אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. alexshw Member

????? ????? ???? || ????? ?????? ??????? ??״? ?????? #16 || ??????? ???? - ????? ????

שטח מטר על מטר. אירגון טרור, לא צבא סדיר. אם אין לכם תוכנית אז בהחלט אתם יכולים למרוח את העסק להמון זמן.
    אם יש תוכנית ונלחמים באמת, מיטוט חמאס לא אמור לקחת הרבה זמן.

התחושה שמנסים למרוח כרגיל.

2. DRORIKO Member

אין ספק שמה ששינה פה את כל התמונה זה האמריקאים. חמאס בנה על זה שכל הסביבה תצטרף אליו, הוא לא היה יוצא לכזה טבח לבד, זה משימת התאבדות לכל דבר. מה שהוא לא לקח בחשבון זה שהאמריקאים יצטרפו, הוא כנראה חשב שהיחסים בין ישראל לארה״ב גרועים בגלל שביידן לא הזמין את נתניהו לבית הלבן.

3. Lebron Member

"מפחד", יא פתט. אני לא עובד בשבילך ולא מתכוון להיכנס איתך לדיון בכלל. נחסמת.

4. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu - שוב אני אשאל - איך? איך תייצר שם משבר הומניטרי בסדר גודל שאתה מדבר עליו ולאורך הזמן שאתה מדבר עליו בלי סנקציות חמורות מהעולם?
    אנחנו לא סודן, לא סוריה וגם לא רוסיה. אין לנו איך להשאר מדינה מתקדמת ומערבית בניתוק מהעולם.
    בנוסף, נגיד שיעזבו מליון, מה תעשה אם המליון שנשאר? נגיד שיעזבו אפילו 1.7, מה תעשה עם ה300 אלף שנשארו?

@Nigel de Jong - אני לא מאמין שמה שאתה מציע יחזיק לאורך זמן ומעבר לכך בשורה התחתונה - השורה התחתונה תהיה זהה.

שוב, אתה לא מטפל בסרטן עם פלסטר. גם לא עם 1000 פלסטרים.

פתרון אמיתי לפלסטינים ולשקט שלנו יגיע רק דרך פתרון מדיני כזה או אחר, משהו שיחזיק לאורך זמן אמיתי. לא יודע איזה פתרון אגב, אבל אולי אני גם פסימי מעבר להיותי פרקטי

@DRORIKO - בנוסף לאמריקאים, אני חושב שחמאס לא ציפה ׳להצליח׳ עד כדי כך, והסרטונים שפעיליו צילמו הכריעו את הכף המדינית כנגדו באופן חד-משמעי שלא היה פה מעולם. לא סתם הם מנסים לצאת למלחמת הסברה, כולל טענות הזויות באל ג׳זירה שהסרטונים הם של פעילי חמאס ש׳מפנים ישראלים לטיפול הומניטרי בעזה׳

יחד עם זאת כמו שאתה כתבת פה אפשהו - שעון החול התחיל, ולא נקבל אשראי מהעולם לנצח

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

6. סמואל אטו Member

מרדכי קידר מומחה לעולם הערבי ולאסלאם, אבל לא הבנתי על סמך מה הוא מבסס את מה שהוא טוען שהיא הסיבה שבגללה בלינקן הגיע לכאן ואיך זה מסתדר עם המציאות הקיימת.
    אולי לא הבנתי נכון.
    נשמע לי הזוי שישראל במצב הנוכחי תתן יד להקמה של מדינה פלסטינית.

7. איזה_עפולאי Member

חמאס רצה לא להצליח בפעולה שלו? אל תשכח שישראל בעבר יצאה למלחמה על 2 חטופים אז 150 + 1000 הרוגים לא?

כזו אכזריות ובסדר גודל כזה יכולה להביא רק לדבר אחד - פעולה קרקעית בעזה. אז חמאס רצה בדיוק את זה.

8. DRORIKO Member

בליל הסדר 2002 חמאס נכנס לישראל בשביל לבצע פיגוע "שגרתי". הוא לא ידע שזה ליל הסדר ושכולם בבתים אז הוא לא מצא שום יעד לפיגוע. הסתובב הסתובב הסתובב עד שהוא שמע קבוצה של אנשים מבית מלון שחגגו את ליל הסדר ושחט את כולם, הפיגוע במלון פארק. הפיגוע היה כל כך מזעזע, עם כל המשמעויות שלו שהוא הוביל לחומת מגן ולמיטוט החמאס בגדה. בסופו של דבר כל אירוע גדול מתחיל מטעות.

9. DRORIKO Member

הזוי? אחי לא יודע אם שמת לב, אבל אבו מאזן עדיין נחשב לפרטנר לגיטימי. מבחינת הממסד פת"ח זה לא כמו החמאס, זה "ערבים טובים". צריך מאד מאד לחשוש מהסכם השלום המסתמן עם סעודיה. שלא לדבר על זה שאם תיתן לאבו מאזן לשלוט במקומך זה להזמין את חמאס להתעצם מחדש בגדה.
    זה אוסלו 2 לכל דבר.

10. VAR Member

אני מקווה מאוד שהוא טועה בעניין הזה. אם הוא לא טועה אז ישראל היא לא באמת מדינה ריבונית אלא הכוכב ה51 בדגל האמריקאי.

