אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. abcd Member

אין מה לדאוג, ועדת הסולחה הוקפצה לגזרה.

2. רוברטו באגיו31 Member

הפיגוע הזה הוא תוצאה ישירה של ההסתה הפרועה של בר לב כנגד המתיישבים הגיבורים, כשאתה מדבר על "אלימות המתנחלים" אתה נותן אור ירוק לאוייב הערבי לרצוח אותם.

אבל בר לב הוא לא הבעיה...הבעיה היא הבוגדים הארורים שנתנו לאיש שמאל קיצוני לכהן בתפקיד בכיר בממשלה הזאת .

דם הפצועים והנרצח הוא על האנשים שהקימו ממשלה עם תומכי טרור ( עבאס ווליד טאהא פותחים שמפנייה תיהיו בטוחים בזה ) ועם אנשים מסוגו של בר לב .

ערב קשה .

3. alexshw Member

פיגועים קורים בלי קשר לשרים מטומטמים. בכלל זה תחום אחריות של צה"ל.
    פשוט זה מוציא באור עוד יותר עלוב את בר לב. שר צריך לעסוק בעשיה ולא בטוויטר.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  4. סיונרה Member

הייתי צריך לחפש בויקיפדיה מה זה פיגוע, לא זכור לי שהיה אירוע כזה אי פעם.....................

oranfu ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  5. yonmu Member

@FelaKaT
    זה לא מה שקרה פה. אתה זה שהחליט שציוץ זה 'לב הבעיות'. זה אולי המבט שלך, לא של הממשלה.
    הקמפיין של ביבי - בגיבוי שס, ג, ורוב הצה"ד - מול רע"מ התחיל כבר בממשלה הקודמת.
    על איזה תהליך אנחנו מדברים?
    כאמור, השאלה היא תמיד האלטרנטיבה. כדי לבקר את בנט אתה צריך להגיד:
    "היה עדיף להישאר עם ממשלה חליפית שבה גנץ* מכהן עכשיו כראש ממשלה, בזמן מערכות בחירות הולכות וחוזרות, שלא ברור איך יסתיימו"
    (*זה שכרגע סופג מהאופוזיציה ביקורת במקביל לעמר ברלב, בצדק.)
    זו נקודת הייחוס שלך. וזה מעבר לעובדה שכל חבר בכיר באופוזיציה יכל למנוע את כניסת רע"מ לממשלה הזו, כשבנט לא יכל.

אתה מגיב את זה בתגובה לנקודה אחרת שאמרתי. הבחור שהגבתי לו טען שלבנט אין ערכים, והעובדה הפשוטה היא שהממשלה הנוכחית לא מממשת את האג'נדה של הצד השמאלי שבה (בטח לא באופן מוחלט), כלומר - בנט נלחם על הערכים שלו מהצד השמאלי שבממשלה לקדם את הערכים שלו. האם הוא מצליח במאה אחוז? בוודאי שלא. האם הם מצליחים במאה אחוז? לגמרי לא, וזה בגלל בנט, שנלחם על הערכים שלו. זה כל הסיפור.

לצערי למילים 'ימין' ו'שמאל' אין הרבה משמעות היום, כי כל אחד מעמיס עליהם משמעות אחרת. רוצה לדבר אידאולוגיה?
    לדעתי ברמה המעשית הממשלה הזו שונה מהקודמת ב3 דברים:
    1. הממשלה הזו מתפקדת (מעבירה תקציב סביר), הממשלה הקודמת לא תפקדה. זה לא ימין ושמאל.
    2. הממשלה הזו מתחילה טיפה לצמצם את הסבסוד המטורף של הציבור החרדי. זה ימין לדעתי, אבל לא ימין 'בציבור'.
    3. הממשלה הזו מטפלת בבעיות דת ומדינה (רפורמת הכשרות, רפורמת הגיור אם תעבור) באמצעים ליברלים ראויים. זה ימין לדעתי.
    מעבר לזה? פערים של דיבורים, ציוצים, ופינוקים פרסונליים. במקום שביבי ישלח את חוטובלי ללונדון לפיד שולח את גרמן לפריז. לא מענין אותי.

