אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. alexshw Member

צה"ל הוא חלק אינטגרלי מהמדינה. המדינה מתקלקלת אז גם הצבא.

Sent from my SM-S906E using Tapatalk

2. Lebron Member

לא מבין מה אתה רוצה.
    אחרי שחזרת כמו תוכי על אשמת המחאה, עכשיו אתה מסמן את התרבות המערבית והשיטה הקפיטליסטית (wtf?)
    סבבה מדינה מערבית אאוט, מה אתה באמת מציע? מה המודל שלך למדינת ישראל? רוסיה? אנחנו כולנו רואים איזה צבא מפואר יש לרוסיה האנטי מערבית באוקראינה.
    רק לפני חודשים ספורים צבא שכירי חרב מצ'וקמק הגיע באין מפריע קילמוטרים ספורים ממוסקבה.
    אבל השאלה החשובה יותר - למה נראה לך שאנשים יצרניים ירצו להישאר לגור פה אם המדינה לא תהיה קפיטליסטית ומערבית?

נערך לאחרונה ב: ‏7/10/23
    Jese, LFC-Gerrard1, WhitRM ו-5 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  3. טל. Member

המחאה, והמרי, והסרבנות, והוצאת דיבתה של ישראל בעולם כולו: אשמים בהחלשת ישראל והטלת ספק בעצם קיומה ועתידה.
    -שזו עובדה.

וכרונולוגית, אחרי שההחלשה הזו קרתה - האוייב קיבל אומץ לבצע התקפה שלא נראתה מי יודע כמה שנים.

אם אתה רוצה לטמון את ראשך בחול בנוגע לקשר הסיבתי הזה, זה כבר עניינך האישי.
    דע לך אבל, שאם זמן קצר לאחר שהלחימה תפסיק - המחאה המחלישה הזו תחזור: גם האירועים של היום יחזרו.
    -----------------------------------------------------------------------------

לשאלתך, בנוגע לקפיטליזם והקשר למחאה. ובמובן רחב יותר הקשר לאובדן הסולידריות ואובדן הבושה לצאת בפומבי ולהכריז על סרבנות על מרי ועל אנרכיה:
    המחאה הזו הרי לא נולדה יש מאין.
    קדמו לה תהליכים מסויימים. היא נולדה על בסיס/על מצע מסויים. ואחד המאפיינים הבולטים של הבסיס הזה הוא היפוך אידאולוגי שעבר על החברה במימדים לאו דווקא פוליטיים במובן הצר של המובן... אלא במובנים אחרים, תפיסתיים. של איך אנחנו רואים את עצמנו. -כפרטים. עוד לפני השאלה איך אנחנו רואים את עצמנו כחברה.

אפרופו קשר סיבתי וכרונולוגי: אני מזהה קשר הדוק בין התקופה שבה החלפנו את עולם הערכים שלנו, לזה הנוכחי, -לבין התקופה שבה איבדנו את היכולת שלנו לנצח מלחמות, ולצלוח אתגרים, ולפתור בעיות. ובכלל להבין למה ובשביל מה אנחנו כאן. ומה מצופה מאיתנו.

אם אתה מתנה על הקשר הזה אתה מוזמן לכתוב פה ואני אקרא.

4. alexshw Member

האשמה רק על הדרג המדיני באי ניצחון זה או אחר. האשמה על אותו דרג מדיני שמנסה להפוך את המדינה למדינה דתית פנאטית ודיקטטורית. על מדינה כזו לא ילחמו.

Sent from my SM-S906E using Tapatalk

5. WhitRM Member

אתם מודעים לעובדה שהסיבה שלא היו גדודים בדרום זה בגלל סמוטריץ וחבריו שדרשו שיבואו לשמור עלהיים בשטחים?

ימין מלא על מלאhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20231007/7303cc719cd585b0cda8a817a3d27446.Xxx

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

6. VAR Member

דבר בתאריכים. מהי ה"תקופה"?

אם אתה מחפש קשר נסיבתי וכרונולוגי לאיבוד היכולת, הייתי מציע ללכת יותר בכיוון הסכמי אוסלו מאשר בכיוונים של "תקופה" שאתה לא מציין מהי ו"ערכים" שאתה לא מציין מהם (קפיטליזם זה ערך?)

7. Lebron Member

לא נתת שום תשובה.
    מה המודל שאתה מציע למדינת ישראל?

בסדר הבנו מה דעתך על המחאה (זה שאתה מתייג את דעתך כעובדה, לא הופך אותה לעובדה), גם אם אני מסכים שהחלק הקיצוני במחאה הלך רחוק מדי, לא הבאת שום הוכחה לאשמתה באירועי היום. סתם תחושה אישית שלך שבאת איתה מהבית. אבל על האובססיה שלך למחאה אני לא מתכוון להתווכח.

דיברת על אשמת הקפיטליזם והמערביות, תן אלטרנטיבה במקום להאשים תפיסות כלכליות ותרבותיות.
    מה אתה רוצה לעשות? להגביל את חופש הביטוי, החופש הכלכלי והתרבותי? על איזה עולם ערכים אתה מדבר? אתה רוצה לכפות על אזרחי ישראל את הערכים שלך? אני באמת לא מבין מה אתה רוצה.

