אקטואליה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/4/11.

1. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחי, אם אתה בשלטון 20 שנה פחות או יותר, כמעט ברצף, ואתה מגיע למצב שהמערכת שעליה אתה אמון קורסת, כנראה שאתה אשם. נקודה סוף.

מעבר לכך - אתה באמת מאמין שבכל שנותיו לא היה משהו אחר לעשות?
    איך אפשר באמת להאמין שהאחריות שלו נגמרת רק בעקיפין?
    מה עם שאר השרים? למה שר האוצר לא מנתב תקציבים עתק לדרום ולמשק? למה שרת התחבורה לא מיידית התאבדה על תחבורה בחירום? איפה ההתנהלות מול המשפחות והנעדרים? איפה הממשלה? גם זה לא באחריותו?

מה כן באחריותו אז?

2. טל. Member

כל הליכוד מפלגה של כלומניקים. וראש הממשלה כלומניק ואחראי מלא לאירוע וצריך ללכת הביתה על הכישלון שלו. ואני במקומו לא רק פורש מהחיים הפוליטיים אלא גם הייתי יוצא לגלות בחו"ל אחרי זה.

אבל מצופה מערוצים כמו 12-13 וגופי תקשורת כמו וואלה ידיעות-YNET שיבינו שכמו שיש לנו רק צבא אחד ושב"כ אחד, ויש לנו גם רק ממשלה אחת.
    יהיה זמן ומקום לעריפת ראשים. ואם הם מסיתים עכשיו נגד הממשלה היחידה שיש ומקבלת החלטות... באמצע מלחמת קיום... אז הם שמים אותי ואותך ואת כולנו בסיכון.

וגם את עצמם ואת המשפחות שלהם. שזה מה שהכי הזויי.

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

חמאס ידע שבתגובה למתקפה הפראית שלו צה"ל ייכנס לעזה. שאלה, מה חמאס הכין לנו בעזה.
    וכמובן שזאת שאלה קשה מדי בשביל ביבי ויתר המופתעים. להחליף אותם עכשיו!

4. DRORIKO Member

פרה פרה

-הסברתי בהודעה הקודמת מה היו 2 האופציות היחידות של ביבי. שתיהן לא באמת ריאליות. האמריקאים והאירופאים די כפו עליו להיכנס לתוך הקונספציה הזאת. אם ישראל והפלסטינים היו לבד בחדר לא רק שהיינו מחסלים את החמאס היינו עושים ג'נוסייד בעזה, וזה לא היה קורה עכשיו אלא כבר לפני 15 שנה, אבל אנחנו לא לבד בחדר ועל כל הפגזת בניין אתה צריך לתת הסברים לאמריקאים והאירופאים. אפילו עכשיו אחרי כל תמונות הזוועה ואחרי שהם אישרו לך להיכנס קרקעית לעזה הם מסייגים את זה ב"שמירה ככל האפשר על הדין הבינלאומי"(זאת הסיבה שאנחנו קוראים לעזתים לרדת דרומה, כדי לכסות את עצמנו בינלאומית).

-לגבי מחדלי משנה כמו התחבורה בחירום או ההתנהלות עם המשפחות מסכים לגמרי. אין ספק שצריך לשנות ולשפר.

-מה כן באחריותו של ביבי? להפיל את החמאס ואולי עוד ארגונים "סוררים" בסביבה. אני אשפוט את ביבי לא לפי איך שהמלחמה התחילה אלא לפי איך שהיא תסתיים.

5. alexshw Member

איזו התרעה אתה צריך. הם התאמנו מעל פני השטח. לא ב"מטרו" שלהם. יש אדם אחד שבכל מחיר לא רצה ב"הסלמה" ולא היה מוכן ליזום מהלך התקפי.

6. טל. Member

ככל הידוע לי ראש אמן נפש באילת אכל פנקייקים ביום שבת בבוקר, בזמן שיחידות SS של החמאס פושטים על בתים יהודים.
    אבל אולי אני טועה.
    אולי אתה צודק.
    בשביל זה אחרי המלחמה תעשה חקירה ויזמנו עדים.
    אם יש הוכחה שהדרג הצבאי סיפק הוכחות והמלצות והדרג המדיני קיבל אותן לידו - והתעלם מהן על דעת עצמו - אולי זו עילה לתחילת הליך פלילי.

7. DRORIKO Member

גם אם כן, אז מה? אז היית נכנס לעזה ומחסל את 2000 המחבלים שהתכוונו להיכנס. סו וואט. זה היה נותן לך שקט? לא. כמו שזה שחיסלת עכשיו את כל ה-2000 האלה לא נותן לך שקט. בשביל שקט אתה צריך להוריד את ראש הנחש, ובשביל זה אתה צריך לגיטימציה בינלאומית. ועצוב לומר את זה אבל רק תמונות ברמה של אושוויץ יכולות לאפשר אותה.

8. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DRORIKO - ממשל ישראל, מדיניות החוץ, מדיניות הפנים, מדיניות בטחונית - כל אלה הם באחריות ביבי. הוא כשל בכולם יחד עם ממשלתו. זה נכון ל7.10 ב6:20 לפני שהזוועה התרחשה.
    מה שקרה 10 דק אחרי יכל לקרות בגלל שהמדינה במצב הזה.

אגב, גם אם היינו ׳לבד בחדר׳ כמו שאמרת - לא היה ג׳נוסייד בעזה. אנחנו לא הם, לא רק בגלל העולם וטוב שכך.

שוב אחי - הטבח הגדול ביותר מאז השואה קרה במשמרת שלו(ושל 63 הנוספים) - איך אפשר לנקות אותם? איך אפשר לפתור אותם בקלות?

LFC-Gerrard1 ו-WhitRM אוהבים את זה.
  9. DRORIKO Member

לא ניקיתי אותו, אמרתי שיש לו אחריות שילוחית, אבל אני גם אומר שהוא ישפט קודם על איך שהמלחמה הזאת תגמר. אם אינשאללה היא תיגמר טוב אני לא אומר כמובן שזה ישכיח את הטבח בעוטף, כי זה לא ישכח לעולם, אבל לתחושתי זה ירכך מאד את הזעם הציבורי עליו.

10. MaxAaRons Member

ביבי רוכב על התיקים שתפרו לו.
    בסוף התחיל לעניין אותו שלא יצטרך לאכול קופסאות טונה במעשיהו יותר מהמצב הביטחוני.
    עכשיו שנינו יודעים שביבי ברמה הסוציאל-ליברלית הוא 0 עגול.
    אני תמכתי בו רק כי הוא באמת שם דגש לא לחלק שטחים (למרות שאני מודע להצבעה שלו בשנת 2005).
    ושתהיה תגובה קשה לאיראן\יו ניים איט.
    בפועל אני רואה איש זקן,חלש ,סחוט שמוקף בחבורה של כלבים שיש להם אינטליגנציה ומנת משכל של בדואי.
    לא יודע מה יהיה... מה לא יהיה תחת שלטון חדש ... הבנאדם חייב לעוף ובהקדם.

אמיר ע ו-Bianconeri אוהבים את זה.
  11. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

WhitRM ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  12. DRORIKO Member

העמדה שלו ב-2005 היתה אותה עמדה ערב הפלישה לעוטף עזה

13. yonmu Member

הטיעון כרגע הוא שמדובר בפעולה אסטרטגית - כדי לדחוף את תומכי חמאס לדרום הרצועה ולהשאיר בצפון, לפלישה הקרקעית, רק את החמאס עצמו.
    זה הגיוני.

מעבר לזה, לסגור מים זה לא 'אפילו' אלא אחד הדברים הקריטיים ביותר.
    הנקודה שלי היא בכל מקרה לטווח הארוך. ישראל צריכה לעודד הגירה מרצועת עזה.
    בכללי: ההיפך מהמדיניות עד היום. פנטזיית ה"נאפשר להם חיים טובים והם ילכו על כלכלה במקום טרור" התפוצצה לנו בפרצוף.
    הגישה החדשה צריכה להיות "נגרום לכך שהחיים בעזה יהיו הכי מחורבנים שאפשר", ובמקביל לדבר כמה שיותר על הגירה.
    מצידי אפשר גם לתת מענק מהמדינה לכל עזתי שיעזוב את הרצועה.

14. DRORIKO Member

??????: ?????? ???? ?? ???? ?????? ???? ????? - ????? ????

אני מקווה שהשב״כ והכוחות המיוחדים של המשטרה בהיכון. בכלל גם אם המלחמה תיגמר ערביי ישראל הולכים ליהות חתיכת תיק. גם אם רובם נגד אלימות יש שם מספיק כולירות שבעד. כבר נאמר לא פעם, בשומר חומות הם השתמשו באבנים, בשומר חומות 2 זה כבר יהיה רובים

15. VAR Member

אין טעם לנתח עכשיו שום מהלך. אתה יודע מי עוד צריכים לשתות מים? השבויים שלך (אם הם עדיין חיים).

עד שלא תיגמר הלחימה אין מה לנתח ואין על מה לחלק ציונים. את זה עושים בסוף. בינתיים יכולות להיות אלף סיבות למהלך הזה מאחורי הקלעים וחלקן לגיטימיות.

DRORIKO אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 46)

1. SaSa