אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. South Boy Member

אני חייב לציין שמיום ליום אתה נשמע יותר ויותר כמו שופר. לא הגיוני שלבנאדם שקורא לעצמו איש ימין לא תהיה ביקורת אפילו הכי קטנה על ההתנהלות של בנט בחודשים האחרונים גם אם הצבעת לו וגם אם אתה חושב שהחבירה לשמאל הקיצוני והמחבלים הייתה האופציה היחידה שלו.
    ובהקשר לטענות שלך, סמוטריץ' העלה הצעת חוק שפוטרת מחובת הנחה בחוק האזרחות, כלומר מאפשרת לקיים את חוק איחוד משפחות במתכונת אפילו יותר מורחבת. בנט הוא בטחוניסט וטובת ישראל מעל הכול בשבילו ובשביל ממשלת הריפוי שלו, לא? אז מה זה משנה איך קוראים לחוק ומי הציע אותו? אם סמוטריץ' העלה הצעת חוק אפילו יותר טובה משל בנט ושקד, ואיך אמרה פעם אישה חכמה? אני לא מעלה על דעתי שהקואליציה תפגע בביטחון המדינה בשם משחקים פוליטיים.
    רק חבל שהם "רק" מציעים תושבות קבע לאלפי מחבלים בשביל תמיכת עבאס וחבורת הכלבלבים שלו מוסי רז ושאר הג'מעה בחוק הזה כדי ששאר הקואליציה לא תצטרך להצביע בעד הצעת החוק של הציונות הדתית. משחקים פוליטיים? מה פתאום, זאת לא הדרך של ממשלת החיטוי.
    אתה יכול להגדיר את עצמך פוליטית איך שתרצה ולי בטח שאין זכות לעשות את זה בשבילך אבל אם גם זה בסדר מבחינתך אז אין לי מושג באיזה זכות אתה קורא לעצמך או למנהיג שלך איש ימין.

Roma ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  2. איזה_עפולאי Member

השאלה היא איפה רואים ימין במדינה הזו? ביבי ושאר הליצנים שלו מאשימים בהכל את השמאל. השמאל לא היה בשלטון מאז רצח רבין. והשאר מאשימים את הימין בהכל אבל הימין לא היה בשלטון מאז בגין.

3. DRORIKO Member

@YYY @alexshw זה מה שנעשה לכם אם תמשיכו להיות נודניקים :)

4. yonmu Member

@South Boy
    תודה. כמו שאב"ח ציין בזמנו - כאדם דתי, השוואה לחפץ מצווה כמו שופר מחמיאה לי.
    אם זו היתה האופציה היחידה שלו איך יכולה להיות לי ביקורת עליו?
    אכן, אני כועס על זה שבנט לא הפך את 7 המנדטים שלו, 6 המנדטים של סמוטריץ ו30 המנדטים של ביבי ל61 מנדטים. זו הביקורת שלא השמעתי?
    סמוטריץ' נזכר להעלות את זה אחרי הצהרה אופוזיציונרית כללית של "נדפוק את המדינה כדי לדפוק את בנט", אז הוא לא ראיה לכלום.
    ספציפית ביחס לחוק הזה, המצב הוא כזה:
    יש סטטוס קוו של חוק האזרחות. אפשר לקחת צעד ימינה עם חוק ההגירה, אפשר לקחת צעד שמאלה עם ביטול חוק האזרחות.
    בכנסת יש רוב שתומך בחוק ההגירה, בקואליציה יש רוב שמתנגד לחוק ההגירה ותומך בחוק האזרחות.
    אם בנט-סער תומכים בחוק ההגירה הם דה-פקטו מפרקים את הממשלה. שווה את זה? לדעתם (ולדעת רוב מי שחושב שצריך ממשלה מתפקדת במדינה ריבונית) לא.
    אם ביבי-סמוט תומכים בחוק האזרחות הם שומרים על המדינה ועל הסטטוס קוו בתקופת ביבי. את פירוק הממשלה הם לא יכולים להביא.
    מה הופך מישהו לאיש ימין ואיך סמוטריץ או ביבי או אתה עומדים בקריטריון הזה אבל אני או בנט או סער לא?

5. South Boy Member

אני מאוד אוהב את פירוש המציאות שלך, ניכר שהוא מאוד אובייקטיבי ומכיל את כל האופציות האפשריות. נתניהו לא יכל להקים קואליציה אז בנט היה חייב ללכת עם מחבלים ושמאל קיצוני, אין אופציה של עוד בחירות (שיותר טובה מהקואליציה הזאת), אין אופציה של ללכת לאופוזיציה, מסכן ממש כפו עליו את ראשות הממשלה. ובמאמר מוסגר, אם כבר ראשות ממשלה אז שלפחות יצליח להשתלט על חברי הקואליציה שלו ולא ילך להתחנן בפני האופוזיציה שיעזרו לו לכבות את השריפות שהוא הקים.
    סמוטריץ' העלה הצעת חוק כדי לדפוק את בנט אז הוא לא ראיה לכלום. פתאום הצעות חוק שנועדו לביטחון ישראל הן במקור הצעות שנועדו לדפוק את בנט אבל הצעת חוק שבנט מציע היא אך ורק לטובת ביטחון ישראל. כשנוח הכול סובב סביב הכשלת בנט וכשנוח "שמים את המשחקים הפוליטיים בצד ודואגים לביטחון ישראל". הרי בנט גם הבטיח חוק התיישבות צעירה ובינתיים מפטם את עבאס באישורי תושבות קבע למחבלים פוטנציאליים כדי להמשיך לשבת על הכיסא אז את מי יש לו להאשים הפעם בזה? האיש נאחז בקרנות המזבח מהיום הראשון שלו כראש הממשלה ואתה מבלבל את המוח על חוסר ברירה.
    הסנדול של בנט שבוצע בידי סמוטריץ' רק הוכיח כמה האיש לא מתעניין בביטחון ישראל כמו שהוא מתעניין במשחקים פוליטיים כדי לשמר את שלטונו בדיוק כמו קודמיו שהוא מתיימר להיות שונה מהם. ההבדל הוא שקודמיו לא הוחזקו בביצים על ידי אנשים כמו מוסי רז.
    למה זה בסדר שבנט-סער לא יתמכו בחוק ההגירה כדי לא להפיל את הממשלה אבל זה לא בסדר שהליכוד יתנגד לחוק איחוד משפחות כדי להפיל את הממשלה? כמו שתמיכת "ביבי-סמוט" בחוק האזרחות ישמור על המדינה ועל הסטטוס קוו כך גם תמיכת סער-בנט בחוק של סמוטריץ' תוביל לשימור הסטטוס קוו הזה, אבל לבנט וסער חשוב שלא תיפול הממשלה יותר מביטחון המדינה והמאזן הדמוגרפי שלה, אז לפחות שאף אחד לא יאשים את ביבי כשהוא עושה אותו דבר. אפשר להגיד הכול על ביבי אבל ממשלה עם מחבלים ושמאל קיצוני כמו מרצ שאני תמיד אחזור על כך שהוא יותר גרוע מרעמ הוא עדיין לא הקים וזה כבר הופך את בנט וסער ליותר גרועים ממנו שהפרו יותר מהבטחת בחירות אחת בעצם המהלך הזה.

איש ימין לא מפטם את עבאס באשרות תושבות קבע למחבלים כדי שיציל את הממשלה שלו, איש ימין לא מקים קואליציה בהישענות על מפלגות כמו מרצ ואז כשהם מבריזים לו מהצבעות על הצעות חוק הוא בוכה שהקואליציה לא עוזרת לו, ובעיקר איש ימין לא מנסה להגן על הדברים האלה כמו שופר.
    את הקושיות האלה בסגנון "מה הופך מישהו לימני" אתה יכול לחסוך ממני, הרי גם אתה עדיין לא ענית לי האם בנט היה מצטרף לקואליציה הזאת בכל תפקיד שהוא לא ראש ממשלה? אם כן אז למה לא עשה את זה בכל 2309472347239 סבבי הבחירות הקודמים שכל כך היה חשוב לו למנוע? ואם לא אז איך אפשר לומר שיש לאיש הזה אידיאולוגיה אם הוא מכר אותה בשביל תפקיד?
    אם זה ימין אז לא פלא שהשמאל הישראלי קורא למדינת ישראל מדינת אפרטהייד.

Roma ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  6. DRORIKO Member

7. yonmu Member

@South Boy
    יש אופציה כזאת. לא יודע אם יותר טובה מהקואליציה הזאת, אבל -
    נניח שהולכים לבחירות 5 ומגיעים לאותם תוצאות. מה אז? גנץ מחליף את ביבי בבלפור והלאה לבחירות 6? ואז בחירות 7?
    אין שום אינדיקציה לזה שיהיה שינוי לטובת גוש ביבי, אז באיזה שלב הקואליציה הנוכחית עדיפה?

לא, סמוטריץ' מציע לתמוך בפגיעה בבטחון ישראל רק כדי לדפוק את בנט. זו הסיבה שהוא לא ראיה לכלום.
    לא מדובר בהצעת חוק של בנט. אתה בכלל מודע לנושא שאתה מדבר עליו?
    נכון, ואין לו את הכח הפוליטי לגרום לזה, כי מתוך 72 מנדטים שתומכים בהתיישבות 53 אומרים 'רק ביבי' ו13 אומרים 'רק לא ביבי'.
    הו וואו, כתבת 'מבלבל את המוח', אז עכשיו נוצרו מיליון ברירות חדשות! איזה גבר אתה! בנט עכשיו יכול להקים ממשלה עם סמוטריץ!
    בעצם, למה בנט? ממשלה אחת אחידה בהשתתפות מפלגת הציונות הדתית בלבד. מה דעתך? אם אתה לא תומך בזה אתה 'מבלבל את המוח'.
    אל תהיה מגוחך.

איך הפנטזיה הזאת שקדחה מהמוח שלך מחוברת למציאות שבה בנט הודיע רשמית שהוא מוכן לשבת בממשלת ליכוד-שס-ג-סמוטריץ-רעמ שרק נתניהו בה ראש ממשלה, ופאקינג סמוטריץ הוא זה שסרב? לא מסתדרת, אז נעדיף את המציאות או את הפנטזיה שלך?
    בנט הסכים לכל דבר למעט ממשלת שמאל כדי שתקום ממשלה בישראל, בלי קשר לשאלה אם הוא יהיה ראש ממשלה או לא.
    סער סרב לממשלה בראשות נתניהו, סמוטריץ סרב לממשלה בשיתוף עבאס. אלה העובדות. לפנטזיות אפסיק להתיחס.

זאת שאלה רצינית?
    א. חוק ההגירה הוא סיפור חדש. הטענה של ביבי-סמוטריץ לא התחילה שם, אלא בסתם התנגדות לחוק האזרחות. זו היתה הבגידה במדינה.
    ב. הפלה של חוק האזרחות לא תפיל את הממשלה.
    ג. הסטטוס קוו שהליכוד קבע הוא חוק האזרחות, לא חוק ההגירה.
    הביקורת מימין על בנט צריכה להיות "האגף השמאלני בממשלה שובר את הסטטוס קוו שמאלה (ביטול חוק האזרחות), אז אתה וסער צריכים לאיים בשבירת הסטטוס קוו ימינה (קידום חוק ההגירה)" כלומר או ששומרים על הסטטוס קוו או ששוברים ימינה.
    הסיבה שזה לא יקרה היא כי אין שיתוף פעולה בין ביבי-סמוטריץ לבין בנט-סער למען קידום ערכי ימין, אלא להיפך.
    אז כרגע אכן נוצר מצב של ממשלה שבה יש 55 מנדטים שמחויבים לעבודה רצינית בקואליציה (כולל בליעת צפרדעים), ובערך 6 מנדטים (רוב רעמ, חלק ממרצ ומרעאנה) שבוחנים גבולות כשלהם יש גב מהמשותפת, ביבי וסמוטריץ.

8. yonmu Member

@South Boy
    אז כנראה שבאמת ההגדרות שלנו לימין שונות.

מבחינתי מרכיבי האידאולוגיה הימנית הם:
    בטחונית: טיפול בטרור באמצעים אגרסיביים (שמאל: העדפת הסכמים ופשרות),
    משפטית: העברת עיקר הכוח הדמוקרטי לציבור ולנבחריו (שמאל: העדפת גופים ופקידים שונים),
    דתית: אמונה בקשר מחייב בין המסורת היהודית למדינת ישראל (שמאל: צמצום הקשר וחתירה למדינת כל אזרחיה),
    כלכלית: תעדוף שוק חופשי במידת האפשר (שמאל: העדפת מדיניות ריכוזית על ידי הממשלה).

בנט הוא הדמות הכי רצינית עד היום שנשאר נאמן לערכי הימין האלה וקידם אותם ככל שיכל.

ולשאלות שלך כבר עניתי בעבר, אבל מומלץ שתסתכל על תוצאות הבחירות הקודמות לפני שאתה יוצא בהאשמות מיותרות.

נ.ב. המילה אפרטהייד לא מרגשת אותי.

9. South Boy Member

@yonmu

כן! למי אכפת אם יחליפו את ביבי או לא? גנץ יקבל את מקומו ברוטציה כמובטח, הממשלה (גם אם תתקיים בין בחירות לבחירות) לא תורכב ממחבלים ושונאי ישראל, חוקים כמו חוק איחוד משפחות יעברו בלי בעיה והכול ימשיך כרגיל עד שמסע הטירוף הזה ייגמר בהבנה שכוחות רדיקליים לא יצליחו לגנוב את השלטון בגלל שנאה לאדם אחד (שלא היה מכהן כראש ממשלה גם אם נפתלי בנט היה גורר את המדינה לבחירות חמישיות ואז חבורת היצורים מבלפור הייתה מקבלת את שלה). באיזה יקום זה יותר גרוע מלהקים קואליציה עם מוסי רז או עיסאווי פריג' שרק עכשיו הודיע שיתנגד לחוק איחוד משפחות בכל מחיר ובכל פשרה שתושג לגבי לשון החוק? איך אפשר להקים קואליציה עם אנשים כאלה בתור איש ימין? איך בכלל הקואליציה הזאת הוקמה אם לא על ידי שקרים מוחלטים של נפתלי בנט שגנב קולות מהימין מאנשים שרובם המוחלט לא היה מוכן לשמוע בשום פנים ואופן על חבירה למרצ או לרעמ (שתי מפלגות שנפתלי בנט אמר במ-פ-ו-ר-ש שלא יילך איתם כניסיון לקחת קולות מהציונות הדתית)? אתה תמשיך להגן עליו לא משנה מה אבל זה לא משנה את העובדה שהוא הפר את הבטחת הבחירות היחידה שנתן, בניגוד לסער לדוגמה שסינדל את עצמו והיה חייב להפר הבטחה כי הבטיח לא לשבת עם המפלגות הערביות וגם לא עם ביבי, וזה לא משנה את העובדה שבנט אחראי באופן ישיר על הקמת ממשלת שמאל מלאה במחבלים ושונאי ישראל שלא מוכנים אפילו להעביר את חוק איחוד המשפחות, ובשיא חוצפתך במקום להפנות אצבע מאשימה למי שמכניס את הזבלים האלה כתומכי הממשלה שלו אתה מאשים את המתנגדים לממשלה הזאת. אין אשם אחד בסיטואציה הזאת אבל האשם העיקרי הוא נפתלי בנט וזאת עובדה.

שוב, אתה מסתכל על הכול מהפריזמה שלך ושל בנט אבל אתה לא מבין שלמציאות יש עוד זווית. משחקי הכוח ביניהם לא מעניינים אותי כמו שהחוק הזה או כל מתכונת שתבטיח חוסר יכולת של מחבלים להתאזרח או לקבל תושבות קבע במדינה הזאת מעניין אותי ואת זה בצלאל סמוטריץ' מציע באופן רשמי בהצעות החוק שלו שלא זוכות לתמיכה מאותה קואליציה שבאה בטענות לאחרים (שתפקידם הוא להתנגד לממשלה אם שכחת) שלא תומכים בה. כמו שאתה אומר שסמוטריץ' מציע לתמוך בפגיעה בביטחון ישראל רק כדי לדפוק את בנט אני אומר שבנט מוכן דה פקטו לפגוע בביטחון ישראל כדי לדפוק את הצעת החוק של סמוטריץ' בזה שהוא מנסה ללקק לעבאס את הישבן ולקנות את תמיכתו בתושבות קבע לאלפי מחבלים תמורת תמיכה בחוק כשהוא יכול לתמוך בחוק של סמוטריץ' ולשלוח את עבאס לחפש את החברים שלו. רק אתה חושב שהמקרה הראשון חמור יותר מהשני ורק אתה חושב שנפתלי בנט נקי כפיים ולא משחק משחקים פוליטיים, לסמוטריץ' עוד יש מניע קצת יותר נקי מלבנט לשחק את המשחקים האלה.

נו באמת, אל תיטפל לזוטות. אני מודע לעובדה שזאת לא הצעת חוק של בנט, אתה מודע לעובדה שזה חוק שעובר משנת 2003 באופן שנתי על ידי קואליציה וזאת הפעם הראשונה ב-18 השנים האחרונות שקואליציה לא מסוגלת להתאחד להצבעה בעד חוק כזה מהותי? מה זה אומר על הקואליציה המגוחכת הזאת, על אחדותה ועל הסמן ה"מפד"לי" שבה.

באיזה קלות אתה מודה בחוסר הכוח הפוליטי שלו כשמדובר במקרה שנוח לנפתלי בנט לא לפעול לגביו. מעניין שלמען החוק הזה הוא לא מבקש את עזרת הקואליציה. גם לא היה לו כוח פוליטי לקיים את ההבטחות שלו לא לשבת עם מרצ ויאיר לפיד, פתאום היעדר כוח פוליטי זה כן תירוץ?
    פשוט מביך.

הו וואו! אין לך מה להגיד אז אתה מתעסק בתחביר!
    אני ציפיתי מבנט להקים ממשלה עם סמוטריץ'? אני ציפיתי ממנו לעמוד בהבטחות שהוא עצמו הבטיח בעל פה וגם בכתב אם זה לא הספיק. אני ובערך כל אדם במדינה הזאת שהצביע לו ומשתייך לגוש שהוא לכאורה משתייך אליו.
    רק בעולם שלך זה מובן מאליו שבנט יכפיף גוש שלם בפני כמה הזויים שעסוקים כל היום בדמוניזציה של איש אחד וחותרים לקיים את כל מה שהמחנה הלאומי נלחם בו. רק בעולם שלך אין ברירות אחרות מלשבת עם שונאי ישראל ומחבלים שלא מסוגלים להעביר אפילו חוקים שנוגעים לביטחון המדינה.

סמוטריץ' עשה בדיוק את מה שבנט התחייב שיעשה. איך אתה בכלל מעיז לבוא בטענות למישהו שהוא לא מכר את העקרונות שלו בשביל כיסא?
    שורש הבעיה הוא שאתה חושב שהבחירות האלה היו חייבות להסתיים בכל מחיר (או שנוח לך לחשוב ככה כי זה מצדיק את עמדתו של הקייזר שלך), בחירות חמישיות ושישיות ושביעיות ועשיריות הן נוראיות וחבורת הזבל של יאיר לפיד היו אחראיות לה ולבחירות שקדמו לבחירות האחרונות לכל הפחות כמו הליכוד ונתניהו אבל כמו שהם לא זזו מעמדתם כך גם בנט לא היה צריך לזוז מעמדתו ובחר לשים את עצמו בין הפטיש לסדן בשביל סיבוב על כיסא ראש הממשלה.
    לצפות מבנט שיעמוד בהבטחות שלו וינסה למנוע בחירות חמישיות זאת לא פנטזיה, מניעת בחירות חמישיות דורשת התגמשות אבל לא ויתור על אידיאולוגיה, לא בכל מחיר מונעים בחירות חמישיות. ואני אגיד שוב בפעם המאה, נפתלי בנט לעולם לא היה מצטרף לממשלה כזאת אם לא בתור ראש ממשלה ועוד היה ממנף את זה עם אמירות בסגנון "הנה תראו אני ימני אני מקיים הבטחות אני לא הולך עם מרצ ולפיד", אז אם כבר הוא עשה "מהלך על הכתר" שלפחות לא יזיין את המוח באמירות כמו לא הייתה לי ברירה כי הוא יוצא עוד יותר פתטי ממה שהוא.

א. הבגידה במדינה התחילה לפני ההתנגדות לחוק האזרחות. כרונולוגיית המציאות שלך פשוט הזויה. בנט פאקינג מכר את מדינת ישראל בשביל לשבת על כיסא וכשהקואליציה שהוא הקים ורק אחר כך כשהקואליציה שלו לא הצליחה להעביר את החוק הזה הוא ניסה לצייר את האופוזיציה כבוגדים. אתה יכול לחזור על שקר אלף פעמים והוא עדיין לא יהפוך לאמת, אתה פשוט מבזבז את הזמן שלך. אותי אתה בטח שלא תשכנע עם אוסף השטויות האלה.
    ב. אז אשאל שוב, מדוע סער ובנט לא תומכים בחוק של סמוטריץ'? הוא אפילו מקנה מרחב תמרון רחב יותר בהקשר של חוק איחוד משפחות, אם הקואליציה שלהם מכוסה והם יכולים להצביע בעד חוק אפילו יותר טוב מהחוק שלהם מדוע הם לא עושים את זה? הרי טובת המדינה מעל הכול, הם לא משחקים משחקים פוליטיים או בוגדים במדינה ואפילו הכיסא שלהם לא בסכנה לדבריך.
    אפילו אלף מראות לא יעזרו כאן.
    ג. איזה צפרדעים בלעה הקואליציה הזאת? היחיד שבלע צפרדע בכל הקואליציה הזאת לאורך ההיסטוריה הוא בני גנץ בהקמת ממשלת האחדות. אף אחד שם לא זז מעמדתו, אף אחד שם לא עשה שום דבר חוץ מדמוניזציה לאיש אחד, כל אחד שם היה מוכן לשבת עם אותם "בוחני גבולות" שיש להם פחות מן המשותף מאשר עם הליכוד והציונות הדתית רק בשביל משחקים פוליטיים ומאבקים בין אישיים. מספיק כבר עם גניבת הדעת הזאת לעזאזל.

בוא נראה:

בטחונית - אני רואה את אדון רמבו והאגרסיביות שלו, לא עשה שום דבר שממשלת נתניהו לא עשתה. בהנחה שעזה לא תיכבש תחת ממשלת בנט הוא גם לא יכול להיות יותר אגרסיבי ממה שנתניהו היה כי אין ממש אופציות אחרות, כולם יודעים שגם במשמרת שלו המזוודות מקטאר יגיעו (ובהתחשב במה שיקרה אם הן לא יגיעו אז טוב שכך) אז שוב, על מי הוא או אתה מנסים לעבוד?
    משפטית - זה לא בהקשר המשפטי גרידא אבל אני פשוט לא מאמין שאתה מדבר על העברת הכוח הדמוקרטי לציבור ונבחריו בזמן שאתה מגן על אדם שמכהן כראש ממשלה בשם שישה מנדטים.
    דתית - איך הבטחת מתן תושבות קבע לאלפי מחבלים נשמע לך? נשמע לי כמו אחלה רעיון לחתירה למדינת כל אזרחיה. נחש מי התחייב לזה בפני חבר הקואליציה שלו בשביל משחקים פוליטיים?
    כלכלית - תוכנית סינגפור מחכה כבר להישלף מהמגירה כמו הספר "איך לנצח מגיפה". נראה מה יצא מהן.

תשמע, מעולם לא עניתי למישהו תשובה כל כך ארוכה ומייגעת, אבל לפני שאתה מאשים מישהו שהוא יוצא בהאשמות מיותרות ושולח אותו להסתכל על תוצאות הבחירות מוטב שתלמד שהמציאות קצת יותר מורכבת מסבבי בחירות ושלכל האשמה שיש כלפי המנהיג שלך יש בסיס מוצק ומגובה באינספור הבטחות של בנט עצמו.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  10. Morientes Member

עיסוואי פריג' - אני מתנגד לתיקון חוק האזרחות אפילו במחיר של ויתור תפקיד השר.

יהיה מעניין בימים הקרובים.

11. Morientes Member

מה שברוך קרא מדווח

מה שקורה בפועל:
    http://www.up2me.co.il/imgs/11725166.Xxx
    הספינים סביב תיק 4000 מגוחכים, וכל הדלפות הפרקליטות עוד יותר מביכות.

Roma אוהב/ת את זה.
  12. yonmu Member

@South Boy
    לא, הממשלה לא תתקיים. פשוט לא תעבוד ותהיה מסורסת לגמרי על כל הגופים שלה. משטרת ישראל לדוגמא לא תוכל לבצע רכש לשוטרים כי עדיין חיים על תקציב המשכי, וככה זה ימשיך עוד שנה ועוד שנה, כשכל משרה מאויישת על ידי ממלא מקום של ממלא מקום ולאף אחד אין סמכות לכלום.
    זה לא שאלה של 'ממשלת ביבי-גנץ' מול 'ממשלת בנט-לפיד', כי ממשלת ביבי-גנץ הפסיקה להתקיים.
    זאת השאלה של מדינת ישראל עם ממשלה או בלי.
    כי לא תהיה ממשלה.
    ב"בלי בעיה" אתה מתכוון ל"בתמיכת בנט מהאופוזיציה", מה שביבי לא מוכן לעשות?
    סליחה, אם אופוזיציה מצביעה נגד - אז גם אם בנט לא היה מקים ממשלה לקואליציה הקודמת אין רוב. ליכוד+שס+ג+גנץ זה לא 61, החוק לא יעבור.
    כי חייבים להקים ממשלה, והם היחידים שמוכנים להשתתף.
    בסקר של ערוץ 20 (לא בדיוק ערוץ פרו-בנט) בנט על 6 מנדטים שזה בדיוק מה שהוא מביא איתו לקואליציה.
    הקואליציה, אגב, על 62, כלומר יותר ממה שהיא קיבלה בבחירות האחרונות.
    שקר מוחלט. בנט הבטיח להחליף את ביבי, להקים ממשלה ימנית, לא לשבת עם רעמ, לא לתת ללפיד רוטציה, ולמנוע בחירות חמישיות.
    הוא הצליח ב2.5 מההבטחות (החלפת ביבי, ומניעת בחירות חמישיות. ממשלה חצי-ימנית), וכל מהלך אחר שהיה עושה היה מפר הבטחות אחרות.
    אגב, בהזדמנויות אחרות הוא אמר שהוא 'לא פוסל איש'...
    סער הבטיח לא לשבת עם עבאס?
    ממשלה לא מעבירה חוקים. כנסת מעבירה חוקים. בכנסת יש רוב לחוק ציוני. מי שמצביע נגד החוק הוא זה שמצביע נגד הציונות.
    זה כולל את מוסי רז עם בצלאל סמוטריץ, את מנסור עבאס עם אריה דרעי ואת אחמד טיבי עם בנימין נתניהו.
    להצעת החוק שלו אין תמיכה בקואליציה. הליכוד משקר שהוא יתמוך בזה כדי להביך את בנט, אבל הליכוד והחרדים מעולם לא תמכו בהצעת החוק הזו שהיא במקור של שקד. לשלוף אותה עכשיו זו רמאות.
    ושוב, בתקווה שהפעם תקרא - הביקורת שלי על סמוטריץ היא על המהלך שלפני הצעת חוק ההגירה. חוק ההגירה זה עוד משחק פוליטי סביר, אבל לפני כן הוא כבר שרף את עצמו עם גישת 'נכניס מלא מחבלים ושבנט ייחנק'.
    זה לא נכון. החוק הזה עובר בכנסת בכמעט קונצנזוס, בלי קשר לקואליציה או אופזיציה. יש עתיד, המחנה הציוני, ישראל ביתנו ועוד תמכו בחוק הזה מהאופוזיציה בלי בעיה. הראשון שמנסה לשרוף את המדינה באמצעות הפלת החוק הזה הוא בנימין נתניהו האופוזיציונר. סתיו שפיר הצביעה בעד החוק הזה מהאופוזיציה, אבל כנראה שגם היא ימנית מדי בשביל סמוטריץ.
    בעובדות אני תמיד מודה בקלות.
    אני כן מסכים איתך שבנט וסער יכולים לאיים על מרצ ורעמ שאם הן לא תומכות בסטטוס קוו (קידום חוק האזרחות) ופונות שמאלה (פסילת חוק האזרחות), אז גם בנט וסער יעזבו את הסטטוס קוו לטובת פנייה ימינה (קידום חוק ההגירה).
    למה הם לא עושים את זה? מאותה סיבה שלפיד נתן לבנט להיות ראש ממשלה לפניו למרות שיש לו שליש מהמנדטים.
    ובעולם שלך, ובעולם שאנחנו חיים בו, כי עד עכשיו לא העלית דבר אחר שבנט יכל לעשות כדי להקים ממשלה בלעדיהם.
    או שאנחנו חוזרים לספין של סמוטריץ שהיו 3 אפיקים להקמת ממשלת ימין (בטח, סער, גנץ וליברמן ממש היו צעד מלחתום עם ביבי) ובנט התנגד?
    בדיוק כי סמוטריץ מכר את העקרונות שלו בשביל כסא.
    הכשרת רע"מ זה דבר איום, אבל זה כבר נעשה. ביבי התחיל עם זה, בנט ולפיד עשו את זה בפועל, בן גביר לא פסל את זה ומעוז היה בעד.
    נראה לך שאת מישהו זה מענין שהיה בחור בשם סמוטריץ שהתנגד? זה כבר לא משנה. הנזק נעשה.
    בשלב הזה סמוטריץ' סיפר לכל העולם כמה נוראי שרעמ ישבו בממשלה, ולא עשה את הדבר הפשוט ביותר שהוא יכול לעשות כדי למנוע את זה -
    להגיד 'אני מוכן להיכנס לממשלה במקומם', ומיד כל הח"כים של בנט לא מוכנים להקים ממשלה עם רעמ כשיש את אופצית סמוטריץ'.
    למה הוא לא עשה את זה? בדיוק בשביל כסא. לא כסא שהוא יקבל עכשיו, אבל כסא שהוא חושב שהוא יקבל בסיבוב הבא, כשהוא יספר לכולם כמה הוא היחיד שעמד על העקרונות שלו (על חשבון המדינה, אבל הוא כזה צדיק העיקר) בשביל הקולות בקלפי. עבאס מסוכן בקואליציה? לסמוטריץ לא אכפת, הוא השיג 20 אלף מצביעים מבנט.
    לא בכל מחיר. כן במחיר ששילמנו בפועל (אם כי מסכים שזה גבולי).
    בטוח במחיר של ממשלת ימין בראשות כץ או יולי.
    בטוח במחיר של הממשלה הנוכחית עם סמוטריץ במקום עבאס.
    אז זהו, שלא.
    הליכוד החרדים וסמוטריץ ישרפו את המדינה בשביל ביבי, לפיד סער והחבורה ישרפו את המדינה נגד ביבי,
    מזלנו שיש אדם אחד שאשכרה אכפת לו מהמדינה יותר מאשר מפאקינג ביבי נתניהו.
    אז בסדר, עוד שנתיים הכל ישתנה וכולם יכעסו על בנט והוא יעוף להיות יו"ר הסוכנות או תפקיד שעמום כלשהו אחר. לא נורא, אין לי בעיה עם ממשלה של ישראל כץ ויולי אדלשטיין ואיילת שקד וגדעון סער. אפילו מעדיף אותה על הנוכחית. העיקר שלמדינה תהיה ממשלה מתפקדת.

שי, LFC-Gerrard1 ו-Clichy אוהבים את זה.
  13. yonmu Member

@South Boy
    אתה מבין את הטיעון שלך כאן? מבחינה בטחונית-ימנית:
    ביבי עם שס+ג+בנט+כחלון ימני כמו בנט עם סער+ליברמן+לפיד+גנץ+עבודה+מרצ+רעמ.
    אז נכון, הממשלה הנוכחית לא ימנית יותר מהקודמת (כרגע. מצעד דגלים בי-ם היה), אבל זו בדיוק ההוכחה שבנט ימני מנתניהו.
    ממשלה ימנית יותר בנט לא יכל להקים.
    אם אתה לא מאמין לי אתה מוזמן לא לקיים את הדיון איתי.
    בנט ראש ממשלה כי רוב הכנסת תמכה בו. זה כל הסיפור.
    מה הקשר בין מחבלים לדת? מחבלים זה שיח בטחוני. הגירה של לא-יהודים זה סיפור של מדינת כל אזרחיה.
    נחיה ונראה.

אבל כל זה לא משנה, כי אתה משווה את ממשלת בנט לממשלת נתניהו, וזה לא הסיפור. לנתניהו היה (כמעט) את כל הכוח שבעולם בקואליציה שלו, והיחידים שאיתגרו אותו עשו את זה מימין (אלא אם הוא חיפש בכוח איזה ברק או לבני לממשלה). לבנט אין הרבה כוח בקואליציה שלו, והוא דוחף אותה בכל הכוח ימינה. עצם העובדה שממשלת בנט+שמאל מציגה ימין בטחוני כמו ממשלת ביבי+ימין מראה כמה בנט נמצא קילומטרים ימינה לביבי.

14. Clichy COYG

@yonmu
    סחתיין על הסבלנות ועל הפירוט.

יש לי רק שאלה - בן אדם שמצביע נגד חוק איחוד משפחות נחשב שמאלני?

15. avicii Member

@Clichy
    לפי החלוקה של מי שהצביע בעד ונגד בהצעות קודמות, רק חלק ממרצ והמפלגות הערביות מצביעות נגד.
    קח את זה לאן שבא לך מפה