אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

האיתות של רוטמן לאופוזיציה - ביטל את ישיבת ועדת החוקה - בדרכו לפגישה בבית הנשיא - חדשות רוטר

את הנכים הם מרחו במשך חודשים בשביל עוד כמה גרושים. מהייטקיסטים הפריבילגים הם משקשקים ותוך שבוע הם כבר מתקפלים. העיקר שהם יציגו את עצמם כמפלגה עממית ודודי אמסלם ינאם על רולקסים. גוש הימין מוכיח פעם נוספת כמה הוא מנותק, צבוע ואנטי-חברתי

2. VAR Member

תעביר ל2:15
    מה לא הבנת?
    מוזמן לשמוע מה שרוטמן אמר בתחילת הסרטון שהעלתי.
    למה זה חשוב? אז הוא נובח כמו כלב שרוצה לשמור על הבית. לגיטימי מבחינתו.
    שיתוף פעולה על בסיס מה? אני מת לדעת מה הציע הרצוג שפספסתי. האיש לא הציע כלום! סעיף אחד שלא קשור לרפורמה, סעיף אחד שבו הוא מציע לקואליציה להתקפל ושאר הסעיפים שבהם הוא קורא להידברות. אפשר לדעת אחת ולתמיד מה רוצה כבוד הנשיא חוץ מלמשוך זמן?

3. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני יכול להבין למה ההייטקיסטים הם גם עכשיו פריבילגים? אתה בכלל מבין משהו בתעשייה? מבין רוב מוחלט של מקצועות עם שכר מעל הממוצע, דווקא להייטק באמת כל אחד יכול להיכנס אם התחום באמת מעניין אותו והוא טוב בזה. תמצא בהייטק הרבה יותר אנשים שהם לגמרי סלף מייד בלי אפילו השכלה אקדמית מאשר הרבה תחומים אחרים, בוודאי אלה שקשורים במדעים מדויקים.

נשאר בכלל מישהו בעיניך שהוא לא פריביליג חוץ מנהגי המשאית ומוכרי הפלאפל?
    הכל הפוך במדינה הזאת בחיי. זה אמור להיות השמאל עם הפופוליזם בשקל והשנאה של כל מי שמעז להיות מעמד ביניים. רק פה זה הימין שאוכל לנו את הראש על פריבילגים, אליטות וייצוג עדתי. אתם הרבה יותר קרובים ל"פרוגרסיביים המטורללים" ממה שאתם חושבים.

Sturridge, אמיר ע ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  4. Morientes Member

רוטמן פרסם שבניגוד לדיווחים הוא לא ביטל את הישיבה.

5. Morientes Member

גם בהייטק לפריבלגיה יש משקל משמעותי, ואתה תמצא לרוב אנשים דומים גם אם ביחס למקומות אחרים אכן אפשר להגיע בלמידה עצמאית(שזה כמובן מסלול קשה יותר מאשר מסלולים אחרים).
    וכן אני אומר את זה בתור הייטקיסט בעצמי.

6. yonmu Member

@VAR
    1. להביא את כהנא וסער כדוגמא לאופוזיציה זה לא רציני. סער וכהנא ימנים יותר ברמה האידאולוגית מרוב הקואליציה. זה לא טיעון.
    זה כמו להביא את נתניהו והנגבי ואז לספר ש'גם הימין בעד מדינה פלסטינית'.
    2. לא הבנתי את האנלוגיה. מי אמור להיות מה ומה אמור להיות דומה למה.
    3. לא הבנתי מה התשובה של רוטמן בהתחלה. בכללי רפרנסים פחות מועילים.
    לידיעתי טענת ה'להחזיר את המשילות' היתה טענה שלה אגף הימין האידאולוגי (שקד-סער-רוטמן), בעקבות תיקי נתניהו וכשלונותיו זה הגיע גם לליכוד, ומסיבות אינטרסנטיות לא-ראויות זה הגיע גם לחרדים ולליברמן. היום זה בוז'י וגנץ. זו התקדמות.
    4. חיות וברק רלוונטיים כי זה היה הבון טון של רוב המדינה. בג"ץ מושלם ואל תגעו בו.
    5. הרצוג הציע עליונות של הכנסת, פסקת התגברות, אי פסילה של חוקי יסוד וחיזוק נבחרי הציבור בועדה לבחירה שופטים.
    כמו שרוטמן ועוד אמרו - זה לגמרי עונה על רוב הטענות של הימין נגד בג"ץ.
    לשחק ב'כמה שופטים יכולים לפסול חוק' ו'כמה חכים צריך בשביל להתגבר' זה חשוב, אבל לגמרי פתיר.

7. DRORIKO Member

הוא צריך ללכת עם זה עד הסוף.

8. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי תלוי איפה אתה עובד. אם תהיה הייטקיסט בתל אביב, מניח שתעבוד עם תל אביבים וכל מה שנגזר מכך. לא הפתעה גדולה.

תעבוד בצפון נניח ותראה מרקם שמשקף את האיזור. מהניסיון שלי לפחות. הצמידו פה ל"הייטקיסט" תדמית של איזה אשכנזי מחונן יוצא 8200 ובוגר אוניברסיטה מובילה ומנסים לצייר את כל התעשיה ככזאת. לאנשים האלה קל יותר כן, הם יותר מבוקשים בתחילת הדרך שלהם וכנראה ירוויחו קצת יותר (במרכז בכללי מרוויחים יותר). אבל התעשייה מאוד רחבה והיא הרבה יותר מזה.

9. DRORIKO Member

אין שום בעיה עם להיות פריבילג. ההייטקיסטים עבדו קשה בשביל הכסף שלהם ואם יורשה לי גם ניצלו את כישורים שלהם. אבל התפקיד של המדינה זה לעבוד בשביל החלשים, לא בשביל החזקים. לא יכול להיות שהנכים שובתים במשך חודשים אם לא שנים והממשלה מתייחסת אליהם באדישות ושההייטקיסטים עושים קצת רעש בשביל משהו שבכלל לא קשור אליהם כל הממשלה עומדת דום. רק בגלל שיש להם יותר כסף והם מצטלמים יותר יפה בטלוויזיה אז צריך להיות להם יותר כח? זה אמור להיות בדיוק ההיפך.

10. Morientes Member

אני לגמרי מסכים איתך שההייטקיסט הוא לא בהכרח פריבילג אבל כמו בכל תחומי החיים, אנשים שקיבלו פריבילגיות מסוימות יגיעו למקומות האלו הרבה יותר בקלות.
    אני זוכר כשלמדתי בבן גוריון ראיתי שרוב הסטודנטים שלמדו איתי הם בכלל לא מהדרום, זאת הזיה בעיניי. בתואר שלי שהתקיים בבאר שבע היה נפוץ יותר לראות סטודנט שבמקור מת״א מאשר סטודנט שבמקור מב״ש, כבר פה נוצר הפער עוד לפני הקבלה למקום עבודה וכו׳.
    עכשיו זה לא אומר שכל אחד מההייטק הוא איזה פריבילג מטורף ממש לא, אבל יש פשוט יתרון לאלו שכן עם הפריבילגיה, וחשוב להכיר בזה.
    בפועל כל אחד הוא פריבילג כששמים אותו בקונטקסט מסוים.

11. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DRORIKO

התפקיד של המדינה הוא לעבוד בשביל כולם. כמוך גם אני מאמין במדינת רווחה, אבל שכחת בתזה הזאת שלך שבלי הכסף של ה"חזקים" אי אפשר לעזור לחלשים. אפשר לבקר את היחס לנכים או ניצולי שואה או מי שבא לך (וזו ביקורת ראויה) אבל זה לא טיעון חזק לשים פס על הייטקיסטים.

ולא הבנתי איך אתה מגדיר פריבילג אם אתה מודה שאותם "פריבילגים" עבדו ועובדים קשה.

12. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ה"רפורמה", אם תעבור, תשרת את הפוליטיקאים, תשרת את החרדים, תשרת את המתנחלים. את רוב בוחרי הליכוד - היא לא תשרת. כך שלא משנה מה יקרה, איתה, זו הסיטואציה. שיפור מעמד הבוחרים מעניין להם את קצת הזרת. את השימור שלהם כבוחרים שלהם הם יעשו באמצעות ברבורים, סיסמאות, חימום הקטע של פריפריה מול מרכז ומזרחים מול אשכנזים ושאר ירקות פופוליסטיים.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא כל כך מבין את ההשוואה. המדינה צריכה לעבוד בשביל החלשים וצריכה גם לשאוף לחזק ולשמר את החזקים. שני הדברים חשובים באותה מידה. אם ההייטק ייחלש, כל המדינה תשלם על זה מחיר - לרבות החלשים, כי למדינה יהיו פחות תקציבים עבורם.

14. avicii Member

דווקא בהייטק אפשר להצליח גם בלי תנאים מוקדמים מעולים.

15. DRORIKO Member

אתם מכוונים לכיוון הלא נכון. ברור שהכסף של החזקים הוא חשוב. אם היו מוסיפים עוד 20 אחוז מס לבעלי הכנסה גבוהה וההייטקיסטים היו יוצאים להפגין הייתי מבין אותם, אבל כל ההפגנות האלה נגד הרפורמה המשפטית נראה כמו פוזה של בורגנים פריביליגים. מחר ההייטקיסטים יצאו להפגין על הילדים בעזה אז אנחנו גם נצטרך לעמוד דום?

נערך לאחרונה ב: ‏14/2/23

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 3, אורחים: 102)

1. DRORIKO