אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Sturridge Member

אז אחרי שבפרק הקודם למדנו ממך שלאנשים אסור להתלונן או לצפות להתנייד בשבתות בתחבורה ציבורית, עכשיו גם להתלונן על מחירים זה אסור.
    חמצן עוד מותר לבקש?

״מי שעובד בהייטק לא מרגיש את יוקר המחיה״ זו שטות כמובן.

נערך לאחרונה ב: ‏18/6/22
    oranfu ו-Roma אוהבים את זה.
  2. VAR Member

להתלונן מותר. אתה מוזמן להמשיך. אני רואה שזה עוזר מאוד.

3. סיונרה Member

בחברות פרטיות יש רווח בסוף החודש, אפשר למדוד את התפוקה של עובד. במוצרים ציבוריים אי אפשר.

לא אתה לא צריך, אבל לא הבנתי. אתה טענת שמה שיפתור את הבעיות זה שכולם יעברו להייטק, אבל זה אחלה עבור האדם הפשוט, אבל לא עבור החברה. זה עובד עבורי רק אם יש כאלו שילכו להיות שוטרים, אחרת לא עשיתי בזה כלום.

לא זכור לי שהתנגדתי להעלות להם את השכר. אבל כמו שרשמתי בפסקה הקודם. אני צריך שמישהו (שהוא לא אני) יהיה שוטר, שמישהו יהיה מורה ושמישהו יהיה עובד סוציאלי.

מה הקשר, יש שכר ריאלי ושכר נומינלי. אתה ציינת שאם כולם היו מרוויחים 50 אלף אז הכל היה בסדר, אז זהו, שלא נכון. באיטליה אתה יכול לחיות טוב עם משכורת של 10 אש"ח, בישראל לא, ובאוסטרליה גם עם 20 אתה כנראה לא תחיה ברווחה גדולה.
    אני לא הדיון, מצבי הכלכלי בסדר גמור.

הדברים שאתה מציין לא מגיעים בחינם. רוצה להעלות שכר למורים? תעלה מסים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. VAR Member

מה זה הבולשיט הזה? אי אפשר למדוד הישגי תלמידים? אי אפשר למדוד על איזה שוטר מתלוננים יותר במח"ש?
    אם יש מחסור בכוח אדם בתחום אחד, והתחום הזה מציע משכורות יפות מאוד, ומציע תנאי עבודה מעולים - אז כן, זה מצוין עבור החברה שיותר אנשים יילכו לשם. זה בטוח יותר טוב מאשר להשלים להם הכנסה או לפקח על מחירים.
    היצע וביקוש.
    אז לא הבנת. הגבתי על הטענה שהכל יקר פה, אבל יקר זה משהו יחסי. אם המחירים היו זולים יותר לפני 20 שנה אבל גם המשכורת שלך הייתה נמוכה יותר לפני 20 שנה, לא בהכרח היה זול יותר לפני 20 שנה. כשמעלים לך את השכר (שזה כמובן מצוין), תסתכל על עליית המחירים כעל העלאת שכר של אנשים אחרים. גם זה מצוין. אף אחד פה לא חי לבד.
    או שתקצץ בשומנים.

5. Roma מנהלים

סליחה שאנשים רוצים להיות מורים, עובדים סוציאליים, אחיות ועוד שלל תפקידים כי הם רוצים להגשים את עצמם ולא רק לחשוב בצורה חומרית.

איזה תפיסה מעוותת. אני מקווה שבתפיסת האושר שלך אתה לא מכליל רק את המצב הכלכלי שלך.

כבר שני חברים טובים שלי עזבו את ההייטק אחרי עשור, הרוויחו מצוין 30K וצפונה, הרגישו מצוי ודיכאון למרות שכלפי חוץ היה להם הכול. ההייטק לא מתאים לכולם וטוב שכך.

6. סיונרה Member

מה זה הישגי תלמידים בדיוק? איך אתה מודד?
    ואני אגיד לך על איזה שוטר לא מתלוננים אף פעם במח"ש, על זה שלא יוצא מהניידת.

אשמח להפניה איפה הצעתי לפקח על המחירים או להשלים להם הכנסה.

אין ביקוש לעובדים סוציאלים. מי שהם מסייעים לו אלו בדיוק אלו שלא יכולים לשלם.

למורים ושוטרים לא העלו את השכר כשלמתכנתים עלה. הם עדיין צריכים מקום לגור בו.

