אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. DRORIKO Member

אתה מודע לזה שיש מצעדי גאווה בבאר שבע נכון? עיר עם אחוז מסורתיים מהגבוהים בארץ. אגב אני בעד כמובן.

2. Roma מנהלים

רק שאתה מפספס את הנקודה, האירוע אתמול רק מרחיק אנשים מהמחאה ואולי מחזיר כמה ל"יהדות".
    גול עצמי מפואר.

לגבי מצעד הגאווה בבני ברק? יחי ההבדל הקטן שבבני ברק אחוז האנשים מהקהילה שמחוץ לארון אפסי עד לא קיים (כנראה כבר מזמן עברו לשכנה מתל אביב) ומנגד אחוז המסורתיים, דתיים וחרדים בתל אביב לא יורד מ-40%.
    וכן אפשר לקיים מצעד גאווה בכל עיר, השאלה האם התושבים רוצים בזה, אני בספק. בכל מקרה לא רואה סיבה שאנשים יפריעו או יפגעו במצעד ואם כן יש חוק לא? שהמשטרה תאכוף את החוק ותשמור על הסדר.

מה קשה להודות שאתמול היה אירוע אוטואנטישמי של קיצוניים שלא מייצגים אף אחד? בדיוק כמו הרצח של שירה בנקי ז"ל או יגאל עמיר שלא אמור לייצג אף מחנה.

3. Roma מנהלים

ואם כבר מדברים על לעשות דווקא זה בדיוק האירוע המתוכנן למטה.
    מיותר מאוד ושוב בן גביר מוכיח שאולי כל התפקיד כשר גדול עליו למרות שאני חושב שהוא כן עושה דברים טובים אבל עדיין חושב שהוא צעקן מהאופוזיציה.

https://pbs.twimg.com/media/F68H1r4WoAAtPGs?format=Xxx&name=medium

italiano אוהב/ת את זה.
  4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רק שאלה רגע - למה לדתיים מותר להתפלל בכיפור במרחב ציבורי בלב תל אביב בלי שזה אמור להפריע לאף אחד, אבל לחילונים בעיר שלי, שהיא ברובה "מסורתית" (בוא נגיד צמים בכיפור) אבל עם אוכלוסיה חילונית לא קטנה, אסור ביום כיפור לעשות שום דבר במרחב הציבורי?

כי הרי אסור. כל מי שגדל בערים כאלה יודע את זה. מותר טכנית, על פי חוק, אבל זו פשוט עובדה מוגמרת וידועה לכל חילוני שאני מכיר מפה שאם אתה נתפס עם טלפון או בקבוק מים או כל דבר כזה ברחוב אתה תקבל מטיפוסים מסוימים משהו שנע בין קללות לאבנים. בכלל לא מדבר על נסיעה בכיפור ששוב מותרת לפי חוק אבל אף אחד לא מעלה על דעתו.

התמונות מתל אביב מצערות ואני לא רוצה לראות אותן, פשוט לא מבין את ההתחסדות הזאת כאילו להיכנס לאורח חיים של אנשים ולכפות דברים על המרחב הציבורי ע"י הפחדה וטרור זה משהו חדש במדינה הזאת. אולי כל שונאי התל אביבים השמאלנים פה הם בעצמם תל אביבים מנותקים שלא מכירים את הפריפריה.
    אז קיבלתם קצת מהצד השני. אוי אוי אוי. החיכוכים האלה ימשיכו עד שהמדינה הזאת תסדיר סופית יחסי דת ומדינה.

5. DRORIKO Member

אז אני אומר לך פה שאם מישהו יקלל אותך בגלל שאתה שותה מים הוא בן זונה לא פחות מאלה שניסו לפוצץ אתמול את התפילה

6. Lebron Member

הודעה לפני כתבתי שזה גול עצמי למחנה הליברלי.

אני מעריך שרוב האנשים שסולדים מדת, לא היו עושים את מה שאלו עשו אתמול. אבל אני לא בטוח שהם לא תומכים במתפרעים.

7. DRORIKO Member

לא יקרה לצערי. בשביל שזה יקרה צריך ממשלה חילונית גרידא בלי דתיים ובלי חרדים. אפילו בממשלת השינוי, שזאת הממשלה הכי ליברלית מבין כל האפשרויות, הסתובבו לך כל מיני נפתלי בנט וזאב אלקין שדאגו שהממשלה "לא תגזים מדי עם החילון". לזה תוסיף את גנץ וסער שמחזיקים בקשרים לא פחות טובים עם החרדים מאשר נתניהו. עובדה שהפגיעה בחרדים באותה ממשלה היתה מינורית. רק המס על החד פעמי וזהו.

8. Roma מנהלים

שכחת אחד מנסור עבאס. בטעות תעז לפגוע להם בדת, זה לא ייגמר כמו אתמול, אלא יהיו אנשים שחוטים ברחובות.

9. DRORIKO Member

אגב בזכות מנסור עבאס לא נגעו בקצבאות הילדים, שאלה הקצבאות שהכי חשובות לחרדים. לא כי אכפת לו מהחרדים אלא כי אלה גם הקצבאות שהכי חשובות לערבים.

10. Roma מנהלים

אין בישראל אופציה לממשלה כל חילונית - כי אין רוב כזה.

11. avicii Member

בטח שיש רוב, פשוט ממשלה של ליכוד, המחנה הממלכתי, יש עתיד לא תקרה בגלל ראשי המפלגות, אז זה לא בגלל שאין רוב.

12. Roma מנהלים

אתה רק מוכיח שאין לך מושג ממה מורכבים המצביעים של הליכוד.

הליכוד פשוט יכניסו אתם את ש"ס לממשלה כזאת או פשוט יהיה להם את הוטו בנושאי דת ומדינה והם לא יפגעו בסטאטוס קוו.

13. avicii Member

זה כבר משהו אחר. זה כמו שתגיד שיש עתיד לא יכנסו בלי רע"ם למשל. זה לא משנה, כי מתמטית יכול להיות רוב חילוני. זה שיש משחק פוליטי והסכמים בין מפלגות זה לא רלוונטי.

14. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז מדינת הלכה. זה גם הסדרה של יחסי דת ומדינה. לא ההסדרה שאני רוצה, אבל הסדרה.
    אני רוצה הפרדת דת ממדינה אבל כמובן שאין לזה היתכנות. אבל הסדרה כלשהיא חייבת להיות. צריך להגיע להסכמות מה בדיוק תפקיד הדת במדינה הזאת, מה מותר ומה אסור במרחב הציבורי, מה מותר ומה אסור בשבתות וחגים, וכו' וכו'. ושהדברים האלה יעוגנו בחוק.

מדינת ישראל היום, סלח לי על השפה אבל במקום לזיין היא חצי בפנים חצי בחוץ. לכן כל הנושא של דת במרחב הציבורי זה מערב פרוע - הכל באוויר ונתון לפרשנות, וכל הקיום של ציבורים שונים לגמרי פה ביחד בנוי על הסכמות לא כתובות, על סטטוס קוו שביר מאוד. זה דורש אמון וכבוד הדדיים שלצערי כבר לא קיימים.

15. Roma מנהלים

אבל הליכוד ברובם לא חילונים אלא מסורתיים. מה קשה להבין? יש הבדל בין חילונים שירצו שנות את הסטאטוס קוו בנושאי דת ומדינה ובין מסורתיים או חילונים של הליכוד שלא ירצו.