אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. yonmu Member

תמשיך לקשקש כשאתה מראה יפה מאוד שאין לך מושג מה אני כותב בכלל.
    אבל אם סקרים עושים אותך מאושר - תהנה. חבל להרוס לך את הפנטזיה.

@avicii
    הסיפור של המימד החמישי הוא ועדת חקירה שהציע אמסלם נגד גנץ. איך זה מצטרף לסיפור "הממשלה הנוכחית נגד הקודמת"?
    מעבר לזה, מי שהיה טורח לעקוב אחרי מה שקרה זה שאם ועדת החקירה הזו היתה מתקדמת היום זה היה כחלק מהחרם של גנץ בקואליציה.
    ומעבר לזה ביחס לסיפור של כלכליסט - זה בהגדרה 'הממשלה הנוכחית נגד הקודמת', אז לא ברור אם אתה בעד שתהיה חקירה (כי זה סיפור מטריד) או נגד (כי זה הממשלה נגד הקודמת). בכל מקרה כרגע הסיפור הזה בחקירת כלכליסט דווקא, ונראה שהיתה כאן פדיחה עיתונאית.
    הדבר היחיד שעשוי להתברר כ'הממשלה הנוכחית נגד הקודמת' היא ועדת החקירה לצוללות.

@FelaKaT
    חשבתי לא להתיחס אליך ברצינות כי התגובה שלך היא פחות או יותר תעמולה ביביסטית מהספר, אבל פעם היית טורח לכתוב כאן נימוקים וטיעונים אז לזכר זה אטרח הפעם להגיב עניינית. מקווה שלא אתחרט על זה:
    לא, לייקים לא מעניינים אותי. אם כבר, לייקים בפורום האיטלקי על הודעות כדורגל יעשו לי טוב.
    לא. אני מציג את ביבי כאלטרנטיבה לממשלה הנוכחית, כי זו היתה האלטרנטיבה בזמנו (עד למועד החילופים עם גנץ) וכי זו האלטרנטיבה היום. מעבר לזה, לאור העובדה שביבי היה בשלטון 10 שנים, הוא נקודת ייחוס מעולה לתפקוד של ראש ממשלה.
    אז חבל שלא קראת, כי לא דיברתי על מכירת אידאולוגיה בשביל שלטון (דבר שלא נעשה ואני כמובן נגדו), אלא על הודעה צינית עלובה שלך. אם האידאולוגיה הגדולה שעליה אתה מדבר, זו שלא תמכור אותה בשביל השלטון, היא "נגעתי בנקודה רגישה", אז כנראה שבאמת חבל על התגובה שלי, וחבל שאתה לא מוכן למכור אותה בשביל שלטון. פעם היית טורח לנמק כאן בעד קפיטליזם וליברליזם, היום ה'אידאולוגיה' הגדולה היא הזכות לנסות לעקוץ באינטרנט. וואו.
    האם אתה באמת חושב שזו האידאולוגיה שלי, מה גרם לך לחשוב ככה (בניגוד לעשרות הודעות שלי שמבהירות שזה לא המצב), ולמה לעזאזל אתה מתווכח איתי אם אתה חושב שזו האידאולוגיה שלי?
    מה שאתה מתאר כאן פשוט שגויי עובדתית, אבל היי, כתבת את זה בפורום כדורגל!!!1

@אמיר ע
    אני כבר לא מסכים. יש 3 רשויות בישראל, ובג"ץ מתפקד כאחת מהן. לא מדובר כאן על גוף לא שלטוני, כמו המשטרה או הרבנות הראשית, אלא על גוף שבאופן מהותי אמור להיות אחד מגופי השלטון.
    'ימני שמרן' ו'שמאלני ליברל' אלה הגדרות שגויות. יש דמוקרט ('שמרן') ויש אנטי-דמוקרט ('אקטיביסט'). המצב הנוכחי בעייתי פעמיים:
    1. גוף שלטוני לא מיצג את העם אלא פלח קטן מתוכו (בדומה לרבנות הראשית, רק שהיא לא גוף שלטוני אז למי אכפת).
    2. גוף שאמור לשפוט בלבד מתפקד בפועל גם כמחוקק (זו בעית האקטיביזם שאהרן ברק ובנימין נתניהו יצרו וניפחו למימדים חריגים).
    מעבר לזה, אמנם רק מקרים בודדים מגיעים בפועל לפסילה בבג"ץ, אבל יש לא מעט מקרים שנעצרים, נחסמים או נתקעים בגלל חשש 'מה בג"ץ יקבע' ועוד. בנוסף, הכמות לא משנה. המהות כן. הפוסק האחרון במדינת ישראל הוא גוף אריסטוקרטי ולא גוף דמוקרטי. זה לא מצב לגיטימי.