אבל זו הנחה הגיונית בהחלט לאור המפלגה שביידן מגיע ממנה.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  11. איזה_עפולאי Member

אמר יפה רק דבר אחד לא הסכמתי. ראשידה טלאייב, אילהאן עומאר וברני סאנדרס (אגב הוא שכח את AOC שהיא חלק מהשלישיה של טלאייב עומאר קורטז) הם מיעוט קיצוני במפלגה הדמוקרטי וביידן (הגופה המהלכת) לא מפחד מהם בכלל הן אפילו לא על הראדר שלו.

ואני אפילו אומר יותר מזה ביום יום העיסוק שלהם הוא ממש לא בישראל אפילו שזה לפעמים יוצא להם פה ושם. הם מתעסקות בעיניי הרס ארה״ב כמדינה קפיטליסטית שמרנית על ידי החדרת אידאולוגיית מגדר לילדים (שירותים טרנסג'נדר לדוגמא הוא נושא חם פי 1000 מאשר ישראל בכל יום למעט ימי מלחמה בישראל), הצפת ארה״ב במסתננים בלתי חוקיים, וסוציאליזם בכל מה קשור לתאגידים ומס וכו.

12. סמואל אטו Member

באקלים שיהיה פה אחרי שיגמר המצב הנוכחי, לא תהיה ממשלה שתתן יד להסכם עם הפלסטינאים כמו שקידר מתאר.
    אם האמריקאים מתכוונים ללחוץ בצורה קיצונית שזה יקרה זה כבר נושא אחר ומטורף.

13. DRORIKO Member

זה מה שאמרתי פה לפני כמה ימים, הג׳ראלד פורד זה ממתק עם רעל

14. טל. Member

Bianconeri

לשיטתי,
    העולם הערבי-מוסלמי במרחב הזה תקוע בתקופה מקבילה לימי הביניים בואך המאה ה 17 ומלחמת 30 השנה. יכול להיות שפיתוחים טכנולוגיים ואחרים יאפשרו לעולם הערבי לסיים את הפרק הנוכחי הזה בפחות זמן ממה שניתן לדמיין. ויכול להיות שהפיתוחים הללו דווקא יעכבו התפתחות. -אין לדעת.
    כך או אחרת יעברו עוד מאות שנים (מה זה משנה מאה, מאתיים, או שלוש-מאות), ועשרות תהליכים ביטחוניים כלכליים תרבותיים תיאולוגים וסוציולוגים, עד שהמציאות הנוכחית תשתנה.

והמציאות הנוכחית היא ש-
    מיעוט שרוצה להחזיק מדינת לאום במרחב הברברי והרצחני הזה, ועוד על אדמה ספציפית קדושה לאיסלאם: צריך להכהות חושיו. ולאטום ליבו. ולצאת למסעות מלחמה בתצורה של מתקפות פתע יזומות, כחלק מפרקטיקה. ביותר מגבול אחד. (ובעידן המודרני המצולם אלו יהיו מתקפות שהעולם המערבי לא יכיל).

-מדינה מערבית קפיטליסטית חומרנית ונהנתנית שמתרגשת מדעת הקהל העולמית וספיחיה הכלכליים - לא יכולה להתקיים פה מבלי להקריב מספר אנשים נשים וטף, כל שנה. *מספר שאגב יצמח, במקרה הטוב, בקצב לינארי... ושכבר עכשיו חצה את ה 4 ספרות פר אירוע.

-מדינה פרוגרסיבית ג'אנקית של זכויות אדם לא יכולה להתקיים פה. נקודה.

צר לי על הכסף. שלי ושלך ושל כולנו. צר לי גם על צלם האנוש שלי ושלך ושל כולנו.
    צריך להביט למציאות בעיניים ולבחור.

נערך לאחרונה ב: ‏13/10/23
  15. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@איזה_עפולאי - שים לב מה אמרתי אחי, לא אמרתי שהם לא רצו להצליח, אלא שהצליחו מעבר למה שציפו. יש למישהו ספק בזה? המחבלים אמרו את זה בעצמם בחקירות. ברור שצריך לקטוש אותם עכשיו, וזה גם בלתי נמנע(כנראה) שתהיה כניסה קרקעית - לרגע לא חשבתי או טענתי אחרת.

שהזכרתי פתרונות מדיניים כאלה או אחרים - דיברתי על טווח רחוק. אנחנו ננצח את המלחמה הזו, השאלה מה יקרה אח״כ? איך לייצר מציאות שונה שבה אין זו שאלה של מתי המלחמה הבאה?

@טל. - אתה מציע להפוך את ישראל למדינת עולם שלישי שתנאי המחיה בה הם כמו בלבנון במקרה הטוב? שים לב שלא הצעתי פתרון - אני באמת לא יודע מה עדיף כבר, רק מנסה להעיד שהחיים יותר מורכבים מ׳בואו נהפוך את עזה לחניון׳ כמו שאומרים בפייסבוק.

אגב הכסף שלי ושלך - נמאס לי שאני משלם להם על חשמל ומים, זה משהו שהתקשיתי לתפוס אותו עוד מגיל קטן יחסית.