אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. VAR Member

מזכיר לי חבר טוב שלי. דעות זהות לשלי כמעט בכל תחום, אבל הוא מתנגד לAfD. אני זוכר שלפני הבחירות ב2017 עשינו שאלון שמחשב איזו מפלגה מייצגת אותנו הכי טוב, ולשנינו יצא באזור ה70% התאמה לAfD. זה אדם שבישראל תמך בבנט כל התקופה, עוד מהימים שבהם היה רץ יחד עם סמוטריץ' בבית היהודי. איך אתה מסביר לו שזו אותה המפלגה בדיוק רק במדינה אחרת? ההבדל הוא שבאירופה ההתנגדות למפלגות האלה וההסתה נגדן מגיעה פחות או יותר מכל מי שלא מצביע להן, ובישראל מדובר (בלחץ) באיזה 15% סהרוריים ממרצ, העבודה וחד"ש. הנדסת התודעה האירופאית יעילה במיוחד (באיטליה כנראה קצת פחות אם הם הפסידו בבחירות), לכן אנשים שמסכימים עם מלוני ברוב הנושאים יספרו לך שהיא שטן.

Roma אוהב/ת את זה.
  2. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני משער שהרטוריקה משחקת תפקיד חשוב יותר מהעמדות עצמן או ממה שקורה בפועל. רוב האנשים מונעים מרגש, ובד"כ הרטוריקה של אותן מפלגות אכן מזכירה תקופות אפלות בהיסטוריה של אירופה.

3. VAR Member

@Mamadu
    הרטוריקה של כמה מהם אכן בעייתית (ויקטור אורבן הדוגמה הכי טובה), אבל בלי תעמולה אגרסיבית ביותר של כלי התעמולה הידועים גם בשמם המכובס "תקשורת" אף אחד לא היה חושב אפילו להגיע למסקנה שמלוני היא ניאו פאשיסטית. תלך כמה עמודים אחורה ותראה דוגמה חיה לכך - לוקחים ציטוט שלה מלפני 26 שנה, מוציאים אותו מההקשר ("מוסוליני עשה גם דברים טובים בפוליטיקה", ואז "שוכחים" לציין את המשפט העוקב: "אבל זה לא מנקה אותו מאשמה") - והופ, יש לנו פאשיסטית.

4. TooKy Member

זה תמיד היה ימין קיצוני.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

ההסבר של שליח הארץ בשוודיה הערב אצל ערד ניר להצלחת הימין הקיצוני: אלה המפלגות שלא היו בשום קואליציה ולא נושאות באחריות על כל המחדלים של השנים האחרונות.
    בקרוב אצלינו.

6. Lebron Member

אני חושב שסיכמנו שיש הפרזות בתקשורת.
    בעיני הissues שציינת לגיטימים לחלוטין, אמנם פופוליסטים, אבל גם השמאל מקדם issues פופוליסטים.

בכל מקרה, הפרזות אתה יכול לראות את זה גם בתקשורת ימנית.
    יצא לי לדבר עם כמה אמריקאים ימנים ונבואות הזעם שלהם על הדמוקרטים הזויות לחלוטין וזה נובע מהתוכן שהם צורכים.

תמיד היו ותמיד יהיו נביאי זעם. לעיתים הם צודקים (צ'רצ'יל למשל), לעיתים הם טועים. אני חושב שבמקרה הזה הם טועים, פשוט כי העולם השתנה והסיכוי שבעולם המערבי כיום יהיה שלטון אולטרה רודני הוא קלוש ביותר כי יש יותר מדי מכשולים בפני שלטון היפותטי כזה. במקרה הגרוע זה יכול להגיע לאחד כמו אורבן בהונגריה, שזה די גרוע, אבל לא קטסטרופלי.

לגבי מלוני, כמו ראשי ממשלה רבים לפניה, אני מעריך שהיא תהיה עוד הערת שוליים בפוליטיקה האיטלקית. יפתיע אותי אם היא תגיע לצעמד של ברלוסקוני בשיאו, שהצליח להחזיק בתפקיד 5 שנים שזה נצח במונחים איטלקים.

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/22
  7. Lebron Member

עם יד על הלב, כשנתניהו הצטלם עם מסי ועוד סלבריטאים אחרים לאורך השנים זה גם הפריע לך כל כך?

יש כל כך הרבה דברים רעים להגיד על ליברמן שיהיו מוצדקים לחלוטין. להתלונן שהוא הצטלם עם דג'וקוביץ' זה ממש קטנוני.

Jese ו-Roma אוהבים את זה.
  8. italiano Member

לפיד עושה עסקה עם חיזבאללה, מוסר להם שטח ימי שעשוי להיות מפוצץ בגז וכל זה במחטף שקט בלי שום דיון, בלי שום הצבעה והתקשורת שותקת.

אח הדמוקרטיה.

YYY, zivmay, abcd ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. קשר שמאלי Member

10. קשר שמאלי Member

italiano אוהב/ת את זה.
  11. Morientes Member

אשכרה ראש ממשלה שיכול להתחרות עם אלון מזרחי על מי טיפש יותר, אוי נא לנו.

12. VAR Member

נתניהו: "אם שקד תעבור היא תסחט את ראשות הממשלה כמו בנט" - וואלה! בחירות 2022
    איזו מטומטמת, כמה פעמים צריכים לדרוך עליה עד שתבין שהיא לא תקבל כלום אם תצהיר מראש על מי היא תמליץ?

בבחירות השישיות היא כבר תהיה באזרחות, גם זה משהו.

13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

זה לא משנה על מי היא תצהיר או לא תצהיר. אני באמת שלא מוצא סיבה למה שמשהו יירצה להצביע לה.

Roma, Lebron ו-רוברטו באגיו31 אוהבים את זה.
  14. DRORIKO Member

15. Morientes Member

מדהים כמה העבודה רוכבת על רצח רבין וזה לא מפריע לאף אחד מהמצביעים שלהם.
    ואחרי זה מדברים על הסתה

Roma ו-italiano אוהבים את זה.