אני לא חושב ששופטי בג"ץ מעדיפים שופטים מקצועיים יותר מאשר נבחרי הציבור. דווקא הדיל האחרון מריח כמו ההיפך הגמור, בניגוד לשופטים ששקד קידמה שם היה יותר קונצנזוס לגבי הרמה האוביקטיבית שלהם. ושוב, זו טענה פחות חשובה. אם לבג"ץ יש סמכויות שלטוניות אזי הוא לא צריך להיבחר על ידי הטובים ביותר אלא על ידי העם. בדמוקרטיה כוח שלטוני צריך להגיע אך ורק מהעם. רוצה להיות פרופסור אמיריטוס או רב ראשי, בכיף. רוצה לשלוט עליי - תבקש את הקול שלי.

@רוברטו באגיו31
    להאשים אותי באינפנטיליות ואז לקפוץ ל'נאצים' זה קצת מגוחך. תתאמץ יותר פעם הבאה.

2. avicii Member

@yonmu
    הצוללות + מירון שתי ועדות חקירה שהממשלה הזו הקימה. לאיים בלתמוך בהקמת ועדה בנושא המימד החמישי ולאיים על גורמים פוליטיים בחקירה בנושא NSO זה כבר לעשות פוליטיזציה מיותרת ופשוט טמטום וטרלול.
    לא יודע אם זה לא ברור מדבריי,די בטוח שכן, אבל אני רוצה שגוף חיצוני יבדוק את המשטרה. קראו לזה ועדת חקירה, בדיקה חיצונית, בדיקה חודרנית,מה שבא לכם.
    המשטרה בסיפור הזה הוכיחה שהיא לא אמינה ולכן לא צריכה לבדוק את עצמה.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  3. קשר שמאלי Member

הלפיד היומי.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  4. yonmu Member

@avicii
    על הצוללות אני מסכים איתך, אלא אם זה יתפתח למשהו.
    על מירון אני חושב שיש קונצנזוס ברור על הצורך האוביקטיבי בועדת החקירה הזו.
    לגבי המימד החמישי אני מסביר שוב: מדובר בועדת חקירה שהאופוזיציה (אמסלם בליכוד) הציעה כנגד הקואליציה (גנץ בכחול לבן). זה ההיפך הגמור ממה שאתה מאשים את הקואליציה בו. מעבר לזה, מי שהיה עשוי לאפשר את הקמת ועדת החקירה הזו בפועל זה גנץ, בגלל התאקל הנוכחי שלו מול הקואליציה, ומי שבסופו של דבר הוריד את זה מסדר היום זה הליכוד, כדי להישאר ביחסים קרובים עם גנץ. מופרך להתיחס לזה כועדת חקירה שבה הקואליציה מאימת על האופוזיציה כשזה ההיפך הגמור.
    ביחס לפרשת NSO אתה סותר את עצמך - מצד אחד אתה מתלונן שהממשלה הזו מקימה יותר מדי ועדות חקירה, ומצד שני אתה רוצה שיקימו פה ועדת חקירה. אז אם יקימו יקפצו הביביסטים ויגידו 'עוד ועדת חקירה של הקואליציה נגד האופוזיציה (הפשעים לכאורה בוצעו תחת הליכוד)', ואם לא יקימו יקפצו הביביסטים ויגידו 'מטאטאים את השחיתות מתחת לשולחן'. ביביסטים מוצלחים במיוחד יצליחו לטעון במקביל את שתי הטענות, לכל צרה שלא תהיה.

5. avicii Member

אני אמור להתחשב במה ביביסטים יגידו?
    אני חוזר בפעם השלישית, צריכה להתבצע בדיקה חיצונית בנושא NSO. היא הרבה יותר חשובה מצוללות או המימד החמישי.
    האיום לתמוך בהצעת הקמת ועדת חקירה בפרשת המימד החמישי פתאום הוא הבעיה העיקרית. מעבר לעבר פוליטיזציה, הצד המאיים נגד גנץ הוא הצד שתמך ואמר שאין כלום בפרשה. אז מה השתנה? הם יודעים משהו שהציבור לא יודע בפרשה?

