אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בואו בבקשה נראה מי יושב בבג"צ, כמו שביקשת, עובדות:

יחיאל כשר - נבחר ב-2022 - לא ידוע על דעותיו החוקיות - על ידי הממשלה הקודמת
    חאלד כבוב - נבחר ב-2022 - השופט המוסלמי הראשון בבית המשפט העליון - על ידי הממשלה הקודמת
    רות רונן - נבחרה ב-2022 - נולדה וגדלה בירושלים - נבחרה על ידי הממשלה הקודמת
    גילה כנפי שטייניץ - נבחרה ב-2022 - ממוצא מזרחי - ילידת עכו - נשואה לשר יובל שטייניץ - נבחרה על ידי הממשלה הקודמת
    אלכס שטיין - נבחר ב-2018 - על ידי איילת שקד - נולד בכלל במולודבה וגדל בחיפה - נבחר על ידי ממשלת נתניהו
    עופר גרוסקופף - נבחר ב-2018 - לפי שיטת הסניוריטי
    יעל וילנר - נבחרה ב-2017 - נכדה של רב, למדה באולפנה, היתה מתנחלת ועשתה שנת שירות בק"ש - נבחרה על ידי ממשלת נתניהו
    יוסף אלרון - נבחר ב-2017 - בן לעולים מעיראק, גדל בבמעברת מחנה דוד - נבחר על ידי ממשלת נתניהו
    דוד מינץ - נבחר ב-2017 - נולד באנגליה - גדל ולמד במדרשת נועם, למד בישיבת הר ציון - נבחר על ידי ממשלת נתניהו
    ענת ברון - נבחרה ב-2015 - תל אביבית מלידה - שייכת למשפחת השכחול אחרי ששכלה את בנה בפיגוע במייקס פלייס, שופטת ידועה בליברליות שלה ובאימוץ זכויות האדם באופן חד משמעי - נבחרה על ידי ממשלת נתניהו
    דפנה ברק ארז - נבחרה ב2012 - נולדה בארה"ב, גדלה ביהוד - ידועה כשופטת בעלת גישה ליברלית מובהקת - מונתה על ידי ממשלת נתניהו
    נעם סולברג - נבחר ב-2012 - נולד להורים ניצולי שואה מחיפה, מתגורר באלון שבות שבגוש עציון - מונה על ידי ממשלת נתניהו
    יצחק עמית - נבחר ב-2009 - נולד להורים ניצולי שואה, בת"א, למד בבית ספר יסודי ממלכתי דתי וגם בבית ספר הדתי צייטלין בתל אביב - מונה על ידי ממשלת נתניהו
    עוזי פוגלמן - נבחר ב-2007 - נולד בתל אביב - שופט שנחשב לאקטיביסט וליברלי - מונה על ידי ממשלת אולמרט
    אסתר חיות - נבחרה ב-2004 - נולדה בהרצליה - נבחרה על ידי ממשלת שרון.

מה אני אגיד לכם - איזו רשימת שופטים אשכנזית, רק ממוצא אחד, מעיר אחת בגוש דן. אז זהו שלא - זו לא רשימה מושלמת, ובוודאי שאפשר לגוון אותה עם עוד שופטים מזרחים, ערבים, דתיים, ואפילו שופט ממוצא אתיופי, אבל אל תתבלבלו - לא מדובר פה ברשימה ממעמד אחד בלבד:
    אני רואה פה מתוך 15 שופטים - חלק מהותי שמונה על ידי ממשלות נתניהו
    שופט מוסלמי, שופטת שגדלה בירושלים, שופטת מזרחית שנשואה לח"כ מהליכוד, שופט מברית המועצות, שופטת שלמדה באולפנה, שופט בן לעולים מעיראק, שופט שלמד במדרשה וישיבה, שופט שמתגורר בגוש עציון, שופט שקיבל חינוך דתי. 8 מתוך 15 שופטים - הם שופטים שהם הרבה יותר קרובים לדעות של חברי הקואליציה מאשר חברי האופוזיציה.

אני רואה פה הרבה יותר גיוון מהשטויות שמאכילים אנשים 24/7 - ושוב אומר זו לא רשימה מושלמת אבל הרבה יותר טובה ממה שהיה פה לפני 30 שנה, בוודאות.

ולא אמרתי מילה על הדרך שהם נבחרים - אני לא מבין בה, אני רק יודע דבר אחד: אי אפשר שרק פוליטיקאים לבדם יבחרו שופטים, בדיוק כמו שאי אפשר שרק שופטים ימנו את עצמם - צריך למצוא את הדרך באמצע - ואל תגידו לי - "אבל ארה"ב" - ארה"ב היא לא דמוקרטיה - היא רפובליקה, עם חוקה, עם בתי נבחרים, עם הרבה מנגנונים של איזונים ובלמים ולכל מדינה בארה"ב יש מערכות פנימיות משלה ועוד הרבה אלמנטים שלא קיימים פה - ולא, לא כל דבר בארה"ב הוא טוב.