כמובן. יש שומנים שאף אחד לא מקצץ בהם כי הוא לא רוצה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. VAR Member

אני מבין את זה מצוין. אמא שלי אחות. שתי האחיות שלי לומדות גם כן סיעוד. זכותן. אבל אני לא מקשיב להן כשהן בוכות שהכל מתייקר. יש להן ברירה.

גם אני לא חלמתי מילדות להיות תוכניתן. אני אפילו היום לא ממש אוהב את זה. אבל אתה יודע מה אני עוד יותר לא אוהב? לקום ב5 בבוקר, לחזור ב7 בערב, לשבור את הגב שלי, לפעמים לקבל יחס מזלזל מלקוחות, ולא לדעת אם יהיה לי מספיק בשביל שכירות ואוכל. והכי אני לא אוהב זה שמרחמים עליי.

מי שחשוב לו יותר להגשים את עצמו, אני מכבד את זה. אבל אני לא מכבד בכי.

8. עידן444 Member

תתפלא…

Sent from my iPhone using Tapatalk

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. Roma מנהלים

זה שהפכת תלונה לגיטימית לבכי זה כבר בעיה שלך.

דרך אגב, תתעורר, הרבה הייטקיסטים עם בעיות גב, עובדים יותר מ-12 שעות ביממה, מקבלים יחס מזלזל ועדיין זה לא מספיק להם לסגור את החודש.

10. Sturridge Member

להגיד ״אין בעיה״ זה הכי עוזר. קים ג’ונג און היה גאה.

אגב רק תזכיר לי, אתה מטיף לנו מגרמניה?

oranfu ו-Roma אוהבים את זה.
  11. VAR Member

תקרא על שיטת השוברים.
    אם תתאמץ קצת אני בטוח שתמצא דרכים יצירתיות לדעת אילו שוטרים עדיף לשלוח לשוק העבודה ואילו כדאי לצ'פר.
    אשמח שיגיע הרגע שתציע פתרון פרקטי אלטרנטיבי לאנשים שקשה להם כלכלית.
    שני משפטים שלא קשורים אחד לשני בשום צורה.
    זה בדיוק השלב שמורים ושוטרים צריכים לפתוח גוגל וללמוד פייתון או node js.
    שהמציאות תאלץ אותו.
    צריך גם לדעת להתנהל כלכלית. האנשים שאני מכיר לא גדלו עם כפית זהב בפה וחיים מעולה.
    כן. גם להגר זו אחלה אופציה, אגב. ממליץ.

(לגמרי במקרה אני בביקור מולדת, אז טכנית אני מטיף מישראל).

נערך לאחרונה ב: ‏18/6/22
  12. עידן444 Member

ההורים שלנו הרוויחו 4,000 ש״ח בחודש ומילאו עגלות בסופר ב 100 ש״ח. לא היה חסר כלום.
    אנחנו רק מתחילים לספור ב 20,000.

Sent from my iPhone using Tapatalk

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. VAR Member

מה שאתה מתאר זו צמיחה כלכלית בריאה לאורך השנים.

אם אתה לא מאמין לי, קורס במאקרו כלכלה אמור להסביר את העניין. אינפלציה מתונה (עד 2% שנתי, לא האינפלציה הפראית שמתרחשת כרגע) = אינדיקציה חיובית. זה הרבה יותר טוב מדיפלציה (= ירידת המחירים שכולם מייחלים לה).

14. avicii Member

די לא הבנתי מה הפיתרון אז. שכל האזרחים יעברו להייטק? ואיך שאר המגזרים יעבדו?

15. VAR Member

יש הרבה פתרונות. אפשר לעבור להייטק ולחיות טוב, אפשר להיות מורה ולגור בבקתה שכורה, אפשר להיות חקלאי ולגור ברפת יחד עם הפרות שלך, אפשר להגר למדינה שבה מעריכים יותר את המקצוע שלך, אפשר לחשוב על רעיון עסקי ולקחת הלוואה מהבנק, אפשר פשוט לצמצם למינימום את כל ההוצאות הלא הכרחיות ולחיות עד 120 מבלי להיות אובססיבי להיות בעל דירה ולהשתעבד למשכנתא.

האפשרות האחרת היא לבכות שקשה לך. גם זה לגיטימי במדינה דמוקרטית, פשוט אני לא רואה איך זה עזר לאנשים פה עד היום. הנה, האיש שהקים מפלגה כתוצאה מהמחאה החברתית הוא חבר בכיר בקואליציה ונכנס אוטוטו לבלפור, אולי עכשיו פתאום כל המחירים יתיישרו לפי הצרכים שלנו...

ואולי לא.