שים לב שציינתי את הצוללות ומירון כי אלו שתי ועדות שהקימה ממשלה אחת. לא היו ממשלות שהקימו יותר מועדה אחת.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  6. קשר שמאלי Member

הוא לא מסוגל לכתוב הודעה בלי לדחוף בלי קשר את ביבי ואת הביביסטים. קח את זה בחשבון כשאתה מתדיין איתו

7. yonmu Member

@avicii
    ביחס למירון יש קונצנזוס ברור שיש מקום לועדת חקירה.
    ביחס לצוללות צריך לחכות ולראות אבל הסכמתי איתך שזה מריח רע.
    ביחס לNSO התחילו לבדוק והבירור הראשוני הוא שמדובר בפדיחה של כלכליסט והם בעצם בודקים את הדיווח מראש.
    ביחס למימד החמישי אני חושש שאתה ממשיך לבלבל בין הצדדים. מי שטען שיש פרשה בזמנו זו האופוזיציה (כחלק מניסיון כללי להשחיר את גנץ), בממשלה הקודמת לא קידמו חקירה כזו כחלק מהשת"פ בין הליכוד לכחול-לבן, ובממשלה הנוכחית אין סיבה לקדם את זה כי גנץ חלק ממנה. הסיבה היחידה שזה על לכותרות זה כי הליכוד מנסה לקדם את זה בדיוק כשגנץ בחרם על הקואליציה ולכן זה עשוי להתקדם ולהביך אותו.
    מי הצד שאמר שאין כלום בפרשה ועכשיו מאיים עליו? אמסלם?
    אנקדוטה חסרת משמעות, במיוחד כשבאותה הודעה אתה קורא להקמת ועדת חקירה שלישית (NSO).

@קשר שמאלי יום יבוא ותיזכר שהממשלה הקודמת היתה בראשות... ביבי. לכן כשדנים עליה פחות או יותר דנים עליו.
    אבל למה יש לי ציפיות מטרול.

8. קשר שמאלי Member

יום יבוא ותבין שאתה חייב לטפל באובססיה החולנית שלך, זה מה שאני מקווה לפחות

9. avicii Member

בגוש המרכז-שמאל תמכו בגנץ ואמרו שאין כלום, עכשיו מאיימים לתמוך בהצעה של אמסלם. מה השתנה?
    אולי פספסתי משהו בשיעורי אזרחות בבית ספר, אבל הממשלה היא זו שמתווה מדיניות, לא האופוזיציה. אם הממשלה רוצה לתמוך בהצעה של אמסלם, האחריות עליה וכך גם הביקורת. אני מבין שזה נהיה ספורט לאומי לתקוף את האופוזיציה,אולי מתוך הרגל, אבל מי שבעל המנדט הוא בעל האחריות ובהתאם גם הביקורת עליהם.

שוב,בפעם הרביעית,ואין לי יותר סבלנות לעוד הסבר, צריכה להתקיים בדיקה חיצונית בפרשת הNSO.היא יכולה להיות לא כחלק מועדת חקירה ממשלתית. מה שכן, אם יש צורך בבדיקה כלשהי, אז זה לא הצוללות או המימד החמישי, אלא פרשת NSO.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  10. yonmu Member

יום יבוא ותלמד לקרוא. ככה אני מקווה לפחות.

@avicii מי בגוש המרכז-שמאל איים לתמוך בהצעה של אמסלם?

11. קשר שמאלי Member

מודה שהפסקתי לקרוא בעיון את ההודעות שלך. אני יודע פחות או יותר מה אתה כותב , לא צריך באמת לקרוא
    אתה מדקלם מדף המסרים של הבנטיסטים האחרונים שנשארו.

italiano אוהב/ת את זה.
  12. DRORIKO Member

13. קשר שמאלי Member

תודה בנט, תודה שקד, ותודה לבוחרים של לפיד. את לפיד אי אפשר להאשים, האיש מטומטם

14. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

איזה מזל ששמו בשלטון את האידיוט הגמור הזה שלא מסוגל להשלים משפט בלי להחריב נכסים אסטרטגיים של המדינה. העיקר לא ביבי.

15. alexshw Member

ובכן מה הוא היה אמור להגיד? זו מתקפה נגד החוק הבינלאומי.

oranfu אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 14)

1. אמיר ע