אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. סיונרה Member

ולמה רק בארה"ב חולי נפש רוצחים את כל הילדים בכתה שלהם?

2. קשר שמאלי Member

abcd, EuropeGuy ו-italiano אוהבים את זה.
  3. DRORIKO Member

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  4. VAR Member

אותה הבעיה כמו בחברה הערבית כאן - חינוך של קבוצות אתניות מסוימות לשנאה על בסיס גזע/לאומנות.

האבא הבכיין של הנערה הזאת האשים את התקשורת(!) שמסקרת את מה שקורה בהר הבית נון-סטופ במעשה של הבת שלו. כי למי מאיתנו לא קרה ששמענו חדשות שלא מצאו חן בעינינו אז יצאנו לדקור אנשים ברחוב. המדינה אשמה, התקשורת אשמה, הצבא אשם - רק מי שאחראי על החינוך של הבת שלו לא אשם.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  5. סיונרה Member

אילו קבוצות אתניות? רוב היורים ההמוניים בארה"ב הם לבנים. או שפשוט יש דברים שההסבר להם הוא לא כ"כ פשוט.

6. alexshw Member

המוני כן. ופלילי?

7. avicii Member

באילו שנים?
    גם גדלתי שם ולא זכור לי

8. VAR Member

עשור ראשון של המאה הנוכחית. ישבה בדרך כלל על ספסל בשביל שמוביל לעירוני א'. במשך שנים ארוכות ויש מצב שהיא עדיין שם (ראיתי אותה באחד הביקורים האחרונים שלי שם, אבל האחרון היה ממש בתחילת הקורונה אז הזיכרון אולי מטעה).

הייתה נוהגת גם לקחת שאיפות מהסיגריה יותר מהר ממה שאדם רגיל ממצמץ.

avicii אוהב/ת את זה.
  9. סיונרה Member

פלילי פחות רלוונטי לעניין מחלות נפש.
    אין לי מושג מה גורם לאנשים עם בעיה דומה להתנהג בצורה שונה לגמריי, זה נראה לי כמו שאלה מורכבת. אי אפשר לפטור את זה ב"אין לו בעיות כי אני מכיר חולה נפש שלא רצח יהודים"

10. VAR Member

יש גם שנאה של לבנים כלפי שחורים/היספנים/מיעוטים אחרים. אף אחד לא טוען שלא. גם לבנים זו קבוצה אתנית.

11. Morientes Member

אני מניח שזה נכון, אבל גם רוב האנשים בארצות הברית הם לבנים.
    אם מנרמלים את זה ביחס לאחוז באוכלוסיה אני לא בטוח שזה ישאר נכון.

12. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

תסלח לי, אני מכבד אותך אבל אין לך מושג על מה אתה מדבר.
    אני מתמחה בפסיכיאטריה, אין לך מושג כמה מטופלים מגיעים אלינו לאשפוז לאחר שתקפו מישהו עם סכין או כל נשק אחר, לפעמים לאחר שרצחו מישהו. יש כאלה שרצחו את אמא שלהם ואנסו את הגופה.
    אם לא היה גל טרור, סביר להניח שלא היית שומע בכלל על אותה נערה.
    אגב, "מחבלים" יהודים לא טענו לאי-שפיות? למשל הרוצח של אבו חדיר. כבר שכחת שלפני כמה שבועות, דייר בהוסטל של מתמודדי נפש חטף נשק מחייל?
    היהודי שדקר עובד סופר יהודי (כי חשב שהוא ערבי) לפני כמה שנים, לא נטען שהוא סובל ממחלת נפש?
    שוב, אין לי מושג לגבי אותה נערה ויכול להיות שהיא לא סובלת ממחלת נפש, אבל אתה ודרור מתעסקים במשהו שממה שאני רואה אין לכם מספיק ידע לגביו, והדעה שלכם נטו נובעת מהעמדה הפוליטית.
    תנסה קצת לנתק את העמדה הפוליטית שלך, כי היא לא רלוונטית מבחינה משפטית.

נערך לאחרונה ב: ‏22/4/22
    oranfu, YYY ו-Roma אוהבים את זה.
  13. DRORIKO Member

14. VAR Member

נראה שלא הובנתי כהלכה אז אנסה שוב:
    כל אדם שהורג אדם אחר שלא להגנה עצמית/הגנה על סביבתו הקרובה/בטעות אפשר לסכם ב"לא שפוי"/"חולה נפש". קח לדוגמה את הכתבה הזו על אלי פימשטיין שרצח את הבת שלו:
    אלי פימשטיין שרצח את בתו: אני קם בבוקר אדם מאושר
    היה מטופל אצל פסיכיאטר, סבל מדיכאון, ובכל זאת הוחלט שהוא היה צלול בדעתו, קיבל מאסר עולם + קנס 1.5 מיליון שקל על הוצאות המשטרה בפרשה ההיא. ואתה רואה מהציטוטים שלו שהבנאדם דפוק לגמרי בראש, לא צריך להיות מומחה לפסיכיאטריה בשביל זה.

מה שאני רוצה לומר זה שגם אדם שהוא חולה נפש לא מחליט סתם ככה לרצוח, יש לו מניע. גם לישי שליסל (שהוא לחלוטין זומבי של הכת שלו) שרצח את שירה בנקי ז"ל היה מניע, ואז כמו היום בהחלט היה מקום להוקיע גם את הסביבה המסיתה שממנה הוא בא. אני לא פוסל שהנערה הזאת אכן חולת נפש, ויכול להיות שמתישהו היא הייתה דוקרת את אמא שלה בגלל איזה ויכוח או את אחת הבנות בכיתה שלה בגלל פוסט באינסטגרם. אבל העובדה היא שהיא יצאה לדקור אדם אקראי שהיא לא מכירה ולא עשה לה שום דבר. המניע במקרה הזה הוא שנאת יהודים, ואת שנאת היהודים היא קיבלה בבית ביחד עם חלב האם.

יש גם מקרים הפוכים של יהודים שרוצחים ערבים, לא מכחיש. אבל הם נדירים ביותר ולא על בסיס כמעט יום-יומי. אי אפשר להתכחש לכך שמשהו בחברה הערבית גורם לאנשים בה לגלות הרבה יותר אלימות בהשוואה לחברה היהודית. אפשר למלא הרבה עמודים פה בהשערות למה, אבל זו המציאות.

15. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@VAR
    חולה נפש זה לא מושג משפטי.
    בן אדם נחשב לא אחראי על מעשיו, במידה ובוחן המציאות והשיפוט היו פגומים בעת מעשה (כלומר במצב פסיכוטי). דיכאון זה לא מצב פסיכוטי והוא לא פוטר מאחריות, כי אין פה פגיעה בבוחן המציאות.

לא כל דפוק בראש=חולה נפש=לא אחראי למעשיו. החוק מגדיר מקרה מאוד ספציפי שבו בוחן המציאות והשיפוט פגומים, זה קורה בהפרעות פסיכוטיות פעילות או בהפרעה אחרת חמורה (למשל דיכאון או מאניה) שהתפתחה לכדי פסיכוזה. כלומר, דיכאון וכל מחלה פסיכיאטרית אחרת לא פוטרת מאחריות, כל עוד אין בה פגיעה בבוחן המציאות והשיפוט. אגב, סכיזופרן שלא היה בהתקף פסיכוטי פעיל (כי המחלה היא התקפית) יהיה אחראי למעשיו.

נערך לאחרונה ב: ‏22/4/22