

oranfu ו-Sturridge אוהבים את זה.
  11. DRORIKO Member

אולי "חמורים" זה מוגזם מדי אבל הם פשוט ניהלו את המשבר גרוע. זה התחיל עם כל הריבים על הבדיקות והמשיך עם הזנחת המערך האפידימיולוגי. בהתחלה הם בכלל חשבו שלא צריך בדיקות. לפי מה שהבנתי סדצקי היא בכלל אפידימיולוגית של סרטן, אין לה שום מושג בנגיפים.

לגבי החרדים, ביבי לא אוהב אותם יותר ממני וממך אבל בגלל המצב הפוליטי הוא זקוק להם. עם לפיד, ליברמן ודומיהם היו יודעים לשים את האגו שלהם בצד היתה פה ממשלה חילונית איתנה. אבל בפוליטיקה כמו בפוליטיקה האגו ומשחקי הכח משחקים תפקיד מרכזי אז ככה אתה מקבל את דרעי וליצמן בפנים שלך.

12. Mario Balotelli1989 Member

מי שמינה את בר סימן טוב הייתה הממשלה שבראשה עומד נתניהו אז אי אפשר להגיד שאין לו שום אחריות.
    לגבי הקורונה אז בהתחלה גם ארגון הבריאות העולמי טען שהמחלה לא מדבקת, זו הייתה מחלה חדשה שלא ידעו בדיוק איך היא עובדת ולקח זמן עד שהבינו.

לגבי החרדים, אז ליברמן ולפיד שמו את האגו בצד והקימו ממשלה חילונית עם ביבי ב2013 (שביבי פירק אחרי שנה וחצי כדי כדי להקים ממשלה עם המפלגות החרדיות).

וגם אחרי סבבי הבחירות האחרונים הוא לא היה מוכן לממשלה בלי החרדים(למרות שאפשר היה להקים ממשלת אחדות מכחול לבן והליכוד).

אז זה לא בגלל ה"אגו" של לפיד וליברמן אלא בגלל שביבי תמיד מעדיף ממשלה עם המפלגות החרדיות ובפעם היחידה שהוא הקים ממשלה בלעדיהן זה קרה רק בגלל שבנט ולפיד כפו עליו ממשלה אחרת.

שי, oranfu, LFC-Gerrard1 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  13. Sturridge Member

איזה כיף, עוד משהו שביבי לא אשם בו.

ביבי יודע לשים את האגו שלו בצד?

Mario Balotelli1989, oranfu ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  14. DRORIKO Member

מי שפירק אותה היה לפיד בשליחותו של נוני מוזס. כבר שכחת את חוק ישראל היום?

15. Mario Balotelli1989 Member

שקר, לפיד לא העלה את חוק ישראל היום וגם לא הצביע בעדו.
    ביבי פרק את הממשלה ההיא בגלל החוק הזה וניסה למכור לנו שזה בגלל שלפיד ניסה להקים ממשלה אלטרנטיבית עם החרדים(כשליצמן לא החליף מילה עם לפיד בחיים).
    אחרי בחירות 2015 הוא כבר גילה את האמת.

נתניהו: "הפלתי את הממשלה בגלל חוק 'ישראל היום'"

שי, Sturridge, oranfu ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.