אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. סיונרה Member

זה בדיוק מה שהביאו כאן, אם זאת כל ההגות שלה אז היא לחלוטין לא אמרה שהיא מתנגדת לפונדקאות.
    "לא בכדי חברות הפונדקאות הגדולות הן בכל מיני מקומות נכשלים בעולם בהן הנשים מוחלשות באופן דרמטי."
    ארה"ב זו לא אחד מאותם המקומות.
    "גם במדינת ישראל מי שעושה פונדקאות זקוקה מאוד לכסף, והתמורה שנשים מקבלות עבור פונדקאות היא לדעתי ממש לא בפרופורציה למחיר שהן משלמות בגוף ובנפש על התהליך הזה"
    אם האישה שילדה את הילד שלהם אינה אישה מוחלשת, וקיבלה תמורה שתואמת את המחיר שהיא שילמה בגוף ובנפש על התהליך הזה, אז זה לחלוטין קוהרנטי עם מה שהיא אמרה.
    "אני חושבת שמי שלא יכולה ללדת ונורא רוצה ילדים וילדות הדבר ההגיוני לעשות הוא לאמץ ולא ללכת לפונדקאות."
    ככל שאני יודע אימוץ זה לא באמת משהו אפשרי בימינו. בעולם המערבי אין כמעט ילדים שמחפשים אימוץ ובעולם השלישי מאוד לא אוהבים שבאים מערביים לקחת להם את הילדים. אני לא יודע מה היא עשתה בנידון אבל זה לא כמו הבחירה בין לקנות כלב גזעי ובין לקחת כלב מצער בעלי חיים.

תן לי התקהלות אחת והתבטאות אחת נגדה בהקשר הקורונה מאז שהוקמה הממשלה. לא התקהלויות עתידיות, לא דברים שאולי יקרו. מקרה מקביל למה שהתחיל את הדיון. אל תתחיל איתי דיון עכשיו על דברים אחרים.

2. Morientes Member

מה זה משנה, זה התבטאות נגד התקהלות של חרדים, עתידית או לא עתידית...
    למה תמיד קשה לך להודות שטעית?

3. avicii Member

@סיונרה
    בפוסט שהיא רשמה היא בפירוש רשמה שתהליך עזר לאישה לפרנס אותה. לא ברור מה המצבה הכלכלי של אותה פונדקאית,אבל מתקבל על הדעת שמדובר באישה עם קשיים כלכליים.
    אימוץ וגם אומנה הם לא תהליכים פשוטים אך אפשריים. גם פונדקאות היא תהליך מורכב שלא תמיד מצליח הן בפאן האישי בין הפונדקאית לבין מקבלי התינוק, והן בפאן הבריאותי של ההריון שלפעמים מסתיים בהפלה.

4. סיונרה Member

והיה את הפעם הזאת שמישהו הזכיר התקהלות של דתיים ב-2015. כן, זה הדיון.

אני לא יודע ואתה לא יודע. יש לנו ידע שמסתכם בזה שיש בחורה בשם קלסי שילדה בשביל מיכאלי ושליין תינוק. זה הכל. קיים עולם שבו מיכאלי עושה מה שעשתה וזה תואם לחלוטין אם הדברים שאמרה בעבר בנושא, ככל שהם הדברים שהובאו באתר מידה.

5. Morientes Member

מה הקשר 2015, באמת שאני לא מבין אותך.
    ליברמן דיבר על הטיסות שעתידות לצאת לאומן

6. סיונרה Member

ומשרד הבריאות דיבר על הגבלת התקהלויות. אני הגבתי על משהו ספיציפי, אתה רוצה להתחיל לדבר על נושאים אחרים אז תפתח דיון ותראה למי יש כוח להגיב. במצב נתון יש התקהלויות של כל הקבוצות באוכלוסיה הישראלית, אף אחד (חוץ מקאריק) לא קרא לאנשים מפיצי מחלות או התעסק בכלל במי עושה יותר כאלו.
    אם אתה מטריל אותי אז קבל נקודות, אם זה סתם נובע מחוסר הבנת הנקרא אז באמת חבל שבזבזתי את הזמן שלי. בכל מקרה אין לי סבלנות לזה יותר.

7. avicii Member

@סיונרה
    בראיון אחר -
    מרב מיכאלי: "הקהילה הגאה היא חברה ושותפה"
    אמרה שהתהליך המדובר עבור הפונדקאית הוא לא סביר ומדובר בסוג של סחר. כמו כן היא בעד שהתהליך יהיה אלטרואיסטי ולא בתשלום, מה שלא קרה כאן.
    לא יודע, ככל שאני מחפש יותר בגוגל, ככה יותר קשה לי לרבע את המעגל הזה.

8. סיונרה Member

זה אותו ציטוט אחויה.

9. avicii Member

צודק. זה הראיון המלא בעוד שבלינק הקודם היו קטעים ממנו

10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. מהענייניות. מכך שנראה ששרים באים לעבוד, ובמשרדים שלהם, במקום להתפזר לכל עבר. מהניסיון לעבוד יחד, על אף שמדובר בממשלה מאוד לא הומוגנית (ולא משנה כמה שקרנים ינסו לתייג אותה כממשלת שמאל).

2. מדברים שהוזנחו לאורך השנים במסגרת "מי שלא בא לנתניהו טוב בעיניים), כמו יחסים טובים עם ארצות הברית (גם כשזה לא טראמפ בשלטון) או ירדן.

3. משינויים ורפורמות שעובדים עליהם, כמו בחקלאות ובמכון התקנים - בתקווה שהדברים הללו אכן יעברו ובלי סירוס משמעותי.

4. מכבוד מחודש לאנשי המקצוע (המכונים "פקידים") ומינויים שבוצעו ומבוצעים אחרי שנים של הזנחה וריקון השורות

5. וכן, חד וחלק מכך שזו ממשלה בלי ביבי וביביזם. לא בגלל שזה סתם לא נתניהו, אלא בגלל שזה לא נתניהו של השנים האחרונות - זה שמרוכז בעצמו, ומוכן למען טובתו האישית להימנע מהעברת תקציר או להחליש ולהשחיר את אנשי המקצוע ומערכת אכיפת החוק. זה שממנה שרים שישרתו אותו ואת צרכיו.

חלק מהדברים הללו, יש להודות, לא אמורים להיות עניין מיוחד אלא המובן מאליו. בשנים האחרונות בישראל, מה לעשות, הם לא היו. ולא, לא הכל מושלם, לרבות ממשלה מנופחת שהובילה לחוק נורבגי מנופח (בגרסה מצומצמת אני מוצא בו היגיון). מעדיף את זה על האלטרנטיבה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. DRORIKO Member

באיזה קרבות ליברמן ניצח. הממשלה הזאת היא ממשלה מזעזעת, מפנקת את החזקים ודופקת את החלשים.

12. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

13. קשר שמאלי Member

גם החבר החדש שלו, זה שמייעץ לו, מפקיר חיילים. זבל שבזבלים.

14. South Boy Member

@חייל שוקולד

אני לא מתפלא על כלום, אני פשוט לא מתיימר להטיף לאף אחד על תרבות דיון ומדבר כמו אחרון הטוקבקיסטים. אני אומר שוב, אתה מוזמן לומר מה שבא לך ואיך שבא לך, אני לא ממש מייחס לזה חשיבות.

אפשר פעם אחת לדבר על נושא בלי לדחוף את הליכוד לכל דבר? מה הפאקינג קשר? הביקורת שלי על הזנחת ארוכת שנים מתחילה הרבה לפני הליכוד ובמהלך שלטון הליכוד, למה אתה דוחף אותם כאילו הגנתי עליהם באיזשהו שלב?
    אף אחד לא שם את הפליטים בדרום תל אביב, הם התיישבו שם כי זה המקום היחיד שיש ביכולתם להתיישב בו במדינת ישראל כאנשים חסרי מעמד חוקי ואמצעים כלכליים, לאף אחד מהם אין אמצעים להתיישב לידך או ליד גבי לסקי. כמו בכל מדינה ריכוזי המסתננים והשוהים הבלתי חוקיים נמצאים בסלאמס, אתה לא תראה מקסיקנים בבל אייר או פקיסטניים בקנסינגטון ובדיוק מאותה סיבה אתה לא תראה סודנים ואריתראים בצהלה או רמת אביב. להאשים את הליכוד בזה שהם שיכנו את המסתננים בדרום תל אביב זה עוד אחד משיאי הפתטיות האלה, מי ששיכן אותם שם בעקיפין זה מי שפתח עבורם את שערי המדינה בלי יכולת לדאוג להם למעמד חוקי וליכולת לשלב אותם בחברה המקומית, נכניס אותם ואחר כך נסתדר.