לי יש תשובה פשוטה למה עדיף שישראל תהיה מערבית וקפיטליסטית (ה.ש - בלי לוותר על הזהות היהודית),
    א. אני מסתכל על מדינות לא מערביות, כולל של שכנינו, ויודע ששם אני לא רוצה לחיות. מדינות כושלות כלכלית הן מדינות שגם כושלות צבאית.
    ב. חירות אישית זה אולי הערך הכי חשוב לי, אם יקחו לי אותה אני פשוט לא אשאר פה, וכמוני אנשים רבים, היצרנים ביותר שבהם.
    ג. תראה את האוקראינים איך הם נלחמים למען מדינה חופשית ומערבית. תראה את הרוסים.
    ד. אי אפשר לשנות די אנ איי של אנשים. רבים לא יילחמו עבור מדינה אם תפגע בזכויות הפרט שלהם.

אז אני שוב שואל, איזה מודל אתה מציע? ובבקשה אל תחזור שוב למחאה, הבנתי טוב מאוד את עמדתך לגביה ולגבי החלק שלה באירועי היום כבר בפעמים הקודמות. אתה לא צריך להמשיך לחזור על זה.

alexshw אוהב/ת את זה.
  8. טל. Member

אינני היסטוריון. אם אתה מבקש ממני לשים את האצבע אז התקופה החלה בשנות ה 90. ונמשכה לפחות 20-15 שנה.
    כשמדברים על תהליכים היסטוריים כאלו אין חלוקה דיכוטומית.

מאז, בסיומה של התקופה הזו, כחברה, כל דיון אצלנו מסתיים בשאלה מה העולם יגיד ומה יקרה למשק ומה יקרה לכסף.

למה לעולם איננו מנחיתים התקפות פתע ללא כל התגרות? ורק בצד המקבל?

@Lebron

לפני שעוסקים ברמדיה שהרי יש קשת של אלף רמדיות אפשריות, וקל ודמגוגי מאוד לגרור את הדיון לשם,
    צריך קודם כל להודות במצב הכושל הקיים.

היתה לנו פעם מדינה והיא הצמיחה הנהגה מסויימת, וצבא מסויים. שעשה מה שעשה ועמד במה שעמד.

גן העדן שאתה חולם עליו, גם אני חולם עליו.
    השאלה הפשוטה היא: האם הגן עדן הזה שאתה חולם עליו (וש -אל המתכונת הזו גם עברנו בעשרות השנים האחרונות) יכול להתקיים כאן במרחב הזה? של המזרח התיכון במאה ה-21?

כל פעם שיש אתגר רציני: אנחנו מקבלים תשובה.
    גם היום קיבלנו.

9. zivmay Member

אשכרה תופסים מחבלים בחיים. הם לא מבינים שעדיף לצמצם את כמות האסירים שיוחזרו.

10. Lebron Member

@טל.

קיצר אין לך תשובה. החלטת שהמערביות והקפיטליזם אשמים ולא הבאת שום הוכחות לזה. סתם תחושה/מסקנה אישית שמבוססת על תפיסת העולם שלך האנטי קפיטליסטית/מערבית ותו לא.

אם תבטל את התרבות המערבית והקפיטליזם חוסנה של ישראל בודאות ייחלש, לרבות בריחת מוחות. אתה יוצא מנקודת הנחה שאתה יכול להנדס אנשים בהתאם לתפיסת העולם שלך.

11. טל. Member

אין לי תשובות אבל לפחות יש לי שאלות.

12. Lebron Member

אתה לא שואל שאלות, אתה מסיק מסקנות ללא שום תימוכין. לא הצלחת לתת טיעון אחד רציני למה המערב והקפיטליזם פוגעים בחוסנה של ישראל, ובכלל לא התייחסת להשלכות לביטולם.

כתבת המון שטויות בחודשים האחרונים, אבל עם האשמת התרבות המערבית והקפיטליזם שברת שיא חדש.

Jese ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  13. טל. Member

חחח למה מה יעזרו לי תימוכין?
    אני רוצה מדינת ישראל ועם ישראל של טרום 1992.
    במובן המשפטי במובן החברתי במובן האידאולוגי במובן הצבאי במובן של ראשי ממשלה שגרים בצריף או בדירת 2 חדרים ואוכלים קוטג'.

הנה במובן המשפטי למשל נקבתי לך בתאריך דיכוטומי, בדד ליין, ששינה את המציאות. שמה שהיה לפניו תם ואחריו בא עולם אחר (העולם הנוכחי).
    -התימוכין האלו עזרו לי בויכוחים בינינו?

העולם הישראלי "עבר" לצד שאתה אוהב. זו עובדה.
    וכעת/לאחרונה/מאז הוא נכשל במשימות. ובאתגרים. זו עובדה.

-------------------------------------------------
    בתיאוריה, גם אני הייתי מעדיף לחיות במדינה מערבית וחופשית וקפיטליסטית. הקלות שבה אתה מבצע דמוניזציה לא מאפשרת לך לרדת לעומקו של טיעון.

14. Lebron Member

מצטיר, אבל זה בלתי אפשרי לדון עם בן אדם שאונס את המושג עובדה. תחושה אישית זאת לא עובדה, זאת תחושה אישית. לא הראית שום קורלציה בין אירועי היום למערביות וקפיטליזם, אבל פשוט שום קורלציה. רק מסקנה חסרת ביסוס.

ריאקציונריות זאת לא תוכנית עבודה. מה לעשות ש-2023 זה לא 1992. זמנים משתנים, אנשים משתנים. אתה לא יכול להנדס לאחור אנשים, אתה לא יכול לכפות עליהם ערכים.

אגב, מחדל ששם אותנו היה גם במלחמת יום כיפור.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה