אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Clichy COYG

כן.

כבר הספקנו להבין מהמגיפה הזו שהיא דוגרת שבועיים~. כלומר לכל צעד שאתה עושה אתה רואה את התוצאות אחרי בין 10 ימים לשבועיים.

להאשים את הממשלה עכשיו זה מגוחך על גבול הליצני. כאילו חכו עוד 2-3 שבועות, לא כזה קשה.

שי, LFC-Gerrard1 ו-oranfu אוהבים את זה.
  2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הייתי מאשים אף ממשלה במה שקורה עכשיו, גם לא את הקודמת, הגם שמה שקורה עכשיו נובע מעשית מדברים שהחלו במשמרת שלה.

מי שמאשים את הממשלה הנוכחית סתם מריץ דאחקות על יריבים פוליטייים, או שהוא אידיוט/בור. ובכל מקרה לא שווה יחס.

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

שרת התחבורה היתה אמורה לארגן בדיקות מהירות בנתב"ג בקיץ. קיץ 2020. לחכות עוד שבועיים?

4. Morientes Member

@Clichy
    מצטער זה מגוחך מאוד לטעון שצריך ללכת שבועיים אחורה.
    לטענתך אדם מדבק רק לאחר 10 ימים לשבועיים מאז שהוא נדבק?

אגב הנה תמונה של השינוי באחוז המאומתים במרחב זמן קצת יותר גדול

http://www.up2me.co.il/imgs/14734560.Xxx

5. Clichy COYG

@Morientes
    לא, תקרא שוב - את האפקט לכל פעולה שממשלה תעשה (סגר/עוצר/שחרור הגבלות) תראה בד"כ בין 10 ל-14 יום, וראינו את זה לאורך השנה האחרונה. זאת אומרת שהתוצאה של מה שאתה רואה עכשיו זה הפעולה/אי פעולה של הממשלה לפני 10-14 יום.

ואגב באופן כללי - אני חושב שבשביל לראות השפעה של שר במשרדו (כל שר) צריך משך זמן של שנים. את הדברים המיידים הפקידים בד"כ עושים, שר מתווה מדיניות ומוביל תהליכים ארוכי טווח (ובגלל זה לדוגמא בניגוד לאחרים אני חושב שהאחריות למצב המשטרה נופל בעיקר על השר ארדן ואשמתו של אוחנה במצב יחסית קטנה).

6. Morientes Member

@Clichy
    אבל מפתיחת האצטדיונים עברו שבועיים לא קרא כלום.
    כנ"ל לגבי פתיחת מסעדות, פתיחת מועדונים, הסרת מסיכה במרחב הפתוח.
    כלומר מאז "נס החיסונים" זה לא קרה.
    היינו במגמת ירידה עד לבנט.

נשמע לי לא הגיוני לא לבקר שר/ממשלה במשך שנים.
    כלומר כל הקדנציה שלהם לא נבקר אותם? למה ה לא היה תקף לממשלה הקודמת?

צריך לבחון גם פעולה מיידית, וגם מדיניות.
    בפעולות המיידיות הממשלה נכשלת כרגע, האם היא תלמד מזה? מקווה.
    אבל גם שבוע הבא אין הגבלות על מספר הנוחתים בנתב"ג, כאשר השבוע הוכרז זן הדלתא פלוס שהוא יותר מדבק מזל הדלתא(שהוא כרגע הזן הדומיננטי ביותר בישראל).

7. alexshw Member

תחליטו: או שהחיסונים יעילים או שלא.
    אם הם יעילים אין טעם בהגבלות. גם ככה לא היה טעם בהגבלות הדרקוניות שעשו פה עם תג ירוק וסגרים.
    לא נצא מהקורונה עד שלא נבין שיש לחיות לצידה. הנתון של מאומתים מאז ומעולם היה בדיחה. נתון שנוצר ספציפית לקורונה, בשביל להטיל פאניקה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/6/21
    yakov_y, oranfu, שי ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  8. סיונרה Member

אמרו שהקורונה אנטישמית ולכן נדבקת לחרדים, עכשיו אני מבין שהיא נדבקת בגלל הכיפה גם לבנט

9. Clichy COYG

@Morientes
    ברור שלא קרה כלום כי היה את החיסונים....