הרפרנס לדו"ח מבקר המדינה היה לכך שמצבם הסוציו אקונומי של תושבי דרום תל אביב מחמיר באופן אנומלי ביחס לאזורי שוליים אחרים במדינה.
    יש שם פשיעה מאז ומעולם, מאז המסתננים שיעור הפשיעה ביחס לכמות שלהם באוכלוסייה הוא חריג באופן מובהק ואת זה אתה יכול לקרוא כאן:

חשיפה: נתוני הפשיעה של הזרים מאפריקה

ובכלל, מצטרף להמלצה כאן לקרוא יותר את יונתן יעקובוביץ' אם אתה מחפש עוד נתונים ועוד מספרים שמוכיחים את זה. עליהם גם אתה לא תוכל להתווכח.

אתה מבין שהתיקון הזה נועד כדי לכלול בתוכו את כל מדינות העולם ולא כי כל בנאדם שבורח ממדינה שבה הוא נרדף לעד ייחשב כפליט עד שיתמקם איפה שנוח לו?
    אתה מבין שבמקרה של המסתננים בישראל כשבנאדם בורח ממדינה שבה הוא נרדף (סודאן, אריתריאה, סומליה וכו') למדינה שבה אין סכנה לחייו (ירדן, מצרים וכו') ומנסה לעבור את הגבול ממנה באופן בלתי חוקי למדינה אחרת (ישראל) זה בגלל שהוא מחפש תנאי מחיה טובים יותר (ומבחינתו האישית של אותו מסתנן זה אינטרס לגיטימי לחלוטין, אבל כמו שאמרתי מדינות שלא נגועות בפרוגרסיביות חולנית לא יכולות לאפשר את זה לעצמן) ולא כי יש סכנה לחייו במדינה שבה הוא נמצא לאחר שברח מהמדינה שבה יש סכנה לחייו? אתה מבין שמדינה לא יכולה לקלוט את כל מי שרוצה רמת חיים גבוהה יותר ומוכן בשביל זה לשלם למבריחים בגבול מצרים או ירדן שיכניסו אותו לכאן באופן לא חוקי למרות שבמצרים או ירדן אין שום סכנה לחייו? אתה לא מבין ולעולם לא תבין, ולכן זה בזבוז זמן משווע.

סקר של 670 אנשים שמתוכם 16 אחוז הם תושבי דרום תל אביב שהם 107 אנשים סך הכול, וגם ה-107 האלה הגיעו מריכוז מאוד מפתיע של שכונות שבהן נעשית ג'נטריפיקציה מובהקת כמו פלורנטין ונווה שאנן.
    אני מנחש שבכפר שלם שכונת התקווה ושכונת הארגזים אין מספיק היפסטרים לשאול אותם את השאלות האלה כדי לנסות ולקדם את האג'נדה. זה מביך אפילו בשבילך להביא את הפסאודו סקר הזה כמשהו מייצג.

מצחיק אותי איך הנרטיב תמיד משתנה בהתאם לפוזיציה. כשנוח פליטים הם רק אלה שנכנסו דרך הגדר וכשמדובר ב"פליטים" מעבר לקו הירוק מעמד הפליט עובר במשך דורות קדימה.
    הנתונים היבשים האלה מדברים על מסתננים שחצו פיזית את הגבול (נתונים מעודדים אני מוכרח להודות, הייתי בטוח שהמגמה רק החריפה), אין כאן שום ייצוג של ילדים שנולדו להורים מסתננים ולפחות מכפילים את מספר השוהים הבלתי חוקיים בישראל, אין כאן שום ייצוג למהגרים בלתי חוקיים ממדינות אסיה השונות כמו הודו נפאל וכד' שגם הם מהווים בעיה דמוגרפית וכלכלית, מה שהופך את הבעיה להרבה יותר גדולה.
    להסדיר את המעמד שלהם יוביל להסתננות המונית בידיעה שבסוף התהליך תהיה הסדרת המעמד של אותם מסתננים, עוד משהו שאתה לא מצליח להבין ולראות יותר מצעד קדימה, באף מדינה לא מסדירים מעמד של מסתנן בכזאת קלות ובעוד מדינות חוץ מישראל נלחמים בתופעה הזאת, גם במדינות אירופה שאליהן מסתננים באופן בלתי חוקי דרך הים כמו יוון או איטליה מתנהגים בדיוק באותה צורה כי גם שם מבינים שכמעט כל אלו שמסתננים לשטחם מגיעים אך ורק לשפר את תנאי המחיה שלהם ולא כי יש סכנה לחייהם, וזה עול שמדינות לא אמורות לשאת בו ורובן אף לא יכולות לשאת בו.

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/21
  15. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה