אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. avicii Member

לא הבנתי מה הפריע לך, אני אמור לדעת מה נתניהו רוצה?

יש פה כמה משתמשים כוכבים שכל מה שבא להם זה לתקוף אישית אחרים. מתחיל להימאס

2. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הבעיה? קודם כל הועדה לבחירת שופטים יכולה גם להדיח שופטים.

אבל אפילו ללא הדחות, בסבירות גבוהה אם יהיה גזר דין הוא יערער והתיקים בסוף יגיעו לבגצ. נחש מי יחכו לו שם.

3. VAR Member

זו לא הייתה השאלה שלי. אז אתה מסכים שאין קשר בין הרפורמה למשפט? כי אם זה המצב אז יונדב צודק - ללפיד, גנץ ושאר חברי האופוזיציה יש את היכולת למנוע אותה אם הם נכנסים לממשלה. ביבי מספיק פעמים הוכיח שהוא לא מעוניין ברפורמה. יריב לוין חבר כנסת מ2009, כלומר מתחילת הקדנציה הקודמת של ביבי. יכל למנות אותו לשר המשפטים בכל נקודה שבה היה רוצה ולהוציא את הרפורמה הזאת לפועל הרבה קודם לכן.
    מי? יש כבר 15 שופטים בבג"צ. לרובם נשאר יותר מעשור של כהונה בעליון. אם המשפט יתארך עד כדי כך שלמינוי שופטי העליון תהיה באמת השפעה על המשפט, זה אומר שהוא לא ייגמר לעולם, בלי קשר להרכב. הרבה יותר סביר שביבי ימות לפני כן או יהיה מחוץ לחיים הפוליטים.
    זו כבר טענה קצת יותר חזקה, אבל גם אם ידיחו את הדיינים שעוסקים בתיק (משהו שספק גדול אם אפשרי בכלל וגם אם כן, מעריך שגם פה תהיה סחבת שתימשך שנים עם עשרות עתירות), לממשלה תהיה הסמכות להבטיח שימונו במקומם מריונטות של ביבי? כי להבנתי זה לא חלק ממה שמציע לוין.

אם אתה צודק וזה מה שיקרה - אז זו הנקודה שבה באמת תהיה הצדקה למרי אלים. אבל אני לא מאמין ש7 חברי ועדה יהיו נאמנים לביבי עד כדי כך בשביל להתאבד פוליטית עבורו (ואולי אפילו לסבך את עצמם עם החוק, אם הלגיטימציה שלהם בעיני רוב הציבור תיפגע).

נערך לאחרונה ב: ‏10/2/23
  4. alexshw Member

לא מאמין שמשהו יכול לבטל משפט ברגע שהחל. אבל הוא שרוי בניגוד עניינים מול המערכת המשפטית בגלל המשפט המתנהל. תאורטית יוכל להחליף שופטים שעוסקים במשפט. לבטל הליך משפטי לא.

Sent from my SM-S906E using Tapatalk

5. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

@VAR

לממשלה יש רוב אוטומטי בועדה החדשה שמוצעת. זה בדיוק מה שמציע לוין. היא לא צריכה הסכמה של אף אחד מחוץ לממשלה כדי למנות או להדיח שופט.
    להבנתי זה חל גם על בג"צ, הרי הם לא איזה untouchables שאי אפשר להדיח או לפטר.

יש גם אפשרות שלישית שלא ציינתי - למה להדיח את מי שעוסק במשפט ולשים בובות? מספיקה חרב על הצוואר של מי שכבר עוסקים בדבר. אתה צריך לתת גזר דין במשפט שלי, אבל אני שולט בועדת השופטים שמחזיקה אותך בתפקיד ויכולה מחר בבוקר להדיח אותך. זה המקל, יש גם את הגזר - תן לי את פסק הדין שאני רוצה ואני אדאג לקדם אותך. כך גם מי שאינו היה בובה אם הוא קצת סחיט הופך לבובה. רפובליקת בננות כבר אמרנו?

בקיצור לא חסרות דרכים למי שיש לו כוח בלתי מוגבל לנצל אותו. זה רק בשלוף. כל השאר זה דיונים לפה ולשם על כמה אמון יש לך בנקיון הכפיים של פוליטיקאים והאנשים ה"מקצועיים" שהם ממנים. מסתמן שיש לך אמון כזה, תבורך, אני קצת יותר ציני. אני - כשאני רואה ממשלה שרוצה לאגור לידיה כוח בלתי מוגבל, אני מניח שזה בגלל שהיא מתכוונת להשתמש בו. וכשהיא רוצה לשלוט לגמרי בועדה לבחירת שופטים, זה כי היא מתכוונת לשנות את השופטים. לא עוד 10 שנים כשמי יודע מי יהיה בשלטון, עכשיו.
    אני לא בונה על נאמנות של חברי קואליציה לציבור ולמדינה לפני האיש שמחלק להם ג'ובים, ולא בונה על הנאמנות של שופטים לציבור ולמדינה לפני האנשים ששולטים בגורל הקריירה שלהם.

LFC-Gerrard1, Sturridge, Lebron ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  6. קשר שמאלי Member

avicii

מה אתה מצפה מאנשים מכת הרל''ב? אם אתה לא בעד נתניהו, אתה צריך להיות נגדו בכל הכוח, לתקוף אותו בשצף קצף , בלי לשאול שאלות. ואם חלילה תגיד משהו לזכותו, הם יקראו לך ביביסט. הם חיים בסרט מלחמה

7. Scouser Member

ואת זה אומר עיתונאי דתי.
    כרגע הפתרונות של בן גביר די מצחיקים - רוצה לחלק נשק (לדעתי מסוכן, יכול לגרום למקרים בעייתים), עונש מוות למחבלים (שיוצאים להיות שהידים וכמעט תמיד מתים באירוע) והקלאסיקה של איטום הבית.
    ככה ההרתעה לא תחזור.

Sent from my LE2113 using Tapatalk

8. alexshw Member

הכי נוח לדבר עד המוות מאשר לעשות. פעולות מניעה, כגון חומת מגן מס' X זו עשיה ועל זה צריך לקחת אחריות.
    אבל זו גם פעולה שהיא יותר באחריות שר הביטחון בכלל ובן גביר מנסה לתפוס כותרות בנושאים שלא בתחום אחריותו בכלל. הפשיעה זה יותר תחום שלו וגם שם דרושים צעדי מניעה תקיפים.

9. DRORIKO Member

חכ פוגל, יור הוועדה לביטחון לאומי: יש להכניס שריונים וטנקים לעיסוואייה - חדשות רוטר

יצא לי לעקוב אחרי האיש הזה בחודשים האחרונים וזה אחד האנשים הכי דבילים בכנסת. עכשיו הוא כבר מתעלה על עצמו וקורא להכניס טנקים למזרח ירושלים. מה שהוא לא מבין זה שזה לא חומת מגן שנלחמת נגד ארגוני טרור, כאן מדובר במחבלים בודדים. את מי תפגיז בדיוק יא חתיכת סתום.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

עזוב אם הרפורמה תשפיע על המשפט שלו או לא.
    יריב לוין כבר 20 שנה חושב אותו הדבר ועם אותה הרפורמה. מה הסיבה לדעתך שביבי לא נתן לו את תפקיד שר המשפטים ולא קידם את הרפורמה עד להקמת הממשלה הזאת? מה השתנה הפעם ?

11. zivmay Member

אני מבין שהרבה אכלו את הראיון של מנדלבליט בעובדה.
    איפה הוא היה עד היום (ראיון ראשון שלו בטלוויזיה על פי דבריו)? אולי בגלל שהתיקים קורסים? נקרא לדגל להציל את האליטות?

12. קשר שמאלי Member

להציל בעיקר את עצמו. הוא רוצה שהממשלה תיפול כדי שלא תוקם ועדת חקירה על תפירת התיקים
    ולמה רק עכשיו עושים רפורמה במערכת המשפט? כי כיום יש יותר ההבנה בציבור לגבי הצורך ברפורמה במערכת המשפט, בעבר מעטים מאוד דיברו על הצורך ברפורמה כזו

13. alexshw Member

מי אמר שקורסים? בערוץ 14? מניסיון קשה מאוד לנחש במה בדיוק ירשיעו. זה לא שמדובר במשפט יגאל עמיר. אבל לא סתם רוב המשפטנים ועורכי דין המליצו לביבי ללכת לעסקת טיעון. כמו שהמליצו לקצב.
    הם בטוח יותר מבינים בענייני משפט מכתבים ותועמלנים.

14. optimus Member

זה לא מדויק, כדי לפסול שופט צריך רוב של 9 מתוך 11 בועדה המוצעת, שהיא מורכבת מ3 שופטי עליון בין היתר.

15. zivmay Member

רוב המשפטנים? מי אמר? יש לך הוכחה?
    אם כך, למה הוא לא הלך לעסקת טיעון? הוא מעדיף להיות בכלא? אני בספק.