אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. oranfu Member

אני קיבלתי כבר כמה הודעות בסופ"ש על מקומות שמחסנים, לא רק קופ"ח כללית.

אבל אני מבין שמי שרוצה חיסון - שיילך למקומות שמחסנים בסוף היום (אפילו בלי תור) וישאל אם נשאר ואפשר לקבל. עניין של מזל (אבל כנראה שלכללית יש יותר). זה לא בהכרח דברים שמפרסמים בפומבי אלא יותר מפה לאוזן.

2. VAR Member

אבל אתה די עושה את אותו הדבר. ההבדל היחיד שאני מוצא כאן הוא הטלת אחריות קולקטיבית על מחנה מסוים בגלל דיבורים (כמה שמאלנים איתרגו את אשכנזי = מחנה השמאל איתרג את אשכנזי) לעומת מעשים (כמה מתנחלים שרפו עצי זית = אלימות של מחנה הימין).

Roma אוהב/ת את זה.
  3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, התכוונתי אליך.

אתה מבין שאתה יוצר פה הכללה בין אנשים שונים שאין קשר ביניהם? אני הרי מעולם לא דיברתי על עניין החיסונים - מתי יגיעו, איך יתנהל הליך החיסון שלהם - כי אין לי מושג ירוק בעניין. כל מה שאני עושה זה לציין את מה שאומרים אנשים בתחום לגבי הסיבות שפייזר מציידים את ישראל בכמות גדולה של חיסונים.

מה שאתה אומר בעצם זה שמי ששגה בתחזיות שלו בעניין החיסונים, צריך עכשיו לסתום את הפה ולא לומר דבר על הסיבות שבגללן פייזר מעניקה לישראל חיסונים (גם אם יש לו מקורות טובים שאומרים לו מדוע זה קורה). אבל אם כך יהיה, איך נקבל מידע בעניין? או שמא אנחנו לא צריכים לקבל מידע ולא צריך לעניין אותנו מה עומד מאחורי העניין עם פייזר, ואנחנו פשוט צריכים להיות אסירי תודה ולהסתפק בכך?

העובדה שקופות החולים בישראל הן דבר שונה ממה שרואים בחלק גדול מהעולם אינה חדשה ונכתבה פעמים רבות בעבר - גם על ידי אותם אנשים ששגו בחודשים האחרונים בעניין החיסונים. אני לא חושב שמישהו היה יכול לחזות שבגלל קופות החולים, פייזר תראה בישראל כמקום נוח לבצע בו סוג של ניסוי חי בחיסון מדינה שלמה. הרי עד לפני מספר שבועות, לא ידעו בכלל מתי החיסונים יהיה, באיזו מידת יעילות וכו'. בטח שאי אפשר היה לחזות מה פייזר תעשה - ספק אם בחברה עצמה ידעו.

בנוגע למערכת הבריאות, בוא לא נהפוך פתאום את ישראל לגן עדן של בריאות. כל האנשים שמבקשים תור לבדיקה או מפגש עם רופא ומקבלים תאריך לעוד חצי שנה יעידו על כך.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב פעם, הבעיה שלי עם מה שדרוריקו כתב היא לא שהוא טען שמחנה השמאל איתרג את אשכנזי. באמת ממליץ לך לחזור אחורה ולראות את התגובה המקורית שלי אליו.
    אם אתה תצליח למצוא דוגמא שלי אומר לימני שמתבטא נגד אלימות "צבוע, א' ב' וג' הם ימנים ובעבר השתמשו באלימות" - זו תהיה דוגמא מקבילה.

5. DRORIKO Member

אולי חלאס עם ההיתמות. הרי אתה יודע טוב מאד שלפני הבחירות אף שמאלני לא דיבר על שמן או על פרשת הרפז, ובעיקר נזפו בימנים שעשו את זה. ופתאום יש גל של מגיבים שמאלנים(וכאלה שמלייקקים להם) שחוגגים על התחקיר של וייץ. להגיד שהשמאל לא התהפך על אשכנזי ב-180 מעלות זה האמא של ההיתממות.

6. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה בעצם אסור למישהו "לא להתהפך עליו" על פרשת הרפז, ואז כן להתהפך עליו על כביכול מעורבות בפרשת הצוללות? זו לא דעה לגיטימית לחשוב שפרשה אחת הרבה יותר חמורה מהשניה?

אני עדיין מחכה לשמוע אם הימין מחנה צבוע עלוב וחסר כל ערכים בגלל ההתעלמות מהמעורבות של מנדלבליט בפרשת הרפז.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

אם זה עוזר, אני לא סבלתי אותו עוד כשהפקיר חיילים בתור פצ"ר.

8. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל ימנים אחרים העלימו עין, לכן אתה צבוע.

9. סיונרה Member

האם אנשים היו צריכים לדעת מה השיקולים של פייזר כשהחליטו למכור לישראל חיסונים לפני השאר?
    לפי הטענה הזאת, כל אחד שלא אמר "קופות החולים מהוות אמצעי נוח להפצת החיסון שיאפשר לפייזר לבדוק את החיסון במציאות" לא יכול לדבר עכשיו, כלומר אף אחד לא יכול לדבר עכשיו. אחלה טענה.
    משרד הבריאות בעצמו דיווח לתקשורת דברים שבדיעבד לא היו נכונים לגביי כמות החיסונים ומתי שהם הולכים להגיע. יש פה כ"כ הרבה אי ודאות, ומידע אמיתי שנמצא אצל כ"כ מעט אנשים, שאי אפשר לשפוט את כלל הדיווחים שהיו לפני שהחיסונים הגיעו.

אמיר ע אוהב/ת את זה.
  10. Mario Balotelli1989 Member

למה שמאלנים צריכים לדבר על פרשת הרפז?
    התיק נגד אשכנזי נסגר ולא היה אפילו כתב אישום.
    חשבתי שבן אדם זכאי עד שהוכחה אשמתו או שלימנים מותר לתמוך בנתניהו עד פסק דין חלוט אבל שמאלנים צריכים לפסול כל פוליטיקאי מהשמאל שאי פעם נחקר במשטרה?

11. DRORIKO Member

גם בתחקיר של וייץ לא מדובר על כתב אישום מה הקשר

12. Mario Balotelli1989 Member

התחקיר של וייס זה מידע חדש.
    פרשת הרפז נבדקה ואשכנזי לא נמצא אשם.

13. yonmu Member

@אמיר ע @סיונרה
    מה שאני אומר זה שהתוצאות צריכות להימדד מול מה שחשבנו לפני שהן הגיעו, ולא אחרי.
    לפני שהיה חיסונים ההנחה היתה שישראל תהיה ממוצעת (במערב) בקצב ההתחסנות. בפועל היא ראשונה בפער עצום.
    לכן מגיע לאחראים פרגון על זה, וזה עולה עד נתניהו.

אותו דבר רלוונטי מבחינתי בכל תחום.
    האנלוגיה המתאימה לטיעון קופ"ח נגד נתניהו זה להסביר היום כמה וארדי ומאחרז וקאנטה שחקני-על ולכן האליפות של ראנירי היא לא הישג ענק.
    זה אולי נכון, אבל הקרדיט הוא למי שזיהה את זה לפני הזמן. לא ראיתי שמישהו מלפיד\חולדאי\האחרים טען את זה לפני.

14. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu ומי זיהה את זה לפני הזמן? ומי אחראי לזה?

15. yonmu Member

אף אחד לא זיהה לפני הזמן.
    הרוב חשבו שנהיה ממוצעים בקצב החיסונים, חלק (לפיד) טענו שנהיה בפיגור יחסי.
    בפועל אנחנו מקום ראשון בפער עצום, והקרדיט לאחראים - בראשם נתניהו.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 254)

1. Bitcoin