@רוברטו באגיו31
    אם אתה מהדהד תעמולה שקרית - תעשה את זה בתשלום. לא בחינם. אל תהיה פראייר.

@סיונרה
    גז זה משאב אנרגיה שאמנם לא הכי נקי בעולם, אבל בטח פחות מזהם מהרבה אחרים שמשתמשים בהם היום.
    להפסיק את החיפוש אחריו "לשנה" זה מהלך שפוגע בישראל בכוח של ישראל בתחום האנרגיה בשביל קצת תעמולה ירוקה וכנראה אפס (שלא לומר מינוס) תועלת ירוקה.

אם ארץ נהדרת היו מציגים ביביסט שאומר שערבי ביו"ש רוצח יהודי בגלל ציוץ של פוליטיקאי שמאלני - הימין היה קופץ על זה שמציגים אותו כדביל.
    אבל הנה, המציאות חזקה מכל פארודיה.

אגב, אם יש גורם משמעותי לפגיעה במדינת ישראל בין שתי הממשלות האלו הוא האופוזיציה.
    בעוד האופוזיציה הקודמת הקפידה לתקוף דווקא את נתניהו, האופוזיציה הנוכחית תוקפת את המדינה עצמה. הסרטון של נתניהו היום (קופי פייסט של שוברים שתיקה), קמפיין צפון קוריאה של יאיר נתניהו ושלמה קרעי הם אמנם רק דיבורים, אבל בהצבעה על חוק האזרחות ראינו שזה לא עוצר שם. פגיעה במדינה כדי לפגוע בבנט נתפסת כלגיטימית וראויה (בטח לאור קשקושי התעמולה שחלקם הסתננו גם לדיון הזה).

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/21
  6. קשר שמאלי Member

חתיכת רוח גבית קיבלו המחבלים הארורים מהממשלה בחודשים האחרונים. חרפה. בנט חייב להתפטר

נערך לאחרונה ב: ‏16/12/21
  7. רוברטו באגיו31 Member

ה "פוליטיקאי השמאלני" הזה הוא " רק" השר לביטחון פנים שמייצג את עמדת הממשלה שהמתנחלים הם אלימים .
    מי שמינה את "הפוליטיקאי השמאלני" הזה הוא בנט .

כששר לביטחון פנים מלבין טרור ערבי ונותן לו הצדקות ותירוצים ומצד שני עושה דה לגיטימציה למתנחלים - אז האוייב הערבי שומע, קורא ומבצע.

אגב, אם כבר מדברים על שוברים שתיקה, אז הנציגים הפוליטיים שלהם נמצאים בממשלה הזאת ומכהנים כשרים בכירים, לא באופוזיציה .

תגידו, אני היחיד שחושב שיונמו הוא הפיצול אישיות של סיונרה?

italiano אוהב/ת את זה.
  8. FelaKaT Member

אם זה היה ציוץ לא היינו מדברים על זה - זה עלה בשיחות עם ביידן, ברלב דיבר על זה עם האמריקאים והיה על זה כנס בהשתתפות חברי ממשלה וקואליציה. אפשר לצרף לזה עוד דוגמאות, אבל הכיוון הכללי ברור, תוסיף לזה את הישיבה עם רע"מ ויש לך ראש ממשלה מהימין שנתן במה ושם אנשים במרכז שהדיעה שלהם נמצא אי שם בשולי השמאל הקיצוני. זה נורא ואיום.

אחלה - זה נורא לאיום, בגלל זה בחיים לא הצבעתי להם ואם היו יושבים איתו היום הייתי אומר את אותם הדברים (כנראה במידה פחותה כי לפי התוכנית לא היו אמורים להיכנס אנשי שמאל סהרורי לממשלה הזאת). איך זה רלוונטי לנושא? רוצה לשמוע שביבי זה קקה?

לא צריך שיעורים על איך לבקר, זכותך לקבל או לא את הביקורת. לא זכותך להמציא שקרים.

שכחת כמה דברים (המשמעותי שבהם - ההחלטות על האקלים שלדעתי הן המשמעותיות ביותר ויכולות להיות הרסניות ביותר) אבל עם הרעיון הכללי לגבי ההחלטות בשטח של המדינה הנוכחית אני מסכים, אם כי אני חייב להגיד שהכל שהזמן עובר כן יש הרגשה למשיכה שמאלה.

נסיים עם משהו ששנינו מסכימים עליו - להאשים את ברלב בפיגוע היום זה מעשה שלא יעשה. איוולות לשמה.

yonmu אוהב/ת את זה.
  9. סיונרה Member

לא רשמתי כלום לגביי שימוש בגז.

10. yonmu Member

@FelaKaT
    אני לא רואה שום כיוון כללי כזה. רק לקט רנדומלי של עובדות לא חשובות שאפשר ללקט בכל תקופה.
    הנקודה היא הפוכה - מי שהפך את רעמ לשותפים הוא ביבי. זה שבפועל בנט ולפיד יושבים איתם זה מקרי לגמרי. כשגנץ יכל להקים איתם ממשלה הנדל ואחרים מנעו את האפשרות הזו, ועכשיו זה לגיטימי לא כי בנט שמאלני מגנץ אלא כי את ההכשרה של רע"מ נתניהו עשה.
    רעמ היו לא לגיטימיים, נתניהו הפך אותם ללגיטימיים. הוא זרק את האבן לבאר.
    וזכותי להגיב על הביקורת הזו. זה סוג הדיון שיהיה כאן? זכותך גם לכתוב שראביו תרם ליובה יותר מדל פיירו.

מהחברים השמאלניים שלי אני שומע בדיוק את ההיפך - "שקד מנצלת את השמאל ועושה מה שבא לה", ושאר דברים דומים.
    בפועל, למעט מתן כהנא - אני לא רואה שום הבדל בין הממשלות. לא בתחום הקורונה, לא בתחום ה'פוליטיקה חדשה', ולא בימין-שמאל.
    כרגע היא מתפקדת ותקציב עבר וזה נחמד, אם עוד שבוע שקד תתכסח עם טאהא והממשלה תיפול - עדיין היה שווה לנסות.

אגב, לדעתי הסיבה העיקרית שהשמאל מרשה לעצמו להרים את הראש זה בגלל שבנט לא מתרומם בסקרים. אם הוא היה על 10+ בסקרים השמאל היה חושש שהוא לא מפחד מבחירות ולכן היה מתקפל בכל עימות פנים-ממשלתי. כרגע מבינים ששני הצדדים לא רוצים בחירות אז אפשר להסתכן.

11. VAR Member

ואולי, רק אולי, בנט יכריז על פינוי חאן אל אחמר רגע לפני שהכהונה שלו נגמרת כדי שמרצ ורע"ם יפילו את הממשלה, יובילו לבחירות ויהיה לו משהו להאחז בו?

סתאאאאאאאם צוחקים איתכם.

Roma אוהב/ת את זה.
  12. yonmu Member

לא יודע אם פינוי חאן אל אחמר, אבל כמו בממשלה הקודמת - סביר להניח שברגע שיחשבו שהממשלה עשויה לקרוס כל צד ימשוך לכיוון שלו.
    אגב, ההימור שלי זה דווקא הסיפור של איראן. חאן אל אחמר מענין אחוז קטן ולא גמיש, תקיפה מוצלחת באיראן יכולה להזיז המון.

13. VAR Member

בשביל תקיפה באיראן צריך ביצים.

לבנט אין אותם.

גם לפנות את חן אל אחמר אין לו.

Roma אוהב/ת את זה.
  14. DRORIKO Member

ותקיפה לא מוצלחת באיראן תביא לתוהו ובוהו, חסן אל חמאר זה סיכון ״קצת״ יותר קטן.

נערך לאחרונה ב: ‏17/12/21
  15. alexshw Member

Roma אוהב/ת את זה.