אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמעו זה שעכשיו גם הכלכלן של קהלת (אגב התערבויות זרות וכו' וכו', כמובן שעל זה אין דיבור בימין בזמן שהוא מאשים מפגינים בלקיחת כסף איראני) יוצא נגד הרפורמה זה גדול. פיפי. אותו אחד שאיבגי ישב באולפן לפני שבוע ושאל למה בתקשורת לא מביאים אותו כן?

גם את הליברטריאנים הארדקור שהיו כביכול המוח מאחורי הרפורמה הזאת לא באמת יש להם, גם הם מתנערים.
    אשכרה אין איש מקצוע שיבוא ויגיד הרפורמה הזאת כמו שהיא היא טובה. נשארנו עם המומחים בטוויטר ואייסוקר.

LFC-Gerrard1 ו-Scouser אוהבים את זה.
  2. טל. Member

נו ברור... זה טבעי. -יש טרמפיסטים. יש מאווים שהוחבאו/היו נסתרים (וכעת מרגישים ביטחון להוציא אותם לאור, לקדמת הבמה).
    יש דינמיקה טבעית של אנשים שמסתכלים ימינה שמאלה ורואים שאין אף אחד שעוצר אותם. -נהפוך הוא. רק מעודדים אותם להקצין.
    כבר בשבוע שעבר דיברתי על הטרנספורמציה של דגלי ישראל בהפגנות, כמטאפורה, כאינדיקציה.

הגל הזה כבר עכשיו שונה מאיך שהוא התחיל.

ויהיה עוד יותר שונה בעתיד.

נערך לאחרונה ב: ‏8/3/23
  3. DRORIKO Member

יש לך דעות משל עצמך או שאתה מחכה לשמוע מה אנשי המקצוע יגידו? תגיד כשאתה רואה משחק כדורגל אתה מחכה לשמוע מה הפרשן יגיד ואז לכתוב את זה באייסוקר?

italiano אוהב/ת את זה.
  4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אמרתי מהיום הראשון שהרפורמה מזעזעת, הדעה שלי עליה ידועה, חפרתי עליה פה לפרטים אז אני לא יודע מה אתה רוצה.

וכן יש משקל גדול למה שאומרים אנשים שזה אשכרה המקצוע שלהם. הדעה שלך לא שווה לדעה שלהם ואפילו לא קרוב, גם אם קשה לך לקבל את זה. בגלל זה גם הם אלה שיושבים ומנסים להגיע לפשרה ולא אתה. פלורליזם מאפשר לקשקשני טוויטר להביע את דעתם, זה לא אומר שמישהו צריך להתייחס אליהן ברצינות.
    זה ספציפית מקרה שמצחיק אותי כי הרי הטענה הרווחת היא פשוט שכל הכלכלנים, כל המשפטנים הם שמאלנים וכו' וכו' והכל מפוזיציה (כמובן שגם השקל שמאלני, חברות הדירוג שמאלניות, וכו'). אז הנה הגוף הימני השמרן שכביכול המומחים שלו הם אלה שבכלל עומדים מאחורי הרפורמה.

ובוא, שוב חשיבה עצמאית? מי שגר בבית מזכוכית...

5. DRORIKO Member

היא גם אשת מקצוע נכון? הרי מינו אותה לשופטת, היא צריכה להיות מומחית בתחום. לא כמוני, סתם צעקן באייסוקר

בפעם הרביעית: המחוזי החמיר גזר דין של מתפרע מ"שומר החומות" ונזף בשופטת - מקור ראשון

והוא גם איש מקצוע נכון?

ביצעו לינץ' ביהודי והשופט הקל בעונש - בזכות "סולחה" - מקור ראשון

איך אמרת? בגלל זה הם אלה שיושבים שם ולא אני? תפסיק להיות עבד כנוע של כל מישהו עם טייטל. גם לך כאזרח מותר שיהיה לך דעות משלך. תחקור, תעמיק, אל תשב רגל על רגל ותחכה שקרן מרציאנו תצטט לך כלכלנים שאמרו משהו.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

מתווה פרידמן-אלבשן מעקר לחלוטין את הרפורמה. אם יאיר לפיד היה כותב אותו לא הייתי מופתע. ועדיין הוא לא מספיק טוב בשביל מארגני ההפגנות. זה רק מוכיח את מה שאמרתי פה מהיום הראשון. הרפורמה לא מעניינת אותם, הם פשוט רוצים לשרוף את המדינה כדי להעיף את ביבי.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

@Walkon הנה "בעלי המקצוע" שלך. הם אשכרה לא שמים לב להבדל בין הרפורמה של לוין למסמך של פרידמן ואלבשן. כל ילד בין 4 יכול לשים לב להבדלים(למשל שיוויון בין חברי קואליציה לאופוזיציה בועדה למינוי שופטים) אבל הם משפטנים הרי אז בוא נעמוד דום ונצדיע.

8. VAR Member

@Walkon
    למה הדעה של כלכלנים על רפורמה בתחום המשפט אמורה לעניין?