מותר לבקר שר על דברים נקודתיים, זה לא קשור. אני מדבר על ביקורת יותר כללית ומקיפה מן הסתם שנוגעת בעיקר לרפורמות.

לגבי האשמה - אפשר להניח בזהירות שמקורות ההתפרצות בבנימינה ובמודיעין התחילו לפני שבנט נכנס ללשכה או מקסימום ב2-3 הימים הראשונים (כלומר האנשים שחזרו מחו"ל והפרו בידוד) - על זה מדובר.
    לגבי עניין נתב"ג - כנראה שגם לממשלה הנוכחית יש אשמה - בעיקר בעניין התורים הארוכים (שלפי מה שהבנתי סידרו את זה).

10. Morientes Member

@Clichy
    אבל גם עכשיו יש את החיסונים.

המחדל בנתב"ג נבע בעיקרו בחילופי חברות שהיו בנתב"ג(חברות של בדיקות קורונה) הממשלה החדשה הייתה צריכה להיערך לזה, כמו כן הם ידעו שאותו יום גם יגיעו מספר גדול של נוחתים, אבל לא עשו כלום.

ההתפרצות בבתי הספר קרתה תחת בנט, כלומר אנשים הפרו בידוד תחתיו.
    נכון זה אחריות אזרחית מעל לכל, אבל התפשטות המגיפה תחת נתניהו גם נבעה מאנשים שמפרים בידוד ולא שומרים על ההנחיות.

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה שממשלה תדע שיגיע ביום ספציפי מספר גדול של נוחתים? זה מיקרו מנג'מנט שלא נראה לי סביר שממשלה תעשה.

לגבי מחדל חילופי החברות - מי הכניס לנתב"ג את החברה הזו?

oranfu ו-Clichy אוהבים את זה.
  12. Morientes Member

בתקופת הקורונה, כשעיקר הביקורת שלהם הייתה על נתב"ג, ותחת ההנחה שכל חברי האופוזיציה הקודמת טענו על הפריצות בנתב"ג?
    אני מצפה מהם לבדוק דברים כאלה במיוחד בחילופי חברות של בדיקות.
    מה גם שאחריות על מתחם הנוסעים הנכנסים לישראל נמצאת היום בידי משרד הבריאות, ונלקחה מנתב"ג.

בגדול החברה נכנסה באמצעות זכייה במכרז שערך משרד הבריאות, את המכרז הוא ערך כי בית המשפט החליט שהמכרז של החברה הקודמת שהייתה שם היה לא תקין, וצריך לערוך מכרז מחדש.

אני לא יוצא נגד חברת הבדיקות, אלא לגבי כך שיש חברה חדשה ושנוחתים הרבה אנשים ביחד צריך להיערך בהתאם.
    מהתיאורים של מה שהיה שם אמרו שיכל לקרות אסון מרון 2, בשרוול שהיה אמור להכיל מאות אנשים לכל היותר היו אלפי אנשים.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז רשות שדות התעופה, שבשטחה זה קורה, יוצאת נקי.

חברת הבדיקות החדשה מזוכה כי היא חדשה.

והממשלה שהושבעה פחות מחמישה ימים לפני ההתרחשות היא הבעיה...

בכנות גם אם זו היתה ממשלה שרצה שנתיים, הייתי מתקשה להאשים אותה אם היא לא היתה מצליחה לנבא אירוע שכזה. בטח כשאנחנו לא יודעים למשל בכמה אנשים התחייבה החברה הזו שהיא תוכל לטפל.

14. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

פעם בליכוד צחקו על הגמגומים של גנץ (זה שביבי ניסה לכאורה להמליך לאחרונה לראש ממשלה).

עכשיו על בנט.

ככה זה כשאין לך שום מהות מלבד ביבי, שמצטיין באריזה וכושל בתוכן. אז צוחקים על האריזות של אחרים. כל הכבוד.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

כן רק ששיא המגפה היה בגל השלישי כשלארבעת המוסקטרים כבר לא היתה שליטה וכל ה "שאשא ביטונים " או ה "פאקה ביטונים" כמו שקרא לה ביבי, כבר לא היתה בראש הועדה. אבל איך אמרת? יש עובדות..