אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. italiano Member

קודם כל הצעדה האלימה שלהם(מוזמנים לצפות בסרטונים של פריצת חסימות משטרה ואלימות כלפי שוטרים) היא מלכתחילה לא חוקית.
    אז מהתחלה היו צריכים לפזר ״בכוח״ כשמתנהגים בצורה אנרכיסטית.

סבבה אז מותר להם להישאר שם אחרי השעה 23:00, אבל בשקט. הגיוני, שישארו בשקט כמה שבא להם.
    המשטרה טוענת שלא פיזרו אותם בכוח כי נשארו אחרי 11(אגב ע״פ החלטת בית המשפט המשטרה בהחלט יכולה להחליט שעל המפגינים לפנות את במקום בשעה ככה וככה - וזה מה שקרה).
    העימותים החלו לפני כן. פינו אותם בכוח בעיקר כי הרעישו והתנהגו באלימות כלפי שוטרים כששוטרים(גלויים וסמויים) ניסו להחרים כל מיני מגפונים וכל מיני כלים שכל מטרתם לעשות רעש ולהפריע.

2. DRORIKO Member

לפי כמה חודשים, הרבה לפני שהתחילו ההפגנות, העלתי פה לינק על יוזמה של אנרכיסטים לגרור את השוטרים לברוטליות ואז לתעד את זה ולהפיץ ברשת כדי לתדלק את המחאה עוד יותר, ההשראה היתה מארה"ב. כנראה שלא היה מדובר בקונספירציה הזויה.

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הזוי שהוא טען שבית המשפט הוא זה שהורה לפנות את המקום ב-23:00. מה שפשוט לא נכון.

4. FelaKaT Member

אני התייחסתי להודעה של קרא.

5. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

נער בן 17 הודה ששיכר ואנס בת 12 בדימונה. אלוהים ישמור מה שנהיה פה.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שום דבר מפתיע. האלימות והקיצוניות השתלטה על כל המדינה. גן חיות גדול אחד. אלימות פוליטית קשה מכל הצדדים, אלימות מינית קשה שלדעתי קשורה לצורת חשיבה והתנהגות של אחוז מסוים של גברים בארץ לכיוון נשים. כמה שנים יש בעיות בצבא עם ההטרדות למשל? הדבר הזה מושרש בחברה הישראלית וזו בעיה קשה.

אפשר לשבור עצמות לכולם (...), אבל מדינת ישראל הגיעה לשפל מוסרי חסר תקדים. תמיד היו בעיות בארץ, בעצמן חוויתי אותם כשגרתי בעפולה, אבל לדעתי כולם איבדו את השכל. המצב מעולם לא היה כזה גרוע. בלי שאתם יודעים, אין כבר הרבה הבדל בין ישראל לשכנים שלה. חוסר השקט בלבנון מזכיר מאד מה שקורה בארץ. שוב, זה מבחינתי הדבר שהכי קשה לי לראות כי מדי יום נשברים בארץ שיאים שליליים של התנהגות ומוסריות.

Sturridge, oranfu ו-אמיר ע אוהבים את זה.
  7. italiano Member

זה כבר עניין של חינוך מהבית.
    לכן אני רואה את המצב הנוכחי רק הולך ומתדרדר.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכן כן, אבל האם אתה רק מדבר על החינוך הביתי אצל יריבך הפוליטיים או שמה גם אצל אלה שמצביעים לפי דיעותייך? אני מדגיש את שני הצדדים. אני מדבר למשל על יחס לנשים בכל שכבות האוכלוסייה, לא מעניין בשביל מי אתה מצביע.

זה הרבה מעבר לחינוך ביתי, זה גם עניין תרבותי. תרבות של מאצ'ואיזם גברי שחושב שאישה זו רק אובייקט מיני. בצבא יש ניצול של כח וזו בעיה קשה. רק לחשוב על אנשים כמו איציק מרדכי, קצב ואחרים. כן, זה עניין של חינוך, אבל צריך קודם כל להתחיל להודות שיש בארץ בעיות שמעולם לא היו יותר חמורות. כל המדינה צריכה לעשות חשבון נפש, ואני מדגיש כל המדינה.

9. Bitcoin Member

לגבי אונס הטרדות מיניות וכו' קשה לדעת האם המצב רע או לא בלי להשוות, עדיף לשנים קודמות אבל גם למדינות אחרות. מבדיקה קצרה בויקיפדיה ישראל במקום השישי בעולם במספר מקרי אונס, והאמת זה נשמע זוועה, אבל החלק השני של הבעיה הוא שנראה לי שאלו נתונים שאפשר לשחק איתם ולהתאים אותם לתזה של המחקר יחסית בקלות.

קשה לי להאמין שהמצב גרוע ממה שהיה לפני עשרים שנה, אבל בכנות לא מצאתי (בשיטוט קצר מאוד, אבל עדיין) נתונים שיפריכו או יאששו את התחושות שלי.

10. avicii Member

אני לא מפריד בין מעשי האונס להתעללות הפיזית של המטפלות בגנים.זה דפוס חשיבה של פגיעה במישהו חסר ישע שצריך לעקור פה מהשורש.

11. Bitcoin Member

אולי תסגור את כולם בתאים קטנים. ככה גם לא יהיו תאונות דרכים, רציחות לעבירות אחרות

12. avicii Member

לא באמת השווית עכשיו תאונת דרכים להתעללות בתינוקות נכון?

13. Bitcoin Member

מה שאני מנסה להגיד (ואמרתי את זה בצורה פחות בוטה גם בתגובה הקודמת) זה שלהסתכל על פשע X ולצקצק לא ממש מקדם אותנו. וזה עוד יותר נכון כשמתחילים להכניס את כל העבירות תחת מטריה אחת. המצב הרבה יותר מורכב, וכדי "לפתור" אותו צריך פתרונות קונקרטיים לבעיות קונקרטיות. וגם אם נצליח לגרום לכמות המקרים לרדת, הדרך היחידה להוריד אותם לאפס היא כאמור לנעול את כל האוכלוסיה בתאים נפרדים

14. סיונרה Member

זה בגדול אומר שנשים מרגישות שהן יכולות להתלונן יותר מאשר במקומות אחרים, שזה טוב. בחלק גדול מהעולם אונס נתפס כאשמת האישה שהייתה במקום שבו יתאפשר לגבר להתנהג כמו שהתנהג. אם הייתה נשארת בבית כנראה שזה לא היה קורה. כמובן שאין לנו מושג כמה אונס יש בכל מקום, אלא רק מה עולה על פני השטח. חלאות אדם יש בכל מקום, ישראל באופן כללי מקום הרבה פחות אלים ומסוכן ממה שישראלים נוטים לחשוב, מניח שגם באונס זה דומה.

yonmu ו-Walkon אוהבים את זה.
  15. avicii Member

בסיס ההשוואה שלך הוא לא נכון.אני טוען שלראות אדם חסר ישע כמו תינוק או בחורה שיכורה ולפגוע בהם פיזית זה אותה תופעה פסיכולוגית שצריך לטפל בה.
    אם אתה באמת לא רואה את ההבדל בין זה לבין להתעסק בפלאפון בזמן נהיגה ולפגוע בעובר אורח,אז אין מה לדון פה.