אין שום קשר ישיר בין הדברים. הכלכלה מגיבה באופן שלילי לחוסר ודאות. כשהתקשורת מייצרת כזה הד היא מייצרת חוסר ודאות וכתוצאה מכך פוגעת בכלכלה. במקרה הזה באופן מכוון, כי לעזאזל הכלכלה אם אנחנו לא במושב הנהג. לא צריך להיות כלכלן בשביל להבין את ההשפעות של הדברים האלה.

אלה אגב השפעות קצרות טווח. אם הרפורמה עוברת ובמשך 10, 20, 50 שנה לא תהיה פה דיקטטורה חשוכה כפי שהתקשורת מפחידה אותנו שיהיה, מה לדעתך יקרה?

אם אתה רוצה להוכיח נקודה נגד הרפורמה המשפטית תביא משפטנים, לא כלכלנים.

Roma אוהב/ת את זה.
  9. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחחח לי הוא אומר תחקור תעמיק. לא יכול יותר. באמת שואף לטיעונים עניניים כמו "יהיה בסדר ומי שלא מסכים הוא שמאלני". עזוב.

@VAR

יש קשר ישיר בין שיטת המשטר לכלכלה והוא גם מדבר על זה. אתה יכול לקרוא את הטקטט המלא שלו, מדובר בסה"כ ב2 וחצי עמודים.
    אני לא מעלה שום טענה, אני מפריך טענה. הטענה היא של תומכי הרפורמה, שכן יש כלכלנים בכירים שתומכים, למשל בקהלת שמזוהה כ"כ עם הימין. ובכן, הנה.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  10. קשר שמאלי Member

הזומבים נגד כל מתווה. הם רוצים להמשיך להרוס את המדינה כי ביבי והחרדים בשלטון. חלאות אדם

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  11. טל. Member

על כל עניין אפשר להביא מומחים ובעלי ניסיון שיטענו בעד או נגד. מכל דיציפלינה. ואני בטוח שאותם מומחים גם יטענו לקשר הדוק. וזה בכלל לא משנה אם יש כזה.
    האמת המרה היא שחוכמה בעולמנו קיימת רק בדיעבד.
    מומחה, ככל שיהיה, יכול רק לשער מה יהיה הלאה.

אבל בשביל לראות שהמצב הקיים כעת הוא מצב כושל. -שלא מצליח להתמודד עם קשת האיומים והאתגרים (ולא משנה אם זו ממשלה שבה הימין, או השמאל, הערבים, או החרדים - יושבים בקואליציה). בשביל זה לא צריך מומחים.

המצב כעת כושל. לכן גם נפלה/הוחלפה הממשלה קודמת. איפה שהציבור יכל לשנות, הוא שינה.
    הנבחרים החדשים כעת מנסים שינויי.
    לא יעבוד? -הכל הפיך..!
    יכולה מחר לבוא ממשלה חדשה למחוק סעיף סעיף ברפורמה הזו.

זו בדיוק הסיבה שיש את מוסד "המומחה". ויש את מוסד "המנהיג הנבחר" -שלא עוסק בלשער. הוא עוסק בלנסות. בפועל. ובלשלם מחיר על כשלונותיו. בפעם הבאה שיעמוד לבחירה.

12. Roma מנהלים

נזכיר שרוב המומחים בזמנו הסכימו שתוכנית ההתנתקות והסכם אוסלו מצוינים לטובת מדינת וביטחון אזרחי ישראל. אני בטוח שהיום הדעה הזאת פחות פופולרית.
    אפשר ורצוי להקשיב לדעות המומחים אבל עדיין לקחת בערבון מוגבל שזאת השערה כמו שציינת.

בקשר לכלכלנים שהפכו למשפטנים זאת בדיחה לא מצחיקה. בדיוק כמו שלפני שבוע ניסו למכור לנו שהרפורמה תזיק לבריאות הציבור בזכות כמו רופאי כת רק לא ביבי.
    תתקדמו.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  13. טל. Member

לא צריך להקשיב לאף אחד שמדבר על העתיד לדעתי.
    אלו דברים שאין טעם להקשיב עליהם בכלל. א-פריורית.

צריך לראות בפועל מה ההנהגה הנבחרת השיגו.
    ואח"כ לא יהיה אכפת לי לשמוע מומחים שמנתחים מה שכבר נעשה (האם היתה הצלחה או לא). ואז ורק אז - לקחת את דבריהם בערבון מוגבל.

14. קשר שמאלי Member

כן פרידמן ואלבשן הם גם דיקטטורים והם שליחים של ביבי רוטמן ולוין
    האפס הכי גדול בתולדות הפוליטיקה הישראלית

zivmay אוהב/ת את זה.
  15. DRORIKO Member

כן אני אומר. אפשר להקשיב למומחים אבל לסגוד להם מבטל את עצמך לגמרי כאדם. תקרא מה העליתי הודעה מעליך. מרצים למשפט באוניברסיטה, אלה שאתה קורא להם "בעלי מקצוע" טוענים שמתווה פרידמן הוא אחד לאחד כמו רפורמת לוין. זה שטות מוחלטת. כל מפגר יכול לשים לב להבדלים, והם לא קטנים. עכשיו או שהמרצים האלה חסרי מושג לחלוטין או שהם מונעים מאג'נדה שמאלנית. או במילים אחרות, תפתח מחשבה עצמאית חבר.