2. DRORIKO Member

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עונשי המינימום - חייבים להיות מוכלים על כל סוגי העבירות במדינה.
    אנשים רוצחים/אונסים/מבצעים עבירות מין/גונבים וכו' - ומקבלים עונשי בדיחה.
    הנה יש ממשלת ימין ימין ימין אולטרה ימין על מלא.
    איך זה הגיוני - שלא מחוקק שום חוק בנושא? מה זה רלוונטי להפיכה משפטית או לשינוי מערכת המשפט? עונשי מינימום. לא רלוונטי ולא חוק שבגץ יכול לפסול - בשום טענה, גם לא סבירות.

4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

5. DRORIKO Member

6. DRORIKO Member

אתה יכול לעשות עונש מינימום של 900 שנה. ברגע שחותמים על עסקת טיעון ומחליטים לשנמך את העבירה זה כבר לא שווה כלום.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עסקת טיעון היא לא הרשעה.
    עונש מינימום אפקטיבי כאשר מקורו בהרשעה.
    עסקת טיעון נחתמת כאשר הצד התובע חושב שאין לו מספיק בשביל להשיג הרשעה

8. alexshw Member

לא הרשעה זה זיכוי. עסקת טיעון עדיין הרשעה כי בדרך כלל הנאשם מודה בעבירה פחותה, מהאשמה המקורית.

Sent from my SM-S906E using Tapatalk

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בהכרח, יש הרשעות שהן כמו זיכוי. לתת למישהו לדוגמא עבודות שירות בהרשעה, ובלי שום דבר נוסף - איזה מן הרשעה הזאת? איזה הרתעה יש לה?

אם יש בעיה במערכת המשפט, זה הרבה יותר בענישה, מאשר בעילת סבירות כזו או אחרת, או בהתערבות של בגצ

10. DRORIKO Member

פרט מעניין לגבי קוסאי עבאס שהורשע השבוע בניסיון לרצח מור גנשווילי. עבאס הוא לא בדיוק הערבי העני וחסר האופק. הוא בן של חבר כנסת. משתתף אחר באותו לינץ׳ החזיק במספרה מצליחה, שלטענתו אפילו יהודים הסתפרו בה. זה כל הסיפור בעצם. מי שחושב שאם נשפוך כספים על ערביי ישראל זה יחזק את הדו קיום מנותק מהמציאות. הסיפור פה הוא לא כסף, הוא אנטישמיות איסלמית. אז הגיע הזמן שנפסיק את מלחמות הפנים המטופשות בינינו ונתכונן למלחמה באוייב האמיתי.

נערך לאחרונה ב: ‏14/7/23
  11. Roma מנהלים

גם אני מעריך בוחרי גנץ שאומרים שהם בוחרי ימין. פשוט הם לא.

לימור לבנת כבר עזבה את הליכוד? */aaarofl

italiano אוהב/ת את זה.
  12. Roma מנהלים

אני הראשון שמתנגד לחסימות קיבוצים אבל לראות את ההקצפות שלהם אחרי שהם הרסו את החיים לתושבי הערים הליכודיות מסביב זה פרייסלס.

מסתבר שעין תחת עין ושן תחת שן עדיין עובד יפה. רק רצוי שיתמקדו באנשים הבולטים במחאה ולא באזרחים פשוטים, זה בדיוק מה שגרם למחאה לדעוך ולהפוך לשנואה וחבל לעצור את התהליך המבורך הזה.

italiano אוהב/ת את זה.
  13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לא נראה לי שיפריע לאהוד ברק אם יהיו וובוזלות מתחת לבניין שלו.

14. DRORIKO Member

ערבים כמו ערבים במקום לבוא בטענות לעצמם מאשימים את היהוד

15. Roma מנהלים

לא בהכרח אהוד ברק. משה רדמן, הדס ישי ושקמה ברסלר או איך שלא קוראים להם.

הם הפרצוף של המחאה.

בדגש על הרובוטית, הגיע הזמן להראות לה שאי אפשר לרשום "הקפצה" כמו בשירות צבאי ולשלוח את החיילים שלה להרוס לציבור את הרחב את שגרת החיים. הגיע הזמן שהיא לא תצא מהקיבוץ.

הבנתי שהיא עובדת במכון ויצמן ברחובות, מזל ששם היא רגועה כי אצלנו טפו טפו טפו שקט.